Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Zagadki lateralne

Wszystkie zagadki zostały tak ułożone, aby skierować nasz umysł na "ślepą uliczkę", która nie zawiera rozwiązania. W ten sposób można łatwo sprawdzić, czy nasz umysł pracuje jednotorowo. Jeśli tak, to po prostu nie rozwiążemy takiej zagadki, zasugerowani kierunkiem myślenia podsuniętym przez zagadkę. Jednakże po przedstawieniu nam rozwiązania będziemy zdumieni, że na nie nie wpadliśmy - przecież jest ono takie oczywiste! Starając się rozwiązywać umieszczone tutaj zagadki pamiętajmy o jednym: rozwiązanie jest zawsze logiczne, choć czasami nieco dziwne i lekko naciągane ;-)

 • Każdego roku Marek obchodzi swoje urodziny, a dwa dni później jego brat bliźniak Jarek swoje. Dlaczego?
 • Pewien człowiek mieszka na ostatnim piętrze bardzo wysokiego budynku. Każdego dnia idąc do pracy jedzie windą aż na parter, jednak wracając z pracy wyjeżdża windą tylko do połowy wysokości, a dalej idzie po schodach. Chyba, że jest zła pogoda - wtedy wyjeżdża windą na samą górę! Dlaczego?
 • Pewien facet jest ubrany całkowicie na czarno. Ma czarne buty, skarpetki, spodnie, sweter, rękawiczki i kominiarkę. Idzie czarną ulicą, na której nie świeci się żadna latarnia. Nie widać też księżyca - jest nów, a niebo zachmurzone. Naprzeciw niego z dużą prędkością jedzie czarny samochód z wyłączonymi światłami - jednak w jakiś sposób kierowca zobaczył mężczyznę i się zatrzymał. Jak to możliwe?
 • Dlaczego lepiej jest mieć okrągłe pokrywy na włazy kanalizacyjne niż kwadratowe?
 • Pewien facet wcześnie przybył na przyjęcie i wypił trochę ponczu. Następnie szybko wyszedł. Wszyscy inni goście umarli z powodu zatrucia, a policja stwierdziła, że trucizna była właśnie w ponczu, co więcej - znajdowała się tam już, gdy on pił poncz. Dlaczego ten facet się nie zatruł?
 • Pewna kobieta ma dwóch synów, którzy urodzili się o tej samej godzinie, tego samego dnia, miesiąca i w tym samym roku. Nie są jednak bliźniakami - jak to możliwe?
 • Pewien facet wszedł do baru i poprosił barmana o szklankę wody. Zamiast tego barman sięgnął pod ladę, wyjął pistolet i wycelował w gościa. Facet podziękował i wyszedł. Wyjaśnij to!
 • Pewien człowiek przesunął swój samochód i umieścił go tuż obok hotelu. Gdy to robił zorientował się, że będzie musiał zapłacić z tego powodu setki dolarów - ale musiał to zrobić.
  Podpowiedź - to nie był ani zwykły samochód, ani zwykły hotel.
 • Kierowca Fiata ma brata, lecz brat kierowcy Fiata nie ma brata. Kim kierowca Fiata jest dla brata?
 • Pewien mężczyzna obudził się rano, wyjrzał przez okno i z przerażeniem zauważył, że w nocy spowodował śmierć setek ludzi, których nawet nie znał. Jak to się mogło stać?
 • Cezar i Kleopatra leżą martwi na podłodze, pod otwartym oknem, dookoła nich jest pełno wody i szkła, ale na ich ciele nie ma żadnych śladów, nie zostali też otruci. Jak zginęli?
 • Dwoje ludzi zagrało pięć partii szachów i każdy z nich wygrał trzy razy. Wyjaśnij to!
 • Pewien facet w środku nocy nie mógł zasnąć. Wziął telefon, wykręcił numer ale zanim ktokolwiek odebrał, odłożył słuchawkę i od razu zasnął. Wyjaśnij to!
 • W kuchni na stole z dębowego drzewa, znajdował się dzbanek z najlepszą i najzdrowszą herbatą ziołową. Woda użyta do tej herbaty pochodziła z najczystszego źródła. Postawiłem dzbanek z herbatą na serwetce, wziąłem kubek i napiłem się z niego. Nie minęło 20 minut jak zabrało mnie pogotowie z powodu ciężkiego zatrucia - jak to możliwe?
 • Pewien człowiek jechał pociągiem. Gdy pociąg wjechał do ciemnego tunelu on popełnił samobójstwo. Dlaczego?
 • Na środku pustyni leży martwy całkowicie nagi człowiek, w ręku trzyma spaloną zapałkę. Wyjaśnij to!
 • W budce telefonicznej leży martwy człowiek. Wokół jest pełno szkła i krwi. Jest tam też torba zawierająca rybę. Wyjaśnij to!
 • W zamkniętym od wewnątrz biurze jest martwy mężczyzna. Na biurku leży kilka kartek papieru, długopis i zaklejona koperta. Jak on zginął?
 • Na pustyni stoi bardzo wysoka wieża. Ma tylko gładkie ściany, jedne drzwi i dach. Przed wejściem do wieży jest poruszony piasek (ułożony nienaturalnie), a pod dachem na pasku wisi powieszony mężczyzna. W jaki sposób mógł on popełnić samobójstwo?
 • Niewidomy wszedł do nadmorskiej restauracji i zamówił pieczeń z pelikana. Kelner podał mu pieczeń, a facet po pierwszym kęsie wybiegł z restauracji i popełnił samobójstwo. Dlaczego?  Wasze komentarze:
   elle: 05.03.2019, 21:40
   Kwadratowe włazy można wrzucić do środka - przekątna otworu jest większa niż bok włazu
   Agatka : 19.06.2018, 18:45
   Jak dac odpoeiedz
   Ktos: 08.06.2018, 15:58
   Zagadka o latarniku jest błędna. Obudził go Johns który przypłynął na wyspę żeby z niej zabrać skawińskiego poza tym jikt nie zginal
   synmlyn: 20.04.2018, 10:07
   "Pewna kobieta ma dwóch synów, którzy urodzili się o tej samej godzinie, tego samego dnia, miesiąca i w tym samym roku. Nie są jednak bliźniakami - jak to możliwe?" Jeden z nich jest adoptowany?
   Grzegorz D.: 17.10.2017, 23:31
   Może się tak zdarzyć że Jeden z braci obchodzi co roku urodziny a drugi co 4 lata . Jeden już 40 razy świętował a drugi tylko 10razy . Taki mamy kalendarz. Jeden urodzi się w lutym a drugi w marcu . Bywa również tak że brat bliźniak może być o rok kalendarzowy starszy a nawet urodzić się w innym wieku jeden w XX a drugi w XXI .
   Mydło 543: 21.06.2017, 00:19
   Dwoje synów są trojaczkami?
   SABAWIKI: 20.08.2016, 09:57
   21 LUDZI ZAGRAŁO 5 PARTI SZACHÓW KAŻDY Z NICH WYGRAŁ 2 RAZY WYJAŚNIJ TO
   Daniel234: 19.02.2016, 20:15
   Marek urodził sie 28 lutego a jego brat o godzinie 24:00 natomiast urodzil sie jarek 29 lutego dlatego jest dwa dni
   Jan Brzechwa: 07.02.2016, 19:14
   tam sa fajne wiersze


   da: 09.06.2015, 19:31
   dadad
   Eldor: 02.06.2015, 11:28
   @zbyszek Nie, Zbyniu. To nie tak działa świat.
   zbyszek: 07.04.2015, 23:52
   Nów jest wtedy gdy księżyc jest w koniunkcji ze słońcem czyli ustawiają się w prostej linii słońce później księżyc i ziemia czyli poprostu zaćmienie słońca
   Adam: 03.04.2015, 18:11
    Przypomnę wam początek: Wszystkie zagadki zostały tak ułożone, aby skierować nasz umysł na "ślepą uliczkę", która nie zawiera rozwiązania. W ten sposób można łatwo sprawdzić, czy nasz umysł pracuje jednotorowo. Jeśli tak, to po prostu nie rozwiążemy takiej zagadki, zasugerowani kierunkiem myślenia podsuniętym przez zagadkę. Jednakże po przedstawieniu nam rozwiązania będziemy zdumieni, że na nie nie wpadliśmy - przecież jest ono takie oczywiste! Starając się rozwiązywać umieszczone tutaj zagadki pamiętajmy o jednym: rozwiązanie jest zawsze logiczne, choć czasami nieco dziwne i lekko naciągane ;-)
   Oczytana: 26.02.2015, 11:32
   Julson, w tej zagadce chodzi o to, że tytułowy "Latarnik" nie włączył światła w latarni morskiej i w nocy statki porozbijały się
   damian: 11.01.2015, 22:30
   Co roku w domu
   Julson: 22.01.2014, 17:26
   Nie, nie czytałam Latarnika. O co chodzi w zagadce o człowieku, który obudził się i spowodował śmierć ludzi? Albo włazy kanalizacyjne - też głupota, nie rozumiem! Nie mówiąc już o zagadce z samobójstwem, kiedy pociąg wjechał do tunelu. To już jest kompletnie bez sensu! Niektóre zagadki, takie jak herbata z ziółek są super, ale niektóre to tragedia...
   Geniuszka: 31.01.2013, 17:32
   Punkt 2: Człowiek jest bardzo niski i dosięga maksymalnie do guzika zawożącego go na połowę bloku. W złą pogodę człowiek ma parasol i nim naciska ostatni guzik. Proste.
   Komentator: 25.02.2011, 15:02
   Co u diabła tu napisali?! Na przykład: "Cezar i Kleopatra leżą martwi na podłodze, pod otwartym oknem, dookoła nich jest pełno wody i szkła, ale na ich ciele nie ma żadnych śladów, nie zostali też otruci. Jak zginęli?" A kto powiedział, że nie utonęli?! "Pewien facet jest ubrany całkowicie na czarno. Ma czarne buty, skarpetki, spodnie, sweter, rękawiczki i kominiarkę. Idzie czarną ulicą, na której nie świeci się żadna latarnia. Nie widać też księżyca - jest nów, a niebo zachmurzone. Naprzeciw niego z dużą prędkością jedzie czarny samochód z wyłączonymi światłami - jednak w jakiś sposób kierowca zobaczył mężczyznę i się zatrzymał. Jak to możliwe?" Przecież jak może być nów w dzień?! "Niewidomy wszedł do nadmorskiej restauracji i zamówił pieczeń z pelikana. Kelner podał mu pieczeń, a facet po pierwszym kęsie wybiegł z restauracji i popełnił samobójstwo. Dlaczego?" Jak można mówić, że wszedł do restauracji, skoro był na bezludnej wyspie?! Można by tak mówić przez cały dzień, a nie wyraziło by się głupoty tych zagadek!
   Bartek: 16.12.2010, 17:19
    Hanny: 15.10.2007, 18:54 Pewna kobieta ma dwóch synów, którzy urodzili się o tej samej godzinie, tego samego dnia, miesiąca i w tym samym roku. Nie są jednak bliźniakami - jak to możliwe? Są trojaczkami (czworaczkami itd.). Skoro ma 2 synów to jak rojaczkami? to samo chcialem napisac.. ja sie mecze z ta zagadka, mowie sobie ze póki nie rozwiaze, nie odejde. A tu pisze ze trojaczki.. -.-
   aaaa: 16.12.2010, 17:17
   Jest nów w dzień? zagadka 2
  (1) [2] [3] [4]


  Autor

  Treść

  Nowości

  św. Anzelm z Canterburyśw. Anzelm z Canterbury

  Modlitwa do św. AnzelmaModlitwa do św. Anzelma

  Ja jestem dobrym pasterzem (J 10, 11)Ja jestem dobrym pasterzem (J 10, 11)

  Jezus Dobry PasterzJezus Dobry Pasterz

  Szukam pasterzaSzukam pasterza

  Wybór Najwyższego uczynił z Jerozolimy podnóżek stóp Jego, obszar świętyWybór Najwyższego uczynił z Jerozolimy "podnóżek stóp Jego", obszar święty

  Najbardziej popularne

  Modlitwa o CudModlitwa o Cud

  Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

  Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

  Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

  Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

  Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

  Poprzednia[ Powrót ]Następna
 •  
  [ Strona główna ]

  Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

  Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

  © 2001-2021 Pomoc Duchowa
  Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej