Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Zagadki lateralne

Wszystkie zagadki zostały tak ułożone, aby skierować nasz umysł na "ślepą uliczkę", która nie zawiera rozwiązania. W ten sposób można łatwo sprawdzić, czy nasz umysł pracuje jednotorowo. Jeśli tak, to po prostu nie rozwiążemy takiej zagadki, zasugerowani kierunkiem myślenia podsuniętym przez zagadkę. Jednakże po przedstawieniu nam rozwiązania będziemy zdumieni, że na nie nie wpadliśmy - przecież jest ono takie oczywiste! Starając się rozwiązywać umieszczone tutaj zagadki pamiętajmy o jednym: rozwiązanie jest zawsze logiczne, choć czasami nieco dziwne i lekko naciągane ;-)

 • Każdego roku Marek obchodzi swoje urodziny, a dwa dni później jego brat bliźniak Jarek swoje. Dlaczego?
 • Pewien człowiek mieszka na ostatnim piętrze bardzo wysokiego budynku. Każdego dnia idąc do pracy jedzie windą aż na parter, jednak wracając z pracy wyjeżdża windą tylko do połowy wysokości, a dalej idzie po schodach. Chyba, że jest zła pogoda - wtedy wyjeżdża windą na samą górę! Dlaczego?
 • Pewien facet jest ubrany całkowicie na czarno. Ma czarne buty, skarpetki, spodnie, sweter, rękawiczki i kominiarkę. Idzie czarną ulicą, na której nie świeci się żadna latarnia. Nie widać też księżyca - jest nów, a niebo zachmurzone. Naprzeciw niego z dużą prędkością jedzie czarny samochód z wyłączonymi światłami - jednak w jakiś sposób kierowca zobaczył mężczyznę i się zatrzymał. Jak to możliwe?
 • Dlaczego lepiej jest mieć okrągłe pokrywy na włazy kanalizacyjne niż kwadratowe?
 • Pewien facet wcześnie przybył na przyjęcie i wypił trochę ponczu. Następnie szybko wyszedł. Wszyscy inni goście umarli z powodu zatrucia, a policja stwierdziła, że trucizna była właśnie w ponczu, co więcej - znajdowała się tam już, gdy on pił poncz. Dlaczego ten facet się nie zatruł?
 • Pewna kobieta ma dwóch synów, którzy urodzili się o tej samej godzinie, tego samego dnia, miesiąca i w tym samym roku. Nie są jednak bliźniakami - jak to możliwe?
 • Pewien facet wszedł do baru i poprosił barmana o szklankę wody. Zamiast tego barman sięgnął pod ladę, wyjął pistolet i wycelował w gościa. Facet podziękował i wyszedł. Wyjaśnij to!
 • Pewien człowiek przesunął swój samochód i umieścił go tuż obok hotelu. Gdy to robił zorientował się, że będzie musiał zapłacić z tego powodu setki dolarów - ale musiał to zrobić.
  Podpowiedź - to nie był ani zwykły samochód, ani zwykły hotel.
 • Kierowca Fiata ma brata, lecz brat kierowcy Fiata nie ma brata. Kim kierowca Fiata jest dla brata?
 • Pewien mężczyzna obudził się rano, wyjrzał przez okno i z przerażeniem zauważył, że w nocy spowodował śmierć setek ludzi, których nawet nie znał. Jak to się mogło stać?
 • Cezar i Kleopatra leżą martwi na podłodze, pod otwartym oknem, dookoła nich jest pełno wody i szkła, ale na ich ciele nie ma żadnych śladów, nie zostali też otruci. Jak zginęli?
 • Dwoje ludzi zagrało pięć partii szachów i każdy z nich wygrał trzy razy. Wyjaśnij to!
 • Pewien facet w środku nocy nie mógł zasnąć. Wziął telefon, wykręcił numer ale zanim ktokolwiek odebrał, odłożył słuchawkę i od razu zasnął. Wyjaśnij to!
 • W kuchni na stole z dębowego drzewa, znajdował się dzbanek z najlepszą i najzdrowszą herbatą ziołową. Woda użyta do tej herbaty pochodziła z najczystszego źródła. Postawiłem dzbanek z herbatą na serwetce, wziąłem kubek i napiłem się z niego. Nie minęło 20 minut jak zabrało mnie pogotowie z powodu ciężkiego zatrucia - jak to możliwe?
 • Pewien człowiek jechał pociągiem. Gdy pociąg wjechał do ciemnego tunelu on popełnił samobójstwo. Dlaczego?
 • Na środku pustyni leży martwy całkowicie nagi człowiek, w ręku trzyma spaloną zapałkę. Wyjaśnij to!
 • W budce telefonicznej leży martwy człowiek. Wokół jest pełno szkła i krwi. Jest tam też torba zawierająca rybę. Wyjaśnij to!
 • W zamkniętym od wewnątrz biurze jest martwy mężczyzna. Na biurku leży kilka kartek papieru, długopis i zaklejona koperta. Jak on zginął?
 • Na pustyni stoi bardzo wysoka wieża. Ma tylko gładkie ściany, jedne drzwi i dach. Przed wejściem do wieży jest poruszony piasek (ułożony nienaturalnie), a pod dachem na pasku wisi powieszony mężczyzna. W jaki sposób mógł on popełnić samobójstwo?
 • Niewidomy wszedł do nadmorskiej restauracji i zamówił pieczeń z pelikana. Kelner podał mu pieczeń, a facet po pierwszym kęsie wybiegł z restauracji i popełnił samobójstwo. Dlaczego?  Wasze komentarze:
   jaa: 01.08.2010, 13:24
   "W zamkniętym od wewnątrz biurze jest martwy mężczyzna. Na biurku leży kilka kartek papieru, długopis i zaklejona koperta. Jak on zginął? " a na podłodze leżał nóż
   werka: 27.07.2010, 13:55
   pare dobrych, ale ogólnie wiekszość kiepskich
   Melody☺☺: 23.06.2010, 19:50
   Mój tata wymyślił to: kierowca fiata ma brata lecz brat kierowcy fiata nie miał brata kim kierowca fiata jest dla brata. Poza tym mój tata wymyślił: kierowca ma brata ale ten brat nie ma brata. kim jest kierowca dla brata. Oni to przerobili żeby to ubaarwić!!!
   Gabi: 03.05.2010, 16:42
   Jakiś kretyn to wymyślił :]
   vikady: 27.03.2010, 12:21
   co za cymbał to wymyślił??? Zagadka z wieżą na pustyni: a gdzie jest powiedziane ża drzwi są na dachu?? są na parteże otwożył je i się zabił. samochód chłodnia - on gdzie się podział?? sam odjechał?
   Karrcia: 25.02.2010, 21:51
   Pewna kobieta ma dwóch synów, którzy urodzili się o tej samej godzinie, tego samego dnia, miesiąca i w tym samym roku. Nie są jednak bliźniakami - jak to możliwe? ***** Ej ale ta kobieta mogła adoptowac to drugie dziecko , nigdzie nie pisze ze ona je urodziła ^.^
   Karrcia: 25.02.2010, 21:43
   Pewna kobieta ma dwóch synów, którzy urodzili się o tej samej godzinie, tego samego dnia, miesiąca i w tym samym roku. Nie są jednak bliźniakami - jak to możliwe? ***** Ej ale ta kobieta mogła adoptowac to drugie dziecko , nigdzie nie pisze ze ona je urodziła ^.^
   Khantor: 11.08.2009, 20:01
   Ania ale mogło być wtedy 2 synów i 1 córka :P A tak w ogóle to nienormalne to jest, tej samej zagadce. Przecież matka mogła mogła urodzić 1 dziecko a 2 które urodziło się w tym samym momencie zaadoptować >,>
   M: 27.07.2009, 15:29
   Bardzo kiepskie. Faktycznie naciągane rozwiązania. Facet z rybą, pustynia... Przecież można wymyślić totalnie inne historie z takim samym finałem. Do tego takie głupoty, jak szachy... Jeśli 2 osoby zagrały 5 partii nawet nie ze sobą, to w sumie zagrały 5 partii (np. jeden 2, a drugi 3). Chyba, że zagrali PO PIĘĆ PARTII. Ech... żal.


   Asiek: 16.07.2009, 23:06
   Aniu widać w Twojej wypowiedzi brak logiki :) najwidoczniej ta kobieta ma jedną albo kilka córek oprócz tych 2 synów... Tak przy okazji ślicznie ściągnięte zagadki z innej strony :/
   R: 04.07.2009, 15:46
   Faktycznie dość dziwne zagadki.Np.ta kobieta mogła adoptować dziecko co się urodziło tak samo jak jej.PS.mam nadzieję że włazów nikt nie próbował wrzucać bo nie popieram wandalizmu i uważam to za grzech:P.Albo po co temu baloniarzowi spalona zapałka(na pamiątkę??xD)No bardziej pasuje to że chciał się nią ogrzać,a ubranie ktoś mu ukradł jak się kąpał w pięciogwiazdkowym hotelu oddalonym o 1m.
   Demi: 18.03.2009, 11:37
   Te zagadki są głupie, naciągane i mają więcej niż jedno rozwiązanie.
   Ania: 17.03.2009, 16:53
   W tej zagdace:Pewna kobieta ma dwóch synów, którzy urodzili się o tej samej godzinie, tego samego dnia, miesiąca i w tym samym roku. Nie są jednak bliźniakami - jak to możliwe? jest błąd,gdyż dwóch synów nie może byc trojaczkami ani czworaczkami xD
   żałości jesteście: 16.03.2009, 21:15
   To wy jesteście żałośni i nie potraficie myśleć abstrakcyjnie! Weźcie zapiszcie się na jakieś warsztaty myślenia czy coś...
   lol: 23.10.2008, 22:53
   zal mi tych ludzi co robia takie zagadki zjebane ze szok... podam przyklad. Pewna kobieta ma dwóch synów, którzy urodzili się o tej samej godzinie, tego samego dnia, miesiąca i roku. odp brzmi sa trojaczkami (czworaczkami) itp. ale dziwne ze on ma tylko 2 synow aczkolwiek gdyby miala corki to powinno w pytaniu byc o tym mowa...
   K.S.: 12.10.2008, 13:37
   hmmmmm...nie czytałem latarnika ale to chyba fala tsunami
   :): 12.09.2008, 22:37
   Ej sory ewa_ ale tu nie chodzi ze on mu pokazywal rybe ...tylko ze pokazywał ja rekoma ...nigdy nie pokazujesz rozmiarow rzeczy rekoma? :/
   kinia: 29.08.2008, 21:35
   hej co tam u was??
   kotolaczka: 12.08.2008, 16:28
   Ogółem bez sensu, ponieważ odpowiedzi mogłybyć różne. Ja w zagadce o facecie w czerni odpowiedziałabym, że on trzymał latarkę ;P udzieliłam poprawnej odpowiedzi na pytania: 'Dwoje ludzi zagrało pięć partii szachów i każdy z nich wygrał trzy razy. Wyjaśnij to!" i 'Kierowca Fiata ma brata, lecz brat kierowcy Fiata nie ma brata. Kim kierowca Fiata jest dla brata?"
   ewa_: 04.08.2008, 17:11
   albo jak facet rozmawiając z kumplem przez telefon mógł mu pokazać rybę???????
  [1] (2) [3] [4]


  Autor

  Treść

  Nowości

  św. Damazy Iśw. Damazy I

  Modlitwa do św. Damazego IModlitwa do św. Damazego I

  Papież, który odnowił i udostępnił rzymskie katakumbyPapież, który odnowił i udostępnił rzymskie katakumby

  Papież, który odnowił i udostępnił rzymskie katakumbyTen papież był synem kapłana, a może nawet biskupa

  W zasadzie dziewczyna jest lepiej przygotowana do małżeństwaW zasadzie dziewczyna jest lepiej przygotowana do małżeństwa

  Wina i łaskaWina i łaska

  Najbardziej popularne

  Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

  Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

  Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

  Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

  Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

  Modlitwa o CudModlitwa o Cud

  Poprzednia[ Powrót ]Następna
 •  
  [ Strona główna ]

  Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

  Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

  © 2001-2021 Pomoc Duchowa
  Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej