Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Bankomaty Planet Cash: Zawiodłem się

Wypłata z bankomatu. Prosta czynność, którą wykonuję nieraz nawet kilka razy dziennie, praktycznie z zamkniętymi oczami. Niestety, dla mnie "przygoda" z bankomatem sieci Planet Cash i ich operatorem IT Card zakończyła się utratą gotówki i do dziś nie wyjaśnioną reklamacją...

W dniu 14 czerwca 2014 r. z bankomatu sieci Planet Cash zlokalizowanego w Rawie Mazowieckiej przy ul. Targowej 6 pobierałem kwotę 140 zł. Kilka minut po oddaleniu się od urządzenia, stojąc w kolejce do kasy zorientowałem się, iż w portfelu nie mam pobranej chwilę wcześniej gotówki.

Cóż... czynność wykonywana automatycznie i pośpiech mogły skutkować tym, iż po prostu odszedłem od urządzenia bez wyjęcia banknotów z podajnika. Niespecjalnie się tym zmartwiłem, gdyż już raz miałem taką sytuację a złożona za pośrednictwem mojego banku – czyli Mbanku i operatora Euronet reklamacja zakończyła się po 7 dniach pełnym sukcesem. Środki wróciły na konto. Tym razem było podobnie a nawet przez chwilę lepiej, gdyż po złożonej w dniu 16 czerwca reklamacji, środki już po 2 dniach Mbank zaksięgował ponownie na moim koncie. Sprawa się zakończyła? Otóż nie!

Po 30 dniach otrzymałem niepokojący komunikat: "Trwa wyjaśnianie reklamacji" a po następnych tygodniach informację: "Reklamacja została odrzucona". Po czym 140 zł "uciekło" mi z konta.

Natychmiast ponownie złożyłem reklamację do Mbanku, na którą otrzymałem pisemną odpowiedź:

"Z przykrością informuję, iż w świetle obowiązujących przepisów Bank nie może uznać Pana reklamacji z dnia 16 czerwca 2014 roku, gdyż akceptant karty przekazał informację dotyczącą wypłaty gotówki z bankomatu, świadczącą, że transakcja miała miejsce a gotówka została podjęta. W związku z powyższym, Bank zmuszony jest uznać Pana reklamację za zakończoną."

Z uwagi na brak szczegółów poprosiłem o dalsze wyjaśnienie sprawy. Po czym otrzymałem ostateczną odpowiedź:

"W odpowiedzi na Pana odwołanie od reklamacji dotyczącej wypłaty z bankomatu informuję, że w świetle obowiązujących przepisów Bank podtrzymuje decyzję wyrażoną w piśmie z dnia 11.08.2014.

Przekazane Panu informacje dotyczące transakcji w bankomacie firmy IT Card S.A. są zgodne z wymogami umów międzybankowych, w tym przepisów Organizacji Płatniczej Visa International i są wystarczającym dowodem z punktu widzenia banku akceptanta karty, że operacja przebiegła prawidłowo, a żądana kwota została wypłacona i pobrana z bankomatu w całości.

Bank zwrócił się do akceptanta karty z wnioskiem o ponowne sprawdzenie zapisów reklamowanej przez Pana transakcji oraz protokołu z rozliczenia bankomatu. W otrzymanej odpowiedzi potwierdzono, że przy wypłacie środków odebrano całą deklarowaną kwotę. W związku z tym, że nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w przebiegu transakcji oraz nadwyżki w danym okresie rozliczeniowym bankomatu, akceptant karty podtrzymuje wcześniejszą decyzję."

Do pisma załączam dokumentację z zapisem przebiegu transakcji.

PNET1230 TRAN: 198 STAN: 64713586
2014-06-14 18:29:31
************7g4g WYPLATA: 140.00 PLN
18:29:45 Gotówka odebrana
18:29:46 (14.06.2014) -Koniec transakc.
KAS 0099 0199----0238
REJ 0001 0001 0001 0001
CLI 0100 0000 0299 0061

Pomijając fakt, iż zupełnie nie zgadza się godzina transakcji, komputerowe logi wskazują, iż gotówka została odebrana. Tylko przez kogo?

Dlatego 26 sierpnia za pośrednictwem strony http://planetcash.pl/ wypełniając formularz reklamacyjny zwróciłem się z następującymi pytaniami:

1) Czy w/w bankomat posiada zainstalowaną kamerę, która zarejestrowała moją wypłatę?
2) Dlaczego jej ew. obraz nie był brany pod uwagę w czasie rozpatrywania złożonej reklamacji?
3) Na jakiej podstawie logi poświadczają "Gotówka odebrana" a nie wciągnięta do urządzenia?
4) Po jakim czasie bankomat "wciąga" nieodebrane środki? Jaki jest wówczas komunikat w logach systemowych?"

Niestety, po trzech dniach na mój adres e-mail nie dotarło żadne potwierdzenie przyjęcia reklamacji i oznaczenie jej numerem. A przecież jest to praktyka powszechnie stosowana w innych firmach.

Na złożone kolejne zapytanie reklamacyjne w dniu 29 sierpnia znów brak odpowiedzi. Aż… zdarzył się "cud".

8 września 2014 roku dzwoni sympatyczna pani, prosząc abym jeszcze raz opowiedział przebieg zajścia. Zatrzymuję samochód i przez kilka minut tłumaczę czego oczekuję. Pani obiecuje zadzwonić następnego dnia maksymalnie do godziny 17.00. Nie dzwoni do dziś...

W tym czasie sam ustaliłem, że market Intermarche, w którym stoi bankomat nie posiada monitoringu, który by swoim zasięgiem obejmował urządzenie. Ważnym odnotowania jest fakt, iż w chwili wypłaty nie widziałem aby ktoś za mną stał w kolejce a tuż obok stała moja żona z małym dzieckiem. Czyżby domniemany złodziej był aż tak bezczelny? I dlaczego sieć Planet Cash nie dąży do rozwiązania problemu?

Co ciekawe, w rozmowie z klientami marketu oraz jego pracownikami została potwierdzona bardzo zła opina o urządzeniu – jego awaryjności. Dlatego zastawiam się czy mój przypadek nie jest odosobniony?

"Najważniejszy jest dla nas Klient i jego zadowolenie..." – czytamy na stronie operatora. Niestety, ja się zawiodłem.

TJWasze komentarze:
 Cobretti: 26.10.2022, 05:43
 Uwaga! Obciążają konto na 15.90 zł przy wypłacaniu jeśli używasz karty zagranicznej mimo iż masz na niej PLN. Kontaktowanie się z nimi nie ma sensu ponieważ chronią się polskim prawem i każą rozmawiać z własnym bankiem który ma związane ręce ponieważ bankomat wymaga potwierdzenia opłaty albo nie wypłaci gotówki. Unikać tej firmy!
 JanKowalski: 24.01.2021, 13:26
 Zgłosiłem bankomat, który wydruki wydaje prawie puste. Brałem doładowanie 5zł. Zażądano ode mnie wszystkich danych osobowych. Nie rozumiem po co ta biurokracja.
 SoS: 23.11.2020, 14:15
 Uwaga na te bankomaty na terenie całego Sosnowca. Są do niczego, nie korzystać z tego badziewia, nie korzystać z usług planet totalna lipa Korzystałem trzy razy , trzy razy nowa karta
 Marcin: 08.07.2020, 09:04
 Złodziejska prowizja do tego - nie wypłacajcie z ich bankomatów!
 Ania: 02.06.2020, 07:42
 Mnie również okradli,bo inaczej takie zachowanie ciężko nazwać.31.05 tego roku chciałam podjąć z bankomatu 60 zł.potem karta wyszła a na ekranie że brak gotówki w bankomacie.Patrze na konto a tam brak takiej kwoty,ale kilka dni później oddali.Na szczęście bo już byłam pewna że po pieniądzach.
 Lola : 03.11.2019, 19:22
 Pozdrawiam środkowym palcem wszystkich z tej placowki , to już 3 raz w tym msc bankomat owej firmy zjadł moja kartę problem wgl nie jest rozwiazywany, a wrecz przeciwnie pani na infolini miała niezły ubaw kiedy zgłosiłam usterkę . Odradzam korzystanie z ich usług ...
 Dawid : 22.05.2019, 10:58
 Infolinie oceniam na 1. Tak jak wasze bankomaty! W dniu dzisiejszym składam zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa niech ludzie się wystrzegają waszych bankomatów bo tez ich okradniecie tak jak mnie!
 urszula: 09.01.2019, 13:08
 Pisano o tego typu przypadkach i radzono: Jeżeli bankomat nie wypłaci pieniędzy mimo poprawnej transakcji, wówczas nie odchodź od bankomaty tylko upewnij się czy pieniądze zostały wypłacone (sprawdź na potwierdzeniu, jeżeli nie masz wydruku to zadzwoń do placówki Twojego banku i upewnij się czy wypłata została dokonana) Jeżeli masz potwierdzenie o dokonaniu wypłaty a pieniądze się nie pojawiły, od razu dzwoń na policje (prawdopodobnie w pobliżu jest złodziej, który po odejściu zdezorientowanego klienta, podchodzi do bankomatu i zabiera gotówkę "przechwyconą" w podajniku (metody nie podaję, żeby jej nie propagować).
 Kasia : 20.09.2018, 22:09
 Również dzis zostałam okradziona z karty przez Planet Cash! Pani na infolinii mega niekompetentna jedyne co radziła to zablokować kartę. Wpisany poprawny pin wybrana kwota i nagle wszystko zgasło,transakcja odrzucona z winy podobno mojego banku z czego mBank nawet nie widzial żadnej operacji! Z całego serca NIE POLECAM


 abcd: 20.08.2018, 18:01
 Hahahahahaha zgubił pieniądze i składa reklamację żeby bank mu je zwrócił.I jeszcze zdziwiony ,że bank reklamację odrzucił.
 zgred: 09.08.2017, 16:08
 Naprawdę nie wiem jak pierwsza Pana reklamacja mogła zostać uznana. Wygląda mi to na tekst sponsorowany. Kiedy pieniądze są w podajniku, to znaczy że zostały wypłacone. To czy je Pan weźmie z tego podajnika, czy zostawi dla innych chętnych, to już nie sprawa właścicieli bankomatu. Inaczej co chwila biegał bym do bankomatów, wypłacał pieniądze a następnie zgłaszał reklamacje że pieniądze zostawiłem w podajniku przez zapomnienie. I jest podwójna wypłata. Nie trzeba pracować. :)
 paweł: 29.07.2017, 14:16
 Witam te bankomany to jakiś absurd próbowałem wpłacić kwotę 200 zł na moje konto po włożeinu banknota o nominalle 200 bankomat sie wyłaczył i wyskoczył error na ekranie poczym oddał mi karte jednak gotówke zatrzymał na szczeście jednak udało się odzyskać gotówkę po przez reklamację w mbanku
 Artur: 11.07.2017, 20:30
 Potwierdzam to co inni piszą. W moim przypadku sprawa dotyczyła wyplaty za pomocą BLIK. pierwsze wpisanie kodu nic nie pomoglo - bankomat wyświetlał informacje o przetwarzaniu a na telefon nie przyszła informacja o potwierdzeniu tranzakcji. W tym czasie bankomat strasznie długo myślał. Postanowiłem ponownie powtórzyć wybranie pieniędzy. Tym razem na telefon przyszła informacja z prośbą o potwierdzenie wypłaty. Po wpisaniu i zaakceptowaniu bankomat myślał jak za pierwszym razem i wyświetlił czerwona informacje o błędzie tranzakcji. Pieniędzy nie wydał a ku mojemu zdziwieniu z konta zostało pobrane 100zł. Ze względu na moje zdziwinenie mając telefon szukałem telefonu do obsługi bankomatu - bez sktuku. Zadzwoniłem do banku by złożyć i wyjaśnić sytuacje. Po ponad 20 dniach dostałem informacje ze pieniądze odebrałem i wszystko w planetcash się zgadza a bank nie ma możliwości wglądu ani w logi ani w monitoring bankomatu... DRAMAT - złożyłem odwołanie i dam znać co wyniknie. Dla mnie istne złodziejstwo i oszustwo. Dla ciekawosci dzwoniąc na infolinię planetcash dowiecie się ze reklamacje musicie zgłaszać do banku i czekać 30 dni i nic nie załatwicie ! Ponowilem zapytanie czy od tego jest infolinia - osoba z infolinii potwierdziła - szok . Nigdy więcej z tego dziadostwo nie skorzystam. Dla pewności przy tym bankomacie czekałem parę minut i nic nie wydał . Ewidentnie robią z ludzi idiotów. NIE POLECAM i będę sprawę ciągnął dalej
 Zbyszek 08.02.2017: 08.02.2017, 12:05
 29.11.2016r w Sierpcu próbowałem pobrać z bankomatu Planet Cash kwotę 50,00zł, bankomat kwoty nie wypłacił, nie informując dlaczego, po wejściu na swoje konto internetowe stwierdziłem, że z konta pobrano kwotę 50zł. Na złożoną reklamację w banku w którym mam rachunek, po upływie dwóch miesięcy otrzymałem odpowiedź na piśmie że moja reklamacja jest niezasadna, bez podania jakiegokolwiek wyjaśnienia. W moim przypadku w okresie dwóch ostatnich lat to kolejny trzeci raz jak ten bankomat nie wypłacił zadysponowanych pieniędzy. Postanowiłem złożyć skargę na Planet Cash do Komisji Nadzoru Finansowego, uważam bowiem, że świadomie są okradani klienci korzystający z bankomatów tej firmy.
 1234: 03.02.2017, 20:52
 Miałam dziś ten sam przypadek z tym bankomatem! Nigdy więcej planet cash! Potrzebowałam małej kwoty, bo była mi potrzebna a zaletą jest ze można wybrać 20 zł. Zatem wkładam kartę, wpisuje pin, wybieram kwotę 20 zł i czekam a tu nagle czarny ekran i dźwięk połykanej karty. Stalam na mrozie pod bankomatem próbując dodzwonić się na infolinię przez 40 minut!! Uszy mnie bolą od melodyjki i słuchania gościa który powtarza ze jestem pierwsza z oczekujących. O dziwo gdy usłyszałam już głos konsultanta jego jedyną rada zastrzec kartę w banku bo starej karty na oczy już nie zobaczę!!!!! Nie mówię o tym że mimo awari ten bankomat nie został zablokowany! Ludzie omijajcie je szerokim łukiem!!!
 Andrzej: 26.01.2017, 23:50
 24.01.2016.chciałem wypłacić pieniądze z bankomatu planet przy budynku ZUS w Piotrkowie Trybunalskim włożyłem kartę chciałem wyciągnąć 100 zł. długo czekałem ale pieniądze nie wychodziły więc się zdenerwowałem i transakcję odrzuciłem wyciągnąłem kartę i poszedłem do domu w domu sprawdziłem konto i nie było 100 zł.te bankomaty są do dupy tylko oszukują ludzi !!!
 el W: 10.08.2016, 18:51
 TRAGEDIA, włożyłem kartę, bankomat zaciął się, potem się resetował z 15 min i nie wydał mi karty. konsultant poinformował iż "taka karta nie podlega wydaniu"
 kolejny naiwny: 01.08.2016, 09:47
 Chciałem pobrać z ich bankomatu 200 PLN, niestety w trakcie realizacji wyskoczył obrazek klucza i śrubokręta i jakaś informacja o kłopotach technicznych. Jednak w tej samej chwili dostałem SMSa z mojego banku iż pieniądze z konta wypłynęły. Pomimo awarii systemy ;-) bankomat oddał mi kartę , by po chwili zachęcać następnych naiwnych do próby pobierania gotówki. Po zgłoszeniu reklamacji dowiedziałem się że muszę poczekać miesiąc czasu aby łaskawie oddali mi pieniądze które można mi było ukraść w sekundę... ZDECYDOWANIE ODRADZAM KORZYSTANIA Z TYCH BANKOMATÓW!
 Iwona : 25.03.2016, 21:20
 No i ja testem ofiarą Planet Cash. Pobierałam z bankomatu w Rudzie Śląskiej 500zł , bankomat wydał mi tylko 400. Zdziwiona przeliczyłam gotówkę przy bankomacie. Poczekałam chwilę czy wypluje dwie pięćdziesiątki, ale niestety pojawił się tylko ekran powitalny dla nowego klienta. Za mną nie było nikogo.Na potwierdzeniu widniało 500zl. Zdezorientowana zadzwoniłam na nr tel podany na dole potwierdzenia transakcji i okazało się,ze p. Alicja "coś tam" nie zajmuje się reklamacjami i takową należy złożyć w swoim banku. Złożyłam reklamację w ING i tak jak wy otrzymałam odpowiedź,że reklamacja została odrzucona. Napisałam do Planet Cash pytania czy nagrali jak przeliczam gotówkę, czy rozliczyli bankomat i...dowiedziałam się,ze takie infomacje udzielają prokuratórze i policji. Wniosek- bankomat nie ma kamery, a te niechluje albo nie potrafią przejrzeć swojego urządzenia, albo dorabiają na banknotach wydanych przez kasetkę, a nie trafiających do podajnika. Moje 100 zł powinno wyjechać w dwóch banknotach 50 zł, na pytanie (do Pani z Planet Cash ) czy kasetka na pięćdziesiątki była pusta usłyszałam odpowiedź,że takie dane otrzymuje tylko mój bank. Jeszcze raz złożę reklamację, raczej spodziewam się negatywnego skutku.
 Krzysiek Jelenia Góra: 15.02.2016, 12:58
 Współczuję wszystkim co stracili pieniądze. Przeczytałem wasze maile. Mam konto w ING. Jednak najczęściej wypłacałem pieniądze w bankomacie BZ WBK. Wypłaty były bezpłatne. Mam blisko domu. 3 dni temu wybrałem z BZWBK głupie 10 zł i dziś pobrali mi na koncie w ING prowizję 2,50 zł od wypłaty 😐 Zadzwoniłem na infolinię dlaczego tak jest. Usłyszałem że z końcem stycznia weszły nowe regulacje i bezpłatnie mogę wybierać teraz tylko w ING lub Planet Cash. Co prawda do bankomatu Planet Cash mam blisko i kilka ich jest u mnie w mieście ale jak się naczytałem opinii i przestróg to dziękuję bardzo. Nie ufam tym bankomatom. Panu z infolinii powiedziałem że te nowe regulacje dla mnie niestety będą oznaczać zamknięcie konta w ING i otwarcie w BZ WBK które mam pod nosem bankomat i wpłatomat. A szkoda do tej pory nie planowałem odejść z ING a tu taki strzał w kolano. Kto u nich był taki mądry i wymyślił że już nie można wypłacać bezpłatnie z jakiegokolwiek bankomatu tylko teraz z ING lub Planet Cash? Bo inaczej 2,50 od wybrania czy 10 zł czy 1000 zł 😠. Szkoda zawiodłem się i znów zmieniam bank. Pozdrawiam i życzę odzyskania utraconych pieniędzy.
(1) [2]


Autor

Treść

Nowości

św. Robert z Molesmeśw. Robert z Molesme

Modlitwa do bł. Klary GambacortaModlitwa do bł. Klary Gambacorta

Modlitwa do św. Katarzyny TekakwithaModlitwa do św. Katarzyny Tekakwitha

Czy można śpiewać z radością Alleluja, jeśli odtrąciło się rękę wyciągniętą do pojednania?Czy można śpiewać z radością Alleluja, jeśli odtrąciło się rękę wyciągniętą do pojednania?

Za wiarę trzeba cierpiećZa wiarę trzeba cierpieć

Nowa Bazylika Świętego Apolinarego w RawennieNowa Bazylika Świętego Apolinarego w Rawennie

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej