Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Ważne spotkanie

     Czas do kościoła. Wołam Marysię, a ona się ociąga. Marudzi, że chce zostać z chorym rodzeństwem w domu. Tłumaczę, jak umiem, że niedzielne spotkanie z Bogiem na Mszy św. jest ważne, ale widzę, że Marysia niewiele rozumie. A ja myślałam, że to wszystko jest dla naszych dzieci takie oczywiste! Ech, cóż robić. Przestaję tłumaczyć, podaję Marysi kurtkę i mówię, że czas wychodzić, bo nie wypada się spóźniać na ważne spotkania. Ale bunt mojej córki wkracza w szczytową fazę. I wtedy Zuzia rzuca od niechcenia: - Idź, może spotkasz kogoś znajomego! Patrzę na Zuzię oniemiała. "A cóż to znowu za argument!" - myślę - "Przecież nie o to chodzi! Koniecznie muszę z nią o tym później porozmawiać!". Tymczasem chwytam za rękę gotową do wyjścia Marysię i wybiegamy.

     Po drodze znów tłumaczę, dlaczego idziemy na Mszę św. Ale z ciężkim sercem stwierdzam, że moja córka w ogóle nie słucha. Natomiast cieszy się na spotkanie z... koleżanką. Jednak w kościele nie ma dziś żadnych zaprzyjaźnionych dzieci. Zawiedziona Marysia płacze. Te łzy dostrzega Pani sprzedająca prasę katolicką i gdy wychodzimy, wręcza jej na pocieszenie obrazek z wizerunkiem Jezusa, namalowanym wg. wskazówek św. Faustyny.

     W drodze do domu Marysia wpatruje się w ten obrazek. - Czy Jezus naprawdę tak wyglądał? - pyta. Sprawa jest złożona. Nie wystarczy krótka odpowiedź. Rozmawiamy więc o duchowym, choć osobowym bycie Boga i ludzkim wcieleniu Jezusa, mówimy o widzeniach św. Faustyny, a potem nawet o Całunie Turyńskim i w końcu o tym, jak każdy z nas może spotkać Jezusa. Staram się dobierać słowa na miarę pięcioletniego umysłu Marysi. Ale nadal nie wiem, czy rozumie cokolwiek i czy ta rozmowa w ogóle ma sens.

     W domu Zuzia pyta siostrę: - I co, spotkałaś kogoś? A Marysia uśmiecha się i mówi: - Tak, spotkałam Jezusa. Dzieci rozumieją więcej niż nam się wydaje. Naprawdę warto z nimi rozmawiać.


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika

5 lipca 2009   


Miłość potrzebuje stanowczości Miłość potrzebuje stanowczości
James C. Dobson
Niniejsza książka przedstawia sposoby działania w rodzinie, w której trwa kryzys małżeński. Zawiera ona pewne praktyczne propozycje postępowania, które mogą pomóc w zachęceniu obojętnego partnera do powrotu ku obowiązkom małżeńskim... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej