Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 

Niedzielna wspólnota

     Dziś rozmawiałam z Zuzią na temat znaczenia Mszy św. Zamierzałam przekonać moją córkę, że obecność znajomych osób na niedzielnym spotkaniu z Bogiem nie jest istotna. Jednak nasza rozmowa przyjęła zgoła niespodziewany obrót. To nie ja przekonałam córkę, lecz ona mnie.

     - Zuziu, to nieważne, czy spotkamy kogoś znajomego na Mszy św., czy nie - mówię. - Naprawdę? - pyta zdumiona Zuza. - A dla mnie to ważne. Chciałabym spotkać w kościele moją przyjaciółkę..., ale jej nigdy tam nie ma - dodaje ze smutkiem. Okazuje się, że Zuzia martwi się o koleżankę: - Czy spotkam ją w niebie? Czy ona na pewno ma swojego Anioła Stróża? - pyta z troską. To dla niej naprawdę ważna sprawa. A potem zaczynamy rozmowę o znajomych osobach, które regularnie spotykamy w kościele. I nagle uświadamiam sobie, że te spotkania i dla mnie są bardzo ważne! Poczucie wspólnoty zbudowanej w oparciu o wiarę, umacnia mnie. Znak krzyża kreślony przez znajomą rękę, twarze przyjaciół skupione w czasie wspólnej modlitwy, rozmowa po Mszy na temat Słowa Bożego i kazania - to wszystko jest mi potrzebne, by trwać w wierze, by nie zgubić jej sensu pośród tysięcy fałszywych teorii szczęścia głoszonych przez modne dziś filozofie. Przyjacielska prośba o modlitwę, rzucone mimochodem zdanie, które jest obrazem czyjegoś życia pełnego obecności Boga - to najprostsze a zarazem najbardziej przekonujące świadectwa wiary, bez których błądziłabym gdzieś w zaułkach zwątpienia i sceptycyzmu.

     W kościele Zuzia cieszy się na widok znajomych twarzy: - Zobacz, tam stoją ciocia i wujek! - A tam jest Ania i Szymek! - szepcze Marysia. I po chwili czwórka dzieci stoi razem. A kiedy podają sobie ręce na znak pokoju, przekazują sobie coś jeszcze - niepostrzeżenie dzielą się swoją dziecięcą wiarą - ze sobą i ze wszystkimi, którzy na nich patrzą.


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 12 lipca 2009


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść[ Powrót ]
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej