Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Skąd wziąć posag?

     Jest środek nocy. A ja ślęczę przed komputerem i surfuję po internecie w poszukiwaniu informacji potrzebnych do nowego artykułu. Przeglądam wiadomości z kraju i ze świata, odwiedzam portale tematyczne i... włos mi się jeży!

     Z internetu wyłania się świat katastrof, tragedii, nienawiści i patologii I we wszystkich wymiarach istnienia ludzkiego. | Im dłużej zwiedzam | ten wirtualny świat, tym mniej rzeczywisty wydaje mi się mój własny dom - spokojny i bezpieczny. Tyle miłości wokół mnie. Jak to możliwe w tym oceanie zła, który wylewa się z internetu? Czy moje szczęście jest realne? - Mama, oć! - słyszę nagle. Taki krzyk w ciszy nocnej to jak kubeł zimnej wody! To krzyczy moje najmłodsze szczęście. I jest z pewnością realne, a do tego bardzo ciężkie, zwłaszcza gdy trzeba je w nocy nosić na rękach! Przytulam mocno synka i jest trochę tak, jak bym to ja szukała schronienia przed nocnymi lękami w jego dziecięcych, ufnych ramionach.

     Wreszcie Kubuś zasypia. Odkładam go do łóżeczka i wracam przed komputer. Włączył się właśnie wygaszasz ekranu w formie naszego albumu rodzinnego. Patrzę na zmieniające się powoli zdjęcia moich uśmiechniętych dzieci. I naraz dopada mnie strach o ich przyszłość. Czy dokonają właściwych wyborów życiowych, czy nikt ich nie skrzywdzi, czy rozpoznają prawdziwą miłość? Jakie będą ich małżeństwa? Zaczynam wyobrażać sobie mężów moich córek i żonę mojego syna. I przychodzi mi do głowy odkrywcza myśl - przecież oni teraz także są dziećmi! Jakie jest ich dzieciństwo? Nowy strach mrozi mi serce, więc otulam się modlitwą jak ciepłym pledem.

     Modlę się za moich przyszłych zięciów i synową. Modlę się za dzieci, którymi są teraz - by czuły się bezpieczne i kochane; by ich bezbronne serca formowała troskliwa miłość, a nie strach i samotność. A ta modlitwa jest jak ogromna skrzynia z najwspanialszym posagiem dla moich dzieci! Na taki posag stać wszystkich rodziców.

Monika Staniszewska

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 26 lipca 2009


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej