Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa w intencji rodzin

Modlitwa Ojca Świętego Jana Pawła II w intencji rodzin

     Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo w niebie i na ziemi, Ojcze, który jesteś Miłością i Życiem, spraw, aby każda ludzka rodzina na ziemi przez Twego Syna, Jezusa Chrystusa, "narodzonego z Niewiasty" i przez Ducha Świętego stawała się prawdziwym przybytkiem życia i miłości dla coraz to nowych pokoleń.

     Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich rodzin na świecie.

     Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości.

     Spraw, aby miłość umacniana łaską Sakramentu Małżeństwa okazywała się mocniejsza od wszelkich słabości i kryzysów, przez jakie nieraz przechodzą nasze rodziny.

     Spraw wreszcie - błagamy Cię o to za pośrednictwem Świętej Rodziny z Nazaretu - ażeby Kościół wśród wszystkich narodów ziemi mógł owocnie spełniać swe posłannictwo w rodzinach poprzez rodziny.

     Przez Chrystusa Pana naszego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem na wieki wieków. Amen.

Modlitwa za rodzinę

     Boże, Ty ustanowiłeś rodzinę podstawą ludzkiej wspólnoty, przyjmij łaskawie nasze prośby i spraw, abyśmy złączeni wzajemny miłością naśladowali w naszych rodzinach cnoty Świętej Rodziny i doszli do wiecznej radości w Twoim domu. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.


   

Wasze komentarze:
 Dorota: 30.12.2007, 22:39
 Dziś w Święto Świętej Rodziny polecam całą moją rodzinę opiece Matki Najświętrzej,świętemu Józefowi i Dzięciątku Bożemu.Dziękuję Bogu za dar rodzicielstwa i proszę o łaski potrzebne naszej rodzinie.
 Helena Kowalska: 14.06.2007, 14:55
 Po raz pierwszy zapoznałam się z tą modlitwą, jest piękna. Poprzedza ona i wpisuje się niejako w nową ideę- Krucjatę Modlitw w intencji małżenstw zagrożonych rozbicem Myślę, że przez ludzi ktorzy podęli się modlitwy w w/w intencji powinna być odmawiana i być może bardziej rozpropagowana. Ja na pewno tak uczynię..
 ANNA: 23.03.2007, 16:09
 OJCZE śWIęT KOCHAM CIE I UFAM TOBIE
[1] [2] [3] [4] [5] (6)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Humor | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej