Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Niesporny uczeń

     Chociaż do września jeszcze daleko, Marysia coraz częściej dopytuje się, jak to będzie w pierwszej klasie - czy dużo trudniej niż w zerówce? Przejmuje się także bratem, który jesienią zadebiutuje w przedszkolu. - Czy Kubuś nie jest jeszcze za mały na przedszkole? - niepokoi się. Moje odpowiedzi nie są, jak widać, wystarczająco uspokajające, ponieważ Marysia niemal co dzień sprawdza gotowość przedszkolną brata, bawiąc się z nim w szkołę. Sadza go na łóżku pośród lalek i misiów, rozdaje wszystkim zeszyty, sprawdza listę obecności i prowadzi lekcje. Przyglądam się z boku tej domowej szkole i dochodzę do wniosku, że profil ma zdecydowanie artystyczny. Uczniowie ochoczo śpiewają, uczą się rysować, lepić z plasteliny i obowiązkowo należą do kółka teatralnego. Pani nauczycielka jest jednocześnie zawodowym scenografem, choreografem, scenarzystą i reżyserem. Wystawiane sztuki to znane baśnie, choć czasem trudno je rozpoznać... Źródło zaskakujących aranżacji tkwi w niesubordynacji głównego aktora, któremu jednak wiele można wybaczyć, ponieważ jest jedyną "żywą" gwiazdą teatru i za każdą rolę zbiera owacje na stojąco!

     Zabawa w szkołę zwykle przebiega zgodnie, ale bywa, że uczeń bez uprzedzenia idzie na wagary i bawi się dalej sam, nic sobie nie robiąc z rzewnych łez pani nauczycielki. Właśnie dziś Kubuś opuścił szkołę w najciekawszym momencie lekcji. Nie dał się nakłonić do powrotu, toteż nauczycielka przybiegła do mnie, usiadła w kącie kuchni i oświadczyła mściwie: - już nigdy w życiu nie będę się bawiła z Kubusiem! - Zamiast przekonywać córkę, że się myli, wyraziłam szczere uznanie dla jej dotychczasowych osiągnięć pedagogicznych i zapewniłam, że żadna przedszkolanka nie potrafiłaby na tak długo skupić uwagi trzylatka. Marysia zadumała się na chwilę i w końcu westchnęła: - W takim razie będę się z nim bawiła. W końcu ktoś musi go przygotować do przedszkola, prawda?


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika

7 marca 2010   


Miłość potrzebuje stanowczości Miłość potrzebuje stanowczości
James C. Dobson
Niniejsza książka przedstawia sposoby działania w rodzinie, w której trwa kryzys małżeński. Zawiera ona pewne praktyczne propozycje postępowania, które mogą pomóc w zachęceniu obojętnego partnera do powrotu ku obowiązkom małżeńskim... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej