Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Mąż i żona

     Marysia i Kubuś zbudowali pod stołem dom. Zawsze myślałam, że dzieci bawiąc się w dom, naśladują swoich rodziców, tymczasem w zabawie mojego syna i córki nie widzę niczego, co przypominałoby moje małżeństwo. Kubuś i Marysia, jako mąż i żona, kłócą się o wszystko. Najpierw o to, kto ma zrobić śniadanie - obydwoje lubią gotować i nie zamierzają dzielić się rolą szefa kuchni. Potem walczą o miejsce pod stołem, bo każdy chce mieć więcej dla siebie. W końcu zasiadają do wspólnego posiłku.

     Po jedzeniu mąż pyta nieśmiało: - Żono, czy mogę się teraz pobawić samochodami? Żona łaskawie zezwala, ale po chwili przypomina sobie, że mąż powinien iść przecież do pracy, wręcza mu więc plastikowy komputerek i wypycha z domii. Mąż ani myśli pracować, chce natomiast gotować i wyrywa żonie chochlę. Żona wybucha płaczem, mąż krzyczy - aż dom drży w posadach! Nie ma rady, muszą się rozstać - w gniewie idą do swoich pokoi. Ale już po chwili wracają. W końcu tak się napracowali przy budowie domu!

     Szykują obiad z plastikowych warzyw i żona odzywa się w te słowa: - Musimy mieć jakieś dzieci. Mąż wita ten pomysł z entuzjazmem i zaraz biegnie na poszukiwanie dziecka. I przynosi swój samochód. - Nie! - złości się żona. - Samochód nie może być naszym dzieckiem! - Idą więc razem do pokoju Marysi i wracają z naręczem lalek. I nowa kłótnia gotowa, ponieważ świeżo upieczony tata pakuje się do lalczynego wózka (uprzednio wyrzuciwszy zeń dzieci!) i żąda od żony, by go woziła. Żona protestuje i znów oboje krzyczą, a ich dzieci leżą porzucone pod stołem. Podnoszę je (dobrze, że mają babcię!), układam w łóżeczku dla lalek, a skłóconych małżonków zapraszam na prawdziwy obiad. A potem bawimy się już w coś innego. Budujemy farmę z klocków.

     - Dobrze, że nie muszę na razie mieć męża! - rzuca mimochodem Marysia. Racja. Do małżeństwa trzeba dojrzeć. A najpierw trafnie rozeznać Boże powołanie, bo różnie to bywa.


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 14 marca 2010


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej