Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Żelki w niebie

     Co włożymy do święconki? - spytała Marysia. A jej starsza siostra, nasza rodzinna mądrala, zaczęła wyliczanie: - Koniecznie jajka, które ozdobiliśmy, ale też kiełbasę, chleb, kawałek mazurka, no i baranka i ... i co jeszcze? - zadumała się. - Żelki! - bez wahania podpowiedział jej Kubuś, wielki amator tych kolorowych słodyczy. Ostatnio odkrył, że oprócz znanych mu najlepiej żelków-misiów istnieją też żelki w innych kształtach. Szczególnie zafascynowały go żelkowe dżdżownice - nad wyraz realistyczne. Słysząc Kubusiową sugestię na temat niekonwencjonalnego wzbogacenia święconki, gruchnęliśmy serdecznym śmiechem, bo wyobraźnia podsunęła nam komiczny obraz długaśnych wielobarwnych dżdżownic malowniczo zwisających ze świątecznego koszyczka. Ale Kubuś się zdziwił: - Dlaczego nie mogą być żelki? - spytał. - No właśnie! - podchwyciła Marysia - Przecież do święconki i tak wkłada się słodycze! Na przykład cukrowego baranka, mniam! - oblizała się łakomie i pomasowała brzuszek.

     Porozmawialiśmy chwilę o tym, dlaczego żelki nie bardzo pasują do reszty święconego towarzystwa w koszyczku. Z rozbawieniem rozważaliśmy, czy białe żelkowe baranki mogłyby zastąpić te z cukru. A naszą rozmowę o świątecznych słodyczach podsumowała Zuzia: - A ja i tak najbardziej lubię kiełbasę!

     - A czy w niebie będą żelki? - spytała znienacka Marysia. Hmm, pytanie zabawne, ale jak zwykle z tych trudnych. Rzecz w tym, że nikt z nas nie wie, jak będzie w niebie. Wiadomo tylko, że taka bliskość Boga to pełnia szczęścia! A do pełni nic już przecież nie trzeba dodawać, nawet żelków. Jednak Kubusiowi trudno było pojąć pełnię szczęścia bez żelków, więc oświadczył z przekonaniem: - Pan Bóg na pewno też lubi żelki! - A Marysia zapytała natychmiast: - Czy to prawda?

     I co można na to odpowiedzieć? Prawdę w kwestii żelków zna przecież tylko sam Pan Bóg...


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika

11 kwietnia 2009   


Miłość potrzebuje stanowczości Miłość potrzebuje stanowczości
James C. Dobson
Niniejsza książka przedstawia sposoby działania w rodzinie, w której trwa kryzys małżeński. Zawiera ona pewne praktyczne propozycje postępowania, które mogą pomóc w zachęceniu obojętnego partnera do powrotu ku obowiązkom małżeńskim... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 KAsia: 19.04.2010, 13:46
 ach te dzieci :)
 he: 14.04.2010, 21:27
 Nie ma lepszych artykułów tutaj! Są cudowne!
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej