Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
W kalejdoskopie emocji

     Marysiu, czas do szkoły! - tarmosiłam zakopaną w kołdrę córkę. Otworzyła jedno oko. - Kiedy zaczną się wakaaacje? - ziewnęła. - Za dwa tygodnie - powiedziałam, a ona prychnęła z rozczarowaniem i zanurkowała z powrotem pod kołdrę. Wywabił ją stamtąd dopiero zapach kawy zbożowej z waniliowym mlekiem sojowym. Przyszła do kuchni, z wes-tchnieniem opadła na stołek, wciągnęła spory łyk kawy - i humor wyraźnie się jej poprawił. Jednak po śniadaniu, kiedy szukała skarpetek, niespodziewanie złowiła w szufladzie swój kostium kąpielowy i tęsknota za wakacjami wróciła. - Ach, jak by to było wspaniale, gdybyśmy wyjeżdżali już jutro! - rozmarzyła się. - Czy mogę przymierzyć ten kostium, żeby sprawdzić, czy jeszcze dobry? - spytała i nie czekając na odpowiedź, natychmiast się weń wślizgnęła, zwinnie niczym rybka. A potem pognała do lustra podziwiać swoje odbicie. - No to przymierzę jeszcze klapki i kapelusz! - krzyknęła z zapałem i rzuciła się do przeszukiwania letniej garderoby. - Marysiu, czas do szkoły! - jęknęłam słabo, widząc, że zanosi się na pokaz mody plażowej. Marysia spojrzała na mnie ze zdumieniem. - Do szkoły? - powtórzyła, jakby nie rozumiejąc. - A, rzeczywiście... - dodała z rezygnacją i poszła Mę przebrać.

     Marudziła całą drogę do szkoły. Po co ma tam iść, skoro cały materiał już przerobiony? I dlaczego musi siedzieć w sali, kiedy jest taka piękna pogoda? Czy nie byłoby wspaniale, gdyby wakacje zaczynały się już w dniu dziecka i trwały trzy miesiące? No i kiedy wreszcie zaczną się te wakacje?!

     Tego dnia odbywał się w szkole kiermasz podręczników. Kupiłyśmy cały komplet. Po powrocie do domu Marysia z wypiekami na twarzy przerzucała kolorowe strony i rozwiązywała zadania. A potem z czułością przytuliła swoje nowe książki i zapytała: - No, to kiedy koniec wakacji?


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika

4 lipca 2010   


Miłość potrzebuje stanowczości Miłość potrzebuje stanowczości
James C. Dobson
Niniejsza książka przedstawia sposoby działania w rodzinie, w której trwa kryzys małżeński. Zawiera ona pewne praktyczne propozycje postępowania, które mogą pomóc w zachęceniu obojętnego partnera do powrotu ku obowiązkom małżeńskim... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej