Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Wakacje z dziećmi

     A gdzie spędzacie letni wypoczynek? - zapytała mnie koleżanka, którą w rozmowie telefonicznej poinformowałam, że właśnie jesteśmy na wakacjach.

     - Letni wypoczynek? Nad morzem... - bąknęłam niepewnie, ale bynajmniej nie dlatego, że zapomniałam, gdzie akurat jesteśmy, tylko po prostu słowo "wypoczynek" wydało mi się ciut nieadekwatne na określenie naszego wyjazdu z dziećmi. Nad morzem jesteśmy bowiem od kilku dni, a ja jeszcze ani razu nie zajrzałam do książki, ani razu nie poleżałam spokojnie na plaży i nie zasmakowałam ani jednej chwili błogiego lenistwa w hamaku, który zaraz pierwszego dnia zawiesiliśmy przed domem.

     - Ach, gdybyśmy wyjechali sami... - rozmarzyłam się. - Mielibyśmy wokół ciszę, spokój, czas na długi sen, na czytanie, na kawę w zacisznej kawiarence i niespieszne spacery brzegiem morza...

     Tymczasem dzieciaki nieustannie coś broją, gubią, znajdują, zbierają, skaczą, biegają, pełzają, nurkują, zakopują, wspinają się, wdrapują i bez przerwy o coś pytają. A my musimy za nimi nadążać - przytrzymywać, powstrzymywać, zapinać, odpinać, zakopywać, odkopywać, gonić, łapać i wciąż odpowiadać na najdziwniejsze pytania.

     Czy jest w ogóle coś, co można zaliczyć na plus wyjazdów z dziećmi? - zadumałam się. - Hmm... Gdybyśmy byli tu bez dzieci, pewnie nie odważyłabym się wejść do lodowatego morza, nie zbudowałabym zamku na plaży, nie uwarzyłabym zupy z glonów i błota (a to naprawdę przednia zabawa!), nie popłakałabym się ze śmiechu przy czytaniu książki "Roztrzepana sprzątaczka", nie zauważyłabym ogromnego motyla przy drodze i połyskującego kamienia w wilgotnym piasku, nikt nie podarowałby mi omszałego guzika ("To na pewno z wraku zatopionego statku, mamusiu!"), najpewniej ominęłaby mnie też szaleńcza jazda na karuzeli i widok nieludzko umorusanych, ale bardzo po ludzku szczęśliwych dzieci.


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika

18 lipca 2010   


Miłość potrzebuje stanowczości Miłość potrzebuje stanowczości
James C. Dobson
Niniejsza książka przedstawia sposoby działania w rodzinie, w której trwa kryzys małżeński. Zawiera ona pewne praktyczne propozycje postępowania, które mogą pomóc w zachęceniu obojętnego partnera do powrotu ku obowiązkom małżeńskim... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 ona88: 25.07.2010, 18:53
 :)
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej