Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czy Bożą wolą jest, abym został uzdrowiony?

Niektórzy chrześcijanie zadają tego typu pytania: "Czy Bożą wolą jest, abym został uzdrowiony?" i "Czy mogę mieć pewność, że Bóg chce, aby mi się powodziło?"

Boska zmiana

Aby zrozumieć Bożą wolę i odpowiedzieć na te pytania musimy cofnąć się do początku, do pierwszych trzech rozdziałów Księgi Rodzaju. Tam odkryjemy, że Bóg stworzył świat bez grzechu, świat bez choroby, świat bez ubóstwa, świat bez bólu głowy.

"Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie, aby błogosławieństwo Abrahamowe przeszło na pogan w Jezusie Chrystusie, my zaś, abyśmy obiecanego Ducha otrzymali przez wiarę." (Gal. 3:13-14)

(...) Adam cieszył się: życiem wiecznym, powodzeniem, doskonałym Zdrowiem, lecz niestety wszystko to zostało utracone przez grzech. List do Galacjan 3:13-14 mówi nam: "Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, aby błogosławieństwo Abrahamowe przeszło na pogan".

Dlaczego Chrystus stał się za nas przekleństwem? Aby błogosławieństwa Abrahama przeszło na pogan tak jak na Żydów. To tragedia, że wielu chrześcijan skreśla połowę Biblii, w tym wszystkie starotestamentowe obietnice powodzenia, mówiąc: "To było tylko dla Żydów". Moja Biblia mówi, że dzięki śmierci Chrystusa błogosławieństwo Abrahama staje się także moim! Jakież to tragiczne, że chociaż Chrystus umarł, aby błogosławieństwa Abrahama mogły należeć do nas, większość wierzących nawet nie wie, co to jest błogosławieństwo Abrahamowe. Diabeł nie może zabronić nam dostępu do korzyści płynących z Golgoty, lecz może trzymać cię w niewiedzy odnośnie tego, co jest twoje. Błogosławieństwo, którego nie jesteś świadomy, to błogosławieństwo, które cię ominie, gdyż wszystko w Królestwie Bożym przyjmuje się przez wiarę.

Bóg powiedział: "Lud mój ginie, gdyż brak mu poznania" (Oz. 4:6). On nie powiedział: "Lud mój ginie, ponieważ diabeł jest mocny", bo nie jest. Jezus powiedział: "Dana mi jest wszelka moc". Zatem skoro Jezus ma pełnię mocy, to ile zostaje dla diabła? … Zero. Jego jedyna moc polega na trzymaniu cię w nieświadomości tego, co jest twoje w Chrystusie.

Milion dolarów na koncie bankowym na nic ci się nie przyda, dopóki nie będziesz wiedział, że należy do ciebie.

Jak już powiedzieliśmy, nigdy nie spotkasz Żyda, który wierzy, że powinien być biedny. Oni zbyt dobrze znają Biblię, oni rozumieją błogosławieństwo Abrahama. (...)

Zatem czym jest błogosławieństwo Abrahamowe?

Jest to błogosławieństwo obejmujące trzy sfery: Życie Wieczne, Powodzenie, Doskonałe Zdrowie.

1. Abraham wszedł w tak intymną przyjaźń z Bogiem, że Ten złączył imię patriarchy ze Swoim, tak że On był znany jako "Bóg Abrahama", a Abraham jako "Przyjaciel Boga".

2. Bóg pobłogosławił Abrahama tak wielkim bogactwem, że stał się najzamożniejszym człowiekiem swoich czasów.

3. Gdy miał 99 lat, a jego żona 90, poczęła i urodziła dziecko.

To nie był jednorazowy cud. Abraham został całkowicie uzdrowiony i później spłodził jeszcze więcej dzieci po śmierci Sary. Czym więc jest przekleństwo Zakonu? Ważne żebyśmy to wiedzieli, gdyż Chrystus umarł, aby nas od niego wybawić. Przekleństwo Zakonu to potrójne przekleństwo, będące dokładnym przeciwieństwem błogosławieństwa.

Jest ono zapisane w 28. rozdziale Piątej Księgi Mojżeszowej: Duchowa Śmierć, Ubóstwo, Choroba.

Wszyscy sprzeciwiliśmy się Bożemu Prawu i dlatego jesteśmy pod przekleństwem. Piąta Księga Mojżeszowa, rozdział 28. wymienia jego skutki:

1. Duchową śmierć, gdzie "niebo będzie jak z brązu"

2. Materialne ubóstwo i niepowodzenie w przedsięwzięciach

3. Długą listę chorób i dolegliwości, zakończoną zwrotem: "Także wszelką chorobę i wszelką plagę, która nie jest zapisana w księdze tego zakonu"

Zatem Chrystus poniósł na sobie to przekleństwo, aby wyzwolić nas od ubóstwa, choroby i śmierci duchowej.

Możesz śmiało ogłosić: "Ponieważ Chrystus stał się przekleństwem za mnie, dziś chodzę w zdrowiu i pełni życia, wolny od chorób i dolegliwości. Chodzę w dostatku i powodzeniu, wolny od ubóstwa i potrzeb. Chodzę w błogosławieństwie i życiu wiecznym, wolny od duchowej śmierci".

Świat musi usłyszeć to przesłanie! To jest Ewangelia, którą jesteśmy powołani zwiastować. Dzięki śmierci Chrystusa jestem wolny od: Duchowej Śmierci, Ubóstwa, Choroby.

Dzięki śmierci Chrystusa otrzymuję: Życie Wieczne, Powodzenie, Doskonałe Zdrowie.

Oto przesłanie, które jesteśmy powołani zwiastować.

Oto Boża odpowiedź na każdą potrzebę ludzkości!

Dr Peter Gammons
Fragment książki: "Boska zamiana" wydanej jako część "Bożego niezbędnika")Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

św. Tyburcjusz, Walerian i Maksymśw. Tyburcjusz, Walerian i Maksym

Modlitwa do św. Tyburcjusza, Waleriana i MaksymaModlitwa do św. Tyburcjusza, Waleriana i Maksyma

Modlitwa do św. WalerianaModlitwa do św. Waleriana

Chrzest PolskiChrzest Polski

Poznać Jezusa przy łamaniu chlebaPoznać Jezusa przy łamaniu chleba

Czapeczka i bucikCzapeczka i bucik

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej