Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Niesłuszne oskarżenie

Potwarz, obmowa, niesłuszne oskarżenie... Niestety to wszystko spotyka naszych znajomych, kogoś kogo znamy tylko z widzenia, obcych nam ludzi, a czasami nas samych. Jak często widzimy w telewizji, czytamy w gazetach lub słyszymy od sąsiadki fascynującą opowieść o tym, co zdarzyło się u innych. Z mediów wręcz nagminnie płyną "fakty" : "złapany", "osądzony"; "złodziej", "morderca", "gwałciciel". Takie zwroty są bardzo chętnie podawane przez prasę i TV, a im więcej pikantnych historyjek, tym większe zainteresowanie widzów, jakby rozrywające się w świecie zło było priorytetowym czynnikiem skupiającym całą naszą uwagę. Nazbyt często pozwalamy, żeby emocje brały górę nad zdrowym rozsądkiem. Wystarczy posłuchać ludzi z najbliższego nam otoczenia: "Panie, bo ja takiego to od razu bym ...!" Podobnie reagują niektórzy z nas, choć może nie aż tak impulsywnie. Jednak bardzo szybko oceniamy innych. Ale przyznanie się, że oceniliśmy kogoś zbyt pochopnie, że pomyliliśmy się, przychodzi nam z dużą trudnością. Nie lubimy przyznawać się do popełnionych błędów. Zapomnieliśmy już, iż obowiązkiem jest naprawienie zła wyrządzonego naszym słowem lub czynem. Zszarganie dobrego imienia bliźniego, obmowa, zadane upokorzenie wymaga zadośćuczynienia! Niezmiernie łatwo "przypiąć komuś łatkę", ale odkleić ją z powrotem to nielada wysiłek. Powinniśmy być bardziej ostrożni w ocenianiu innych, wiedząc, że możemy kogoś skrzywdzić, nieraz bardzo boleśnie.

No tak, ale jeśli już znaleźliśmy się w takiej sytuacji, że ktoś nas oskarżył o coś, czego nigdy nie zrobiliśmy, a nie mamy możliwości udowodnić swojej niewinności - co wówczas robić? Opiszę pewne zdarzenie, które miało miejsce kilka wieków temu w zakonie franciszkanów. Pewien świętobliwy zakonnik od św. Franciszka miał widzenie Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus, rozmawiał z Maryją, a Dzieciątko płakało. Świętobliwy Jan z Łobdowa pytał Najświętszą - dlaczego Dziecię płacze? Jezus opłakiwał los ludzi w Prusach, gdyż wiedział, że religia katolicka w Prusach upadnie, skutkiem, czego wiele dusz pójdzie na potępienie. Słowa Jezusa spełniły się dobitnie, gdy na ziemie północnej Polski dotarł protestantyzm, odbierano kościoły, a całe miejscowości odstępowały od wiary katolickiej, religii swych ojców. Kiedy Jan był cały pochłonięty modlitwą oraz wstrząśnięty losem swych rodaków, strasznymi zapowiedziami, które usłyszał od Jezusa i Maryi, przed drzwiami jego celi gromadzili się współbracia nasłuchując odgłosów z celi. Ten świętobliwy zakonnik, mąż modlitwy, został posądzony o to, iż przetrzymuje w swej celi niewiastę, a ponadto jeszcze z dzieckiem, gdyż podsłuchując usłyszeli płacz małego dziecka. Ludzka ciekawość to sprawiła i spowodowała snucie domysłów. Zapragnęli wejść do celi "rozpustnego zakonnika", jednakże ten w swej ekstazie nie słyszał nawet ich pukania do drzwi. Kiedy braciszek nie odpowiadał, ani nie otwierał drzwi, bracia byli już pewni, że Jan kogoś przed nimi ukrywa. Wtargnęli, siłą wywarzając drzwi, po czym zobaczyli rozmodlonego franciszkanina oraz Pana Jezusa na krzyżu, a ciało Jego wydawało się miękkie niczym żywego człowieka. Dopiero wtedy zobaczyli jak bardzo się pomylili, jak bardzo zadziałała ich wyobraźnia i chęć dostrzeżenia w innym tylko zła. Zrobiło się im strasznie wstyd, prosili z całego serca, aby czcigodny brat przebaczył tak wielką potwarz.

Czy nam przydarzyła się kiedyś podobna sytuacja? Jeśli tak to, po której stronie stanęliśmy? Oskarżanych czy oskarżających? Jeśli byliśmy tymi oskarżającymi pamiętajmy, że nawet to, co wydaje się niezbitym dowodem może nas wprowadzać w błąd, a wtedy to my krzywdzimy człowieka. Natomiast jeśli tym razem my jesteśmy niesłusznie oskarżeni, można spróbować wyjaśnić całą zaistniałą sytuację, ale jeśli to nie przynosi żadnych pozytywnych efektów to zawsze pozostaje nam modlitwa, najlepiej za wstawiennictwem jakiegoś świętego lub błogosławionego. A któż nas lepiej zrozumie niż osoba, która sama przeżyła potwarz i to tak okrutną.

Błogosławiony Jan z Łobdowa już od wieków jest orędownikiem osób niesłusznie oskarżonych. Kto prosi Boga o pomoc za jego wstawiennictwem wnet jest pocieszony w swych utrapieniach i doznaje jego pomocy.

Błogosławiony Janie z Łobdowa - módl się za nami!

kl. Paweł Dąbrowski

Tekst pochodzi z pisma
Alumnów WSD w Toruniu "SŁUGA" nr 26

Modlitwa w niesłuszym oskarżeniu

Panie Jezu, Ty przede wszystkim wiesz, co to znaczy być niesłusznie oskarżonym. Zdarzyło się to mnie właśnie teraz. Proszę, pomóż mi zachować się tak jak Ty i nie szukać zemsty. Raczej obdarz mnie odwagą, abym szukał sprawiedliwości, jeśli moja sytuacja jest poważna, a moje postępowanie niewinne. Amen.


   

Wasze komentarze:
 TK: 08.05.2018, 22:50
 Proszę Ciebie Bł. Janie o wstawiennictwo za mną do Pana Boga naszego.
 Załamana: 28.03.2018, 00:39
 Prosze Cie Blogoslawiony Janie z Lobdowa o wstawiennictwo w sprawie niewinnie pomawianego mojego chlopaka. Daj nam sile, obdaz laska I spraw aby sprawa wyjasnila sie na nasza korzysc, zebysmy wkoncu mogli od tego odetchnac.
 J.K.: 10.03.2018, 21:22
 Panie Jezu, byłam posądzona o coś, czego nie zrobiłam.... Proszę pomóż mi w udowodnieniu tego, że jestem niewinna.... Proszę, abym miała siłę to przetrwać... Spraw, abym więcej nie musiala przez to przechodzić. Panie Jezu przez wstawiennictwo św. Charbela uwolnij mnie od falszywych podejrzeń, a tym którzy niesłusznie mnie posądzili daj łaskę uzdrowienia. Panie Jezu prosze pomóż mi oraz wszystkim, którzy zostali fałszywie posądzeni lub oskarżeni abyśmy mogli udowodnić swoją niewinność.
 Maggie: 01.03.2018, 17:22
 Proszę Cię błogosławiony Janie z Łobdowa o wstawiennictwo za moim pomawianym bratem . Prawda musi zwyciężyć.
 Grzegorz: 31.01.2018, 08:49
 Proszę Cię błogosławiony Janie z Lobdowa o wstawiennictwo za mną, gdy jestem niesłusznie oskarżany. Proszę aby prawda zwyciężyła i abym odzyskal kontakt z moimi dziećmi.
 Iwona: 26.01.2018, 15:01
 Święty Janie z Łobodowa pragnę prosić Cię o wstawiennictwo u Pana Boga. Wysłuchaj proszę moich skamlen i przywróć nam spokój , który utraciliśmy w skutek nieszczęśliwego wypadku.. Módl się za nami i za wszystkich którzy pragną dostąpić Twojej łaski , Bóg jest miłością ,
 Mietek: 06.01.2018, 22:14
 Błogosławiony Janie z Łabdowa wesprzyj mnie u Pana Jezusa on najlepiej to wie jak to jest być niesłusznie oskarżony teraz przytrafiło się mnie jestem niesłusznie oskarżony wstaw się do Pana Jezusa w moim przypadku bardzo cierpię z tego powodu wybacz mu panie że straciłem moją kochającą rodzinę błagam Cię panie o pomoc... Amen
 Ewelina : 19.12.2017, 11:28
 Panie Boże , Janie z Łubowa pomóżcie mi przetrwać wszystko co mnie spotkało , chce tylko prosić żeby nikt mnie nie oskarżał ...i by każdy dowiedział się o mojej niewinności , tak jak wiecie Wy .
 Justyna: 07.11.2017, 22:41
 Święty Janie z Łobdowa wstaw się za mnie u Pana Boga , zostałam oskarżona niewinnie przez mojego męża, by ten pozbawił mnie podziału majątku. Wyrok ustawia za duże pieniądze to posłaniec diabła . Dopomóż mi bym była uniewinniona.


 Wojtek: 27.10.2017, 09:42
 Boże pomóż mi udowodnić swoją niewinność
 Wojtek: 27.10.2017, 09:27
 Błogosławiony Janie z Łobdowa wstaw się za mną U Pana Boga aby mi uwierzono i prawda w mojej sprawie wyszła czym prędzej i żebyśmy wszyscy razem żyli w zgodzie na podwórku Bardzo prszę Pomóż.
 On82: 09.10.2017, 18:52
 Boże pomóż mi udowodnić moja niewinność
 ania: 08.10.2017, 17:10
 Boże ,wiesz , ze jestem niewinna nikomu nie groziłam, nie zrobiłam niczego złego,wstawiłam się za niewinnym dzieckiem.Pomóż mi.
 andrzej k.: 23.06.2017, 17:14
   Panie Jezu, Ty przede wszystkim wiesz, co to znaczy być niesłusznie oskarżonym. Zdarzyło się to mnie właśnie teraz. Proszę, pomóż mi zachować się tak jak Ty i nie szukać zemsty. Raczej obdarz mnie odwagą, abym szukał sprawiedliwości, jeśli moja sytuacja jest poważna, a moje postępowanie niewinne. Amen.
 Anonim: 26.03.2017, 11:56
 Panie proszę o pomoc w sprawie niesłusznego oskarżenia. Nie mam dowodów aby udowodnić swoją niewinność. Znajomi, których uważałam za dobrych przyjaciół odwrócili się ode mnie pod pretekstem, że ich okłamałam. Próby wyjaśnienia, że mogło być inaczej nic nie dały. Nie uwierzyli mi.
 Aga: 02.03.2017, 13:16
 Blogoslawiony Janie z Lbdowa wspomóz.Synowie zostali niesłusznie osksrzeni..Modl sie za.nami.
 Aga: 26.02.2017, 18:37
 Blogoslawiony Janie z Lbdowa wspomóz.Synowie zostali niesłusznie osksrzeni..Modl sie za.nami.
 Aga: 26.02.2017, 18:35
 Blogoslawiony Janie z Lbdowa wspomóz.Synowie zostali niesłusznie osksrzeni..Modl sie za.nami.
 Aga: 26.02.2017, 17:14
 Blogoslawiony Janie z Lbdowa wspomóz.Synowie zostali niesłusznie osksrzeni..Modl sie za.nami.
 Iwona: 25.01.2017, 14:54
 Błogosławiony Janie z Łobdowa, spraw niech mąż mi uwierzy, bo mówię prawdę. módl sie za mną....
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej