Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Święcenia i poświęcenie

Zostałem z łaski Bożej kapłanem. "Cóż teraz będziesz robił?" - zapytał mój przyjaciel. "Będę spowiadał, głosił kazania, zresztą co mi władza każe". "Tak spełnisz wówczas swój obowiązek. Ale czym się wywdzięczysz Panu Bogu za tę wyjątkową wielką godność kapłańską, do której przez święcenia wyniesiony zostałeś?!"

Nie potrafiłem zrazu dać odpowiedzi. Potem często przychodziło mi na myśl pytanie: Czym się odwdzięczyć Panu Bogu, który niskich tego świata wybiera sobie i przeznacza do służby świętej? Człowiek nie potrafi wynaleźć dzieła, które by choć w części wyraziło jego miłość i wdzięczność za wszystko, co dlań Bóg uczynił. Kto jednak błaga Boga: "Panie, co chcesz, abym czynił?", Bóg sam ukaże mu swoją wolę, i to w sposób najczęściej bardzo prosty, lecz stanowczy. Wtedy, jeśli człowiek ulegnie woli Najwyższego, wszystko widzi możliwym i łatwym do spełnienia.

Posługiwanie pasterskie jest samo przez się szkołą doskonałości. Bo życie w posługiwaniu pasterskim całe się zasadza na wyrzeczeniu się siebie samego. Pasterz ma tyle posług do spełnienia, ile ma dusz, którym z urzędu swego służyć winien. I dobrych i złych, i zdrowych i chorych, i młodych i starych, i mądrych i niemądrych, i skruszonych i zatwardziałych, i nawróconych i dopiero się nawracających. Wszystkich winien czujną pieczą otaczać. Żadnego nie godzi się zaniedbać - ale wciąż trzeba czuwać. Święty Filip Nereusz stwierdził własnym doświadczeniem, że najszczęśliwsze nawrócenia zawsze przychodziły w godzinach niezwykłych i w chwilach niewłaściwych. Gdyby te osoby odesłał dlatego, że mu przyszły nie w porę, albo w czasie obiadu, albo w chwili pilnego zajęcia, może odszedłszy, nie wróciłyby drugi raz i tak byłyby stracone.

bł. ks. Ignacy Kłopotowski

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 20 września 2009


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej