Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa przed i po przyjęciu Ostatniego Namaszczenia

Modlitwa przed Ostatnim Namaszczeniem

Najmiłosierniejszy Zbawicielu, racz mnie umocnić tym Sakramentem, który dla zbawienia wiernych chorych postanowić raczyłeś. Wierzę, że ten Sakrament daje wzmocnienie w chorobie, wierzę, że przyniesie mi zdrowie, jeżeli to ma być z moim pożytkiem; wierzę, że odpuści mi grzechy i udzieli Twej pomocy dla duszy i ciała i w tej intencji pragnę go teraz przyjąć.

Chcę być wolny od wszystkich grzechów, które kiedykolwiek zmysłami swymi popełniłem, na zadośćuczynienie za nie chętnie poniosę wszystkie dolegliwości mej choroby. Daruj mi je i nie pamiętaj, bo serdecznie żałuję. Przebacz mi, wzmocnij i orzeźwiaj łaską sakramentalną, wszechmogący Boże. w Imię Ojca, Syna i Ducha św. Amen.

Modlitwa po przyjęciu Ostatniego Namaszczenia

Dziękuję Ci, najdroższy Zbawicielu, iż przez ten Sakrament duszę moją uzdrowić raczyłeś, wzmocniłeś ją przeciw pokusom szatańskim, uwolniłeś od dręczących i niepokojących myśli, a serce napełniłeś nadzieją.

Ufam, że niedostateczny mój żal za grzechy nagrodziła łaska Sakramentu Namaszczenia i że ona przyniesie mi uzdrowienie albo zbawienie wieczne. Już mnie teraz nic nie trwoży, bo w Tobie jedynie ufam, miłosierny Boże.

W ręce Twoje, o Panie, oddaję życie moje, śmierć moją, cierpienia i pociechy, zdrowie i chorobę.

Nie bądź mi sędzią, ale Ojcem. Zmiłuj się nade mną. Amen.


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej