Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Żal za grzechy

Gdy przypomniałeś sobie grzechy w domu czy w kościele, przed spowiedzią idź przed ołtarz, gdzie jest Bóg żywy, i wzbudź żal za grzechy i mocne postanowienie, że bedziesz lepszym.

Panie Jezu, wiem, jak bardzo mnie kochasz. Na chrzcie dałeś mi świętość, jasność mojej duszy, białą szatę i zapaloną świecę. Prosiłeś mnie, abym strzegł świętości i w niej wzrastał. Wiem, że moje grzechy wziąłeś na siebie, za nie umarłeś na krzyżu, abym mógł z ufnością przystąpić do Boga i zawsze nazywać Go Ojcem.

Wierzę w to, że zawsze mi przebaczasz i przebaczysz mi wszystko, co Ci wyznam. Przychodzę do Ciebie z pokorą celnika i mówię: Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu. Przychodzę ze wstydem marnotrawnego syna, z nadzieją, że Ty okryjesz mnie ojcowskim płaszczem, że założysz mi ojcowski pierścień i ucztę mi przygotujesz. Ojcze mój, klękam przed Tobą i stopy Twoje całuję. Jezu mój, Boże ukrzyżowany, rany Twoje całuję. Tym większy mam żal w sercu, że byłeś zawsze dla mnie dobry, a ja obraziłem Ciebie. Chcę spotkać się z Tobą, ale przez łzy, jak Piotr, jak Magdalena, którym wszystko przebaczyłeś.

Postanawiam mocno, że będę lepszym. Boję się wyznać z Piotrem, że już nigdy nie zaprę się Ciebie, ale zrobię wszystko, abym mógł o każdej porze, każdego dnia powiedzieć: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Słaby jestem, Panie. Gdy jednak zamieszkasz w moim sercu, będę mógł wszystko, bo Ty mnie umocnisz. Matko Boża i moja Matko, podprowadź mnie do konfesjonału. Wiem, że teraz o każdą myśl moją będą walczyć szatan i aniołowie. Bądź mi Matką dobrej rady, Wspomożycielką gotową nieustannie pomagać.

Żal za grzechy dziecka

Żałuję, Panie Jezu, że obraziłem Cię moimi grzechami. Chcę Ci powiedzieć, że Cię kocham i chcę być zawsze z Tobą. Ach, żałuję za me złości jedynie dla Twej miłości. Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu do poprawy dążącemu.

Panie Jezu, przyjmij mój szczery żal za te winy, które przypomniałem sobie w rachunku sumienia, i za te, których już nie pamiętam. Chcę naprawdę odrzucić od siebie to wszystko, co nie pozwala mi całym sercem kochać Ciebie i ludzi, moich braci.

"Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej; odwróć oblicze swe od moich grzechów i wymaż wszystkie moje przewinienia; stwórz, Boże, we mnie serce czyste i odnów we mnie moc ducha" (Ps 51, 1. 11n).

* * *

Teraz możesz spokojnie zająć kolejne miejsce przy konfesjonale. Pomóż innym, aby byli skupieni. Sam wezwij spokojnie pomocy świętych.Wasze komentarze:
 Wika: 05.03.2023, 17:07
 Superrr
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Katarzyna Szwedzkaśw. Katarzyny Szwedzka

Modlitwa do św. Katarzyny SzwedzkiejModlitwa do św. Katarzyny Szwedzkiej

Rozważania Drogi Krzyżowej: Twoja droga krzyżowa, Panie Jezu, powinna być i moją drogąRozważania Drogi Krzyżowej: Twoja droga krzyżowa, Panie Jezu, powinna być i moją drogą

Br. Kasjan Maria Tetich - wielki czciciel św. JózefaBr. Kasjan Maria Tetich - wielki czciciel św. Józefa

Nikogo nie zabiłem - czy jest możliwe życie bez grzechu?"Nikogo nie zabiłem" - czy jest możliwe życie bez grzechu?

Ojcowskie prawaOjcowskie prawa

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej