Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Żal za grzechy

Gdy przypomniałeś sobie grzechy w domu czy w kościele, przed spowiedzią idź przed ołtarz, gdzie jest Bóg żywy, i wzbudź żal za grzechy i mocne postanowienie, że bedziesz lepszym.

Panie Jezu, wiem, jak bardzo mnie kochasz. Na chrzcie dałeś mi świętość, jasność mojej duszy, białą szatę i zapaloną świecę. Prosiłeś mnie, abym strzegł świętości i w niej wzrastał. Wiem, że moje grzechy wziąłeś na siebie, za nie umarłeś na krzyżu, abym mógł z ufnością przystąpić do Boga i zawsze nazywać Go Ojcem.

Wierzę w to, że zawsze mi przebaczasz i przebaczysz mi wszystko, co Ci wyznam. Przychodzę do Ciebie z pokorą celnika i mówię: Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu. Przychodzę ze wstydem marnotrawnego syna, z nadzieją, że Ty okryjesz mnie ojcowskim płaszczem, że założysz mi ojcowski pierścień i ucztę mi przygotujesz. Ojcze mój, klękam przed Tobą i stopy Twoje całuję. Jezu mój, Boże ukrzyżowany, rany Twoje całuję. Tym większy mam żal w sercu, że byłeś zawsze dla mnie dobry, a ja obraziłem Ciebie. Chcę spotkać się z Tobą, ale przez łzy, jak Piotr, jak Magdalena, którym wszystko przebaczyłeś.

Postanawiam mocno, że będę lepszym. Boję się wyznać z Piotrem, że już nigdy nie zaprę się Ciebie, ale zrobię wszystko, abym mógł o każdej porze, każdego dnia powiedzieć: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Słaby jestem, Panie. Gdy jednak zamieszkasz w moim sercu, będę mógł wszystko, bo Ty mnie umocnisz. Matko Boża i moja Matko, podprowadź mnie do konfesjonału. Wiem, że teraz o każdą myśl moją będą walczyć szatan i aniołowie. Bądź mi Matką dobrej rady, Wspomożycielką gotową nieustannie pomagać.

Żal za grzechy dziecka

Żałuję, Panie Jezu, że obraziłem Cię moimi grzechami. Chcę Ci powiedzieć, że Cię kocham i chcę być zawsze z Tobą. Ach, żałuję za me złości jedynie dla Twej miłości. Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu do poprawy dążącemu.

Panie Jezu, przyjmij mój szczery żal za te winy, które przypomniałem sobie w rachunku sumienia, i za te, których już nie pamiętam. Chcę naprawdę odrzucić od siebie to wszystko, co nie pozwala mi całym sercem kochać Ciebie i ludzi, moich braci.

"Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej; odwróć oblicze swe od moich grzechów i wymaż wszystkie moje przewinienia; stwórz, Boże, we mnie serce czyste i odnów we mnie moc ducha" (Ps 51, 1. 11n).

* * *

Teraz możesz spokojnie zająć kolejne miejsce przy konfesjonale. Pomóż innym, aby byli skupieni. Sam wezwij spokojnie pomocy świętych.Wasze komentarze:
 Wika: 05.03.2023, 17:07
 Superrr
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Tyburcjusz, Walerian i Maksymśw. Tyburcjusz, Walerian i Maksym

Modlitwa do św. Tyburcjusza, Waleriana i MaksymaModlitwa do św. Tyburcjusza, Waleriana i Maksyma

Modlitwa do św. WalerianaModlitwa do św. Waleriana

Chrzest PolskiChrzest Polski

Poznać Jezusa przy łamaniu chlebaPoznać Jezusa przy łamaniu chleba

Czapeczka i bucikCzapeczka i bucik

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej