Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Królewicz z bajki

     Zadziwiające jak wiele dziewcząt bezproduktywnie marzy o królewiczu, a jak mało zakasuje rękawy i pracuje nad sobą, by być dla niego dobrą partią. Wydaje się, że jeszcze mniej sięga do nadzwyczajnych, nadprzyrodzonych środków, by osiągnąć upragniony życiowo cel. Myślę o modlitwie.

     Niektóre dziewczyny całowały co prawda w dzieciństwie ukradkiem żaby, ale żadna nie okazała się zaklętym królewiczem. Teraz, jako panienki, nie podejmują zaś żadnych kroków, by swą szansę na spotkanie królewicza zwiększyć. To tak, jak w tym kawale, w którym Icek modlił się codziennie do Boga, bo chciał wygrać milion złotych w totolotka. Wreszcie Bóg się zdenerwował i mówi: "Icek, ty daj mi szansę i choć raz wypełnij kupon".

     Niestety, dzisiejsze nastolatki, otumanione współczesną kulturą, myślą, że zdobycie królewicza zależy od tego, jak się ubiorą. (Choć czasem bardziej by posłowało określenie: jak się rozbiorą.) Znaczna część dziewcząt troszczy się ogromnie o kształty i wymiary swojego ciała. Jednym sen z powiek spędza troska o to, że mają za mały biust, innym, że za duży. Wiele dziewczyn, porównując się z ideałem - lalką Barbie - twierdzą, że są za grube i odchudzają się, nieraz z wielką szkodą dla zdrowia. Trudno nawet mieć pretensje do naiwnych panien, lecz niczym nie da się usprawiedliwić dorosłych lansujących takie idiotyczne wzorce.

     Drogie dziewczyny, spróbujcie uwierzyć, że co prawda byle jakiego chłopaka można złapać na byle co, jednak prawdziwi królewicze, którzy chodzą po świecie, mają znacznie wyższe wymagania. By zwiększyć szansę na spotkanie królewicza, należy bywać tam, gdzie oni bywają. Można wprawdzie czasem spotkać prawdziwego królewicza pod budką z piwem (bo akurat tamtędy przechodził), bądź wśród narkomanów (bo wszedł tam, by kogoś wyciągnąć), ale radzę na to nie liczyć. Prawdopodobieństwo jest zbyt małe.

     Dziewczyny, szukajcie sobie towarzystwa w kręgach ludzi dobrych, myślących, pomagających innym, skupionym wokół pięknych i wielkich idei. Lecz przede wszystkim, chcąc spotkać królewicza, musicie zainwestować w siebie. Stać się pięknymi duchowo i dobrymi, zdolnymi do ofiarności i miłości, tak, by przechodzący obok królewicz, jak porażony padł do stóp i poprosił o rękę.


Jacek Pulikowski


   

Wasze komentarze:
 Paweł: 14.10.2013, 20:08
 Oczywiście wygląd nie jest najważniejszy. Ale jest ważny nie można mówić że się nie liczy. Czemu pan pisze rozbiorą . Czasem jednak ubiorą mi się poboba jak dziewczyna ma spódnicę nie mini. Tylko po kolan czy to rozebranie chyba nie.
 Paweł : 25.09.2013, 11:10
 Ważne jest wszystko ( wygląd, charakter , poglądy) Jedyne co nas ratuje to że każdy marzy o czym innym. Ja np. lubię wysokie tęgie kobiety takie mi się podobają , lubię też kobiety o ciężkim charakterze stanowcze i zdecydowane. Takie kobiety nie są ideałem przeciętnego mężczyzny ale mnie się podobają. Więc trzeba szukać kogoś komu się podobamy. A nie dążyć do jakiegoś ideału którym się nie jest.
 o. Marcin: 13.09.2013, 20:54
 Marzę o tym, żeby poznać skromną dziewczynę. Ale w żadnym wypadku nie chcę religijnej. Religia jest oznaką lęku i braku kręgosłupa, zasad, siły woli, a przede wszystkim rozumu.
 Paweł : 10.09.2013, 19:30
 Panie Jacku bez przesady mężczyźni też lubią popatrzeć na ubrane kobiety . I to nie od razu erotyka. http://delafashiva.blogspot.com/2013/08/nightingale-satchel-by-givenchy.html Dziewczyna na tym zdjęciu jest ubrana. I wygląda bardzo dobrze. Nie jest zbyt wyzywająca ale w sam raz.
 klementynka: 07.09.2013, 21:42
 Agnieszko! Święta prawda!!!!Właśnie tak jest w życiu!!A porządne zostają samotne!!!!!!! JAki stad wniosek? OJ przykry, ale prawdziwy , niestety....
 Agnieszka: 21.08.2013, 08:57
 Drogi Panie Jacku Pulikowski - co za bezmyślny i jednostronny artykuł! Otóż powiem Panu, że jestem wykształcona, z klasą, piękna i dobra, niezależna, pracująca. Jestem praktykująca katoliczka, modlę się i wiele razy zamawiałam intencje mszy św , a jakoś dalej jestem sama. Właśnie dlatego, że obracam się w "kulturalnych, chrześcijańskich" kręgach i tam "książę z bajki" nie istnieje. Są za to ćwoki, nieudacznicy, szukający mamusi, a nie żony, wymagający tylko od kobiety , a nie od siebie. I wie Pan co? Z mojego doświadczenia wiem ( a 20 lat skończyłam dawno temu) wiem, że to wcale nie dobre pany zyskują księcia z bajki, ale puszczalskie kombinatorki, które zatrzęsą wielkimi cycami i facet jest ich. Bo znam wiele puszczalskich, które mają szczęśliwe życie, męża i dzieci i wiele dobrych porządnych kobiet, które się szanują, jednak są same, są zadbane i porządne, ale do nich faceci się nie garną, bo to wymaga odpowiedzialności. Proszę więc nie sprzedawać bajeczek dobrych dla piętnastolatek.
 hante: 08.08.2011, 14:46
 nie tylko w dzisiejszych czasach, kiniu: tak było zawsze przecież w każdej epoce byli ludzi głupi i mądrzy, źli i dobrzy, prawda? :)
 xokox: 20.05.2011, 11:44
 ...człowiek chce szybko się zaspokoić, oczy nacieszyć. Bóg daje człowiekowi urodę. Nie można powiedzieć ''piękna ale pusta''. Bo nie widzi się tego co jest w środku. Dlatego pozorny wygląd czy zachowanie może być mylne. Zakochujemy się w swoich wyobrażeniach o kimś reszty nie chcemy widzieć. Dlatego nie oceniajmy ludzi z pozoru. Jednym Bóg dał urodę talent a innym co innego. Nie zazdrośćmy innym tego co mają ''plastiku'' a niech mają. ........Przyjmij to co daje Ci Bóg coś co może być o wiele cenniejsze choć może się wydawać gorsze. Kamień odrzucony przez budowniczych stał się kamieniem węgielnym:-)
 Radek1985: 27.03.2011, 17:29
 Drogie Panie. Ależ nieprawdą jest, że faceci patrzą tylko na te "tapeciary". Są jeszcze tacy co umieją docenić naturalne wasze piękno i co więcej tylko takie dziewczyny im się podobają ;) Tylko tu może być problem, bo to najprawdopodobniej są introwertycy i ciężko im będzie podejść i zagadać jeśli nie mają żadnych przesłanek, że się wam podobają, dlatego musicie im troszkę dopomóc uśmiechem lub jakimś gestem ;) Bóg wysłuchuje modlitw, ale nie przyprowadzi wam faceta pod same drzwi ;) życzę powodzenia w poszukiwaniu algebraicznych dopełnień ;)


 magda: 01.01.2011, 23:37
 no tak książę z bajki tylko jest w bajce. A kto bajki wymyśla dla grzecznych dzieci? I po co ma służyć bajka - pewnie w bajaniu. Fantazje. Od dziecka ma się takie jakieś tam marzenia. Powiedz dziecku, że nie kupisz jej nowej lalki barbie to się rozpłacze. Gdzie lokuje się uczucia w PLASTIK. Ale ja też lubię bajki bo to trochę odrywa od realizmu tego świata. Tylko że na krótką metę która kończy się pustką. Nie szukam księcia z bajkami. Staram się pokochać Jezusa tak najpierw Jezusa aby kochać tego drugiego człowieka. Jezus obiecuje mi niebo. A niebo jest tą upragnioną krainą do której każdy chce się dostać. Gdzie nie będzie, widźm, gordaków. złych ludzi, złego. Tak wirzę że Jezus to nie bajka
 księżniczka :): 20.10.2010, 23:42
 jak wyżej napisane - modlić się i czekać - tak, to jest potrzebne. Ale koniecznie trzeba kupić los na loterię! Inaczej nie ma wygranej. Gwarantuję- jeśli się zainwestuje to wygrana jest o wiele większa i piękniejsza niż szóstka w totka ;)
 Madzia: 11.09.2010, 13:11
 modle się o mężczyznę swojego życia. Kupiłam sobie na Jasnej Górze dziesiątkę różańca i na niej modlę się o mojego przyszłego męża. Wierzę że gdzieś tam jest modlę się o niego i za niego.
 Ewa: 21.08.2010, 12:57
 Jacy faceci się mną teraz interesują? Ano tacy którzy pobrali się z takimi wytapetowanymi, pustymi damessami. Do domu wraca a tu nic brud, pustka a miłości od takiej nie uświadczą. Obiadu brak, bo przecież nawet gotować nie potrafi. Siedzi w solarium i plotkuje. W towarzystwo głupio zabrać, bo w głowie siano ... Myślało się rozporeczkiem to teraz się ma. A teraz pragną inteligentnej rozmowy, dobrego obiadu, pięknego domu i rodziny. No i własnie trafiam na takich (w sensie na swojej drodze- nie że się z nimi wiąże)- nie wiem czy to jakaś proba czy co?:)
 dobra dobra: 12.02.2010, 11:10
 No napewno sa tacy faceci, ale mnie omijają.
 Punks not dead: 27.07.2009, 00:23
 Kobieta musi byc jak kumpel. Bo milosc szybko przemija a potem pozostaje przyjazn. Pozatem jak robisz dobre kluski slaskie to zapomne o Pameli Anderson.
 Sonia: 05.07.2009, 22:01
 Bardzo ładnie ujęte...
 OLD SPICE:): 29.06.2009, 20:21
 Ministranci sa najczesciej aniolkami i ksieciami z bajek ale trudno nas oderwac od oltarzyka bo tam jest tak milo i bezpiecznie:) Jak u Pana Boga za piecem. Ale ci ktorzy siedza w drugich lawkach podczas nabozenstwa rowniez grzechu warci:) W parku na lawce samotnie siedzacy, trzeba sie zainteresowac. W teatrze, kinie na sztuce. W bibliotece w kwiaciarni, na spotkaniach literackich. Na oazach w muzeum... Ale nie martwcie sie my wiemy gdzie szukac, miejcie nadzieje. Nie stroic sie za bardzo bo trzeba patrzec na kazdego jak na dusze. Wtedy nie ma zadnych problemow.
 Sonia: 14.06.2009, 17:14
 No właśnie, Kasiu masz rację. Faceci swoją uwagę zwracają najpierw na "zrobione laleczki", z kilogramem tapety, ciałem modelki, które godzinami smażą się w solarium... A dziewczyny normalne i ładne z natury, z rozumem zamiast tapety- pozostają w tyle... I to jest smutne... :(
 kasia: 05.05.2009, 13:23
 jeśli my mamy się starać to co z facetami?? dla kogo mamy się starać?? to niby oni są tacy wspaniali??? ciekawe gdzie?????niby że to dziewczyny są zepsute, a faceci tacy idealni????nie znosze takiego uogólniania...a skoro wszystkie te lalki barbi są bezwartościowe to dlaczego to one zawsze zwracają uwagę....
 dina: 24.04.2009, 01:16
 o jakie kręgi osób chodzi?? pewnie o te, w których na 10 kobiet przypada 3 mężczyzn..!! dzięki wielkie!
(1) [2] [3]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Władysława, królaModlitwa do św. Władysława, króla

Dialog wychowawczyDialog wychowawczy

Jak się porozumieć?Jak się porozumieć?

Rozmawiajmy z dzieckiem. Nie warto zwlekać aż doroście – wówczas będzie już za późnoRozmawiajmy z dzieckiem. Nie warto zwlekać aż doroście – wówczas będzie już za późno

O czym nie rozmawiać z dziećmi?O czym nie rozmawiać z dziećmi?

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej