Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jesteśmy dziewięcioosobową rodziną. Nie narzekamy

Jesteśmy dziewięcioosobową rodziną, a właściwie można powiedzieć, że jest nas dziesięcioro, gdyż oprócz rodziców i dzieci mieszka z nami nasza mama. Mieszkamy w Nowym Sączu w małym jednorodzinnym domku z kawałkiem ogródka. Dwoje starszych dzieci uczęszcza do pobliskiego gimnazjum, dwoje średnich do szkoły podstawowej, a pozostała trójka pod czujnym okiem mamy pozostaje w domu.

Tato, jak przystało na prawdziwego, odpowiedzialnego i kochającego ojca, pracuje, aby utrzymać rodzinę; a ja - mama - zajmuję się dziećmi i domem. Chętnie podjęłabym pracę zawodową (jestem pielęgniarką), ale kto dziś zatrudni matkę siedmiorga dzieci? Wiele rodzin wielodzietnych boryka się z problemami finansowymi, my nie narzekamy. Dziękujemy Bogu za to, co nam daje, a Jego błogosławieństwo jest dla nas niewątpliwie widoczne, nawet w tej dziedzinie, którą jest uczciwe zarabianie pieniędzy.

Służba sobie nawzajem

Nasze życie, można chyba tak powiedzieć, jest wypełnione służbą sobie nawzajem - rodzice służą dzieciom, a dzieci rodzicom. Wszyscy mają codzienne zajęcia - pracę zawodową, naukę, obowiązki domowe - nawet najmłodszy Szymon, który w lutym skończy dwa lata, potrafi pomóc w nakrywaniu stołu (gdybyście widzieli, ile znajduje w tym radości!). W naszym domu jest zawsze pełno ludzi; mimo tego, że nasze mieszkanko jest ciasne, chętnie odwiedzają nas przyjaciele i znajomi. Przeważnie jest u nas wesoło, choć - jak wszędzie - czasami bywają konflikty i trudne rozmowy z dorastającymi dziećmi, ale trudności są po to, by je pokonywać. Razem pracujemy, wypoczywamy i bawimy się.

Czasami dzieci zostają z opiekunką, żeby rodzice mogli zaczerpnąć pokoju, miłości i nadziei u samego źródła, jakim jest dla nas Bóg. To od Niego czerpiemy siły do tego, aby podołać codziennym obowiązkom i wypełniać godnie zadanie, które nam powierzył - wychowanie dzieci na zakorzenionych w wierze i miłości chrześcijan. Realizujemy nasze powołanie do świętości głównie poprzez macierzyństwo i ojcostwo. Aby się umacniać w wierze i cały czas pogłębiać swoją osobistą relację z Bogiem, uczestniczymy w spotkaniach modlitewnych Odnowy w Duchu Świętym. Wspólnota oznacza dla nas także służbę w diakonii muzycznej.

Służba innym

Można powiedzieć, że nasza cała rodzina służy innym, którzy potrzebują pomocy. W naszym przypadku są to dzieci porzucone i pozostawione przez rodziców. Za pośrednictwem Ośrodka Adopcyjnego mamy możliwość, (dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu i kwalifikacjom), zajmować się dziećmi, które na jakiś czas potrzebują macierzyńskiej, ojcowskiej miłości i opieki. Gdy ich sytuacja prawna się reguluje, pracownicy Ośrodka Adopcyjnego znajdują właściwych rodziców, którzy często, nie mając własnych dzieci, z wielką miłością przyjmują dziecko poprzez adopcję. Takich dzieciaków przez naszą rodzinę przeszło sześcioro, jedno z nich powróciło do swojej mamy, czworo znalazło rodziny adopcyjne, a szósty chory na zespół Downa, Franciszek, pozostał z nami.

Na pewno to wszystko nie jest proste, przecież nie sztuka iść z górki z radosną miną, kiedy nogi same niosą. Sztuką jest iść pod górę z uśmiechem i nadzieją, czasami niosąc jeszcze kogoś na swoich ramionach. Wielką radością, ale też trudem i wyzwaniem, jest dla nas Franciszek. To właśnie on uświadomił nam, że tak naprawdę przyjmując każde kolejne dziecko do rodziny zastępczej, przyjmujemy samego Chrystusa, a pójście z Nim to pełnienie przede wszystkim Jego woli, co wymaga rezygnacji z siebie, leczy z egoizmu i lenistwa. Wcześniej lub później przynosi to radość, pokój i poczucie bezpieczeństwa, że zmierza się we właściwym kierunku.

Dziś świat lansuje karierę i pomnażanie bogactwa. Nasza rodzina zdobywa karierę i preferuje dyspozycyjność w miłości wzajemnej, a bogactwem, o którego pomnażanie nieustannie zabiega, jest wiara.

Beata i Janusz


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej