Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jesteśmy dziewięcioosobową rodziną. Nie narzekamy

Jesteśmy dziewięcioosobową rodziną, a właściwie można powiedzieć, że jest nas dziesięcioro, gdyż oprócz rodziców i dzieci mieszka z nami nasza mama. Mieszkamy w Nowym Sączu w małym jednorodzinnym domku z kawałkiem ogródka. Dwoje starszych dzieci uczęszcza do pobliskiego gimnazjum, dwoje średnich do szkoły podstawowej, a pozostała trójka pod czujnym okiem mamy pozostaje w domu.

Tato, jak przystało na prawdziwego, odpowiedzialnego i kochającego ojca, pracuje, aby utrzymać rodzinę; a ja - mama - zajmuję się dziećmi i domem. Chętnie podjęłabym pracę zawodową (jestem pielęgniarką), ale kto dziś zatrudni matkę siedmiorga dzieci? Wiele rodzin wielodzietnych boryka się z problemami finansowymi, my nie narzekamy. Dziękujemy Bogu za to, co nam daje, a Jego błogosławieństwo jest dla nas niewątpliwie widoczne, nawet w tej dziedzinie, którą jest uczciwe zarabianie pieniędzy.

Służba sobie nawzajem

Nasze życie, można chyba tak powiedzieć, jest wypełnione służbą sobie nawzajem - rodzice służą dzieciom, a dzieci rodzicom. Wszyscy mają codzienne zajęcia - pracę zawodową, naukę, obowiązki domowe - nawet najmłodszy Szymon, który w lutym skończy dwa lata, potrafi pomóc w nakrywaniu stołu (gdybyście widzieli, ile znajduje w tym radości!). W naszym domu jest zawsze pełno ludzi; mimo tego, że nasze mieszkanko jest ciasne, chętnie odwiedzają nas przyjaciele i znajomi. Przeważnie jest u nas wesoło, choć - jak wszędzie - czasami bywają konflikty i trudne rozmowy z dorastającymi dziećmi, ale trudności są po to, by je pokonywać. Razem pracujemy, wypoczywamy i bawimy się.

Czasami dzieci zostają z opiekunką, żeby rodzice mogli zaczerpnąć pokoju, miłości i nadziei u samego źródła, jakim jest dla nas Bóg. To od Niego czerpiemy siły do tego, aby podołać codziennym obowiązkom i wypełniać godnie zadanie, które nam powierzył - wychowanie dzieci na zakorzenionych w wierze i miłości chrześcijan. Realizujemy nasze powołanie do świętości głównie poprzez macierzyństwo i ojcostwo. Aby się umacniać w wierze i cały czas pogłębiać swoją osobistą relację z Bogiem, uczestniczymy w spotkaniach modlitewnych Odnowy w Duchu Świętym. Wspólnota oznacza dla nas także służbę w diakonii muzycznej.

Służba innym

Można powiedzieć, że nasza cała rodzina służy innym, którzy potrzebują pomocy. W naszym przypadku są to dzieci porzucone i pozostawione przez rodziców. Za pośrednictwem Ośrodka Adopcyjnego mamy możliwość, (dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu i kwalifikacjom), zajmować się dziećmi, które na jakiś czas potrzebują macierzyńskiej, ojcowskiej miłości i opieki. Gdy ich sytuacja prawna się reguluje, pracownicy Ośrodka Adopcyjnego znajdują właściwych rodziców, którzy często, nie mając własnych dzieci, z wielką miłością przyjmują dziecko poprzez adopcję. Takich dzieciaków przez naszą rodzinę przeszło sześcioro, jedno z nich powróciło do swojej mamy, czworo znalazło rodziny adopcyjne, a szósty chory na zespół Downa, Franciszek, pozostał z nami.

Na pewno to wszystko nie jest proste, przecież nie sztuka iść z górki z radosną miną, kiedy nogi same niosą. Sztuką jest iść pod górę z uśmiechem i nadzieją, czasami niosąc jeszcze kogoś na swoich ramionach. Wielką radością, ale też trudem i wyzwaniem, jest dla nas Franciszek. To właśnie on uświadomił nam, że tak naprawdę przyjmując każde kolejne dziecko do rodziny zastępczej, przyjmujemy samego Chrystusa, a pójście z Nim to pełnienie przede wszystkim Jego woli, co wymaga rezygnacji z siebie, leczy z egoizmu i lenistwa. Wcześniej lub później przynosi to radość, pokój i poczucie bezpieczeństwa, że zmierza się we właściwym kierunku.

Dziś świat lansuje karierę i pomnażanie bogactwa. Nasza rodzina zdobywa karierę i preferuje dyspozycyjność w miłości wzajemnej, a bogactwem, o którego pomnażanie nieustannie zabiega, jest wiara.

Beata i Janusz

Prosimy Portal Fronda o nie kopiowanie tekstówWasze komentarze:
 W: 28.11.2021, 21:19
 W swoim życiu pomagałam wielu ludziom w potrzebie i bezinteresownie. Dziś kiedy jestem na finansowym dnie nie ma nikogo kto chciałby mi pomóc.Sama nigdy wiele nie miałam ale pomagałam.
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Romanśw. Roman Jurajski

Modlitwa do św. RomanaModlitwa do św. Romana Jurajskiego

Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?

Gdzie szukać tabernakulum?Gdzie szukać tabernakulum?

Matki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie sąMatki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie są

Ruszyły już klucze dzikiego ptactwaRuszyły już klucze dzikiego ptactwa

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej