Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
bł. Jeremiasz Kostist

(1556 - 1625)

     Martyrologium Rzymskie wspomina 5 kwietnia bł. Jeremiasza Kostista z Wołoszczyzny, pierwszego Rumuna wyniesionego na ołtarze. Pochodził z pobożnej rodziny katolickiej, która mieszkała w księstwie wołoskim należącym do Wielkiego Imperium Osmańskiego. W młodości poznał franciszkanów, którzy rozwijali w nim wartości duchowe jakie wyniósł z domu rodzinnego. W 19. roku życia postanowił wstąpić do ich zakonu. Po długiej podróży i różnych przeszkodach udało mu się dotrzeć do Neapolu, do klasztoru kapucynów. Przebywał kolejno w kilku klasztorach. Najdłużej w Neapolu, gdzie jako brat pielęgniarz przez czterdzieści lat z ogromnym poświęceniem opiekował się chorymi zakonnikami. Budował wszystkich świętością życia, a nawet przypisywano mu dar uzdrawiania. Znany był z niezwykle starannego wypełniania reguły zakonnej, a także z pobożności maryjnej.

     Jan Paweł II beatyfikował bł. Jeremiasza 30 października 1983 roku w Rzymie. W homilii wskazał, że błogosławiony "powiązał na nowo Wschód z Zachodem, przerzucając symboliczny most między narodami i między Kościołami chrześcijańskimi". Papież podkreślał też, że źródłem jego życia wewnętrznego była modlitwa, a podczas swego życia "wielkodusznie poświęcał się dla ubogich dwojąc się i trojąc w wykorzystywaniu wszystkich środków, aby im ulżyć w biedzie"


Wojciech Świątkiewicz


Tekst pochodzi z Tygodnika

4 kwietnia 2010


Cuda Jana Pawła II Cuda Jana Pawła II
Paweł Zuchniewicz
Po śmierci Ojca Świętego na całym świecie pojawiły się doniesienia o cudach, których doświadczyli ludzie mający z Nim kontakt za życia. Zaczęły również napływać świadectwa o uzdrowieniach i innych łaskach przypisywanych wstawiennictwu Jana Pawła II po Jego odejściu z tego świata... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej