Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
św. Klaudiusz la Colombiere

(1641 - 1682)

     Kościół wspomina 15 lutego św. Klaudiusza la Colom-biere, jezuitę, propagatora kultu Najświętszego Serca Jezusowego. Urodzony we francuskiej miejscowości Saint-Symphorien-d'Ozon, po ukończeniu kolegium jezuickiego wstąpił do nowicjatu jezuitów w Awinionie. Już podczas studiów w Paryżu, na które został wysłany przez zakon, był nauczycielem synów ministra finansów króla Ludwika XIV - Jeana Colberta.

     W 1669 r. przyjął święcenia kapłańskie. Pełnił różne funkcje zakonne, był m.in. nauczycielem i kaznodzieją w Lyonie, przełożonym domu zakonnego w Paray-le-Moniale i spowiednikiem w tamtejszym klasztorze wizytek. Tu spotkał s. Małgorzatę Marię Alacoąue, która przekazała mu treść swoich prywatnych objawień dotyczących kultu Najświętszego Serca Jezusowego. Po półtorarocznym pobycie u wizytek ks. Klaudiusz został kaznodzieją na dworze Marii z Modeny, księżnej Yorku. Fałszywie oskarżony o udział w spisku, pięć tygodni spędził w więzieniu. Po wyjściu na wolność w Lyonie szerzył kult Najświętszego Serca Jezusowego. Pod koniec życia z powodu gruźlicy został wysłany na kurację do Paray-le-Moniale, gdzie zmarł.

     Błogosławionym ogłosił go Pius XI w 1929 r., a kanonizował 31 maja 1982 r. Jan Paweł II.


Wojciech Świątkiewicz


Tekst pochodzi z Tygodnika

13 lutego 2011


Cuda Jana Pawła II Cuda Jana Pawła II
Paweł Zuchniewicz
Po śmierci Ojca Świętego na całym świecie pojawiły się doniesienia o cudach, których doświadczyli ludzie mający z Nim kontakt za życia. Zaczęły również napływać świadectwa o uzdrowieniach i innych łaskach przypisywanych wstawiennictwu Jana Pawła II po Jego odejściu z tego świata... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej