Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jezus uzdrawia z alkoholizmu

Mam na imię Ewa, jestem zdrowiejącą alkoholiczką. Urodziłam się w rodzinie inteligenckiej. W moim domu panował rygor i wojskowa dyscyplina. Ojciec jako lotnik żądał perfekcyjnego porządku i podporządkowania się zasadom. Mama krzykiem i przemocą egzekwowała ode mnie i od siostry posłuszeństwo. A na początku było jedno piwo...

Jak sięgnę pamięcią, moja mama zawsze nadużywała alkoholu. Z tego powodu często dochodziło do awantur. Zawsze wtedy myślałam sobie, że jak założę swój dom, to będzie on inny - pełen miłości i ciepła, dzieci zaś wychowam bez krzyku i przemocy.

Niestety, nie stało się tak. Mało tego, coraz częściej zaczęłam się zachowywać w stosunku do dzieci (mam dwóch synów) podobnie do mamy. Nie zauważałam tego. Kiedyś mąż powiedział mi, że jestem w relacjach z dziećmi taka sama, jak mama. Nie mogłam tego słuchać, a co dopiero uwierzyć. Wydawało mi się, że wszystko, co robię w stosunku do moich synów, wynika z miłości.

Nie potrafię podać dokładnej daty, kiedy się to zaczęło, ale coraz częściej, zmęczona pracą i nawałem obowiązków, zaczęłam w pracy towarzysko wypijać piwo, drinka, słowem - alkohol. Wtedy byłam wesoła, wyluzowana i odpuszczałam sobie trochę obowiązków. Myślałam, że mam prawo trochę odreagować, że coś mi się od życia należy. Nie wiem, kiedy przekroczyłam barierę i uzależniłam się od alkoholu. Na pozór wszystko było dobrze: zdrowe, zadbane dzieci, piękny, lśniący czystością dom, ja - pracująca, na stanowisku, dobrze zarabiająca. A w środku wrak człowieka. Kobieta bojąca się własnego cienia, roztrzęsiona, znerwicowana. Bez chęci życia. Coraz częściej myślałam, aby skończyć ze sobą. Nienawidziłam się za to, jaka jestem, ale też nie potrafi łam już żyć bez mojej "pocieszycielki" - wódki, mimo próśb ze strony synów i gróźb ze strony męża. Były w domu awantury, bójki, nawet interwencje policji. Nie widziałam w tym mojej winy. Zaczęłam ponosić konsekwencje swojego picia. Wypadek samochodowy, zabrane prawo jazdy, rozbite dwa samochody, kilkakrotne okradzenia.

Piłam nadal. Po kolejnej próbie samobójczej, kiedy to odratował mnie starszy syn, a miał wtedy zaledwie 10 lat, obiecałam mu, że zacznę się leczyć. Udałam się do Wojewódzkiej Poradni Odwykowej w Krakowie i rozpoczęłam leczenie. Uczęszczałam na terapię i spotkania Anonimowych Alkoholików. Bardzo pragnęłam nie pić, ale nie udawało mi się dłużej niż kilka miesięcy i nie wiedziałam, dlaczego. Wtedy to na mojej drodze pojawił się drugi alkoholik, który zaprosił mnie na rekolekcje dla ludzi z problemem alkoholowym i ich rodzin. Z mieszanymi uczuciami wzięłam w nich udział. Prawie całe je przepłakałam, ale zapamiętałam z nich to, że Bóg bardzo mnie kocha taką, jaka jestem, i pragnie mojego dobra. Uwierzyłam w to, ale co dalej?

Zaczęłam się modlić tak, jak potrafi - łam. Klękałam do modlitwy porannej, klękałam do modlitwy wieczornej, ale nie czułam żadnej więzi z Jezusem. Ruszyłam na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy w intencji mojej trzeźwości. Miesiąc po pielgrzymce znów się napiłam. Pomyślałam - to już koniec, ja sobie nie dam rady. Wtedy to dowiedziałam się, że jest możliwość wyjazdu na drugi stopień rekolekcji dla alkoholików do Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusowej w Siedlcu. Zapragnęłam bardzo tam pojechać. Chociaż według regulaminu nie powinnam, bo wymagana była dłuższa abstynencja, a ja ją przecież przerwałam zaraz po pielgrzymce. Pojechałam i tam właśnie doznałam cudu uzdrowienia z choroby alkoholowej.

W nocy każdy z nas miał półgodzinne czuwanie i modlitwę przed cudownym obrazem Najświętszej Duszy Chrystusowej. Nie zapomnę tej chwili, kiedy pełna obaw i lęku szłam w nocy do kościoła. Weszłam, uklękłam i zaczęłam po raz pierwszy - tak z głębi serca - modlić się i prosić Chrystusa o pomoc i opiekę. Wtedy stał się cud. Patrząc na obraz, poczułam wielkie ciepło, pot oblał całe moje ciało, pomimo chłodu nocy, a promienie wychodzące z Duszy Chrystusa tak jakby mnie objęły i delikatnie otuliły. Bardzo się wystraszyłam, miałam wrażenie, że Jezus schodzi do mnie z tego obrazu. Strach był tak wielki, że zaczęłam głośno płakać. Chciałam uciekać, ale jakaś dziwna siła zatrzymywała mnie. Wtedy to po raz pierwszy, i do dnia dzisiejszego ostatni, wyraźnie usłyszałam, jak sam Chrystus zwraca się do mnie. Nagle ustąpił lęk, a ja w ciszy i spokoju modliłam się dalej.

Nie sposób opisać, co przeżyłam tej nocy. Kiedy przyszedł czas na czuwanie następnej osoby, nie miałam zupełnie ochoty na zakończenie mojego cudownego spotkania z Jezusem. On mówił wprost do mojego serca. Wróciłam do mojego pokoiku i przepłakałam całą noc. To były oczyszczające łzy szczęścia. Czułam, że coś wielkiego wydarzyło się w moim życiu.

Od tego wydarzenia czuję wielką ulgę. Zostałam uwolniona z obsesji picia i od tamtej pory nie miałam alkoholu w ustach.

Dzisiaj moje życie wygląda zupełnie inaczej. Żyję w miłości i przyjaźni z Bogiem i wiem, że Bóg bogaty w miłosierdzie przez okres mojej choroby czuwał nade mną i moją rodziną. On nigdy mnie nie opuścił. Dawał mi namacalne dowody tej miłości, a ja nie byłam w stanie ich dostrzec. Uleczył mnie, a także moją mamę, która była już kaleką przez swoją chorobę alkoholową. Moja mama po czterdziestu latach picia otrzymała łaskę trzeźwości. Dzisiaj chodzi o własnych siłach, mimo że miała dwukrotnie połamane stawy biodrowe (będąc pod wpływem alkoholu) i obecnie ma sztuczne. Nie wspomnę już, ile razy była całkowicie połamana. Czyż to nie cud? Medycyna nie dawała jej najmniejszych szans.

Dzisiaj nie muszę się już bać. Jeśli trzymam z Bogiem, to wszystko jest dobrze. Z ochotą, radośnie wielbię mojego Stwórcę. Kocham Go, a moje serce się w Nim raduje. I chociaż życie jest trudne i zaskakuje mnie różnymi niedogodnościami, podchodzę do niego z wiarą, nadzieją i miłością. Dzisiaj pracuję nad swoim rozwojem duchowym, przewartościował się mój świat. Nie chcę mieć, lecz chcę być, być dzieckiem Bożym i swoim życiem, zachowaniem, czynami świadczyć o Jego miłości i miłosierdziu. Uczę się takiej postawy każdego dnia.

Codziennie rano proszę Boga, abym umiała odczytać Jego wolę wobec mnie, a wieczorem dziękuję Mu za okazane łaski i w czasie rachunku sumienia przepraszam za moje błędy. Umacnia mnie w tym częste przystępowanie do sakramentu pokuty i pojednania. Za to wszystko chwała Panu!

Ewa


   

Wasze komentarze:
 Ojciec 32 letnigo syna: 10.07.2015, 01:07
 PANIE BOZE pomoz mojemu synowi ktory od 8 lat pije niewiemy z zona jak dlugo to jeszcze wytrzymamy modlimy sie codziennie za niego MATKO BOZA pomoz nam
 Bema: 13.06.2015, 18:31
 Prosze Boga Ojca i jego syna Jezusa Chrystusa o uleczenie mojego meza z choroby alkoholowej i nawocenie go
 Urszula: 09.06.2015, 18:21
 Jezu Miłosierny proszę Cię o uzdrowienie Dariusza od nałogu alkoholowego i o jego radykalne nawrócenie
 leszek: 23.05.2015, 00:34
 BOŻE BŁAGAM O UZDROWIENIE MOJEGO BRATA ALKOCHOLIKA PANIE BOŻE ZLITUJ SIE NADEMNĄ
 robert: 17.05.2015, 23:52
 Boże wyzwol mnie od alkocholizmu błagam
 Mariola: 06.05.2015, 22:46
 Jezu proszę o uzdrowienie mojego ojca z nałogu alkoholizmu,JEZU KOCHAM CIĘ i UFAM TOBIE! Modlę się też za wszystkich alkoholików, błagam okaż im swoje miłosierdzie
 Mariola: 06.05.2015, 22:46
 Jezu proszę o uzdrowienie mojego ojca z nałogu alkoholizmu,JEZU KOCHAM CIĘ i UFAM TOBIE! Modlę się też za wszystkich alkoholików, błagam okaż im swoje miłosierdzie
 m.: 06.05.2015, 18:38
 Swięty Janie Chrzcicielu miej w opiece mojego tate..Jezu ufam Tobie
 m.: 06.05.2015, 18:37
 Swięty Janie Chrzcicielu miej w opiece mojego tate..Jezu ufam Tobie


 JOLA : 03.05.2015, 21:30
 JEZU UFAM TOBIE
 zona: 29.04.2015, 05:42
 dopomoz PanieBoze pomoz mojemu mezowi
 Zbyszek: 17.04.2015, 02:33
 Bylem w podobnej sytuacji , wiadomo koledzy. Pewnego dnia doszedlem do wniosku ,ze to juz za daleko zaszlo. z lazami blagalem Boga o pomoc . rano wstalem innym czlowiekiem . uczciwa modlitwa plena pokory wyzwoli nas z nieszczescia.
 L: 13.04.2015, 22:17
 Panie Jezu pomoz R uwolnic sie od alkoholizmu i wewnetrznego chaosu, a naszemu zyciu nadac sens, aby moc odpracowac Twoje dobro. Jest tyle osob na swiecie, ktore pomimo niedostatkow sa szczesliwe. My pomimo dostatku, wiedziemy straszne zycie. To jest bardzo smutne. Pomoz nam, Panie Jezu, sie odnalezc, a jesli to nie jest nam pisane, zgodnie rozstac. Badz wola Twoja.
 Aleksandra: 09.04.2015, 17:02
 Panie Boże spraw aby mój brat Maciej przestał pić daj mu siłę aby przeciwstawił się alkoholowi i żył w trzeźwości . Jezu ufam Tobie !
 elll: 09.04.2015, 00:17
 Panie Boze pomusz mojej babci żeby przestala pic wiem Boze ze ja kochasz ratuj ja
 Beata: 31.03.2015, 14:54
 Panie Boże wyzwól moją jedyną córkę od nałogu alkoholowego i spraw aby się nawróciła i znów zaczęła wierzyć w Ciebie. Daj jej pozytywny cel do osiągnięcia , aby miała do czego dążyć i żeby chciało się jej żyć. Niech zobaczy że życie ma sens.
 Jola: 23.03.2015, 00:27
 NIECH BOSKIE MIŁOSIERDZIE OGARNIE MOJEGO MARIUSZA I UZDROWI JEGO DUSZE I CIAŁO OD ALKOHOLIZMU , JEZU UFAM TOBIE ...
 krzysztof: 12.03.2015, 23:22
 Jezu dziękuję Ci za moje nałogi, bo to one mnie do Ciebie zbliżają - Ty masz władzę mnie uwolnić ale czekasz aż bardziej otworzę swoje serce na Ciebie. Szukam Ciebie Panie i wierzę że Cię spotkam i będę mógł być Twoim sługą. Amen
 strant: 12.03.2015, 00:10
 Panie Boże uzdrów mojego brata z alkoholizmu który pije już ponad 20 lat, ty możesz wszystko.
 matka: 01.03.2015, 00:13
 Boże wiem że kochasz mojego syna Swoją miłością odwieczną takim jaki jest ,Ty jesteś jedynym Bogiem wszechmocnym wszechmogącym i miłosiernym.jeśli jest taka Twoja wola to przemień jego życie . uwolnij go z niewolenia nikotynowego i alkoholowego/Ty Panie możesz wszystko .Bądź uwielbiony Panie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] (18) [19] [20] [21]


Autor

Treść



[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej