Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jezus uzdrawia z alkoholizmu

Mam na imię Ewa, jestem zdrowiejącą alkoholiczką. Urodziłam się w rodzinie inteligenckiej. W moim domu panował rygor i wojskowa dyscyplina. Ojciec jako lotnik żądał perfekcyjnego porządku i podporządkowania się zasadom. Mama krzykiem i przemocą egzekwowała ode mnie i od siostry posłuszeństwo. A na początku było jedno piwo...

Jak sięgnę pamięcią, moja mama zawsze nadużywała alkoholu. Z tego powodu często dochodziło do awantur. Zawsze wtedy myślałam sobie, że jak założę swój dom, to będzie on inny - pełen miłości i ciepła, dzieci zaś wychowam bez krzyku i przemocy.

Niestety, nie stało się tak. Mało tego, coraz częściej zaczęłam się zachowywać w stosunku do dzieci (mam dwóch synów) podobnie do mamy. Nie zauważałam tego. Kiedyś mąż powiedział mi, że jestem w relacjach z dziećmi taka sama, jak mama. Nie mogłam tego słuchać, a co dopiero uwierzyć. Wydawało mi się, że wszystko, co robię w stosunku do moich synów, wynika z miłości.

Nie potrafię podać dokładnej daty, kiedy się to zaczęło, ale coraz częściej, zmęczona pracą i nawałem obowiązków, zaczęłam w pracy towarzysko wypijać piwo, drinka, słowem - alkohol. Wtedy byłam wesoła, wyluzowana i odpuszczałam sobie trochę obowiązków. Myślałam, że mam prawo trochę odreagować, że coś mi się od życia należy. Nie wiem, kiedy przekroczyłam barierę i uzależniłam się od alkoholu. Na pozór wszystko było dobrze: zdrowe, zadbane dzieci, piękny, lśniący czystością dom, ja - pracująca, na stanowisku, dobrze zarabiająca. A w środku wrak człowieka. Kobieta bojąca się własnego cienia, roztrzęsiona, znerwicowana. Bez chęci życia. Coraz częściej myślałam, aby skończyć ze sobą. Nienawidziłam się za to, jaka jestem, ale też nie potrafi łam już żyć bez mojej "pocieszycielki" - wódki, mimo próśb ze strony synów i gróźb ze strony męża. Były w domu awantury, bójki, nawet interwencje policji. Nie widziałam w tym mojej winy. Zaczęłam ponosić konsekwencje swojego picia. Wypadek samochodowy, zabrane prawo jazdy, rozbite dwa samochody, kilkakrotne okradzenia.

Piłam nadal. Po kolejnej próbie samobójczej, kiedy to odratował mnie starszy syn, a miał wtedy zaledwie 10 lat, obiecałam mu, że zacznę się leczyć. Udałam się do Wojewódzkiej Poradni Odwykowej w Krakowie i rozpoczęłam leczenie. Uczęszczałam na terapię i spotkania Anonimowych Alkoholików. Bardzo pragnęłam nie pić, ale nie udawało mi się dłużej niż kilka miesięcy i nie wiedziałam, dlaczego. Wtedy to na mojej drodze pojawił się drugi alkoholik, który zaprosił mnie na rekolekcje dla ludzi z problemem alkoholowym i ich rodzin. Z mieszanymi uczuciami wzięłam w nich udział. Prawie całe je przepłakałam, ale zapamiętałam z nich to, że Bóg bardzo mnie kocha taką, jaka jestem, i pragnie mojego dobra. Uwierzyłam w to, ale co dalej?

Zaczęłam się modlić tak, jak potrafi - łam. Klękałam do modlitwy porannej, klękałam do modlitwy wieczornej, ale nie czułam żadnej więzi z Jezusem. Ruszyłam na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy w intencji mojej trzeźwości. Miesiąc po pielgrzymce znów się napiłam. Pomyślałam - to już koniec, ja sobie nie dam rady. Wtedy to dowiedziałam się, że jest możliwość wyjazdu na drugi stopień rekolekcji dla alkoholików do Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusowej w Siedlcu. Zapragnęłam bardzo tam pojechać. Chociaż według regulaminu nie powinnam, bo wymagana była dłuższa abstynencja, a ja ją przecież przerwałam zaraz po pielgrzymce. Pojechałam i tam właśnie doznałam cudu uzdrowienia z choroby alkoholowej.

W nocy każdy z nas miał półgodzinne czuwanie i modlitwę przed cudownym obrazem Najświętszej Duszy Chrystusowej. Nie zapomnę tej chwili, kiedy pełna obaw i lęku szłam w nocy do kościoła. Weszłam, uklękłam i zaczęłam po raz pierwszy - tak z głębi serca - modlić się i prosić Chrystusa o pomoc i opiekę. Wtedy stał się cud. Patrząc na obraz, poczułam wielkie ciepło, pot oblał całe moje ciało, pomimo chłodu nocy, a promienie wychodzące z Duszy Chrystusa tak jakby mnie objęły i delikatnie otuliły. Bardzo się wystraszyłam, miałam wrażenie, że Jezus schodzi do mnie z tego obrazu. Strach był tak wielki, że zaczęłam głośno płakać. Chciałam uciekać, ale jakaś dziwna siła zatrzymywała mnie. Wtedy to po raz pierwszy, i do dnia dzisiejszego ostatni, wyraźnie usłyszałam, jak sam Chrystus zwraca się do mnie. Nagle ustąpił lęk, a ja w ciszy i spokoju modliłam się dalej.

Nie sposób opisać, co przeżyłam tej nocy. Kiedy przyszedł czas na czuwanie następnej osoby, nie miałam zupełnie ochoty na zakończenie mojego cudownego spotkania z Jezusem. On mówił wprost do mojego serca. Wróciłam do mojego pokoiku i przepłakałam całą noc. To były oczyszczające łzy szczęścia. Czułam, że coś wielkiego wydarzyło się w moim życiu.

Od tego wydarzenia czuję wielką ulgę. Zostałam uwolniona z obsesji picia i od tamtej pory nie miałam alkoholu w ustach.

Dzisiaj moje życie wygląda zupełnie inaczej. Żyję w miłości i przyjaźni z Bogiem i wiem, że Bóg bogaty w miłosierdzie przez okres mojej choroby czuwał nade mną i moją rodziną. On nigdy mnie nie opuścił. Dawał mi namacalne dowody tej miłości, a ja nie byłam w stanie ich dostrzec. Uleczył mnie, a także moją mamę, która była już kaleką przez swoją chorobę alkoholową. Moja mama po czterdziestu latach picia otrzymała łaskę trzeźwości. Dzisiaj chodzi o własnych siłach, mimo że miała dwukrotnie połamane stawy biodrowe (będąc pod wpływem alkoholu) i obecnie ma sztuczne. Nie wspomnę już, ile razy była całkowicie połamana. Czyż to nie cud? Medycyna nie dawała jej najmniejszych szans.

Dzisiaj nie muszę się już bać. Jeśli trzymam z Bogiem, to wszystko jest dobrze. Z ochotą, radośnie wielbię mojego Stwórcę. Kocham Go, a moje serce się w Nim raduje. I chociaż życie jest trudne i zaskakuje mnie różnymi niedogodnościami, podchodzę do niego z wiarą, nadzieją i miłością. Dzisiaj pracuję nad swoim rozwojem duchowym, przewartościował się mój świat. Nie chcę mieć, lecz chcę być, być dzieckiem Bożym i swoim życiem, zachowaniem, czynami świadczyć o Jego miłości i miłosierdziu. Uczę się takiej postawy każdego dnia.

Codziennie rano proszę Boga, abym umiała odczytać Jego wolę wobec mnie, a wieczorem dziękuję Mu za okazane łaski i w czasie rachunku sumienia przepraszam za moje błędy. Umacnia mnie w tym częste przystępowanie do sakramentu pokuty i pojednania. Za to wszystko chwała Panu!

Ewa


   

Wasze komentarze:
 i...: 30.05.2014, 20:35
 Witam Cię Ewo,bardzo proszę Cię o pomoc pomódl się za mojego przyjaciela,Jezus będzie wiedział za kogo,on jest uzależniony od alkoholu i nie może sobie poradzić.Alkohol wyniszcza jego duszę,od roku nie jest już tym człowiekiem co kiedyś.Bardzo Cię proszę o modlitwę za niego.Bóg zapłać.
 i...: 30.05.2014, 20:21
 Witam Cię Ewo,bardzo proszę Cię o pomoc pomódl się za mojego przyjaciela,Jezus będzie wiedział za kogo,on jest uzależniony od alkoholu i nie może sobie poradzić.Alkohol wyniszcza jego duszę,od roku nie jest już tym człowiekiem co kiedyś.Bardzo Cię proszę o modlitwę za niego.Bóg zapłać.
 ewa: 20.04.2014, 16:49
 . Wiem ze grzesze nie mam sil zyc. Od alkoholu. Jestem jeszcze mloda. A zycie stracilo sens....czy ktos mi moze pomoc.jak to udzwignac? Krzywdze i siebie i rodzinę.
 ewa: 20.04.2014, 15:23
 Bosze prosze pomoz mi wyjsc z nalogu alkoholowego. Juz nie mam sil.
 jA: 06.03.2014, 15:00
 Błagam aby moj maz kolejny raz zrozumial ze jest alkoholikiem i musi sie leczyc aby wrocil do leczenia z nalogu.
 katarzyna: 02.03.2014, 11:06
 PANIE BOŻE PROSZĘ CIĘ O POMOC, ABY MÓJ TATA NIE PIŁ, BYŁ WESOŁY I UŚMIECHNIĘTY.PROSZĘ CIĘ Z CAŁEGO SERCA, ABY PRZESTAŁ PIĆ, BO RUJNUJE SIEBIE I CAŁA RODZINE.
 magda: 22.02.2014, 20:27
 Maze żeby w sercu mojego męża zagościł jezus żeby pomógł mu rzucić alkohol jestem żona alkoholika i codziennie proszę Boga o pomoc dla mojej rodziny MIłosierny BOŻE DOTKNIE SERCA MOJEGO MĘŻA PROSZĘ WYŁĄCZA GO
 Traumatyk: 15.01.2014, 10:23
 Jezus mnie wyzwolił z alkoholizmu , to jest cudowne uczucie wstać rano i nic nie musieć . Zaufajcie Jezusowi tylko on wyzwala zaufajcie do końca .
 Bożena: 11.01.2014, 23:36
 Panie Jezu, błagam o pomoc dla mojego męża, który jest alkoholikiem. bardzo go kocham i potrzebuję, ale nie wiem jak mu pomóc. Tylko w Tobie Panie jest moja nadzieja


 Ewa: 30.12.2013, 22:09
 Tak, Panie Jezu, przez niepokalane serce Maryi ufam, że uwolisz, uzdrowisz mojego męża Kazimierza od uzależnienia od leków, alkoholu. Jego agresja potwornie niszczy nasżą rodzinę. Wysławiam Cię Panie Jezu w moim mężu. Ty zawsze zwyciężasz. Marana tha. Hosanna na wysokości.
 ...: 08.12.2013, 19:34
 Ja tez prosze, nawet blagam Jezusa o wyzwolenie z Tego strasznego nalogu mojego meza.
 Paweł: 28.09.2013, 21:31
 Jezu, proszę o uzdrowienie z choroby alkoholowej dla dziadka.
 piotr: 28.07.2013, 01:40
 jestem dopiero na poczatku mej drogi do trzezwosci, JEZU dopomurz mi
 nn: 05.04.2013, 19:32
 Panie Jezu prosze o wyzwolenie z nalogu alkoholowego dla pewnych, Tobie znanych osob
 Adam C: 17.09.2012, 22:24
 Program AA ,ORAZ WJARA W BOGA
 Adam Cielepa: 29.08.2012, 01:23
 Witam Jestem alkoholikiem ,do 20 Lipca 2011roku piłem ciągami , były to ,dni ,tygodnie , mieśące . Trwało to ponan 10 lat , obecnie 21 Lipca minoł Rok mojei przynalerznosici do Grupy AA dzięki Bogu
 Halina: 28.08.2012, 10:40
 Mój śp. ojciec był alkoholikiem ,mój jedyny brat jest alkoholikiem mój mąż którego bardzo kocham również jest uzależniony od alkoholu ... Modlę się codziennie i proszę miłosiernego Jezusa o ratunek dla brata i męża... jak na razie bezskutecznie.... Boję się bardzo, że mój mąż i brat wykończą się piciem tak jak mój tata...Boże ratuj ...
 hk: 10.03.2012, 21:55
 Jezus wcale nie uwalnia. Chlam od wielu lat. Zapije sie na smierc. Chociaz Go kocham.
 kefas29: 22.09.2011, 17:37
 Wczoraj wyszedłem z odwyku.Wszystko powierzyłem Jezusowi.Poza nim czuję potworną pustkę mojego dotychczasowego życia.
 gosc: 31.05.2011, 19:12
 jestem nalogowa alkoholiczka Jezu ratuj mnie zapijam sie na smierc ale nie chce tak nedznie umrzec zachlac sie Jezu blagam ratuj
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] (20) [21]


Autor

Treść[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej