Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jeśli wierzymy tylko w kościele, to jakaż to wiara?

Pan Bóg nie zawsze wymaga od nas publicznego świadectwa wiary. Jeśli jednak tak się dzieje, trzeba po prostu stanąć na wysokości zadania. Jeśli wierzymy tylko w kościele, to jakaż to wiara?

Na dobry początek

Dyrektor szkoły poprosił nauczycielkę geografii, aby poprowadziła lekcję w miejsce religii, bo katechetka zachorowała. Pani Izabela polecenie wykonała. Jednak jej lekcja okazała się niezwykła. Zaczęła ją od modlitwy. Dzieci były przeświadczone, że modlić się można tylko przed religią. Pani Izabela poświęciła dobrych kilka minut na wytłumaczenie dzieciom, czym jest modlitwa, wiara, co to znaczy wierzyć w Pana Boga. Tej lekcji dzieci słuchały, jak nigdy...

Przed kilkoma tygodniami w jednym ze stanów Ameryki Północnej sąd na zakończenie długiego procesu, uznał modlitwę przed lekcjami jako zgodną z konstytucją. Fakt ten opublikowano w polskiej prasie, chyba jako ciekawostkę. Wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny. Z tej okazji w wielu kościołach katecheci i prefekci odprawią Msze św. Wśród nauczycieli będą także siostry zakonne i księża. Także katecheci świeccy. Rozbrzmiewać będzie modlitwa, stanowiąca prośbę o Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i całej szkoły. Potem rozpoczną się zajęcia lekcyjne. Geografia będzie zaczynać się słowami: "Dzisiaj omówimy klimat Afryki", lekcja religii zaś: "Ojcze nasz..." I właściwie nie ma w tym nic dziwnego. Tak powinno być. Czy jest jednak czymś dziwnym i niezrozumiałym, modlitwa przed lekcją matematyki, polskiego, przed zajęciami z wychowania fizycznego? Zakładam, że cała klasa bierze udział w lekcjach religii, a nauczyciel zaś jest osobą wierzącą.

Modlitwa jest podstawowym wydźwiękiem wiary. Jeśli jesteśmy zdolni do modlitwy tylko i wyłącznie w kościele lub w domu, albo gdy modlimy się tłumnie, to konieczne jest pytanie o wiarę. Wiara niezdolna do świadectwa jest marna i martwa. Wspomniana na początku nauczycielka geografii, to kobieta wierząca. Modlitwa przed lekcją religii czy geografii jest dla niej tym samym.

Pan Bóg nie zawsze wymaga od nas publicznego świadectwa wiary. Jeśli jednak tak się dzieje, trzeba po prostu stanąć na wysokości zadania. Jeśli wierzymy tylko w kościele, to jakaż to wiara?

Na dobry początek naprawdę warto pomodlić się przed każdą lekcją, przed każdą podróżą, decyzją, spotkaniem, rozmową. W każdej sytuacji i miejscu musimy pozostawać ludźmi wiaiy i do wszystkiego potrzebujemy Jego laski. A więc módlmy się!

Ks. WOJCIECHWasze komentarze:
 marzena aneta: 13.11.2023, 20:07
 jeżeli wierzymy tylko w kościele to jakaż to wiara? dziękuję Boże Ojcze Jezu Maryjo Józefie Święty Duchu Święty Janie Pawle ll Święty Ojcze Pio Święty Aniele Boży Mój Stróżu kocham Was bardzo mocno proszę o miłość mądrość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare szacunek zdrowie na całym świecie dziękuję Boże Ojcze Jezu Maryjo Józefie Święty Duchu Święty Janie Pawle ll Święty Ojcze Pio Święty Aniele Mój Stróżu kocham Was bardzo mocno proszę o pomnożenie wiary dla mnie dla nas wszystkich na całym świecie dziękuję Boże Ojcze Jezu Maryjo Józefie Święty Duchu Święty Janie Pawle ll Święty Ojcze Pio Święty Aniele Mój Stróżu kocham Was bardzo mocno proszę dla mnie o dobrą spowiedź świętą dobrego domu kupno małego dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze żebym miała zawsze żeby mieli wszyscy i je szanowali dziękuję Boże Ojcze Jezu Maryjo Józefie Święty Duchu Święty Janie Pawle ll Święty Ojcze Pio Święty Aniele Mój Stróżu kocham Was bardzo mocno proszę o odzyskanie pieniędzy skradzionych w świecku żeby nikt nie kradł z tego będziemy sądzeni zdamy Bogu sprawe dziękuję Boże Ojcze Jezu Maryjo Józefie Święty Duchu Święty Janie Pawle ll Święty Ojcze Pio Święty Aniele Mój Stróżu kocham Was bardzo mocno proszę o dobrego kawalera męża w moim wieku mam czterdzieści pięć lat niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni mądrość cuda czyni prawda cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Jadwigaśw. Jadwiga

Modlitwa do św. Jadwigi królowejModlitwa do św. Jadwigi królowej

Litania do św. Jadwigi królowejLitania do św. Jadwigi królowej

Eucharystia i Krzyż źródłem siły duchowej świętej JadwigiEucharystia i Krzyż źródłem siły duchowej świętej Jadwigi

Cud uzdrowienia za wstawiennictwem św. Jadwigi KrólowejCud uzdrowienia za wstawiennictwem św. Jadwigi Królowej

Modlitwa do bł. Męczennic z CompiegneModlitwa do bł. Męczennic z Compiegne

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej