Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Wojna o krzyże

Wojna o krzyże wcale nie ma się ku końcowi. Gdy ze sceny zeszli lewicowi politycy (ze szczególnym uwzględnieniem Joanny Senyszyn) i publicyści, gdy polski parlament wspólnie (poza postkomunistami) wziął w obronę najważniejszy symbol Europy, to do akcji wkroczyli niezawodni, jak zwykle, dziennikarze "Gazety Wyborczej", którzy znaleźli kilku licealistów (co, biorąc pod uwagę specyfikę wieku, nie było zapewne szczególnie trudne), którzy chcieli na walce z krzyżami w klasach zrobić medialną karierkę. I znowu się zaczęło rozważanie, czy krzyż rani czyjeś uczucia religijne, czy krzywdzi młodych ludzi, czy też przeciwnie – jest symbolem miłości, który przypomina o korzeniach cywilizacyjnych Europy.

Całą sprawę można oczywiście wykpić, przypominając młodym ludziom, a także wspierającym ich dziennikarzom, że poza szkołą znak krzyża występuje też na aptekach (może powinni je zacząć pikietować) czy na flagach państw europejskich (proponuję petycję do rządów krajów skandynawskich, by jak najszybciej zastąpiły krzyże trójkącikami czy innymi kwadratami). Przydałoby się także zastąpić skrzyżowania (z góry większość z nich wygląda jak krzyże) rondami (Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych powinna także szybko się tym zająć). A na koniec samokrytykę powinien złożyć Polski Czerwony Krzyż (tak, tak – i w nazwie tej organizacji znajduje się to nieakceptowalne słowo). Organizacja ta – tak na szczeblu polskim, jak i międzynarodowym – powinna natychmiast wycofać krzyż zarówno z nazwy, jak i z symboliki raniącej uczucia bojowników z krzyżem, aby nie "krzyżować już Polski" (copyright by Joanna Senyszyn). Nowa nazwa powinna być odpowiednio neutralna. I dlatego proponuję, by nazywała się ona Polski Czerwony!

Przykłady i żarty można mnożyć, ale w istocie sprawa wcale nie jest śmieszna. Ludziom zaangażowanym w walkę z krzyżem trzeba bowiem zwyczajnie współczuć, bowiem najważniejszy przekaz świata – o tym, że jest Ktoś, Kto kocha ich niezależnie od ich własnych wyborów, Kto oddał za nas wszystkich (czyli także za Joannę Senyszyn, Jerzego Urbana i wszystkich innych wojowników z krzyżem) życie – do nich nie dociera. Oni są pozbawieni świadomości ratunku i możliwości życia wiecznego. I dlatego zamiast się z nich naśmiewać, trzeba się za nich wytrwale modlić, pościć w ich intencji i błagać Boga nie tylko o to, by oni nie wygrali (bo to oznaczałoby koniec Europy, jaką znamy), ale także o to, by dobry i miłosierny Pan obdarzył ich łaską nawrócenia.

Celem chrześcijan jest bowiem nie tylko wygrana doczesna, nie tylko zwyciężenie adwersarzy, ale też ich nawrócenie. Prawdziwym sukcesem byłoby bowiem, gdyby Joanna Senyszyn czy inny przeciwnik krzyża stanęli za pięć lub dziesięć lat w jakiejś świątyni, wyznając wiarę w jedynego Zbawiciela i Jego krzyżową mękę. Podobny cel powinni zresztą prezentować także obrońcy życia. Nam nie chodzi tylko o to, by zakazać aborcji, ale także o to, by Wanda Nowicka, Alicja Tysiąc, Kazimiera Szczuka czy Manuela Gretkowska rzeczywiście się nawróciły i zrezygnowały ze swoich działań, rzucając się w ramiona Miłosiernego.

A biorąc rzecz czysto utylitarnie (czyli pomijając najważniejszy element – religijny), proponuję zastanowić się: jaki efekt medialno-publiczny wywołałaby informacja, że chrześcijanie (klerycy, zakonnicy, młodzież, studenci czy rodziny) wspólnie modlą się o nawrócenie przeciwników krzyża, że poszczą w ich intencji? To byłaby jedynka w wielu miejscach. A znając skuteczność modlitwy i postu, można być pewnym, że za jakiś czas pojawiłyby się informacje o pierwszych nawróceniach. Tak jak w Stanach Zjednoczonych ostatniego dnia wielkiej akcji postu i modlitwy w intencji życia pojawiła się informacja o nawróceniu kierowniczki kliniki aborcyjnej. Podobnych wydarzeń w Polsce życzę wszystkim obrońcom krzyża.

Tomasz P. Terlikowski

Tekst pochodzi z pisma
Don Bosko nr 1/2010Wasze komentarze:
 walentyna: 16.09.2008, 07:18
 Dzieki ze jestes,ze sa jeszcze tacy,ktorzy z wlasnej woli cierpia za nas grzesznikow i prosza u NAJWYZSZEGO za nami. Dzieki ci PANIE BOZE ze jestes z nami.......
 magda1595: 12.09.2008, 21:45
 Jednej osobie sie tylko naprawde podobam mojemu Stwórcy....dreams....:)wiara
 Ewa: 12.09.2008, 12:27
 Wspaniałe świadectwo wiary!
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnejśw. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej BolesnejModlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Litania do św Gabriela od Matki Bożej BolesnejLitania do św Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej BolesnejModlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

ks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawróceniaks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawrócenia

Modlitwa do ks. Franciszka BlachnickiegoModlitwa do ks. Franciszka Blachnickiego

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej