Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Szczęście wieczne

     Teksty wybrane z objawień prywatnych Księdza Prałata Ottavio Michelini (zm. 15.10.1979) z książki "Confidenze di Gesu a un Sacerdote".

     21. 07. 1970 r. Jestem Ojciec R.

     Za życia widzieliśmy się tylko raz. Śmierć, która przynosi koniec życia ziemskiego, otworzyła przed moją duszą prawdziwe życie, w którym ON, w Trójcy Jedyny daje nam udział w stopniu w jakim na ziemi wierzyliśmy w Niego, ufali, kochali i służyli.

     Don Ottavio, wiem, że inni już ci powiedzieli, że wy nie możecie zrozumieć czym jest niebo. To prawda i dlatego nie będę usiłował poruszać rzeczy niemożliwych. Wystarczy wiadomość, że nawet największa wyobraźnia nie potrafi nigdy, nawet w przybliżeniu.przedstawić rzeczywistości przewyższającej waszą zdolność pojmowania. Zwrócę się raczej do problemu bardziej przystępnego a trudniejszego w praktyce do przeżycia, do dogmatu Obcowania Świętych.

     Mądrość niestworzona zadbała o przypomnienie nam o tym umieszczając w Credo ten wielki dogmat, tak bardzo niezrozumiany z wielką szkodą dla walczących na ziemi i cierpiących w czyśćcu. Nie wystarczy bowiem przyjąć go tylko w teorii bo jedynie wprowadzony w codzienną praktykę życia, daje możność zwiększenia nie tylko osobistego życia ale i całego, wspólnotowego życia Kościoła.

     Pomyślcie, że wasza codzienna pomoc przemieni się w deszcz łask i nawiązuje miłosne stosunki czyli większe zjednoczenie między wami a duszami w czyśćcu.

     Pomyślcie także co my żyjący w Bogu i Bogiem możemy, i jeśli się do nas zwrócicie z prośbą o pomoc.

     Dogmat Obcowania Świętych porównany być może do wielkiego nieocenionego skarbu, do którego mało kto sięga. Ponad zwykły zresztą i mizerny akt wiary nie posuwają się dalej.

     Don Ottawio jestem pewny, że wielkim i płodnym apostolstwem jest rozszerzenie konieczności poznania i głębszego przeżywania tego dogmatu.

     Tylko wtedy, gdy dzieci Boże trzech Kościołów, tryumfującego, walczącego i cierpiącego żyć będą wspólną wolą poznania się, ukochania i pomagania sobie, umocnić mogą zespolenie Ciała Mistycznego, zwłaszcza przeciwko siłom zła.

     Don Ottawio, zło rozszerza się, anemia duchowa wzrasta. Szatan znalazł przyjaciół i współpracowników przez knucie spisków w przygotowaniu swej napaści na Kościół. Teraz grozi dynamitem nienawiści Italii i Europie. To co jedynie zatrzymać może nieprzyjaciela to modlitwa, wynagrodzenie i pokuta. Tego wszystkiego uniknęłoby się, gdyby wiernie przyjęto wezwania Najświętszej Maryi Panny, która wiele razy uprzedzała nas o wielkim niebezpieczeństwie grożącym Kościołowi i ludzkości.

     Nie bój się, niedbaj o sądy innych, mów wyraźnie i nawołuj dusze do rzeczywistości utraconej z oczu. Ludzie utracili rozum. Jeśli ciebie nie posłuchają przyjdzie dzień, w którym mieszkańcy Niniwy powstaną na sąd, by oskarżyć ten niewierny, pogański i zbyt bezbożny rodzaj ludzki.

     Błogosławię cię Don Ottavio Ojciec R.


Maria Simma
Moje przyżycia z duszami czyśćcowymi


   

Różaniec Różaniec
abp Grzegorz Ryś
Jeśli szukasz głębokich rozważań tajemnic różańcowych, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania abp. Grzegorza Rysia. Myśli duchownego skupiają się tutaj wokół poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej