Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Trzy przymioty Boga - wizja św. Faustyny

     Wizje świętej Fustyny, Heleny Kowalskiej - Istotę Boga poznaje się przez rozważanie przymiotów Jego

     W pewnej chwili zastanawiam się o Trójcy Świętej, o Istocie Bożej. Koniecznie chciałam zgłębić i poznać, kto jest Ten Bóg... W jednej chwili duch mój został porwany jakoby w zaświaty, ujrzałam jasność nieprzystępną, a w niej jakoby trzy źródła jasności, której nie mogłam pojąć. A z tej Jasności wychodziły słowa w postaci gromu i okrążały niebo i ziemię. Nic z tego nie rozumiejąc zasmuciłam się bardzo. Wtem z morza jasności nieprzystępnej wyszedł nasz ukochany Zbawiciel w niepojętej piękności z jaśniejącymi Ranami, a z onej jasności słychać było głos taki: Jakim jest Bóg w Istocie Swojej nikt nie zgłębi, ani umyśł anielski ani ludzki. Jezus mi powiedział: , Poznawaj Boga przez rozważanie przymiotów Jego. Po chwili Jezus zakreślił ręką znak krzyża i znikł. (Dzienniczek nr 30)

     W czasie Adwentu obudziła się w duszy mojej tak wielka tęsknota za Bogiem. Duch mój rwał się do Boga całą swą mocą, jaką ma w swoim jestestwie. W tym czasie Pan udzielił mi wiele światła poznania Jego przymiotów.

     Pierwszym przymiotem, jaki Pan dał poznać - to Jego świętość. Świętość ta jest tak wielka, że drżą przed Nim wszystkie potęgi i moce. Duchy czyste zasłaniają swoje oblicze i pogrążają się w nieustannej adoracji, a jeden ich tylko wyraz największej czci, to jest - Święty... Świętość Boga rozląna jest na Kościół Boży i na każdą w nim żyjącą duszę - jednak nie w równym sobie stopniu. Są dusze na wskroś przebóstwione, a są też dusze zaledwie żyjące.

     Drugie poznanie udzielił mi Pan - to jest Jego sprawiedwość. Sprawiedliwość Jego jest tak. wielka i przenikliwa, że sięga w głąb istotnej rzeczy i wszystko wobec Niego staje się w obnażonej prawdzie i nic się ostać nie mogło.

     Trzecim przymiotem jest Miłość i Miłosierdzie. I zrozumiałam, że największym przymiotem jest Miłość i Miłosierdzie. Ono łączy stworzenia ze Stwórcą. Największą miłość i przepaść Miłosierdzia poznaję we Wcieleniu Słowa, w Jego odkupieniu i tu poznałam, że ten przymiot jest największy w Bogu.


Źródło: Maria Simma
Moje przyżycia z duszami czyśćcowymi


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej