Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Trzy przymioty Boga - wizja św. Faustyny

     Wizje świętej Fustyny, Heleny Kowalskiej - Istotę Boga poznaje się przez rozważanie przymiotów Jego

     W pewnej chwili zastanawiam się o Trójcy Świętej, o Istocie Bożej. Koniecznie chciałam zgłębić i poznać, kto jest Ten Bóg... W jednej chwili duch mój został porwany jakoby w zaświaty, ujrzałam jasność nieprzystępną, a w niej jakoby trzy źródła jasności, której nie mogłam pojąć. A z tej Jasności wychodziły słowa w postaci gromu i okrążały niebo i ziemię. Nic z tego nie rozumiejąc zasmuciłam się bardzo. Wtem z morza jasności nieprzystępnej wyszedł nasz ukochany Zbawiciel w niepojętej piękności z jaśniejącymi Ranami, a z onej jasności słychać było głos taki: Jakim jest Bóg w Istocie Swojej nikt nie zgłębi, ani umyśł anielski ani ludzki. Jezus mi powiedział: , Poznawaj Boga przez rozważanie przymiotów Jego. Po chwili Jezus zakreślił ręką znak krzyża i znikł. (Dzienniczek nr 30)

     W czasie Adwentu obudziła się w duszy mojej tak wielka tęsknota za Bogiem. Duch mój rwał się do Boga całą swą mocą, jaką ma w swoim jestestwie. W tym czasie Pan udzielił mi wiele światła poznania Jego przymiotów.

     Pierwszym przymiotem, jaki Pan dał poznać - to Jego świętość. Świętość ta jest tak wielka, że drżą przed Nim wszystkie potęgi i moce. Duchy czyste zasłaniają swoje oblicze i pogrążają się w nieustannej adoracji, a jeden ich tylko wyraz największej czci, to jest - Święty... Świętość Boga rozląna jest na Kościół Boży i na każdą w nim żyjącą duszę - jednak nie w równym sobie stopniu. Są dusze na wskroś przebóstwione, a są też dusze zaledwie żyjące.

     Drugie poznanie udzielił mi Pan - to jest Jego sprawiedwość. Sprawiedliwość Jego jest tak. wielka i przenikliwa, że sięga w głąb istotnej rzeczy i wszystko wobec Niego staje się w obnażonej prawdzie i nic się ostać nie mogło.

     Trzecim przymiotem jest Miłość i Miłosierdzie. I zrozumiałam, że największym przymiotem jest Miłość i Miłosierdzie. Ono łączy stworzenia ze Stwórcą. Największą miłość i przepaść Miłosierdzia poznaję we Wcieleniu Słowa, w Jego odkupieniu i tu poznałam, że ten przymiot jest największy w Bogu.


Źródło: Maria Simma
Moje przyżycia z duszami czyśćcowymi


   

Różaniec Różaniec
abp Grzegorz Ryś
Jeśli szukasz głębokich rozważań tajemnic różańcowych, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania abp. Grzegorza Rysia. Myśli duchownego skupiają się tutaj wokół poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej