Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Śmierć dziecka. Jak mam żyć?

     Proszę Księdza. Rok temu zmarła moja maleńka 3-letnia córeczka. Minęło już tyle czasu a ja cały czas nie wiem jak mam żyć. Nie wiem też czy moja córeczka jest w niebie? Czy mogę zamówić Mszę św. za moją dziewczynkę? Zrozpaczona matka

     Szanowna Pani!

     Strata dziecka jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń jakie mogą spotkać człowieka. Nas wierzących pociesza fakt, że Pani dziecko jest już w obecności Jezusa. Jest szczęśliwe i pragnie szczęścia i radości dla swoich bliskich. Bóg obiecuje nam życie, w którym już nie będzie miejsca na tragedie, ból i łzy. Biblia mówi: "I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już [odtąd] nie będzie" (Ap 21,3-4). Tam już jest Pani dziecko. Za nie także umarł Jezus.

     A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: – Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich, bowiem należy królestwo Boże. (Mk 10, 14)

     Maryja, Matka Jezusa, trwała przy krzyżu swojego Syna i patrzyła na konanie własnego dziecka. Ewangelia nam opowiada: " A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego…." (J 19,25). Rozumie nas i wie, co to znaczy stracić ukochane i jedyne dziecko. Tylko ten, kto tego doświadczył, może zrozumieć Pani ból i pustkę. Bóg pragnie zjednoczyć się z nami właśnie, gdy znajdujemy się w takich sytuacjach. Nie jest to łatwe, ale to Ukrzyżowany Jezus daje siłę i wytrwałość do ufności nawet wtedy, gdy ciągle się płacze. Słuchanie Słów Jezusa daje siłę i moc do wytrwania, gdy sytuacje są trudne. Bóg pozostaje nam wierny. On czeka. Zawsze jest gotowy przebaczyć i nas wzmocnić.

     Mimo tak trudnego i pełnego nieszczęść życia Bóg ma dla Pani obietnicę, że będzie pomagać. Pismo Święte nas zapewnia, gdy mówi: "nie opuszczę Ciebie ani pozostawię" (Hbr 13,5). I teraz Pani nie jest sama. Bóg jest blisko by się Panią opiekować. Maryja, Matka Boża, może Panią zrozumieć, bo i Ona straciła jedyne dziecko.

     Modlitwa daje ukojenie i pomaga pokonać ból po stracie dziecka. Może rzeczywiście warto zamówić Mszę świętą, aby podziękować Bogu za czas spędzony z dzieckiem i za to, że dzięki niemu odkryła Pani dar macierzyństwa. Poprosić Boga o prowadzenie, aby pomógł w rozpoczęciu nowego etapu życia. Modlić się o ukojenie bólu osób, które doświadczyły straty najbliższej osoby. Warto o bólu porozmawiać z duszpasterzem.

     Z Bożym błogosławieństwem

Ks. Robert Krzywicki MIC

duszpasterz Licheńskiego Centrum Pomocy
Rodzinie i Osobom Uzależnionym

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 8, zima 2008


   

Różaniec Różaniec
abp Grzegorz Ryś
Jeśli szukasz głębokich rozważań tajemnic różańcowych, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania abp. Grzegorza Rysia. Myśli duchownego skupiają się tutaj wokół poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej