Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Orędzia św. Charbela

     W chwili śmierci będzie się liczyła tylko miłość. W chwili śmierci grzesznik najbardziej będzie się obawiał swego braku odpowiedzi na nieskończoną miłość Boga i będzie to opłakiwał.

     Istnieje Bóg i Jego królestwo. Każdy człowiek jest powołany, aby w nim uczestniczyć przez zjednoczenie się w miłości z Bogiem. Jest tylko jedna droga, która tam prowadzi, a jest nią Jezus Chrystus, najprawdziwszy Bóg, który stał się najprawdziwszym człowiekiem. Ta droga dojrzewania do miłości jest trudną duchową wspinaczką. Powinniśmy wzajemnie się kochać miłością bezinteresowną, bezwarunkową i nieograniczoną. Aby dojrzewać do takiej miłości, trzeba nieustannie czerpać z jej Źródła, którym jest Jezus Chrystus. Z tego jedynego Źródła mogą czerpać wszyscy bez wyjątku - przez codzienną, wytrwałą modlitwę oraz sakramenty pokuty i Eucharystii.

     Tylko Jezus może uwolnić człowieka od wszystkich grzechów, problemów i zmartwień. On bardzo cierpi, gdy człowiek odkupiony Jego krwią upada w grzechu. Bóg pragnie, abyśmy byli wolni i szczęśliwi. Ludzie jednak szukają szczęścia tam, gdzie go nigdy nie znajdą, a więc na ziemi, w dobrach materialnych lub w innych ludziach. Pełnię szczęścia można odnaleźć tylko przez zjednoczenie się w miłości z Chrystusem.

     W chwili śmierci grzesznik najbardziej będzie się obawiał swego braku odpowiedzi na nieskończoną miłość Boga i będzie to opłakiwał. Każdy człowiek, który nie kocha, gdyż przez grzechy zniszczył w sobie zdolność do miłości, jest w stanie śmierci ducha, ponieważ dobrowolnie zerwał więzy życia i miłości, które jednoczyły go z Bogiem. Miłość jest jedynym skarbem, który możecie zgromadzić w ciągu ziemskiego życia i który będzie trwał na wieki. Wszystkie bogactwa materialne, sława, władza, pozycja społeczna i najróżniejsze sukcesy wraz ze śmiercią pozostaną na tym świecie. W chwili śmierci będzie się liczyła tylko miłość. Kto stanie przed Bogiem bez miłości, będzie musiał ponieść wszystkie konsekwencje swoich grzesznych wyborów i egoistycznego postępowania. To będzie straszne doświadczenie prawdziwej śmierci ducha, zmarnowania całego życia. Miłość powinna królować w Waszych sercach, a pokora w Waszych umysłach. Arogancja zawsze prowadzi do grzechu, a brak przebaczenia i nienawiść - do potępienia wiecznego. Módlcie się i nawracajcie.

     Módlcie się z głębi serca, a Bóg Was wysłucha. Otwórzcie dla Chrystusa bramy Waszych serc. aby mógł On nm zamieszkać i obdarzyć Was pokojem. Pamiętajcie: módlcie się sercem, szczerze i z ufnością, a nie tylko wargami. Szybciej do Boga dotrze dźwięk rechotu żab aniżeli puste słowa, które nie płyną z serca człowieka. Na modlitwie wsłuchujcie się w głos Boga. Niestety, niewielu jest takich, którzy słuchają i rozumieją, jeszcze mniej takich, którzy słuchając, rozumieją i wprowadzają w życie. Wsłuchujcie się więc w to, co nieustannie i w różnoraki sposób mówi do Was Bóg, starając się zrozumieć i do końca wypełnić Jego świętą wolę.

     Każdy człowiek jest jakby lampą Boga. Jego zadaniem jest rozświetlanie ciemności w świecie. Pan Bóg stworzył każdą lampę z jasnym i przezroczystym szkłem, aby umożliwić światłu przenikanie i oświecanie ciemności świata. Ludzie jednak zapominają o świetle, a dbają tylko o szkło. Tak je kolorują i dekorują, aż staje się tak zaciemnione, że nie pozwala na przenikanie światła. I dlatego tak wielkie ciemności panują w, świecie. Szkło Waszych lamp powinno na nowo stać się przezroczyste, aby Wasze światło świeciło w świecie. Dlatego po każdym upadku natychmiast trzeba pójść do spowiedzi, aby zawsze trwać w stanie łaski uświęcającej.

red.

Publikacja za zgodą redakcji

nr 2-2007


   

Wasze komentarze:
 Czcicielka: 22.05.2019, 18:42
 Święty Charbelu, wyjednaj mi łaskę,której tak bardzo potrzebuję, błagam, nie opuszczaj.Pomóź panować nad sobą. Naucz walczyć z moimi słabościami.
 Justyna: 18.05.2019, 19:13
 Św.Charbelu błagam pomóż nam, wspieraj syna Wojtka,uproś zdrowie i potrzebne łaski, uwolnij mnie od mojego problemu,ratuj. Pomóź i nie opuszcaj
 Twoja czcicielka: 16.05.2019, 18:01
 Święty Charbelu uwolnij mnie,pomóż mi w walce ze słabościami,Ty znasz mój problem, wiesz jakim jestem marnym człowiekiem,pomóż uproś , mi potrzebne łaski silnej woli, nie opuszczaj,błagam
 Justyna: 12.05.2019, 17:29
 Św.Charbelu wstawiaj się za moim synem Wojtkiem, niech wróci na drogę prawdy, Bożych Przykazań, uproś tak potrzebne zdrowie, otocz właściwymi ludżmi
 Aga: 07.05.2019, 16:17
 Dziękuję, bracie Charbelu za Twoją opiekę, wstawiennictwo. Ucz mnie wiary, pokory, cierpliwości i miłości. Wiem, że dziś opiekowałeś się mną razem z innymi świętymi.
 Ewa: 15.03.2019, 22:40
 Swiety Charbelu dziękuję i pokornie proszę o dalsze łaski a zwłaszcza o łaskę życia w trzeżwosci dla męża...
 Elzbieta. .. : 07.03.2019, 16:29
 Prosze bardzo o modlitwe za mojego syna jacka owyzdrowienie duszy i ciala dzieluje
 Jola: 22.02.2019, 19:04
 Bardzo proszę o światło i Boźe prowadzenie oraz właściwe rozeznanie w modlitwie podjętej za poleconą mi osobę, o właściwe trwanie w relacji, według woli Boźej.
 Ilona: 04.02.2019, 22:16
 ŚW Charbel proszę zaTwoim pośrednictwem o uzdrowienie Patryka który daleko od kraju w ZEA zachorowal. Proszę przywrócić mu krążenie i uchroni od amputacji.
 Teresa: 02.01.2019, 00:03
 Sw Charbelu proszę o uzdrowienie Dawidka z zapalenia płuc i padaczki,proszę o uleczenie z choroby alkoholowej mojego męża i trzech synów
 Lena: 01.04.2018, 22:30
 Święty Charbelu, w dzień ZMARTWYCHWSTANIA PANA szukam Cię i proszę o wstawiennictwo. Byłeś, jesteś Bożym Posłańcem pełnym cnót, wzorem dla ludzi. Proszę Cię pomóż mi w odnalezieniu sensu tego co robię, co mnie spotyka. Czy moja twórczość jest miła Bogu? Czy ludzie dzięki temu stają się lepsi a ja oczyszczam z grzechu? Szukam Cię Święty Charbelu.
 Anna: 13.03.2017, 12:32
 Błagam o modlitwę o uwolnienie Witolda od grzechu kłamstwa.
 Darek: 30.01.2017, 10:42
 Św. Charbelu zawierzam Ci moją duszę, serce,ciało moją wiarę i miłość. Prowadź mnie z Maryją Matką Bożą drogą świętości. Amen
 halina: 20.04.2015, 13:06
 Św.Charbalu dzikuję i proszę o twe święte wstawiennictwo i opieke dla Anny.
 Halina: 19.01.2015, 22:51
 Św.Charbelu proszę Cię o wstawiennictwo dla Anny,niech dobry Bóg pomoże jej w trudach dnia codziennego.
 Anna: 30.10.2014, 19:04
 Swiety Charbelu wyjednaj mi proszę ocalenie mojej rodziny przed rozpadem, błogosław moim córkom i mężowi, mnie daj siłę aby znieść wszystko z pokojem.
 ZOFIA: 25.08.2014, 09:32
 Św.Charbelu dziękuję Panu Bogu za łaskę ,że mogłam Cię poznać.Proszę przymnóż nam wiary , byśmy jako naród Polski nie obrażali Boga ale stali się światłem dla innych narodów.
 m.: 04.06.2014, 00:03
 Święty Charbelu! Pomóż Świętej Ricie modlić się w intencjach dotyczących mojej rodziny,a znanych Bogu. Jest ich tak wiele... nie wiem ktora najważniejsza. Może prośba o zawierzenie Bogu,bo wierzyć to za mało?
 Sara: 20.02.2014, 08:01
 św.Charbelu pomóż mi w zbawienia sie,ratuj moja dusze.Pomoz mi nawrócić mojego syna.Zjednaj moja rodzine,opiekuj sie nami i nawracaj nas ,wlej w nasze serca duzo miłości,,zmierzy serce mojej przyjaciółki ,by wróciła do mnie .Pomoz odzyskać mi mojego rodzica.Prosze o zdrowie dla siebie i moich najbliższych.Naucz mnie modlić sie żarliwie.dziekuje
 kazia: 31.01.2014, 06:10
 Sw.Charsbelu patrz na Renate i ratuj ją
(1) [2]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej