Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Orędzia św. Szarbela

W chwili śmierci będzie się liczyła tylko miłość. W chwili śmierci grzesznik najbardziej będzie się obawiał swego braku odpowiedzi na nieskończoną miłość Boga i będzie to opłakiwał.

Istnieje Bóg i Jego królestwo. Każdy człowiek jest powołany, aby w nim uczestniczyć przez zjednoczenie się w miłości z Bogiem. Jest tylko jedna droga, która tam prowadzi, a jest nią Jezus Chrystus, najprawdziwszy Bóg, który stał się najprawdziwszym człowiekiem. Ta droga dojrzewania do miłości jest trudną duchową wspinaczką. Powinniśmy wzajemnie się kochać miłością bezinteresowną, bezwarunkową i nieograniczoną. Aby dojrzewać do takiej miłości, trzeba nieustannie czerpać z jej Źródła, którym jest Jezus Chrystus. Z tego jedynego Źródła mogą czerpać wszyscy bez wyjątku - przez codzienną, wytrwałą modlitwę oraz sakramenty pokuty i Eucharystii.

Tylko Jezus może uwolnić człowieka od wszystkich grzechów, problemów i zmartwień. On bardzo cierpi, gdy człowiek odkupiony Jego krwią upada w grzechu. Bóg pragnie, abyśmy byli wolni i szczęśliwi. Ludzie jednak szukają szczęścia tam, gdzie go nigdy nie znajdą, a więc na ziemi, w dobrach materialnych lub w innych ludziach. Pełnię szczęścia można odnaleźć tylko przez zjednoczenie się w miłości z Chrystusem.

W chwili śmierci grzesznik najbardziej będzie się obawiał swego braku odpowiedzi na nieskończoną miłość Boga i będzie to opłakiwał. Każdy człowiek, który nie kocha, gdyż przez grzechy zniszczył w sobie zdolność do miłości, jest w stanie śmierci ducha, ponieważ dobrowolnie zerwał więzy życia i miłości, które jednoczyły go z Bogiem. Miłość jest jedynym skarbem, który możecie zgromadzić w ciągu ziemskiego życia i który będzie trwał na wieki. Wszystkie bogactwa materialne, sława, władza, pozycja społeczna i najróżniejsze sukcesy wraz ze śmiercią pozostaną na tym świecie. W chwili śmierci będzie się liczyła tylko miłość. Kto stanie przed Bogiem bez miłości, będzie musiał ponieść wszystkie konsekwencje swoich grzesznych wyborów i egoistycznego postępowania. To będzie straszne doświadczenie prawdziwej śmierci ducha, zmarnowania całego życia. Miłość powinna królować w Waszych sercach, a pokora w Waszych umysłach. Arogancja zawsze prowadzi do grzechu, a brak przebaczenia i nienawiść - do potępienia wiecznego. Módlcie się i nawracajcie.

Módlcie się z głębi serca, a Bóg Was wysłucha. Otwórzcie dla Chrystusa bramy Waszych serc. aby mógł On nm zamieszkać i obdarzyć Was pokojem. Pamiętajcie: módlcie się sercem, szczerze i z ufnością, a nie tylko wargami. Szybciej do Boga dotrze dźwięk rechotu żab aniżeli puste słowa, które nie płyną z serca człowieka. Na modlitwie wsłuchujcie się w głos Boga. Niestety, niewielu jest takich, którzy słuchają i rozumieją, jeszcze mniej takich, którzy słuchając, rozumieją i wprowadzają w życie. Wsłuchujcie się więc w to, co nieustannie i w różnoraki sposób mówi do Was Bóg, starając się zrozumieć i do końca wypełnić Jego świętą wolę.

Każdy człowiek jest jakby lampą Boga. Jego zadaniem jest rozświetlanie ciemności w świecie. Pan Bóg stworzył każdą lampę z jasnym i przezroczystym szkłem, aby umożliwić światłu przenikanie i oświecanie ciemności świata. Ludzie jednak zapominają o świetle, a dbają tylko o szkło. Tak je kolorują i dekorują, aż staje się tak zaciemnione, że nie pozwala na przenikanie światła. I dlatego tak wielkie ciemności panują w, świecie. Szkło Waszych lamp powinno na nowo stać się przezroczyste, aby Wasze światło świeciło w świecie. Dlatego po każdym upadku natychmiast trzeba pójść do spowiedzi, aby zawsze trwać w stanie łaski uświęcającej.

Red.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007Wasze komentarze:
Michalina : 09.10.2023, 13:55
Św. Charbelu dziękuję za wszystkie łaski wyproszone przezCiebie u Boga. Proszę ratuj Teresę i Wiktora Dziś kolejna rocznica Twojej kanonizacji wszystko uprosisz u Pana Boga dla mnie a ja dzisiejszy mój dzien oddam za Twój, ukochany Liban i jego mieszkańców.
Agnieszka : 03.09.2023, 23:28
Ukochany św. Szarbelu błagam Cię o moje pojednanie moim mężem i
Renata: 02.08.2020, 11:40
Święty Charbelu .... dziękuję za wstawiennictwo... proszę o potrzebne łaski dla mnie i mojej rodziny... proszę za wszystkich których noszę w sercu. Święty Charbelu proszę o całkowite pojednanie z Tomkiem... błagam o silną wiarę nadzieję...
LPK: 13.05.2020, 22:53
Proszę o odpowiedź 😔
Robert : 09.05.2020, 00:10
Bracie Charbelu dziękuję że wskazujesz drogę serca do Serca Jezusa Chrystusa
Anna: 20.03.2020, 06:48
Święty Charbelu, Twojej opiece polecam męża Idziego z prośbą o uzdrowienie i zarazem pełną wiarą ,że mnie wysłuchasz.
Maria: 12.03.2020, 20:10
Święty Charbielu, proszę o zdrowie dla mojego męża i o opiekę nad naszą Ojczyzną i Światem.
Ewa : 06.02.2020, 21:47
Święty Charbelu proszę za mojego bratanka I Jego żonę
Chwała Panu: 04.12.2019, 09:45
Święty Boży chirurgu w Twoje ręce oddaje małego Feliksa, jego rodzinę i lekarzy ,którzy fo leczą.
Karol : 03.12.2019, 15:47
Św Charbelu proszę o wstawiennictwo w mojej sprawie, o modlitwę za moją duszę i wyproszenie łaski u Boga, aby sprawił że znów wrócę na właściwą drogę
Laura: 01.12.2019, 12:50
Prosze Sw Charbelu pomoz zwyciezyc wszelkie zlo,ktore trawi moja rodzine,prosze o to aby malzenska milosc przetrwala i diprowadzila do oltarza ,pomoz pr w walce z problemami,ktore niszza dusze i cialo i Blogoslaw rodzinie i wszystkim ludziom,szczegolnie tym na zakretach zyciowych,obysmy zawsze trwali przy Bogu ,pelni jego milosci.
Laura: 01.12.2019, 12:49
Prosze Sw Charbelu pomoz zwyciezyc wszelkie zlo,ktore trawi moja rodzine,prosze o to aby malzenska milosc przetrwala i diprowadzila do oltarza ,pomoz pr w walce z problemami,ktore niszza dusze i cialo i Blogoslaw rodzinie i wszystkim ludziom,szczegolnie tym na zakretach zyciowych,obysmy zawsze trwali przy Bogu ,pelni jego milosci.
Sylwia: 01.12.2019, 12:49
Prosze wypros laske w milosiernym sercu Boga za wszystkich zmarlych ,szczegolnie tych,ktorzy odeszli z tego swiata odbierajac zycie w chwili slabosci i rozpaczy ( Romek,Grzegorz ,Basia,Darek,Andzrzej,Kasia,wszyscy,ktorych mam w sercu i ktorzy tego potrzebuja.A tym zyjacym pomoz odnalezc Boga i oby przytulil ich do serca pelnego milosci.
Ewa: 08.10.2019, 20:29
Św. Szarbelu proszę o modlitwę za nas i wstawiennictwo
Ewa: 15.09.2019, 21:28
Święty Charbelu poszę o pomoc w wyzdrowieniu
Marzena: 31.08.2019, 17:09
SW CHARBELU DAJ MI BYC TAKA JAKA CHCE MNIE WIDZIEC PAN DAJ SILE. MODL SIE ZA MNA BY PAN RACZYL DAC MI LASKE ZALU ZA GRZECHY POKUTY I POPRAWY. MODL SIE ZA MNA I ZA MOIMI CORKAMI O ZDROWIE POMOZ STANAC NA NOGI I ISC I ZYC W POKOJU PAŃSKIM
Little Angel: 11.08.2019, 18:51
Sw. Szarbelu, Prosze, wstaw sie do Boga o wyprowadzenie mnie z bardzo skomplikowanej sytuacji. Tak jak wyprowadzil Izraelitow z Egiptu. Prosze o natychmiastowa Boska interwencje. Dziekuje.
Czcicielka: 22.05.2019, 18:42
Święty Charbelu, wyjednaj mi łaskę,której tak bardzo potrzebuję, błagam, nie opuszczaj.Pomóź panować nad sobą. Naucz walczyć z moimi słabościami.
Justyna: 18.05.2019, 19:13
Św.Charbelu błagam pomóż nam, wspieraj syna Wojtka,uproś zdrowie i potrzebne łaski, uwolnij mnie od mojego problemu,ratuj. Pomóź i nie opuszcaj
Twoja czcicielka: 16.05.2019, 18:01
Święty Charbelu uwolnij mnie,pomóż mi w walce ze słabościami,Ty znasz mój problem, wiesz jakim jestem marnym człowiekiem,pomóż uproś , mi potrzebne łaski silnej woli, nie opuszczaj,błagam
(1) [2] [3]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej