Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Orędzia św. Szarbela

W chwili śmierci będzie się liczyła tylko miłość. W chwili śmierci grzesznik najbardziej będzie się obawiał swego braku odpowiedzi na nieskończoną miłość Boga i będzie to opłakiwał.

Istnieje Bóg i Jego królestwo. Każdy człowiek jest powołany, aby w nim uczestniczyć przez zjednoczenie się w miłości z Bogiem. Jest tylko jedna droga, która tam prowadzi, a jest nią Jezus Chrystus, najprawdziwszy Bóg, który stał się najprawdziwszym człowiekiem. Ta droga dojrzewania do miłości jest trudną duchową wspinaczką. Powinniśmy wzajemnie się kochać miłością bezinteresowną, bezwarunkową i nieograniczoną. Aby dojrzewać do takiej miłości, trzeba nieustannie czerpać z jej Źródła, którym jest Jezus Chrystus. Z tego jedynego Źródła mogą czerpać wszyscy bez wyjątku - przez codzienną, wytrwałą modlitwę oraz sakramenty pokuty i Eucharystii.

Tylko Jezus może uwolnić człowieka od wszystkich grzechów, problemów i zmartwień. On bardzo cierpi, gdy człowiek odkupiony Jego krwią upada w grzechu. Bóg pragnie, abyśmy byli wolni i szczęśliwi. Ludzie jednak szukają szczęścia tam, gdzie go nigdy nie znajdą, a więc na ziemi, w dobrach materialnych lub w innych ludziach. Pełnię szczęścia można odnaleźć tylko przez zjednoczenie się w miłości z Chrystusem.

W chwili śmierci grzesznik najbardziej będzie się obawiał swego braku odpowiedzi na nieskończoną miłość Boga i będzie to opłakiwał. Każdy człowiek, który nie kocha, gdyż przez grzechy zniszczył w sobie zdolność do miłości, jest w stanie śmierci ducha, ponieważ dobrowolnie zerwał więzy życia i miłości, które jednoczyły go z Bogiem. Miłość jest jedynym skarbem, który możecie zgromadzić w ciągu ziemskiego życia i który będzie trwał na wieki. Wszystkie bogactwa materialne, sława, władza, pozycja społeczna i najróżniejsze sukcesy wraz ze śmiercią pozostaną na tym świecie. W chwili śmierci będzie się liczyła tylko miłość. Kto stanie przed Bogiem bez miłości, będzie musiał ponieść wszystkie konsekwencje swoich grzesznych wyborów i egoistycznego postępowania. To będzie straszne doświadczenie prawdziwej śmierci ducha, zmarnowania całego życia. Miłość powinna królować w Waszych sercach, a pokora w Waszych umysłach. Arogancja zawsze prowadzi do grzechu, a brak przebaczenia i nienawiść - do potępienia wiecznego. Módlcie się i nawracajcie.

Módlcie się z głębi serca, a Bóg Was wysłucha. Otwórzcie dla Chrystusa bramy Waszych serc. aby mógł On nm zamieszkać i obdarzyć Was pokojem. Pamiętajcie: módlcie się sercem, szczerze i z ufnością, a nie tylko wargami. Szybciej do Boga dotrze dźwięk rechotu żab aniżeli puste słowa, które nie płyną z serca człowieka. Na modlitwie wsłuchujcie się w głos Boga. Niestety, niewielu jest takich, którzy słuchają i rozumieją, jeszcze mniej takich, którzy słuchając, rozumieją i wprowadzają w życie. Wsłuchujcie się więc w to, co nieustannie i w różnoraki sposób mówi do Was Bóg, starając się zrozumieć i do końca wypełnić Jego świętą wolę.

Każdy człowiek jest jakby lampą Boga. Jego zadaniem jest rozświetlanie ciemności w świecie. Pan Bóg stworzył każdą lampę z jasnym i przezroczystym szkłem, aby umożliwić światłu przenikanie i oświecanie ciemności świata. Ludzie jednak zapominają o świetle, a dbają tylko o szkło. Tak je kolorują i dekorują, aż staje się tak zaciemnione, że nie pozwala na przenikanie światła. I dlatego tak wielkie ciemności panują w, świecie. Szkło Waszych lamp powinno na nowo stać się przezroczyste, aby Wasze światło świeciło w świecie. Dlatego po każdym upadku natychmiast trzeba pójść do spowiedzi, aby zawsze trwać w stanie łaski uświęcającej.

Red.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007Wasze komentarze:
Justyna: 12.05.2019, 17:29
Św.Charbelu wstawiaj się za moim synem Wojtkiem, niech wróci na drogę prawdy, Bożych Przykazań, uproś tak potrzebne zdrowie, otocz właściwymi ludżmi
Aga: 07.05.2019, 16:17
Dziękuję, bracie Charbelu za Twoją opiekę, wstawiennictwo. Ucz mnie wiary, pokory, cierpliwości i miłości. Wiem, że dziś opiekowałeś się mną razem z innymi świętymi.
Ewa: 15.03.2019, 22:40
Swiety Charbelu dziękuję i pokornie proszę o dalsze łaski a zwłaszcza o łaskę życia w trzeżwosci dla męża...
Elzbieta. .. : 07.03.2019, 16:29
Prosze bardzo o modlitwe za mojego syna jacka owyzdrowienie duszy i ciala dzieluje
Jola: 22.02.2019, 19:04
Bardzo proszę o światło i Boźe prowadzenie oraz właściwe rozeznanie w modlitwie podjętej za poleconą mi osobę, o właściwe trwanie w relacji, według woli Boźej.
Ilona: 04.02.2019, 22:16
ŚW Charbel proszę zaTwoim pośrednictwem o uzdrowienie Patryka który daleko od kraju w ZEA zachorowal. Proszę przywrócić mu krążenie i uchroni od amputacji.
Teresa: 02.01.2019, 00:03
Sw Charbelu proszę o uzdrowienie Dawidka z zapalenia płuc i padaczki,proszę o uleczenie z choroby alkoholowej mojego męża i trzech synów
Lena: 01.04.2018, 22:30
Święty Charbelu, w dzień ZMARTWYCHWSTANIA PANA szukam Cię i proszę o wstawiennictwo. Byłeś, jesteś Bożym Posłańcem pełnym cnót, wzorem dla ludzi. Proszę Cię pomóż mi w odnalezieniu sensu tego co robię, co mnie spotyka. Czy moja twórczość jest miła Bogu? Czy ludzie dzięki temu stają się lepsi a ja oczyszczam z grzechu? Szukam Cię Święty Charbelu.
Anna: 13.03.2017, 12:32
Błagam o modlitwę o uwolnienie Witolda od grzechu kłamstwa.
Darek: 30.01.2017, 10:42
Św. Charbelu zawierzam Ci moją duszę, serce,ciało moją wiarę i miłość. Prowadź mnie z Maryją Matką Bożą drogą świętości. Amen
halina: 20.04.2015, 13:06
Św.Charbalu dzikuję i proszę o twe święte wstawiennictwo i opieke dla Anny.
Halina: 19.01.2015, 22:51
Św.Charbelu proszę Cię o wstawiennictwo dla Anny,niech dobry Bóg pomoże jej w trudach dnia codziennego.
Anna: 30.10.2014, 19:04
Swiety Charbelu wyjednaj mi proszę ocalenie mojej rodziny przed rozpadem, błogosław moim córkom i mężowi, mnie daj siłę aby znieść wszystko z pokojem.
ZOFIA: 25.08.2014, 09:32
Św.Charbelu dziękuję Panu Bogu za łaskę ,że mogłam Cię poznać.Proszę przymnóż nam wiary , byśmy jako naród Polski nie obrażali Boga ale stali się światłem dla innych narodów.
m.: 04.06.2014, 00:03
Święty Charbelu! Pomóż Świętej Ricie modlić się w intencjach dotyczących mojej rodziny,a znanych Bogu. Jest ich tak wiele... nie wiem ktora najważniejsza. Może prośba o zawierzenie Bogu,bo wierzyć to za mało?
Sara: 20.02.2014, 08:01
św.Charbelu pomóż mi w zbawienia sie,ratuj moja dusze.Pomoz mi nawrócić mojego syna.Zjednaj moja rodzine,opiekuj sie nami i nawracaj nas ,wlej w nasze serca duzo miłości,,zmierzy serce mojej przyjaciółki ,by wróciła do mnie .Pomoz odzyskać mi mojego rodzica.Prosze o zdrowie dla siebie i moich najbliższych.Naucz mnie modlić sie żarliwie.dziekuje
kazia: 31.01.2014, 06:10
Sw.Charsbelu patrz na Renate i ratuj ją
Beata: 24.01.2014, 09:36
Św. Charbelu proszę o łaskę nawrócenia i uwolnienia od nałogów dla moich rodziców i braci, proszę o łaskę odnowy w duchu świętym dla całej naszej rodziny.
Edyta: 21.01.2014, 07:24
ŚW. CHARBELU , W MOIM SERCU JEST NIEPRZEBACZENIE I NIENAWIŚĆ - BO MAM POWODY - UPROŚ PROSZĘ ZMIANĘ BEZNADZIEJNEJ SYTUACJI, ABYM ZOBACZYŁA ŚWIATEŁKO W TUNELU I UMIAŁA KOCHAĆ A NIE NIENAWIDZIEĆ.
Bożena: 13.01.2014, 22:34
Św.Charbelu módl się o łaskę zdrowia dla Franusia i o odbudowę miłości jego rodziców.Proszę o Twoje wstawiennictwo w sprawie powrotu do wiary. Polecam również Gosię i jej męża Adriana o zwrócenie się do Boga i wychowanie Michałka w wierze i dar przebaczenia,miłości innych ludzi.
[1] (2) [3]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej