Rozważania Miło¶ć Modlitwy Czytelnia ¬ródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Aluja!

     Uwijam się między praniem a gotowaniem. Kubu¶ bawi się w sypialni. "Ach, jakie to ciche dziecko!" - my¶lę. Aż tu nagle słyszę potężne "łubudu!". Rzucam wszystko i pędzę na ratunek. Kubu¶ przewrócił ciężki futerał tatusiowej gitary. - Co robisz, synku? - pytam. - Aluja! - odpowiada Kubu¶. Acha, już wiem, o co mu chodzi! - Musimy poczekać na tatę. Kiedy wróci, zagra i będziemy ¶piewać "Alleluja" - mówię. Ale Kubu¶ nie zamierza czekać, bierze swoj± gitarę i ¶piewa własne, niepowtarzalne "Aluja!". Bo Kubu¶ pokochał żywiołowy ¶piew na cze¶ć Pana! A było to tak...

     W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zaraz po Mszy ¶w. pojechali¶my na ¶wi±teczne ¶niadanie do babci. Wrócili¶my najedzeni i rozleniwieni. Kubu¶ zasn±ł, dziewczynki zaszyły się w pokoju pochłonięte zaskakuj±co zgodn± zabaw±, a my wreszcie znaleĽli¶my czas na partyjkę scrabble'a. Miłe to ¶więtowanie! Po południu, całkiem niespodziewanie, przy krojeniu ciasta, przyszły mi na my¶l słowa wypowiedziane przez Zmartwychwstałego Jezusa do Marii Magdaleny: "Nie zatrzymuj mnie!". I zaczęłam nad nimi rozmy¶lać.

     Jak bardzo szczę¶liwa musiała być Maria, gdy zrozumiała, że ten, którego ¶mierć opłakiwała - żyje! Może chciała zatrzymać Go na dłużej tylko dla siebie, by móc patrzeć w Jego miłuj±ce oczy i słuchać Jego głosu? Ale zmartwychwstanie nie jest pocz±tkiem ¶więtowania, tylko wstępem do działania - trzeba teraz zanie¶ć dobr± nowinę dalej. To nie pora, by się rozsi±¶ć i smakować owoce zwycięstwa. Dlatego Jezus mówi do Marii: "nie zatrzymuj mnie" i prosi, by pobiegła do innych z wiadomo¶ci± o tym spotkaniu. I Maria biegnie. - A ja? Co ja robię w niedzielę Zmartwychwstania? - zapytałam ze wstydem sam± siebie. I naraz dopadło mnie pragnienie dzielenia się z innymi rado¶ci±, że Jezus żyje! Włożyłam w ręce męża gitarę, zawołałam dzieci i zaczęli¶my ¶piewać! Radosne "Alleluja" wypełniło nasz dom i po raz pierwszy tego dnia poczułam, że Jezus naprawdę zmartwychwstał i że jest po¶ród nas!


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika

26 kwietnia 2009


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatno¶ci | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej