Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Generalne porządki przed świętami

     Czas przedświąteczny jest pełen zajęć. Miłe to zajęcia i miła perspektywa cudnego, rodzinnego świętowania. Ale z nadmiaru prac bywa czasem nerwowo. Aby uniknąć nieprzy- jemnych spięć - ułóż sobie przedświąteczny plan.

     Generalne porządki - mycie okien, trzepanie dywanów, porządkowanie w szafach, w biurku - zrób z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

     Poproś mamę o spis artykułów, które się nie psują i zaproponuj pomoc we wcześniejszych zakupach. Lekcje odrób koniecznie w przeddzień ferii, byś miał wolną głowę. Wcześniej też odwiedź fryzjera i sprawdź, czy w porządku masz świąteczny strój. Odśwież koszyczek na święcone, na dziesięć dni przed świętami zasiej rzeżuchę lub inne "zielone" na świąteczny stół i nie zapomnij zbierać łusek cebuli na brązowe pisanki. Z chęcią pomagaj rodzicom we wszystkim, o co cię poproszą. Warto zorganizować się tak, by w spokoju móc uczestniczyć w rekolekcjach i wszystkich uroczystościach Wielkiego Tygodnia, które tak wspaniale przygotowują duszę na godne przyjęcie Chrystusa Zmartwychwstałego.

EK.
"Mały Pielgrzym" nr 10/99


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej