Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Wróżby to grzech

Jestem osobą wierzącą i praktykującą, ale od czasu do czasu korzystam z porady wróżki i astrologa. Zdarza się to zwłaszcza, kiedy muszę podjąć jakąś ważną decyzję albo mam "ciężki orzech do zgryzienia". Takie konsultacje pomagają mi, a wróżby w dużym stopniu sprawdzają się. Czy to rzeczywiście grzech?

Wróżbiarstwo jest traktowane przez Pismo Święte jako narażanie się na kontakty z siłami nieczystymi. To grzech. Wróżby w dłuższej perspektywie przyniosą nam w końcu niepokój i kłopoty.

Biblia w Księdze Kapłańskiej poucza: "Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa. Nie będziecie uprawiać czarów" - 19,26. "Także przeciwko każdemu, kto się zwróci do wywołujących duchy albo do wróżbitów, aby uprawiać z nimi nierząd, zwrócę oblicze i wyłączę go spośród jego ludu" - 20,6. Księga Powtórzonego Prawa przypomina: "Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza" - 18,10-12.

Każdy człowiek, wcześniej czy później, ponosi przykre konsekwencje wróżbiarstwa. Im dłużej z tego korzysta, skutki są mocniejsze. Osoby, które bywają u astrologów czy wróżek same przyznają, że można się zwyczajnie zasugerować. Że można doprowadzić do pewnego wydarzenia dlatego, że zostało ono wcześniej wywróżone. Z pewnością wróżbici i astrologowie mogą nam powiedzieć sporo interesujących rzeczy o nas. To oprócz wszystkiego dość często ludzie błyskotliwi, ciekawi, głęboko znający ludzką naturę i mający sporą orientację w świecie duchowym. Nie mogą jednak znać pełnej przyszłości. Mogą przekazać jedynie skrawki wiedzy posiadanej przez duchy. Dziwię się pewności wróżących. Bo przyszłości nie znają żadne duchy ani aniołowie, ani demony. Tylko Bóg. Pełnego rozeznania przyszłości nie mogą mieć nawet najlepsi przepowiadacze. Skuteczność wróżb neguje prorok Zachariasz "Posążki bóstw natomiast mówią tylko brednie, wróżbici widzą tylko kłamstwa, i złudne są sny, które wyjaśniają" - 10,2.

Dla mnie osobiście wizyty u jakiejkolwiek osoby "widzącej" są niedopuszczalne nie tylko ze względu na zakaz Pisma Świętego. Gdybym kogoś prosił o wróżbę, narażałbym go/ją w moim mniemaniu na straszne koszty duchowe i psychiczne. Na wchodzenie w miejsca intensywnego działania demonów. To jakieś niemiłosierne. Chyba nie wolno nikogo tak narażać.

ks. Marek Kruszewski

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 30 sierpnia 2009


   

Wasze komentarze:
 1972: 12.02.2019, 22:52
 Miałem kontakt z wróżką i bioenergoterapeutami.Szukałem tam pomocy, może nadziei na lepsze jutro,sposobu na poradzenie sobie z moimi problemami.Mój duch był poważnie zaniedbany.Brak spowiedzi ,komunii,modlitwy i coraz rzadsze uczęszczanie na msze św, czyniły mnie coraz bardziej podatnym i otwartym na zło.Wyszedłem kilka razy prawie bez szwanku z bardzo poważnych wypadków i prób samobójczych.Alkohol był tym co dodawało mi wiary w siebie. Nigdy nie chciałem nikomu szkodzić, ale moje postępowanie szkodziło i to poważnie.Straciłem miłość swojego życia na własne żądanie. Myślę,że pozwoliłem złu na dobre zagościć w sobie, a ono serwowało mi pułapki czasem bez wyjścia - tak przynajmniej mi się wydawało.Mój stan ducha zaczął się poprawiać zawsze kiedy zwracałem się do Matki Boskiej - tu jestem przekonany ,że powietrze ze strzykawki znalazło się poza żyłą tylko za jej wstawiennictwem jak i inne próby samobójcze,które się nie powiodły były Jej działaniem.Dzisiaj z perspektywy wielu lat od w/w epizodów nie raz analizuję przebieg tych wydarzeń i dochodzę do wniosków,że lepiej trzymać się z dala od ludzi zajmujących się tego typu praktykami.Prośmy ,a będzie nam dane ,ale przede wszystkim dziękujmy.
 Ewelina: 04.09.2009, 01:33
 "Bo przyszłości nie znają żadne duchy ani aniołowie, ani demony." Osobiście parę razy spotkałam się z trochę innym stwierdzeniem, według którego duchy i owszem, znają przyszłość, ale niezbyt daleką, bo ich poznanie (czyli wiedza) jest ograniczone. Nie wiem natomiast na ile obie te wersje się wykluczają (możliwe, że chodzi o to samo, tylko w powyższym artykule bardziej to uogólniono), ponieważ nie znam źródła, na podstawie którego wyciągnięto takie wnioski. Może ktoś zna jakiś tekst źródłowy, do którego można się odnieść w tej kwestii? (Tzn. czy wiemy o tym z jakichś ksiąg natchnionych, czy skąd?) Moja wiedza na temat duchów jest naprawdę znikoma, mogę za to podać przykład "z życia wzięty" odnoszący się zarówno do całego artykułu, jak i do tego konkretnego cytatu. Moja prababcia opowiadała mi, jak kiedyś, będąc jeszcze w młodym wieku, poszła do cyganki, by ta wywróżyła jej przyszłość (zrobiła to z ciekawości, jak sądzę). Dowiedziała się wtedy, że - o ile przeżyje dwie sytuacje, które zagrożą jej życiu - dożyje wieku 82 lat. Faktycznie, udało jej się przeżyć dwa zawały serca, a zmarła na miesiąc przed swoimi 83 urodzinami. Może to dowodzić tego, że duchy mają zdolność patrzenia w przyszłość (choćby w tę najbliższą) i do tego widzą ją całkiem precyzyjnie. Nie wiem jednak, czy jest to jednoczenie potwierdzenie słów autora artykułu - że wróżbici mają dostęp tylko do części wiedzy, jaką posiadają demony i dlatego nie znają przyszłości tak dobrze, jak by chcieli (nawiązuję do tego, że owa cyganka przedstawiła mojej babci kilka "wariantów" jej przyszłości), czy to może same duchy nieczyste dysponują jedynie orientacyjnym zmysłem poznania, nie mogąc przecież przewidzieć wszystkich wyroków boskich.
(1)


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. WawrzyńcaModlitwa do św. Wawrzyńca

Litania do św. WawrzyńcaLitania do św. Wawrzyńca

Duch czasów ostatecznychDuch czasów ostatecznych

Bóg jest wszechmocny, ale lepiej od nas wie, co dla nas najlepszeBóg jest wszechmocny, ale lepiej od nas wie, co dla nas najlepsze

Treść orędzia fatimskiego: Znana i nieznanaTreść orędzia fatimskiego: Znana i nieznana

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej