Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Co warto wiedzieć o homeopatii Co warto wiedzieć o homeopatii
ks. Andrzej Sereda
Książka ks. Andrzeja Seredy w sposób bardzo rzetelny - nie tylko z punktu widzenia teologicznego - opisuje niebezpieczeństwa związane z homeopatią, dlatego jest tak istotną pozycją piśmienniczą.... » zobacz więcej
Polecane książki: -> Zagrożenia duchowe <-   -> Zagrożenia duchowe cz. II <-
W co się wdałam?

     Bardzo zależało mi na tym, aby mój były chłopak do mnie powrócił. W związku z tym modliłam się bardzo gorliwie. Niestety, bez skutku. Nie chciałam się z tym pogodzić. Wciągnęłam się we wróżbiarstwo. Co gorsza, w czarną magię. Odprawiłam obrzęd, w którym zwróciłam się do szatana o odzyskanie byłego chłopaka.

     Teraz boję się nieszczęść. Wiem, że szatan nie daje nic za darmo i boję się, że upomni się o swoje. Obawiam się również, że w związku z tym, co zrobiłam, mogę podświadomie oczekiwać zła w moim życiu i sama powodować okoliczności, przez które będę nieszczęśliwa.

     Wiem, że najskuteczniejszym egzorcyzmem jest spowiedź święta. W związku z tym, czy jeśli przystąpię do spowiedzi, to zostanę uwolniona od konsekwencji, jakie niesie za sobą popełniony grzech i tym samym na pewno nie wyrządzi mi on szkody w innej dziedzinie życia?

     Człowiek ma wolną wolę. Tak modlitwa, jak i czary mają na nas wpływ, ale nie łamią naszej woli. Czyli żadnego człowieka nie można zmusić do miłości. Przez czary można jedynie czasem doprowadzić chłopaka do jakiegoś chorego przywiązania. Lecz nigdy do miłości.

     Istotnie, dopuściła się w swoim afekcie Pani rzeczy grzesznej i poważnej. Nie dziwię się Pani obawom. Są uzasadnione. Wzywając na pomoc diabła, narażamy się na długotrwałe konsekwencje. I dobrze, że boi się Pani szatana. Dzięki temu łatwiej przytulić się do Pana Jezusa, pamiętając, że tylko On jest ratunkiem, tylko On jest większy od szatana.

     Spowiedź, czyli moc i miłosierdzie Pana Jezusa w tym sakramencie, załatwia 95% takich sytuacji. Bóg ma wzgląd na ograniczoną dobrowolność naszego działania pod wpływem silnych uczuć i osłabia niszczące skutki grzechu. Oprócz faktu spowiedzi najistotniejsze jest zwrócenie się do Boga jako ratownika i wyraźne przylgnięcie do Boga całą swoją istotą. Ważne, że jesteśmy już z powrotem u boku Ojca. W konfesjonale zostawiamy władzy Boga pokutę, czyli konsekwencje grzechu razem z grzechem. Bóg może dopuścić, że nasza późniejsza modlitwa, dobre uczynki i cierpienie znoszone z Jezusem, będą jakimś elementem naszej pokuty. Ale większość konsekwencji naszych win Pan Jezus jako odkupiciel bierze na siebie. My mamy za to Go "więcej umiłować".

     Jedynie w 5-10 proc. sytuacji pomimo spowiedzi pojawiają się jakieś niszczące reminiscencje wyznanego grzechu. Wtedy potrzebna jest wizyta u egzorcysty, a w praktyce kilka spotkań z nim. Nie ma co się straszyć zawczasu. Bóg daje pokój. Ciemność daje nam niepokój. Proszę się dobrze wyspowiadać i ufać Jezusowi Miłosiernemu.


ks. Marek Kruszewski


Tekst pochodzi z Tygodnika

6 września 2009


Wyznania egzorcysty Wyznania egzorcysty
Ks. Gabriele Amorth
Światowy bestseller! Jak się bronić przed złym duchem? Jakie są objawy obecności i działania szatana? Czy istnieją gusła, czary, uroki? Czy możemy się od nich uwolnić? Autor - dzieli się długoletnim doświadczeniem egzorcysty. Zachęca do przeciwstawiania się działaniu szatana mocą Słowa Bożego, sakramentów i autentycznego życia chrześcijańskiego... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzy

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]:
Lost connection to MySQL server at reading initial
communication packet, system error: 111

[ Powrót ]
[ Strona główna ]
Szatan - rzeczywistość czy mit? Szatan - rzeczywistość czy mit?
Jose Antonio Sayes
Dziś nie jest łatwo mówić o szatanie. Wielu ludzi uważa, że szatan jest tylko fantazją, obcą współczesności. Jednakże Pismo Święte, Tradycja i Magisterium potwierdzają jego istnienie... » zobacz więcej
Egzorcyzmy Anneliese Michel Egzorcyzmy Anneliese Michel
Felicitas D. Goodman
Książka "Egzorcyzmy Anneliese Michel", autorstwa Felicitas Goodman, amerykańskiej profesor antropologii kultury, w sposób przystępny i barwny opowiada pasjonującą historię dziewczyny o imieniu Anneliese, która padła ofiarą przestarzałych intelektualnych przesądów... » zobacz więcej
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej