Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Żywa kropla krwi

     Bardzo istotne jest, aby badanie morfologii wykonywać regularnie, a w wieku starszym częściej, np. co roku. Pamiętajmy jednak, że badania morfologii nie zastępuje żadne inne badanie krwi, zwłaszcza z zakresu tzw. medycyny alternatywnej. W środkach masowego przekazu, szczególnie w internecie, spotykamy bowiem ogłoszenia o tzw. badaniu żywej kropli krwi. Nie ma ono nic wspólnego z badaniem morfologii.

     Materiał do "analizy" tej "żywej kropli krwi" pobiera się z palca. Ta odrobina krwi wkładana jest na szkiełko pod mikroskop, a następnie pacjent, a raczej klient, widzi zdumiewający obraz "żywej krwi" na ekranie komputera. Na ciemnym zwykle tle ukazują się poruszające się jasne obiekty. Są to przeważnie agregujące krwinki (możemy obserwować fizjologiczny proces krzepnięcia krwi) oraz różne artefakty (np. cząstki kurzu i inne pyłki), ale osoba wykonująca badanie (nie jest to diagnosta laboratoryjny ani lekarz) objaśnia na bieżąco, że w badanej krwi widoczne są groźne pasożyty (żywe larwy), bakterie i grzyby. Rzekomo widać też np. pewne stany patologiczne, jak hemoli- zę (rozpad czerwonych krwinek), ale też zakwaszenie organizmu, obecność metali ciężkich i zaburzenia składu bakterii przewodu pokarmowego czy niedobory minerałów. Pacjent pozostaje pod wrażeniem tego co widział oraz szybkości diagnozy. Wszystko to odbywa się w atmosferze "naukowości": mikroskop, komputer, monitor, fachowa terminologia. Jednocześnie pacjentowi zostaje zlecone odpowiednie postępowanie lecznicze i dietetyczne, a stosowne preparaty można za odpowiednią cenę kupić na miejscu.

     Pod mikroskopem optycznym nie sposób dostrzec nieprawidłowości, które widzą ci "spękaliście Często nie mają oni uprawnień nie tylko do tego, by wykonywać badania diagnostyczne, lecz także w ogóle by pobierać pacjentom krew. Badanie "żywej kropli krwi" to koszt około 130 zł. Dla porównania: koszt tradycyjnej morfologii to kilkanaście złotych. Za 130 zł można wykonać kilkanaście badań laboratoryjnych, które dadzą wiarygodne, rzetelne i rzeczywiście przydatne diagnostycznie wyniki.

     Sama procedura została potępiona przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych (Stanowisko Nr 9-P/III/2012), która stanowczo sprzeciwia się przeprowadzaniu oceny "żywej kropli krwi" i stawianiu go na równi z medycznym badaniem laboratoryjnym. Izba wielokrotnie informowała ministerstwo zdrowia i prokuraturę o wprowadzaniu w błąd społeczeństwa poprzez ukazywanie oceny "żywej kropli krwi" jako procedury umożliwiającej ocenę stanu klinicznego pacjenta.

     Szanowny Czytelniku, czy chcesz wybrać prawidłowe badanie diagnostyczne prowadzące do oceny stanu Twego zdrowia, czy powierzyć swoje zdrowie ludziom, którzy oferują Ci bezwartościowe i bezużyteczne badania? Wybór należy do Ciebie. Ale pamiętaj, zdrowie masz jedno. Nie daj się nabrać tym, którzy chcą zarobić na Twojej dobrze pojętej trosce o zdrowie, ale przede wszystkim na Twojej łatwowierności.

prof. Ryszard Pogłód
Autor jest profesorem doktorem habilitowanym, hematologiem
Tekst pochodzi z Tygodnika

21 października 2018


   

Wasze komentarze:
 nikt: 26.10.2018, 11:24
 wooooooooooow
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej