Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Słońce a skóra

     Powoli zbliża się wiosna, a wraz z nią ciepłe, słoneczne dni, na które czekamy z niecierpliwością. Jednak promienie słońca nie zawsze są dla nas bezpieczne.

     Najistotniejszy wpływ na skórę ma promieniowanie ultrafioletowe (UV), które dzieli się na trzy rodzaje: UVC, UVB i UVA. Promieniowanie UVC jest prawie całkowicie pochłaniane przez warstwę ozonową atmosfery. Promieniowanie UVB stanowi 5% całego promieniowania UV. Główną przyczyną niekorzystnego działania słońca na skórę są Dromienie UVA. Stanowię one aż 95% promieniowania UV docierającego do ziemi.

     Przenikają przez chmury i szyby, są tak samo intensywne przez cały dzień niezależnie od pory roku. Penetrują skórę aż do poziomu skóry właściwej, a ich dawki kumulują się. Efekty niekorzystnego działania są zauważalne często dopiero po latach w postaci zniszczonej, pomarszczonej skóry (tzw. fotostarzenie) lub - co gorsza - zmian nowotworowych. Przyczyniają się do pojawiania się reakcji foto-uczulających.

     Fotostarzenie się skóry jest wynikiem nadmiernej ekspozycji na słońce oraz braku codziennej, niezależnej od pory roku, ochrony w postaci kremów z filtrami. Na proces ten pracujemy latami, gdyż w miarę upływu czasu dochodzi do sumowania się codziennych, niewielkich nawet, dawek promieniowania UVA. Efekty częstego opalania, korzystania z solariów, niestosowania kremów ochronnych w młodym wieku zobaczymy mając lat 40. Skóra staje się gruba, szorstka, zrogowaciała. Traci elastyczność, jędrność, sprężystość. Pojawiają się teleangiektazje, czyli rozszerzenia i pęknięcia drobnych naczynek skóry. Na dłoniach, twarzy, dekolcie mogą tworzyć się ciemne lub jasne, niemal białe, nieregularne plamy i plamki. Najpoważniejszym niekorzystnym skutkiem działania słońca są nowotwory skóry, a zwłaszcza czerniak - głównym winowajcą są tu promienie UVA. Właśnie takie promienie są emitowane przez lampy w solariach, dlatego korzystanie z solariów jest niebezpieczne. Bardzo ważne jest, by przed działaniem UV chronić szczególnie dzieci. Udowodniono bowiem, że wszelkie oparzenia słoneczne w dzieciństwie mogą przyczynić się do pojawienia się raka w dorosłym życiu. Reakcje fotouczulające przejawiają się stanami zapalnymi skóry, zaczerwienieniem, wysypką alergiczną lub przebarwieniami. Są one wywołane przez substancje chemiczne zawarte np. w kosmetykach (dezodoranty, środki zapachowe), ziołach (dziurawiec), lekach, które dopiero pod wpływem słońca powodują niekorzystne reakcje skórne.
dr Aldona Uzarowicz

dermatolog


Tekst pochodzi z Tygodnika

21 marca 2010


   

Wasze komentarze:
 Biedronka: 08.01.2008, 20:16
 Czy to wszystko się wydarzyło? Czy sie wydarza, czy się wydarzy?Jak wielkie s± dzieła Twoje Panie.Czytam cisz±, łzami milczenia we mnie, czytam raz jeszcze dlatego cisza we Panie i nie wiem dlaczego ja,nie bardzo rozumiem krzyku, ciszy, Mocy we mnie.Cierpliwo¶ci, to cnota, czyż nie?
 :/: 08.01.2008, 15:45
 nie bardzo wiem, o co chodzi w tych komentarzach Ewy - mógłby mi kto¶ wytłumaczyć?
 krysia: 06.01.2008, 14:29
 Ewa jeste¶ za życia ¶więt± ale na wyniesienie na ołtarze długo będziesz czekała bo takie sa kryteria stania w kolejce do wyniesienie na ołtarze
 ewa: 06.01.2008, 12:36
  " Pokorna SŁUŻEBNICO PANA , ŁAMIˇCA STRZAŁY NIEPRZYJACIELA , MIAŻDŻˇCA Głowę węża !!! BˇdĽ zawsze przy mnie , abym stawał się - POKORNYM SŁUGˇ na WZÓR mego Mistrza i Pana " . Drogi Ojcze !!! , Ty , Który¶ Jˇ Obrał Za GWIAZDĘ EWANGELIZACJI B±dĽ Pozdrowiony .... bo BÓG Składa Pocałunek na Twoich Stopach , Które Nios± JEGO SŁOWO do biednych , chorych , samotnych , małych i wielkich !!! BÓG Składa Pocałunek na Twoich Dłoniach , Które Dokonuj± TAK WSPANIAŁYCH RZECZY , na Twoich Ramionach , które jak Wielkie SKRZYDŁA ORŁA Osłaniaj± Małe POLSKIE ORLĘTA , na Twojej Umęczonej Głowie , Ociera TWOJE ŁZY ... i TAK BARDZO CIĘ MIŁUJE !!!
 ewa: 06.01.2008, 12:16
  A teraz pragnę spotkać się z tym , który " pragnie " być Polki - naszej Ojczyzny - bozkiem , złotym cielcem któremu będ± oddawali cze¶ć , który szydził z " mocherowych beretów " a sam założył b a r a n i ± czapkę ..... który zaostrzył Strzały ... aby Ugodzić .... Synów Ko¶coła .... powykręcać IM Skrzydła , Rozszarpać Je bo Stał się Pełen PYCHY , Głupoty , która nazywa o¶wiecon± wiedz± .... a W Z B I E R A się G N I E W BOGA - BOGA POLSKICH ORŁÓW - Wielkich i Wspaniałych , a o n jest karłem !!!!!! i przyjdzie CZAS , gdy ORŁY C H W Y C ˇ go w SWOJE SZPONY i zanios± do ziemi , gdzie nie ma ziemi , do miejsca , gdzie nie ma miejsca i BĘDZIE z nim G O R Z E J niż z KAINEM , bo będzie wołał ale nikt go nie usłyszy , wzniesie swe oczy ku Niebu .... a z Nieba posypi± się błyskawice i ZROBI Się GRO¬NIE ..... i Czelu¶ci Otworz± sw± gardziel ..... aby pochłon±ć .... ale jeszce JEST CZAS , Aby ZROZUMIEĆ , aby Przeprosić i Się Nawrócić i prosić ¦więt± Matkę Ko¶ciół o MIŁOSIERDZIE A BÓG OTWORZY BEZMIAR .... MIŁOSIERDZIA ..... i przytuli do Swojego Łona i wróc± dobre Dni - dni Łaski a więc ty - który chcesz czynić cuda , PAMIĘTAJ , że BÓG NIE DA z SIEBIE SZYDZIĆ ....., NA KOLANA - glino i prochu - i kajaj się i nie podno¶ głowy , aż ci każ± j± podnie¶ć , bo TA < KTÓRA > Depczę Głowę Węża PRZYCI¦NIE CI Jˇ i Więcej jej nie podniesiesz .... może wy¶lesz .... aby mi włożyć g±bkę z octem ... a ja ci powiadam - kamienie Wołać BĘDˇ , może uderzysz w dzieci .... uważaj !!!!! bo i masz dzieci .... a BÓG niszczy do ....pokolenia tych , którzy chc± z NIM WALCZYĆ , chcesz mnie ubiczować - BICZUJ a ja ci powiadam - NIE BOJĘ SIĘ CIEBIE mimo ,że jestem kobiet± a i ty masz kobietę . NAWRÓĆ SIĘ i Upadnij i ODDAJ CZE¦Ć KRÓLOWI KRÓLÓW i nie rób z siebie blazna ... nie wrócisz w glorii ale z krzyżem - ja też tak wróciłam , ale pamiętaj ,że możni tego ¶wiata odwróc± się od ciebie , bo gdyby do Nich przemówił BÓG to by Oddali CZE¦ć I PROSZĘ CIĘ SPOKORNIEJ .... NIE BRNIJ W TO BAGNO BO SAM SIĘ W NIM UTOPISZ , BĘDZIE WSTYD - WIEM , ALE URATUJESZ SIEBIE , SWOJE DZIECI , HONOR A RACZEJ JEGO RESZTKI I PAMIĘTAJ MŁODZIEŻ CIE WYBRAŁA BO MYSLAŁA ,ŻE BEDZIESZ PRZEWODNIKIEM BO ODSZEŁ WIELKI ORZEŁ JAN PAWEŁ a ty ratuj się , je¶li jeste¶ na tyle głupi , że nie zrobisz tego dla siebie to zrób to dla swoich dzieci bo przyjdzie CZAS , że będ± się ciebie bardzo wstydzili .
 ewa: 06.01.2008, 11:13
  Ks. Prymasie A . Hlondzie przepraszam bo "cię" lekko skróciłam i pogłębiłam przez to " ± " zamiast "on" , ale widzisz jak to Jest z tymi kobietami i ich emocjami ... dlatego "" Twoje Ręce to mój l±d , wiem - nie utonę . Twoje Ręce to mój brzeg ... kiedy dookoła SZtorm , Twoje Ręce to mój l±d , Pokonam Drogę do Tych Wyci±gniętych R±k. Czuję , że już blisko - JEST - To WYtęsknione . Wtulam się w Ramiona Twe ... kiedy dookoła chłód ... Pierwsza Gwiazda Wskazuje Drogę !!!!! ¦w. Franciszku pierwszy Twórco Stajenki Betlejemskiej , Synu Włoskiej Ziemi , Sługo Ukrzyżowanego Chrystusa UCZ mnie , UCZ Nas , Ucz Ko¶ciół JEZUSA P O K O R Y - Ty Byłe¶ tak zawsze pokorny - Tak Wielki a tak mały a TWOI Wielcy Synowie to bracia mniejsi , zawsze na końcu chociaż ci±gle Przewodnicy . UCZ - U B Ó S T W A - bo tak bardzo T± Pani± Umiłowałe¶ ; byłe¶ ubogi a tak bardzo bogaty ; ubodzy duchem a Mocarze Duchowi . Składałe¶ U K Ł O N przed Kazdym Stworzeniem - jakby to były królewny i królewicze , a TO TY Byłe¶ PIĘKNYM SYNEM KO¦ĆIOŁA , Synem Najwyzszego KRÓLA . U C Z CZYSTO¦CI Słowa , Oczu , Uszu , Dłoni , Stóp - niech nasze stopy prowadz± nas do Pana , aby¶my byli Zwiastunami Dobrej Nowiny ; Dłoni - Dobrych , aby dotykały i leczyły , opatrywały rany Serc ... Dusz ... Ciał ... ; Uszu -niech otwieraj± się na to , co Dobre i Piękne a zamykaj± na zło , Oczu - niech nie zabieraj± , ale podziwiaj± , podnosz± GODNO¦Ć anie Jˇ BRUKAJˇ ; UCZ SŁOWA - Prostego i Pięknego , SŁOWA PANA , UCZ - RADO¦CI - tej trudnej , bardzo trudnej , gdy boli ... a siostra ¦mierć - nie będzie nam Straszna , nie będzie naszym wrogiem , gdy nadejdzie , bo " obtuli " nas i zaprowadzi DO D O M U PANA .
 ewa do barki: 06.01.2008, 10:42
  ....droga barko , gdzie Jeste¶ ? dlaczego nie przypływasz ? Pewnie powiesz " m±drala" ... z czym ? z niczym po Co¶ . Posłuchaj prosiłam Cię aby¶ zostawiła swój bagarz ale to Twój bagaż na zawsze ... tylko że przypływaj±c do brzegu będziesz mógł poprzebywać ze swoim bagażem , pogłaskać , sprawdzić czy wszystko na miejscu , bo przecież tak bardzo Kochałe¶ ten Swój " Bagaż" . No dobrze , tak trwaj aż nadejdzie CZAS UZDROWIENIA ale przypłyń .... co mi powiesz... Wszystko ... czy wstałe¶ dzisiaj Praw± Nog± czy Lew± , bo to ponoć " Ważne ", powiedz mi czy jest zimno... co ujrzałe¶ gdy otworzyłe¶ Oczy a j a będę słuchała i powiem Ci co szepce mi Duch Pana. Musisz BYĆ MOCNˇ BARKˇ , bo tylu ludzi Musisz jeszcze przewieĽć ...KTÓRZY JUŻ z Utęsknieniem na Ciebie Czekaj± i wypatruj± kiedy przyplyniesz .... ale uważaj morze się Burzy i Skały Wyłaniaj± i mielizna też ... .
 ewa: 05.01.2008, 17:24
  " P A Ń S KA Jest ZIEMIA i co Jest na Ziemi , Jej Długi Okr±g z mieszkańcami swemi . On J± na Morzach Utrzymuje Stale i miękkie Wody chciał Dać za GRÓD SKALE . O T W Ó RZ C I E BRAMY..... co Nietknięte Stały ... BRAMY W I E C Z Y S T E , bo IDZIE KRÓL CHWAŁY ... Pan Mocny w B O J U i PAN NASZ POTĘŻNY . " Kim jestem ? To pytanie postawił mi kilka lat temu jeden z Kapłanów ... a moja wówczas odpowiedĽ brzmiała .." nie wiem " i pytałam PANA ..... Proszę ..... Powiedz mi - kim jestem - bo nie mogę tak dłużej żyć ... i wysłuchał PAN i " Przemówił" .... jestem sług± mojego Pana JEZUSA CHRYSTUSA , marnym narzędziem w Wielkich Rękach , kim¶ w kim wzmógł się grzech , bo moja - nasza - matka Ewa upadła raz a ja upadłam wiele razy , ale DIĘKI DRUGIEJ WIELKIEJ MATCE - MATCE MIŁOSIERDZIA ... NIEPOKALANEJ Depcz±cej głowę węża ; zaczęła odradzać się we mnie Łaska ... Cud Bożego Miłosierdzia i stałam się Żebraczk± Miło¶ci Miłosiernej i BÓG pozwolił mi do¶wiadczyć życia Jego Przyjaciół za Życia : Łazarza bo przez wej¶cie w grzech do¶wiadczyłam ¶mierci duchowej i zostałam z grobu wzięta jak Łazarz , Marii , która siedz±c cichutko słuchała SŁÓW Pana i Marty , która była ci±gle zabiegana , podenerwowana , czasami roze¶miana , cierpi±ca ale i też lekko zasłuchana . A teraz Adonai pozwól i przepraszam .... ale nie mogę inaczej . Za moimi Pasterzami Ko¶cioła , Którzy w Ważnych Chwilach Mówili Wielkie SŁOWA : POLKIE ORŁY .... Ojcze Maksymilianie wzywam CIĘ - STAŃ DO APELU ! ..... Ks. Prymasie A . Hl±dzie - STAŃ DO APELU ! .... Ks. Prymasie S. WYSZYŃSKI - STAŃ DO APELU ! .... Ojcze ¦w.JANIE PAWLE II - STAŃ DO APELU ! .... Proszę WAS ja Sługa PANA Jezua Padnijcie NA TWARZE P R Z E D MAJESTATEM BOGA i BŁAGAJCIE ...... NIECH ZSTˇPI DUCH PANA i Odnowi OBLICZE Tej Ziemi - Polskiej Ziemi , Niech ZSTˇPI DUCH BOGA OJCA i Zniszcy w Zarodku Wszelkie ZŁO !!!!!!! , które podnosi głowę i zrobić z siebie bożka tego ¶wiata , dla którego BÓG jest b o g i e m , NIEPOKALANA zwykł± mari± , kobiet± jak wszystkie inne ; NIECH ZSTˇPI DUCH JEZUSA i Uczyni W I E L K ˇ MIŁO¦Ć między Mężczyzn± i Niewiast± tak jak było OD ZAWSZE , OD CZASU Który Nie Ma cZASU ..... i DAJ Piękny Owoc TEj MIŁO¦ĆI - Dzieci±tko !!!!!! i niech Rodz± się DZieci ..... wiele DZieci w Zdrowych , Szczę¶liwych Rodzinach ... Aby¶ TY BOŻE MÓGŁ ODPOCZˇĆ W RODZINIE - Twojej Rodzinie !!! " POłóż mnie jak Pieczęć na Twoim SERCU , jak Pieczęć na Twoim Ramieniu .... Bo Jak ¦mierć potężna jest MIŁO¦Ć ... ŻAR Jej to Żar OGNIA - Płomień Pański ... .
 rafał: 05.01.2008, 12:50
 Kasia masz racje ze to bardzo trudne... ale czlowiek sam z siebie jest nikim dopiero Bóg swoim milosierdziem sprawia ze stajemy sie mocni... Oddajac sie Jezusowi możemy wszystko!! "Wszystko moge w Tym, który mnie umacnia! :)
 Kasia_:)*: 04.01.2008, 20:15
 Czasem bardzo trudno jest nam przebaczyć i pokochac kogo¶ kto cie krzywdzi:(to bardzo trudne!!
 ewa: 04.01.2008, 19:53
  ... dopiszę jeszcze trzy kropki do tekstu ... i będ± wołać " kim ty jeste¶ ??? co ty wygadujesz ... ogłupiała¶ kobieto , za kogo ty się uważasz ... może za boga , chyba sobie zartujesz ... jeste¶ matk± więc zajmij się dziecmi , garnkami i wybij sobie z głowy " i rzuc± kAMIENIE Słów ... " jak± ty jestes matk± , matki siedza w domu jak maryja a ty byłas i nie była¶... trwałas i nie trwała¶ , kochała¶ i nie kochała¶ ...była¶ żon± i nie była¶ ... i polec± kamienie w powietrze , aby mnie tam jeszcze dopa¶ć ale będę już Wysoko ... I SPADNˇ Kamienie Sprawiedliwo¶ci i uderz± w tych , którzy je wyrzucili i zaboli bardzo ... i będ± Cierpieli ... ale Zrozumiej± ... i będ± pokutowali ... i przeprosz± i ROZJA¦NI PAN nad nimi Swoje OBLICZE i Opromieni Łaskami Miłosierdzia i Wróc± do NIEGo Pełni pokory .... i Wzmocni Ich DUCHA - JEGO Ducha i Bed± MU WIERNIE Służyć .
 do Barki ewa: 04.01.2008, 16:09
  Moja Droga Barko ..... a TY MASZ Pełn± Barkę .... swoich Cierpień ... swojego BÓlu , który tak Ciężko Ci Unie¶ć Samemu a więc posłuchaj ... już wystarczaj±c± DŁUGO nawoziłe¶ się TEGO ... Odpłyn±łe¶ i TERAZ Decyzj± Swojej Woli Zostaw TEN Bagarz na Brzegu ABY¦ mógł przypłyn±ć PUSTˇ Bark± .... wszak będziesz płyn±ł pod pr±d ... a do pustej Barki Duch Pana Da Ci TO czego Pragniesz TYLKO .... ZAUFAJ MU ..... ZAUFAJ Proszę CIĘ i Uwierz a według Wiary będzie Ci Dane , trzymaj się i SURSUM CORDA !
 ewa: 04.01.2008, 14:02
  Nie wiem jak mógł wkra¶ć się taki "zły" bł±d .... potrzebuję- przepraszam . " Jeste¶ blisko mnie , a tęsknie za Duchem Twym . Kocham Kroki Twe i wiem jak pukasz do drzwi . Przychodzisz jak Ciepły Wiatr , Otwieram się i czuję znów , że ... Twoja MIŁO¦Ć jak Ciepły Deszcz .... Twoja Miło¶ć jak M O RZ E GWIAZD za Dnia , Twoja Miło¶ć S P R A W I A Że Nieskończenie DOBRY DUCH Ogarnia mnie ... !
 Karolina: 03.01.2008, 22:04
 ja wiem jedno. gdy kto¶ mnie krzywdził i chciałam mu odpałacić, zawsze czułam się Ľle. kiedy z kolei zaczęłam modlić się za osobę, która mnie slrzywdziła i uczę się jej wybaczać... czuję się lepiej i spokojniej. na zło? modlitwa. przebaczenie. MIŁO¦Ć. tego zło nie pokona...
 ewa: 03.01.2008, 21:54
  .... no i jestem... , aby postawić kropkę nad i... dla moich Orłów , aby nie my¶lały , że Ich kiedykolwiek " opuszczę " i zbuduję sobie gniazdko .... . Ja już " szybowałam " i ugodzono mnie , rozszarpano skrzydła , dlatego potrzebóję czasu ,aby te rany się zabliĽniły , ale Już czuję POwiew Ducha , który mnie przyzywa . Mam małe orlęta , które wymagaj± mojej obecno¶ci i troski , bo wcale nie s± bezpieczne , trochę odpocznę w Sercu mojem Miło¶ci do której tęskniłam od dzieciństwa .... ale nadejdzie mój CZas - Czas ostatniego mojego lotu - tego Życiowego . Rozwinę moję Skrzydła i Zaszybuję nad Przepa¶ciami i Zapłaczę ogromnymi łzami , których na szczę¶cie nikt nie będzie widział bo zostawię moje dorastaj±ce orlęta , które niczego nieswiadome będ± płakały ... " mamo...dlaczego..' , moj± córkę , która Narodzi się Ducha i Która się nimi zajmie , mojego Syna , którego Bóg bedzie rodził dla Siebie , moich braci z ciała , którzy będ± płakali jak małe dzieci i wołali " siotro wróć ... my przepraszamy ale wiesz jak było.... trzeba było Cię zawsze traktować jak księżniczkę ... nie wolno nam było dotkn±ć Cię ani słowem ani ręk± a my chcieli¶my się czasami z tob± tak normalnie pobić .... tak jak szalała¶ z nami graj±c w piłkę nożn± ... ale Mama była groĽna.... , pozegnam moj± Mamę , która niosła Swoj± bole¶ć udaj±c że jest wszystko dobrze od chwili moich narodzin... i czasami też To było ponad Jej Siły ... i wyrzucała mi ... i krzyczała chociaż mówiła o czym¶ zupełnie innym...) ale ja będę już wysoko ... i zostawię moj± Miło¶ć , Która nim Się Zrodziła już była bolesna ale w Sercu Zamieszka Na ZAwsze , mój Nazaret , z którego trzeba było Wyj¶ć zanim tam weszłam ale na CZas Zamieszkałam .... Oddam TO CO Umiłowałam Nim się Poczęło i Porodziło ... i odszybuję do mojej Ziemi Obiecanej której Istnienie Przeczuwałam od zawsze , oddam moje Marzenia o zamieszkaniu na " ZAWSZE" w górach , bo Góry to DOM Ojca i Syna a ja tęsknie za bezkresem WÓD .... bo woda to moja Ziemia ... bo GŁĘBIA przyzywa GŁĘBIE i ZAMIESZKAM W Domu PANA PO NAJDŁUZSZE CZASY .... i doznam ukojenia i będę CZEKAŁA na Powrót ORŁÓW... wraz z Innymi Matkami Zrodzonymi PRZEZ BOGA i Zakupimy Najpiękniesze Prze¶cieradła w które obtulimy poranione Ciała , i przygotujemy Najcudowniesze Wonno¶ci i Ma¶ci , aby Orły Wróciły Do Siebie . To Jest Nadzieja ... . A TY " mój twardzielu " Dobry i pełen Pokoju zapytasz cichutko " a co ze mn± " a ja Ci odpowiem ... 6 stycznia mija rok jak ofiarowałam Bogu moje życie za Ciebie na zawsze ... a O. PIO tym Kierował ... doskonale pamiętasz ten CZAS - EUCHARYSTIA ... i Wyczuwalismy Namacaln± Obecno¶ć Boga , ale za Ciebie a Nie Tobie ... rozumiesz , tak więc "rodzę" Cię każdego Dnia i gdy wrócisz Do Domu , aby trochę Odpocz±ć usi±dziesz w moim cieniu ... i posłuchasz mojego głosu ... , który tak lubisz ... i popatrzysz w moj± twarz ... tak jak pragnie tego Moja MiŁO¦Ć ... Serce mojego Nazaretu . Pozdrawiam CiĘ Mój KO¦CIELE
 Barka: 03.01.2008, 20:34
 Wybaczyć ...łatwo powiedzieć, trudniej zrealizować, kiedy zadana rana bole¶nie krwawi. Niekiedy trzeba czasu. Krzywda to jaka¶ strata, trzeba t± stratę opłakac. Trzeba dać upust licznym uczuciom, może i zło¶ci....Dopiero po "czasie żałoby" można mówic o przebaczeniu, co jednak nie oznacza by powiedzieć: "Nic się nie stało" Wręcz przeciwnie , własnie sie stało, dlatego przebaczam. Wybaczyć to także nie oznacza żyć tak, jak przed krzywd±, bo to troche tak, jakby ż±dać od człowieka po zawale, by zył jakby miał zdrowe serce. Chrystus" gdy wyrzucili Go z miasta" "przeszedł po¶ród" i "oddalił się". Niekiedy nieobecno¶ć jest jedyna możliwo¶ci±, by nie pozwolić na kolejne zranienia...Waze jednak, by pamiętać, ze przebaczenie, chociaż jest niezaprzeczalnym darem dla winowajcy, jest także, a może przede wszystkim darem dla samego siebie. Kiedy bowiem przebaczam, przestaję pozwalac negatywnym uczuciom mnie sama niszczyć, przestaję kierować się przeżytym bólem. Będe pamietać, ale będzie to pamięć o winie-wymazanej! Tak- przebaczenie to jedyny sposób, by nie zniszcyc samego siebie. Także wówczas, kiedy czasami trzeba wybaczyc nie innym, ale samemu sobie...Wszak nie tylko jeste¶my krzywdzeni, ale sami krzywdzimy-warto o tym pamietać. Warto tez w relacjach z innymi skupiac sie nad tym, co dobre i buduj±ce, nawet wówczas , gdy doznajemy krzywdy...
 basia.02.01.: 02.01.2008, 13:49
 doznalam w zyciu bardzo duzo zla ,i to nie od przypatkowych ludzi ,ale od czlowieka ktorego bardzo kochalam. Na poczatku takich przezyc budzi sie uczucie zemsty-oko za oko,bo bol w czlowieku jest tak ogromny a odrzucenie ze strony ukochanej osoby wrecz nie do zniesienia.Jesli czlowiek trwa sam w tym stanie upodabnia sie do swgo oprawcy-zwycieza w nim zlo! Ale ja oddalam cala gorycz Dawcy Pokoju a on zwyciezyl we mnie: uleczyl moje uczucia moje odrzucenie.Nauczyl mnie patrzec na ludzi oczami duszy.bo nikt z nas nie wi tak do konca co jest w drugim czlowieku,co zamyka go na dawanie milosci , karze nieustanie karmic wszystkich zlem.Zal mi tych ludzi bo sa bardzo samotni i nieszczesliwi,mimo iz na zewnatrz twardziele.I jeszcze jedno w naszej codziennej modlitwie prosimy Pana Boga aby nam odposcil jako i my odpuszczamy-co to znaczy? czy chce zachowac w sercu doznane zlo i nim zyc czy tez pragne przebaczyc aby i mnie Bog przebaczyl wszystko .Zycze wszystkim ktorzy to przeczytaja doskonalenia sie w przebaczaniu Moca bozej MILOCSI.
 ewa: 02.01.2008, 12:54
  " Zapytał Pan o ¦wicie nad jeziorem - z jakim połowem wracacie...?....Tak ...Panie , Ty Wiesz , że Cię Kocham ; tak , Tak Panie przecież Ty To Wiesz.. ." A teraz pozwól Adonai , że zwrócę się do Orłów...Przyzywam WAS .... ORŁY KO¦CIOŁA ... rozproszone po całym ¦wiecie ... podnie¶cie głowy , przygotujcie się Do LOTU .... Wasz CZAS Nadchodzi.... CZAS Waszej Życiowe MIsji... Ko¶ciół na WAs LICZY , przecież Widzicie co się Dzieje...Wzmocnijcie Wasze Skrzydła... popatrzcie w Niebo z ziemi - może po raz ostatni dla niektórych...niektórzy żywi nie wróc± - Lot będzie Niebezpieczny... Przepa¶ci tych GroĽnych wiele... ale Wszyscy na WaS CZEKAjˇ... z Utęsknieniem.... . Do jedynej inajwiększej Misji w życiu należy się długo i bardzo starannie przygotować... tylko nie dajcie się narazie Rozpoznać... bo podetn± WAM Piekne Skrzydła , Ugodz± dzid± nim nabierzecie oddechu , porozumiewajcie się tak jak W Niebie - Duchem , bo ZŁY USłyszy Słowo i Będzie ponownie chciał Je Zgładzić .... Czekajcie na GŁOS PRZEWODNIKA - GŁOS POTĘŻNY i Pełen Majestau w Którym Mieszka BÓG... usłyszycie uchem a poruszy się WASZE Serce I Będzie ZNAK.... tylko uwaga - to JEST MĘSKI GŁOS - bo usłyszycie Głos Kobiety - Matki , który też WAs Poruszy... ale Ona Wskaże Wam Przewodnika... bardzo dyskretnie . A teraz do Ciebie Przewodniku , Który Jeste¶ Piękny , Młody - Przystojniak- który mieszkasz w ziemi naszych Ojców , Tego , Który już odszedł do Domu Ojca i Tego , Który Jest Obecnie... którego bol± stygmaty... to w Twoje Ręce BÓG Złożył te klucze... spotkamy się w Naszej Rodzinie , bo przecież mamy Wspólny Dom...tam mnie Zrodził Duch Pana.. i TY Miałe¶ w Tym Dziele Wielki udział... Kochasz Tˇ , która się również tam zrodziła... Twoj± Klarę... poznasz Jˇ ...gdy J± ujrzysz a ja jestem Twoj± starsz± siostr± ale bardzo Cię Kocham nadal tylko , że jest To Inny rodzaj Miło¶ci ... ja muszę zostać ... z moj± Miło¶ci±... która na mnie czeka.... i już się mocno stęskniła... mieszka w moim Nazarecie - w Sercu Wielkiego Człowieka - muszę trochę odpocz±ć , zaspiewać kołysankę Dzieci±tku i dlatego " MOj Przystojniaku - wiesz ,że tak o Tobie mówi± kobiety , gdy Cię zobacz± , ale , gdy Cię usłysz±...mówi± ..o jaki On m±dry - , decyzj± mojej WOLi Przecinam Tę NIć ... chcę siedzieć na jednym krze¶le , a Ty Musisz Poprowadzić ORŁY WYSOKO....przecież JESTE¦ TWARDZIELEM - tak o Tobie mówili chłopcy- ale Ty się TEŻ BOISZ... tylko wiesz , że nie możesz inaczej . I gdyby¶ MÓGŁ Przyfrun±ł BY¦ Tutaj jak ta biedronka i powiedział mi - jak tak mogę - przecież Ty żyjesz... i bardzo cierpisz widz±c to.... bo przecież... a Twoja Klara na Ciebie czeka ,módl się za mnie i za ni± , ja codziennie wstawiam się za Tob± przed Panem . Wiem , ze Dotr± do Ciebie Te Słowa , aniołowie POKOJU Ci Zanios± ... których obydwoje dobrze znamy ...pozdrawiam . wIDZISZ CZASAMI trzeba przestrzeni Całego ¦wiata , aby do siebie CO¦ Powiedzieć . ORŁY Czekaj± na Twój Głos.... a narazie ODPOCZYWAJ... pod pięknym Niebem , niech BÓg uzdrowi Twoje Ciało.. .
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej