Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Słońce a skóra

     Powoli zbliża się wiosna, a wraz z nią ciepłe, słoneczne dni, na które czekamy z niecierpliwością. Jednak promienie słońca nie zawsze są dla nas bezpieczne.

     Najistotniejszy wpływ na skórę ma promieniowanie ultrafioletowe (UV), które dzieli się na trzy rodzaje: UVC, UVB i UVA. Promieniowanie UVC jest prawie całkowicie pochłaniane przez warstwę ozonową atmosfery. Promieniowanie UVB stanowi 5% całego promieniowania UV. Główną przyczyną niekorzystnego działania słońca na skórę są Dromienie UVA. Stanowię one aż 95% promieniowania UV docierającego do ziemi.

     Przenikają przez chmury i szyby, są tak samo intensywne przez cały dzień niezależnie od pory roku. Penetrują skórę aż do poziomu skóry właściwej, a ich dawki kumulują się. Efekty niekorzystnego działania są zauważalne często dopiero po latach w postaci zniszczonej, pomarszczonej skóry (tzw. fotostarzenie) lub - co gorsza - zmian nowotworowych. Przyczyniają się do pojawiania się reakcji foto-uczulających.

     Fotostarzenie się skóry jest wynikiem nadmiernej ekspozycji na słońce oraz braku codziennej, niezależnej od pory roku, ochrony w postaci kremów z filtrami. Na proces ten pracujemy latami, gdyż w miarę upływu czasu dochodzi do sumowania się codziennych, niewielkich nawet, dawek promieniowania UVA. Efekty częstego opalania, korzystania z solariów, niestosowania kremów ochronnych w młodym wieku zobaczymy mając lat 40. Skóra staje się gruba, szorstka, zrogowaciała. Traci elastyczność, jędrność, sprężystość. Pojawiają się teleangiektazje, czyli rozszerzenia i pęknięcia drobnych naczynek skóry. Na dłoniach, twarzy, dekolcie mogą tworzyć się ciemne lub jasne, niemal białe, nieregularne plamy i plamki. Najpoważniejszym niekorzystnym skutkiem działania słońca są nowotwory skóry, a zwłaszcza czerniak - głównym winowajcą są tu promienie UVA. Właśnie takie promienie są emitowane przez lampy w solariach, dlatego korzystanie z solariów jest niebezpieczne. Bardzo ważne jest, by przed działaniem UV chronić szczególnie dzieci. Udowodniono bowiem, że wszelkie oparzenia słoneczne w dzieciństwie mogą przyczynić się do pojawienia się raka w dorosłym życiu. Reakcje fotouczulające przejawiają się stanami zapalnymi skóry, zaczerwienieniem, wysypką alergiczną lub przebarwieniami. Są one wywołane przez substancje chemiczne zawarte np. w kosmetykach (dezodoranty, środki zapachowe), ziołach (dziurawiec), lekach, które dopiero pod wpływem słońca powodują niekorzystne reakcje skórne.
dr Aldona Uzarowicz

dermatolog


Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 21 marca 2010


   

Wasze komentarze:
 Jurek: 24.03.2020, 12:47
 Słońce i jego promienie były i są z człowiekiem od zawsze. Trzeba racjonalnie z niego korzystać.Uwielbiam być w słońcu,oczywiście,nasmarowany kremem z filtrem UV. Kiedy leżę pocę się jak w saunie i spływający po mnie pot,jednocześnie chłodzi,gdyż...paruje.Nie chłodzi mi się tylko qtasek z jajkami.Ale to żaden problem.Muszę tylko zdjąć slipki i iść w cień napić się zimnej wody.Jestem prawie jak w raju.Czy wszyscy,łącznie ze mną doczekamy w tym roku takich chwil.Modlimy się z żoną o ochronę Polski przez Matkę Boską.
 Biedronka: 08.01.2008, 20:16
 Czy to wszystko się wydarzyło? Czy sie wydarza, czy się wydarzy?Jak wielkie s± dzieła Twoje Panie.Czytam cisz±, łzami milczenia we mnie, czytam raz jeszcze dlatego cisza we Panie i nie wiem dlaczego ja,nie bardzo rozumiem krzyku, ciszy, Mocy we mnie.Cierpliwo¶ci, to cnota, czyż nie?
 :/: 08.01.2008, 15:45
 nie bardzo wiem, o co chodzi w tych komentarzach Ewy - mógłby mi kto¶ wytłumaczyć?
 krysia: 06.01.2008, 14:29
 Ewa jeste¶ za życia ¶więt± ale na wyniesienie na ołtarze długo będziesz czekała bo takie sa kryteria stania w kolejce do wyniesienie na ołtarze
 ewa: 06.01.2008, 12:36
  " Pokorna SŁUŻEBNICO PANA , ŁAMIˇCA STRZAŁY NIEPRZYJACIELA , MIAŻDŻˇCA Głowę węża !!! BˇdĽ zawsze przy mnie , abym stawał się - POKORNYM SŁUGˇ na WZÓR mego Mistrza i Pana " . Drogi Ojcze !!! , Ty , Który¶ Jˇ Obrał Za GWIAZDĘ EWANGELIZACJI B±dĽ Pozdrowiony .... bo BÓG Składa Pocałunek na Twoich Stopach , Które Nios± JEGO SŁOWO do biednych , chorych , samotnych , małych i wielkich !!! BÓG Składa Pocałunek na Twoich Dłoniach , Które Dokonuj± TAK WSPANIAŁYCH RZECZY , na Twoich Ramionach , które jak Wielkie SKRZYDŁA ORŁA Osłaniaj± Małe POLSKIE ORLĘTA , na Twojej Umęczonej Głowie , Ociera TWOJE ŁZY ... i TAK BARDZO CIĘ MIŁUJE !!!
 ewa: 06.01.2008, 12:16
  A teraz pragnę spotkać się z tym , który " pragnie " być Polki - naszej Ojczyzny - bozkiem , złotym cielcem któremu będ± oddawali cze¶ć , który szydził z " mocherowych beretów " a sam założył b a r a n i ± czapkę ..... który zaostrzył Strzały ... aby Ugodzić .... Synów Ko¶coła .... powykręcać IM Skrzydła , Rozszarpać Je bo Stał się Pełen PYCHY , Głupoty , która nazywa o¶wiecon± wiedz± .... a W Z B I E R A się G N I E W BOGA - BOGA POLSKICH ORŁÓW - Wielkich i Wspaniałych , a o n jest karłem !!!!!! i przyjdzie CZAS , gdy ORŁY C H W Y C ˇ go w SWOJE SZPONY i zanios± do ziemi , gdzie nie ma ziemi , do miejsca , gdzie nie ma miejsca i BĘDZIE z nim G O R Z E J niż z KAINEM , bo będzie wołał ale nikt go nie usłyszy , wzniesie swe oczy ku Niebu .... a z Nieba posypi± się błyskawice i ZROBI Się GRO¬NIE ..... i Czelu¶ci Otworz± sw± gardziel ..... aby pochłon±ć .... ale jeszce JEST CZAS , Aby ZROZUMIEĆ , aby Przeprosić i Się Nawrócić i prosić ¦więt± Matkę Ko¶ciół o MIŁOSIERDZIE A BÓG OTWORZY BEZMIAR .... MIŁOSIERDZIA ..... i przytuli do Swojego Łona i wróc± dobre Dni - dni Łaski a więc ty - który chcesz czynić cuda , PAMIĘTAJ , że BÓG NIE DA z SIEBIE SZYDZIĆ ....., NA KOLANA - glino i prochu - i kajaj się i nie podno¶ głowy , aż ci każ± j± podnie¶ć , bo TA < KTÓRA > Depczę Głowę Węża PRZYCI¦NIE CI Jˇ i Więcej jej nie podniesiesz .... może wy¶lesz .... aby mi włożyć g±bkę z octem ... a ja ci powiadam - kamienie Wołać BĘDˇ , może uderzysz w dzieci .... uważaj !!!!! bo i masz dzieci .... a BÓG niszczy do ....pokolenia tych , którzy chc± z NIM WALCZYĆ , chcesz mnie ubiczować - BICZUJ a ja ci powiadam - NIE BOJĘ SIĘ CIEBIE mimo ,że jestem kobiet± a i ty masz kobietę . NAWRÓĆ SIĘ i Upadnij i ODDAJ CZE¦Ć KRÓLOWI KRÓLÓW i nie rób z siebie blazna ... nie wrócisz w glorii ale z krzyżem - ja też tak wróciłam , ale pamiętaj ,że możni tego ¶wiata odwróc± się od ciebie , bo gdyby do Nich przemówił BÓG to by Oddali CZE¦ć I PROSZĘ CIĘ SPOKORNIEJ .... NIE BRNIJ W TO BAGNO BO SAM SIĘ W NIM UTOPISZ , BĘDZIE WSTYD - WIEM , ALE URATUJESZ SIEBIE , SWOJE DZIECI , HONOR A RACZEJ JEGO RESZTKI I PAMIĘTAJ MŁODZIEŻ CIE WYBRAŁA BO MYSLAŁA ,ŻE BEDZIESZ PRZEWODNIKIEM BO ODSZEŁ WIELKI ORZEŁ JAN PAWEŁ a ty ratuj się , je¶li jeste¶ na tyle głupi , że nie zrobisz tego dla siebie to zrób to dla swoich dzieci bo przyjdzie CZAS , że będ± się ciebie bardzo wstydzili .
 ewa: 06.01.2008, 11:13
  Ks. Prymasie A . Hlondzie przepraszam bo "cię" lekko skróciłam i pogłębiłam przez to " ± " zamiast "on" , ale widzisz jak to Jest z tymi kobietami i ich emocjami ... dlatego "" Twoje Ręce to mój l±d , wiem - nie utonę . Twoje Ręce to mój brzeg ... kiedy dookoła SZtorm , Twoje Ręce to mój l±d , Pokonam Drogę do Tych Wyci±gniętych R±k. Czuję , że już blisko - JEST - To WYtęsknione . Wtulam się w Ramiona Twe ... kiedy dookoła chłód ... Pierwsza Gwiazda Wskazuje Drogę !!!!! ¦w. Franciszku pierwszy Twórco Stajenki Betlejemskiej , Synu Włoskiej Ziemi , Sługo Ukrzyżowanego Chrystusa UCZ mnie , UCZ Nas , Ucz Ko¶ciół JEZUSA P O K O R Y - Ty Byłe¶ tak zawsze pokorny - Tak Wielki a tak mały a TWOI Wielcy Synowie to bracia mniejsi , zawsze na końcu chociaż ci±gle Przewodnicy . UCZ - U B Ó S T W A - bo tak bardzo T± Pani± Umiłowałe¶ ; byłe¶ ubogi a tak bardzo bogaty ; ubodzy duchem a Mocarze Duchowi . Składałe¶ U K Ł O N przed Kazdym Stworzeniem - jakby to były królewny i królewicze , a TO TY Byłe¶ PIĘKNYM SYNEM KO¦ĆIOŁA , Synem Najwyzszego KRÓLA . U C Z CZYSTO¦CI Słowa , Oczu , Uszu , Dłoni , Stóp - niech nasze stopy prowadz± nas do Pana , aby¶my byli Zwiastunami Dobrej Nowiny ; Dłoni - Dobrych , aby dotykały i leczyły , opatrywały rany Serc ... Dusz ... Ciał ... ; Uszu -niech otwieraj± się na to , co Dobre i Piękne a zamykaj± na zło , Oczu - niech nie zabieraj± , ale podziwiaj± , podnosz± GODNO¦Ć anie Jˇ BRUKAJˇ ; UCZ SŁOWA - Prostego i Pięknego , SŁOWA PANA , UCZ - RADO¦CI - tej trudnej , bardzo trudnej , gdy boli ... a siostra ¦mierć - nie będzie nam Straszna , nie będzie naszym wrogiem , gdy nadejdzie , bo " obtuli " nas i zaprowadzi DO D O M U PANA .
 ewa do barki: 06.01.2008, 10:42
  ....droga barko , gdzie Jeste¶ ? dlaczego nie przypływasz ? Pewnie powiesz " m±drala" ... z czym ? z niczym po Co¶ . Posłuchaj prosiłam Cię aby¶ zostawiła swój bagarz ale to Twój bagaż na zawsze ... tylko że przypływaj±c do brzegu będziesz mógł poprzebywać ze swoim bagażem , pogłaskać , sprawdzić czy wszystko na miejscu , bo przecież tak bardzo Kochałe¶ ten Swój " Bagaż" . No dobrze , tak trwaj aż nadejdzie CZAS UZDROWIENIA ale przypłyń .... co mi powiesz... Wszystko ... czy wstałe¶ dzisiaj Praw± Nog± czy Lew± , bo to ponoć " Ważne ", powiedz mi czy jest zimno... co ujrzałe¶ gdy otworzyłe¶ Oczy a j a będę słuchała i powiem Ci co szepce mi Duch Pana. Musisz BYĆ MOCNˇ BARKˇ , bo tylu ludzi Musisz jeszcze przewieĽć ...KTÓRZY JUŻ z Utęsknieniem na Ciebie Czekaj± i wypatruj± kiedy przyplyniesz .... ale uważaj morze się Burzy i Skały Wyłaniaj± i mielizna też ... .
 ewa: 05.01.2008, 17:24
  " P A Ń S KA Jest ZIEMIA i co Jest na Ziemi , Jej Długi Okr±g z mieszkańcami swemi . On J± na Morzach Utrzymuje Stale i miękkie Wody chciał Dać za GRÓD SKALE . O T W Ó RZ C I E BRAMY..... co Nietknięte Stały ... BRAMY W I E C Z Y S T E , bo IDZIE KRÓL CHWAŁY ... Pan Mocny w B O J U i PAN NASZ POTĘŻNY . " Kim jestem ? To pytanie postawił mi kilka lat temu jeden z Kapłanów ... a moja wówczas odpowiedĽ brzmiała .." nie wiem " i pytałam PANA ..... Proszę ..... Powiedz mi - kim jestem - bo nie mogę tak dłużej żyć ... i wysłuchał PAN i " Przemówił" .... jestem sług± mojego Pana JEZUSA CHRYSTUSA , marnym narzędziem w Wielkich Rękach , kim¶ w kim wzmógł się grzech , bo moja - nasza - matka Ewa upadła raz a ja upadłam wiele razy , ale DIĘKI DRUGIEJ WIELKIEJ MATCE - MATCE MIŁOSIERDZIA ... NIEPOKALANEJ Depcz±cej głowę węża ; zaczęła odradzać się we mnie Łaska ... Cud Bożego Miłosierdzia i stałam się Żebraczk± Miło¶ci Miłosiernej i BÓG pozwolił mi do¶wiadczyć życia Jego Przyjaciół za Życia : Łazarza bo przez wej¶cie w grzech do¶wiadczyłam ¶mierci duchowej i zostałam z grobu wzięta jak Łazarz , Marii , która siedz±c cichutko słuchała SŁÓW Pana i Marty , która była ci±gle zabiegana , podenerwowana , czasami roze¶miana , cierpi±ca ale i też lekko zasłuchana . A teraz Adonai pozwól i przepraszam .... ale nie mogę inaczej . Za moimi Pasterzami Ko¶cioła , Którzy w Ważnych Chwilach Mówili Wielkie SŁOWA : POLKIE ORŁY .... Ojcze Maksymilianie wzywam CIĘ - STAŃ DO APELU ! ..... Ks. Prymasie A . Hl±dzie - STAŃ DO APELU ! .... Ks. Prymasie S. WYSZYŃSKI - STAŃ DO APELU ! .... Ojcze ¦w.JANIE PAWLE II - STAŃ DO APELU ! .... Proszę WAS ja Sługa PANA Jezua Padnijcie NA TWARZE P R Z E D MAJESTATEM BOGA i BŁAGAJCIE ...... NIECH ZSTˇPI DUCH PANA i Odnowi OBLICZE Tej Ziemi - Polskiej Ziemi , Niech ZSTˇPI DUCH BOGA OJCA i Zniszcy w Zarodku Wszelkie ZŁO !!!!!!! , które podnosi głowę i zrobić z siebie bożka tego ¶wiata , dla którego BÓG jest b o g i e m , NIEPOKALANA zwykł± mari± , kobiet± jak wszystkie inne ; NIECH ZSTˇPI DUCH JEZUSA i Uczyni W I E L K ˇ MIŁO¦Ć między Mężczyzn± i Niewiast± tak jak było OD ZAWSZE , OD CZASU Który Nie Ma cZASU ..... i DAJ Piękny Owoc TEj MIŁO¦ĆI - Dzieci±tko !!!!!! i niech Rodz± się DZieci ..... wiele DZieci w Zdrowych , Szczę¶liwych Rodzinach ... Aby¶ TY BOŻE MÓGŁ ODPOCZˇĆ W RODZINIE - Twojej Rodzinie !!! " POłóż mnie jak Pieczęć na Twoim SERCU , jak Pieczęć na Twoim Ramieniu .... Bo Jak ¦mierć potężna jest MIŁO¦Ć ... ŻAR Jej to Żar OGNIA - Płomień Pański ... .


 rafał: 05.01.2008, 12:50
 Kasia masz racje ze to bardzo trudne... ale czlowiek sam z siebie jest nikim dopiero Bóg swoim milosierdziem sprawia ze stajemy sie mocni... Oddajac sie Jezusowi możemy wszystko!! "Wszystko moge w Tym, który mnie umacnia! :)
 Kasia_:)*: 04.01.2008, 20:15
 Czasem bardzo trudno jest nam przebaczyć i pokochac kogo¶ kto cie krzywdzi:(to bardzo trudne!!
 ewa: 04.01.2008, 19:53
  ... dopiszę jeszcze trzy kropki do tekstu ... i będ± wołać " kim ty jeste¶ ??? co ty wygadujesz ... ogłupiała¶ kobieto , za kogo ty się uważasz ... może za boga , chyba sobie zartujesz ... jeste¶ matk± więc zajmij się dziecmi , garnkami i wybij sobie z głowy " i rzuc± kAMIENIE Słów ... " jak± ty jestes matk± , matki siedza w domu jak maryja a ty byłas i nie była¶... trwałas i nie trwała¶ , kochała¶ i nie kochała¶ ...była¶ żon± i nie była¶ ... i polec± kamienie w powietrze , aby mnie tam jeszcze dopa¶ć ale będę już Wysoko ... I SPADNˇ Kamienie Sprawiedliwo¶ci i uderz± w tych , którzy je wyrzucili i zaboli bardzo ... i będ± Cierpieli ... ale Zrozumiej± ... i będ± pokutowali ... i przeprosz± i ROZJA¦NI PAN nad nimi Swoje OBLICZE i Opromieni Łaskami Miłosierdzia i Wróc± do NIEGo Pełni pokory .... i Wzmocni Ich DUCHA - JEGO Ducha i Bed± MU WIERNIE Służyć .
 do Barki ewa: 04.01.2008, 16:09
  Moja Droga Barko ..... a TY MASZ Pełn± Barkę .... swoich Cierpień ... swojego BÓlu , który tak Ciężko Ci Unie¶ć Samemu a więc posłuchaj ... już wystarczaj±c± DŁUGO nawoziłe¶ się TEGO ... Odpłyn±łe¶ i TERAZ Decyzj± Swojej Woli Zostaw TEN Bagarz na Brzegu ABY¦ mógł przypłyn±ć PUSTˇ Bark± .... wszak będziesz płyn±ł pod pr±d ... a do pustej Barki Duch Pana Da Ci TO czego Pragniesz TYLKO .... ZAUFAJ MU ..... ZAUFAJ Proszę CIĘ i Uwierz a według Wiary będzie Ci Dane , trzymaj się i SURSUM CORDA !
 ewa: 04.01.2008, 14:02
  Nie wiem jak mógł wkra¶ć się taki "zły" bł±d .... potrzebuję- przepraszam . " Jeste¶ blisko mnie , a tęsknie za Duchem Twym . Kocham Kroki Twe i wiem jak pukasz do drzwi . Przychodzisz jak Ciepły Wiatr , Otwieram się i czuję znów , że ... Twoja MIŁO¦Ć jak Ciepły Deszcz .... Twoja Miło¶ć jak M O RZ E GWIAZD za Dnia , Twoja Miło¶ć S P R A W I A Że Nieskończenie DOBRY DUCH Ogarnia mnie ... !
 Karolina: 03.01.2008, 22:04
 ja wiem jedno. gdy kto¶ mnie krzywdził i chciałam mu odpałacić, zawsze czułam się Ľle. kiedy z kolei zaczęłam modlić się za osobę, która mnie slrzywdziła i uczę się jej wybaczać... czuję się lepiej i spokojniej. na zło? modlitwa. przebaczenie. MIŁO¦Ć. tego zło nie pokona...
 ewa: 03.01.2008, 21:54
  .... no i jestem... , aby postawić kropkę nad i... dla moich Orłów , aby nie my¶lały , że Ich kiedykolwiek " opuszczę " i zbuduję sobie gniazdko .... . Ja już " szybowałam " i ugodzono mnie , rozszarpano skrzydła , dlatego potrzebóję czasu ,aby te rany się zabliĽniły , ale Już czuję POwiew Ducha , który mnie przyzywa . Mam małe orlęta , które wymagaj± mojej obecno¶ci i troski , bo wcale nie s± bezpieczne , trochę odpocznę w Sercu mojem Miło¶ci do której tęskniłam od dzieciństwa .... ale nadejdzie mój CZas - Czas ostatniego mojego lotu - tego Życiowego . Rozwinę moję Skrzydła i Zaszybuję nad Przepa¶ciami i Zapłaczę ogromnymi łzami , których na szczę¶cie nikt nie będzie widział bo zostawię moje dorastaj±ce orlęta , które niczego nieswiadome będ± płakały ... " mamo...dlaczego..' , moj± córkę , która Narodzi się Ducha i Która się nimi zajmie , mojego Syna , którego Bóg bedzie rodził dla Siebie , moich braci z ciała , którzy będ± płakali jak małe dzieci i wołali " siotro wróć ... my przepraszamy ale wiesz jak było.... trzeba było Cię zawsze traktować jak księżniczkę ... nie wolno nam było dotkn±ć Cię ani słowem ani ręk± a my chcieli¶my się czasami z tob± tak normalnie pobić .... tak jak szalała¶ z nami graj±c w piłkę nożn± ... ale Mama była groĽna.... , pozegnam moj± Mamę , która niosła Swoj± bole¶ć udaj±c że jest wszystko dobrze od chwili moich narodzin... i czasami też To było ponad Jej Siły ... i wyrzucała mi ... i krzyczała chociaż mówiła o czym¶ zupełnie innym...) ale ja będę już wysoko ... i zostawię moj± Miło¶ć , Która nim Się Zrodziła już była bolesna ale w Sercu Zamieszka Na ZAwsze , mój Nazaret , z którego trzeba było Wyj¶ć zanim tam weszłam ale na CZas Zamieszkałam .... Oddam TO CO Umiłowałam Nim się Poczęło i Porodziło ... i odszybuję do mojej Ziemi Obiecanej której Istnienie Przeczuwałam od zawsze , oddam moje Marzenia o zamieszkaniu na " ZAWSZE" w górach , bo Góry to DOM Ojca i Syna a ja tęsknie za bezkresem WÓD .... bo woda to moja Ziemia ... bo GŁĘBIA przyzywa GŁĘBIE i ZAMIESZKAM W Domu PANA PO NAJDŁUZSZE CZASY .... i doznam ukojenia i będę CZEKAŁA na Powrót ORŁÓW... wraz z Innymi Matkami Zrodzonymi PRZEZ BOGA i Zakupimy Najpiękniesze Prze¶cieradła w które obtulimy poranione Ciała , i przygotujemy Najcudowniesze Wonno¶ci i Ma¶ci , aby Orły Wróciły Do Siebie . To Jest Nadzieja ... . A TY " mój twardzielu " Dobry i pełen Pokoju zapytasz cichutko " a co ze mn± " a ja Ci odpowiem ... 6 stycznia mija rok jak ofiarowałam Bogu moje życie za Ciebie na zawsze ... a O. PIO tym Kierował ... doskonale pamiętasz ten CZAS - EUCHARYSTIA ... i Wyczuwalismy Namacaln± Obecno¶ć Boga , ale za Ciebie a Nie Tobie ... rozumiesz , tak więc "rodzę" Cię każdego Dnia i gdy wrócisz Do Domu , aby trochę Odpocz±ć usi±dziesz w moim cieniu ... i posłuchasz mojego głosu ... , który tak lubisz ... i popatrzysz w moj± twarz ... tak jak pragnie tego Moja MiŁO¦Ć ... Serce mojego Nazaretu . Pozdrawiam CiĘ Mój KO¦CIELE
 Barka: 03.01.2008, 20:34
 Wybaczyć ...łatwo powiedzieć, trudniej zrealizować, kiedy zadana rana bole¶nie krwawi. Niekiedy trzeba czasu. Krzywda to jaka¶ strata, trzeba t± stratę opłakac. Trzeba dać upust licznym uczuciom, może i zło¶ci....Dopiero po "czasie żałoby" można mówic o przebaczeniu, co jednak nie oznacza by powiedzieć: "Nic się nie stało" Wręcz przeciwnie , własnie sie stało, dlatego przebaczam. Wybaczyć to także nie oznacza żyć tak, jak przed krzywd±, bo to troche tak, jakby ż±dać od człowieka po zawale, by zył jakby miał zdrowe serce. Chrystus" gdy wyrzucili Go z miasta" "przeszedł po¶ród" i "oddalił się". Niekiedy nieobecno¶ć jest jedyna możliwo¶ci±, by nie pozwolić na kolejne zranienia...Waze jednak, by pamiętać, ze przebaczenie, chociaż jest niezaprzeczalnym darem dla winowajcy, jest także, a może przede wszystkim darem dla samego siebie. Kiedy bowiem przebaczam, przestaję pozwalac negatywnym uczuciom mnie sama niszczyć, przestaję kierować się przeżytym bólem. Będe pamietać, ale będzie to pamięć o winie-wymazanej! Tak- przebaczenie to jedyny sposób, by nie zniszcyc samego siebie. Także wówczas, kiedy czasami trzeba wybaczyc nie innym, ale samemu sobie...Wszak nie tylko jeste¶my krzywdzeni, ale sami krzywdzimy-warto o tym pamietać. Warto tez w relacjach z innymi skupiac sie nad tym, co dobre i buduj±ce, nawet wówczas , gdy doznajemy krzywdy...
 basia.02.01.: 02.01.2008, 13:49
 doznalam w zyciu bardzo duzo zla ,i to nie od przypatkowych ludzi ,ale od czlowieka ktorego bardzo kochalam. Na poczatku takich przezyc budzi sie uczucie zemsty-oko za oko,bo bol w czlowieku jest tak ogromny a odrzucenie ze strony ukochanej osoby wrecz nie do zniesienia.Jesli czlowiek trwa sam w tym stanie upodabnia sie do swgo oprawcy-zwycieza w nim zlo! Ale ja oddalam cala gorycz Dawcy Pokoju a on zwyciezyl we mnie: uleczyl moje uczucia moje odrzucenie.Nauczyl mnie patrzec na ludzi oczami duszy.bo nikt z nas nie wi tak do konca co jest w drugim czlowieku,co zamyka go na dawanie milosci , karze nieustanie karmic wszystkich zlem.Zal mi tych ludzi bo sa bardzo samotni i nieszczesliwi,mimo iz na zewnatrz twardziele.I jeszcze jedno w naszej codziennej modlitwie prosimy Pana Boga aby nam odposcil jako i my odpuszczamy-co to znaczy? czy chce zachowac w sercu doznane zlo i nim zyc czy tez pragne przebaczyc aby i mnie Bog przebaczyl wszystko .Zycze wszystkim ktorzy to przeczytaja doskonalenia sie w przebaczaniu Moca bozej MILOCSI.
 ewa: 02.01.2008, 12:54
  " Zapytał Pan o ¦wicie nad jeziorem - z jakim połowem wracacie...?....Tak ...Panie , Ty Wiesz , że Cię Kocham ; tak , Tak Panie przecież Ty To Wiesz.. ." A teraz pozwól Adonai , że zwrócę się do Orłów...Przyzywam WAS .... ORŁY KO¦CIOŁA ... rozproszone po całym ¦wiecie ... podnie¶cie głowy , przygotujcie się Do LOTU .... Wasz CZAS Nadchodzi.... CZAS Waszej Życiowe MIsji... Ko¶ciół na WAs LICZY , przecież Widzicie co się Dzieje...Wzmocnijcie Wasze Skrzydła... popatrzcie w Niebo z ziemi - może po raz ostatni dla niektórych...niektórzy żywi nie wróc± - Lot będzie Niebezpieczny... Przepa¶ci tych GroĽnych wiele... ale Wszyscy na WaS CZEKAjˇ... z Utęsknieniem.... . Do jedynej inajwiększej Misji w życiu należy się długo i bardzo starannie przygotować... tylko nie dajcie się narazie Rozpoznać... bo podetn± WAM Piekne Skrzydła , Ugodz± dzid± nim nabierzecie oddechu , porozumiewajcie się tak jak W Niebie - Duchem , bo ZŁY USłyszy Słowo i Będzie ponownie chciał Je Zgładzić .... Czekajcie na GŁOS PRZEWODNIKA - GŁOS POTĘŻNY i Pełen Majestau w Którym Mieszka BÓG... usłyszycie uchem a poruszy się WASZE Serce I Będzie ZNAK.... tylko uwaga - to JEST MĘSKI GŁOS - bo usłyszycie Głos Kobiety - Matki , który też WAs Poruszy... ale Ona Wskaże Wam Przewodnika... bardzo dyskretnie . A teraz do Ciebie Przewodniku , Który Jeste¶ Piękny , Młody - Przystojniak- który mieszkasz w ziemi naszych Ojców , Tego , Który już odszedł do Domu Ojca i Tego , Który Jest Obecnie... którego bol± stygmaty... to w Twoje Ręce BÓG Złożył te klucze... spotkamy się w Naszej Rodzinie , bo przecież mamy Wspólny Dom...tam mnie Zrodził Duch Pana.. i TY Miałe¶ w Tym Dziele Wielki udział... Kochasz Tˇ , która się również tam zrodziła... Twoj± Klarę... poznasz Jˇ ...gdy J± ujrzysz a ja jestem Twoj± starsz± siostr± ale bardzo Cię Kocham nadal tylko , że jest To Inny rodzaj Miło¶ci ... ja muszę zostać ... z moj± Miło¶ci±... która na mnie czeka.... i już się mocno stęskniła... mieszka w moim Nazarecie - w Sercu Wielkiego Człowieka - muszę trochę odpocz±ć , zaspiewać kołysankę Dzieci±tku i dlatego " MOj Przystojniaku - wiesz ,że tak o Tobie mówi± kobiety , gdy Cię zobacz± , ale , gdy Cię usłysz±...mówi± ..o jaki On m±dry - , decyzj± mojej WOLi Przecinam Tę NIć ... chcę siedzieć na jednym krze¶le , a Ty Musisz Poprowadzić ORŁY WYSOKO....przecież JESTE¦ TWARDZIELEM - tak o Tobie mówili chłopcy- ale Ty się TEŻ BOISZ... tylko wiesz , że nie możesz inaczej . I gdyby¶ MÓGŁ Przyfrun±ł BY¦ Tutaj jak ta biedronka i powiedział mi - jak tak mogę - przecież Ty żyjesz... i bardzo cierpisz widz±c to.... bo przecież... a Twoja Klara na Ciebie czeka ,módl się za mnie i za ni± , ja codziennie wstawiam się za Tob± przed Panem . Wiem , ze Dotr± do Ciebie Te Słowa , aniołowie POKOJU Ci Zanios± ... których obydwoje dobrze znamy ...pozdrawiam . wIDZISZ CZASAMI trzeba przestrzeni Całego ¦wiata , aby do siebie CO¦ Powiedzieć . ORŁY Czekaj± na Twój Głos.... a narazie ODPOCZYWAJ... pod pięknym Niebem , niech BÓg uzdrowi Twoje Ciało.. .
(1)


Autor

Treść

Nowości

Litania na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi PannyLitania na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Dlaczego błogosławimy zioła, kwiaty i kłosy zbóz w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny?Dlaczego błogosławimy zioła, kwiaty i kłosy zbóz w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny?

Hymn na uroczystość Wniebowzięcia NMPHymn na uroczystość Wniebowzięcia NMP

Po śladach bitwy warszawskiejPo śladach bitwy warszawskiej

Dziedzictwo CuduDziedzictwo Cudu

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej