Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Maryja - Królowa Aniołów

     Droga Kasiu!

     Pod koniec września wspominaliśmy w Kościele trzech archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. To skuteczni pomocnicy do zadań specjalnych. Cieszę się, że masz do nich szczególne nabożeństwo.

     Jak czytamy w Piśmie Świętym, Archanioł Michał jest jednym z najpotężniejszych duchów niebieskich, jest księciem aniołów, obdarzonym szczególnym zaufaniem przez Boga i kluczami do Nieba. W Apokalipsie św. Jana Apostoła ukazany jest jako stojący na czele hufców niebieskich walczących zwycięsko z szatanem i jego zwolennikami. Również Gabriel jest zwiastunem potężnego działania Boga w sytuacjach po ludzku niemożliwych. To on zwiastował Maryi, że pocznie Syna Bożego. Przekazał Matce Najświętszej, by niczego się nie lękała. Ten archanioł przypomina nam, kto powinien być naszą mocą. Trzecim z archaniołów jest Rafał, jego imię oznacza "Bóg uzdrawia". Był on towarzyszem i przewodnikiem młodego Tobiasza w drodze z Niniwy do Raga. Uzdrowił ze ślepoty jego starego ojca i uwolnił od złego ducha dręczoną napaściami szatana Sarę.

     Teraz, w październiku, w sposób szczególny czcimy Maryję - Królową Aniołów. Maryja jest również naszą Królową, a więc dla nas i aniołów jedną i tą samą Królową. Maryja, niczym dowódca armii, ma prawo do wysyłania aniołów aby pomóc nam w obronie przed atakami szatana, czyli wszędzie tam, gdzie jest grzech, wszelkie zło. A tytuł Królowa Aniołów oznacza, że Maryja może posyłać aniołów do naszego życia, gdy napotykamy różne niebezpieczeństwa. Pamiętaj, że w swojej wędrówce do Nieba zawsze możemy liczyć na wstawiennictwo Maryi i pomoc aniołów. Nie są oni tylko kibicami, którzy z góry przyglądają się naszym zmaganiom, ale od początku są naszymi przyjaciółmi. Prośmy Królową Aniołów, aby posyłała do nas tych, którzy pomogą nam wyjść ze ślepych uliczek.

Twój Anioł Stróż

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik, październik 2016   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej