Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jak być bogatym - J 6, 24-35

     Ewangelia uczy człowieka jak zdobywać bogactwa i co robić, aby one dawały radość, a nie były tylko celem same w sobie. Właściwie powinno się wykładać naukę Jezusa w szkołach biznesu. Dzisiaj największy nacisk kładzie się na pomnażanie majgtku, dokonywanie korzystnych transakcji, zdobywanie nowych rynków a zapomina się o prawdziwym celu tych zabiegów. Chodzi o czynienie sobie ziemi poddanej, a ostatecznie o szczęście człowieka, o jego zbawienie.

     Chrystus do tłumów, które Go szukały, bo łaknęły chleba, mówił o darze z siebie. "Chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu". Jezus stał się Chlebem, darem dla świata. Cierpiał, umarł, zmartwychwstał -wszystko dla innych. Zbawiciel dał nam przykład ofiarowania, poświęcenia, daru z siebie. Jednocześnie dał nam lekcję, jak być prawdziwie bogatym. "Nie jest bogaty ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje. Ten, kto jedynie gromadzi, kto zamartwia się z powodu jakiejś straty, jest w sferze psychologicznej biednym, zubożałym człowiekiem, niezależnie od tego, ile posiada. Ktokolwiek potrafi dawać z siebie - jest bogaty" (Erich Fromm). Chrystus dał się cały dla zbawienia świata.

     Któż z nas nie marzy czasem o bogactwie, a przecież dobrze wiemy, że głód posiadania nie daje się zaspokoić. Pragnienia zrealizowane rodzg pustkę i znużenie, a potem nowe po- żgdania i tak koło się zamyka. Chrystus uczy nas jak być bogatym: trzeba dać siebie dla innych. Nie tylko w jałmużnie, ale także w poświęceniu, w rezygnacji z egoizmu, w służbie dla potrzebujgcych.

Ks. WIESŁAW ŚMIGIEL
Pielgrzym nr 199


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej