Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Pastorałka policjantów

Funkcjonariusz z Wydziału Wywiadu Kryminalnego napisał tekst i muzykę, a całość wykonują jego koledzy z kujawsko-pomorskiej policji. Nagrany teledysk promuje akcję Caritas na rzecz pomocy dzieciom.

Siedmioro funkcjonariuszy w służbowych uniformach i dwóch cywilnych pracowników policji nagrało utwór w studiu lokalnego Radia Pik. Śpiewają razem i solowo. Trudno uwierzyć, że poza autorem muzyki wszyscy są amatorami. W refrenie towarzyszy im Chór "Zespołu Pieśni Dawnej" Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Teledysk obejrzeć można na stronach internetowych kujawsko-pomorskiej policji oraz na YouTube.

Pomysł zrodził się przed dwoma miesiącami. - Chcieliśmy wzmocnić akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom dla Caritas Diecezji Bydgoskiej - mówi komisarz Monika Chlebicz, rzecznik prasowy. - Starszy sierżant Jacek Iskra, z wykształcenia muzyk, przyszedł ze skomponowaną pastorałką do Naczelnika Wydziału Prezydialnego Macieja Wołczka - opowiada. Najpierw trzeba było poszukać chętnych do wykonania utworu. E-maile wysiano do jednostek policji na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Zgłosiło się osiem osób z Bydgoszczy, jedna z odległego o 25 km od miasta Koronowa. - Święta Bożego Narodzenia to taki czas, kiedy robi się wiele dobrych rzeczy. Wiedziałam, że nagranie pastorałki ma służyć konkretnej pomocy. Dlatego kiedy otrzymałam maiła, natychmiast się zdecydowałam - mówi Kamila Ogonowska z zespołu prasowego komendy policji.

Komisarz Monika Chlebicz żartuje: - Nikt z nas muzykiem nie jest. Jedyny kontakt z muzyką to śpiewanie przy robieniu makijażu czy - w przypadku kolegów - przy goleniu.

Uczyli się pastorałki, włączając roboczą płytę z utworem w samochodzie w drodze do pracy. - Podśpiewywałem też w domu - mówi komisarz Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego. W listopadzie spotkali się na 5 próbach w służbowym pokoju na komendzie. - Niewtajemniczeni przechodzący korytarzem ze zadziwieniem nadstawiali ucha, co się tam dzieje - wspomina Monika Chlebicz.

- W profesjonalnym studiu nagrań okazało się, że wcale nie jest tak łatwo wejść czysto ze śpiewem w muzykę, słychać było najmniejsze potknięcie. Trzeba było strofy powtarzać kilkakrotnie - mówi.

Kiedy pastorałka trafiła na strony internetowe, zainteresowały się nią media ogólnopolskie. - Akcja została zakończona sukcesem, nagranie poszło w eter - mówi ks. Wojciech Przybyła, dyrektor bydgoskiej Caritas, która sfinansowała przedsięwzięcie.

Do teledysku wstawiono przebitki z ubiegłorocznej akcji "Bezpieczeństwo ze świętym Mikołajem" organizowanej wspólnie przez Caritas i policję. - Ta wspólna akcja polega na promowaniu bezpieczeństwa. Uczestniczyło w niej prawie 4 tys. dzieci z rodzin dysfunkcyjnych korzystających z naszych świetlic wychowawczych, socjoterapeutycznych. W tym roku, 5 stycznia, odbyła się II edycja akcji, z udziałem prawie 5 tys. dzieci - mówi ks. Przybyła.

Na ile pastorałka przypomniała w diecezji bydgoskiej o Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom pokażą najbliższe tygodnie. Choć świece Caritas zostały już rozprowadzone, w ramach tej akcji można dokonywać wpłat na konto Caritas w Bydgoszczy. Dzięki nim dzieci z rodzi ubogich będą mogły zjeść posiłek na świetlicy, wyjechać na wakacje albo skorzystać z koniecznej rehabilitacji.

ŚNIEŻNA PASTORAŁKA

Gdy pierwsza gwiazdka wzeszła już, Już przy choince wszyscy są. To jest ta chwila, kiedy złość ucieka w kąt, Kiedy wszyscy dla siebie dobrzy są. Znikają troski ból i gniew, Dokoła słychać gromki śpiew, Że Pan narodził się i wybawił wszystkich nas Od przyziemnych codziennych smutnych spraw. Wesołych Świąt, Prezentów moc I radości z przeżywanych razem dni. Ten śnieg, co pokrył świat, Ten radowania czas niechaj sprawią, że już nikt nie będzie sam. Otwierają się niebiosów białe drzwi, Ze wzruszenia po policzkach płyną łzy. Dla wszystkich ludzi to magiczna chwila jest, Radość duszy, rozmowa ludzkich serc. W cudowną noc zatrzymaj się, Znajdź w swoim sercu wieczny dar To jest to coś, co najlepszego możesz dać - Ciepłe słowo, zrozumienie, miłości garść.

Teledysk dostępny na stronach:
http://www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
http://www.youtube.com/watch?v=na36sEB5-bk

Irena Świerdzewska

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 10 stycznia 2010Wasze komentarze:
 Ada: 28.11.2011, 20:12
 Pastorałka ta jest bardzo ładna. Chciała bym ją zaśpiewać na konkursie pastorałek jeśli pozwolicie. Dużo ludzi by ją poznało i na pewno byli by oni zachwyceni :) chciała bym tylko uzyskać podkład do "Śnieżnej pastorałki". Chętnie zagrała bym ją na pianinie ale chyba nie można w tym konkursie. Jeśli by ktoś miał podkład do tej pięknej pastorałki proszę bardzo o przysłanie go na ten email: adri396@hotmail.com z góry bardzo dziękuje!
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Anastazjaśw. Anastazja

Modlitwa św. AnastazjiModlitwa św. Anastazji

Modlitwa do św. Cezarego de BusModlitwa do św. Cezarego de Bus

Bajka o uwięzionym zajączkuBajka o uwięzionym zajączku

Wiosna w Tatrach co roku zachwyca swym niepowtarzalnym urokiemWiosna w Tatrach co roku zachwyca swym niepowtarzalnym urokiem

Wiersze dzieci o wiośnieWiersze dzieci o wiośnie

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej