Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Ciemne noce Nikodema

Jak wierzyć, by rozpoznać Boga pośród dnia i nocy? Czym jest Boże Narodzenie dla człowieka XXI w. i jak pogodzić nowoczesność z Objawieniem? Możesz wejść na stronę Mocne Słowo.pl i znaleźć odpowiedź na te pytania.

Andrzej Sobczyk, zajmując się zawodowo internetową sprzedażą książek religijnych, zauważył, że zainteresowanie tematyką religijną jest wielkie. - Książki takie są kupowane drogą elektroniczną bardzo często, zwłaszcza przez osoby bardzo zabiegane - podkreśla. W związku z tym zrodziło się w nim pragnienie, by wyjść tym wszystkim zabieganym naprzeciw.

- Razem z moim przyjacielem ks. Michałem Olszewskim SCJ wpadliśmy w połowie października na pomysł stworzenia internetowych rekolekcji - mówi. Tak też się stało. Andrzej Sobczyk, który ma siedzibę swej firmy w Krakowie, zajął się organizacją i promocją strony internetowej, ks. Michał Olszewski zaś, rekolekcjonista i egzorcysta diecezji kieleckiej, zajął się przygotowaniem i zamieszczaniem na niej treści.

PASJA: KAPŁAŃSTWO

Rekolekcjonista - ks. Michał - to sercanin, który święcenia kapłańskie przyjął 23 maja 2009 r. w Stadnikach koło Krakowa. W rok później wyjechał do Rzymu, gdzie kształcił się w dziedzinie wychowania i formacji oraz uczestniczył w kursie dla egzorcystów. Tam nawiązał kontakt z misjonarkami miłości (siostrami Matki Teresy), dzięki którym rozpoczął swą posługę dla bezdomnych Wiecznego Miasta i kobiet ulicy. Po powrocie do Polski został mianowany wychowawcą w nowicjacie księży sercanów oraz egzorcystą diecezji kieleckiej. Posługuje modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Jego pasją życiową jest kapłaństwo. Prowadzi blog z codziennym komentarzem do Ewangelii (www.slowopana.com). Przygodę z rekolekcjami internetowymi rozpoczął z powodu przekonania o konieczności głoszenia Chrystusa wszędzie - nawet na dachach, ulicy czy właśnie w internecie.

Wybór dostojnika żydowskiego Nikodem i Jezusa z Nazaretu na głównych bohaterów rozważań internetowych rekolekcji wcale nie był przypadkowy. Ich wzajemne spotkanie bowiem stało się dialogiem pełnym emocji. Sama zaś postawa Nikodema pozwala uczestnikowi tych rekolekcji na wejście w to wszystko, co niezrozumiałe, zagmatwane i trudne w życiu wiary. I pozwala na przyjęcie Jezusa jako swojego Pana wraz z nadejściem dnia Bożego Narodzenia.

REKOLEKCJE W PRAKTYCE

Strona została uruchomiona 23 listopada. Pierwszą jej odsłonę mogli zobaczyć jedynie najbliżsi przyjaciele twórców. To oni zaczęli rozsyłać link do strony, na której początkowo można było jedynie zgłosić swoją chęć udziału w tej inicjatywie.

- Baliśmy się, czy akcja wypali, jednak nasz strach zniknął, gdy na drugi dzień po uruchomieniu strony zapisanych było aż 80 osób. W dwa dni później liczba ta sięgnęła 1900 i z dnia na dzień wzrasta. Właściwie co minutę lub dwie dochodzą nowe osoby. Jak bardzo więc ludzie są spragnieni Słowa, skoro liczba odwiedzin osiągnęła w tak krótkim czasie tak wysoki wynik bez reklamy! - wylicza Andrzej Sobczyk. Pierwsze z dostępnych na stronie rozważań pojawiło się 27 listopada, a ostatnie przewidziano rm 18 grudnia. W okresie tym, w każdym z tygodni, zaplanowano wejście czterech rozważań o długości od 7 do 10 minut. W chwili pojawienia się kolejnych rozważań do skrzynki mailowej zapisanych osób trafia wiadomość z odsyłającym do nich adresem internetowym, a wraz z nim także link do archiwum z poprzednimi rozważaniami.

- I jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ każda chętna do przeżycia tych rekolekcji osoba może rozpocząć je w chwili dla siebie dogodnej i nie traci żadnego z rozważań, gdyż może przesłuchać wszystkie - podkreśla administrator strony. Dodaje jednak równocześnie, że przeżycie tych rekolekcji nie może zastąpić tych prawdziwych - na przykład parafialnych, ale może stać się okazją dla zabieganych do uświadomienia sobie, jak ważnym dla nas czasem jest Adwent.

Na koniec, tuż przed świętami, zaplanowana została transmisja rekolekcji z Dobczyc pod Krakowem, gdzie głosił je będzie ks. Michał. Będą trwały od niedzieli do środy - codziennie przewidziana jest około godzinna nauka.

Warto więc wejść na stronę internetowych rekolekcji adwentowych, by, jeśli przydarzy się nam "Nikodemowa noc", mocją rozświetlić spotkaniem z Jezusem.

Adres strony internetowych rekolekcji adwentowych: www.mocneslowo.pl.

Dorota Mazur

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 18 grudnia 2011Wasze komentarze:
 benita: 28.12.2011, 17:32
 Rekolekcje - "Ciemne Noce Nikodema", to strzał w dziesiątę . Dziękuję p. Andrzejowi za trud organizacyjny i ks. Michałowi za Słowo Boże, które w zabieganym, szarym świecie pozwolilo zebrać myśli, uspokoić serca i stanąć choć na chwilę w skupieniu, przed Bogiem - w zadumie i nadsłuchiwać - "Co Bóg chce nam powiedzieć". To naprawdę nie był czas stracony, wyczekiwałam nauk. Świetny czas, by zrobić rachunek sumienia! Dzięki,jeszcze raz dzięki! Czekam na płytę i na dalsze inicjatywy.
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Apoloniuszśw. Apoloniusz

Modlitwa do św. ApoloniuszaModlitwa do św. Apoloniusza

Modlitwa do św. Ryszarda PampuriModlitwa do św. Ryszarda Pampuri

Kto zmartwił mamę?Kto zmartwił mamę?

Wielkanocny ślubWielkanocny ślub

Katedra w ChartresKatedra w Chartres

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej