Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nie marnuj skarbu cierpienia!

Jeżeli spotyka Cię jakiekolwiek cierpienie, to pamiętaj, że natychmiast trzeba ofiarować je Bogu, jednocząc się z cierpieniem Jezusa na krzyżu. Wtedy cierpienie nie będzie Cię niszczyć, lecz stanie się tak wielką łaską "że nikt z ludzi tego nie pojmie dostatecznie, większą niż dar czynienia cudów, bo przez cierpienie dusza mi oddaje, co ma najdroższego - swą wolę" - tak mówił Pan Jezus mistyczce Rozalii Celakównie. Nic tak nie otwiera człowieka na Boga i nic go tak nie może przemienić jak bezinteresowny dar cierpienia. Dlatego niech nikt nie zmarnuje najmniejszej okazji do ofiarowania Bogu każdego cierpienia: fizycznego czy duchowego; szczególnie trzeba ofiarowywać Bogu wszystkie swoje kryzysy, bunty, zniechęcenia, wszystkie lęki i cierpienia fizyczne. "Modlitwą i cierpieniem więcej zbawisz dusz aniżeli misjonarz przez same tylko nauki i kazania" (Dz. 1767) - mówił Pan Jezus św. Faustynie.

Aby ofiarować swoje cierpienie - to znaczy zjednoczyć się z cierpieniem Jezusa na krzyżu - można posłużyć się następującą modlitwą:

"Jezu, Boski Zbawicielu, przez Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Ci swoje cierpienia fizyczne i udręki duchowe, w intencjach Kościoła świętego, kapłanów, osób niewierzących, uzależnionych od alkoholu, narkotyków, pornografii, w intencjach redakcji Miłujcie się! i apostolstwa życia (można też dodać swoje intencje).

Proszę, otaczaj opieką rodziny, by mocą Twej łaski skutecznie oparły się zasadzkom złego ducha. Rodzicom daj miłość i odwagę, aby przyjęli każde poczęte dziecko i by bronili życia aż do naturalnej śmierci. Młodzieży i dzieciom daj serca czyste, wolne od wszelkich uzależnień, gotowe pełnić Bożą wolę.

Spraw, aby krzyż, który dźwigam, stał się dla mnie źródłem odwagi, wyzwolenia i mocy, aby cierpienie nie odebrało mi nadziei, by wiara moja nie gasła, a miłość nie ustawała. A kiedy nadejdzie kres mego życia, przybądź po mnie i zaprowadź mnie do swego Królestwa. Amen".

Jeżeli nie jesteś w stanie łaski uświęcającej, to wyznaj Jezusowi wszystkie swoje grzechy w sakramencie pokuty i przebacz wszystko wszystkim, aby do nikogo nie chować urazy. Jeżeli korzystałeś(-łaś) z pomocy wróżbitów, bioenergoterapeutów i innej maści okultystów, to pamiętaj, że dobrowolnie otworzyłeś(-łaś) się na działanie sił zła, łamiąc pierwsze przykazanie Boże. Niezwłocznie wyznaj ten grzech Jezusowi i radykalnie zerwij wszelkie więzy, które Cię łączą z tymi siłami.

ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2008


   

Wasze komentarze:
 Karolina: 26.03.2021, 18:16
 Boże . Dlaczego zabrałeś tak ukochaną osobę . Teraz najbardziej się boje, nie tylko tego, jak ja przeżyje swoje życie bez niej. Ale czy Ty jesteś. Czy na pewno jesteś . Czy Ona mnie słyszy. Czy żyje dalej
 Kasia: 20.03.2021, 18:42
 Jezu,pomóż mi. Już nie mam siły. Daj mi zdrowie Spraw aby ta sprawa już się skończyła. Proszę cię o spokojne życie,bez bólu i strachu.
 Zofia : 01.02.2021, 23:08
 Błagam Cię Jezu o cud w sprawach finansowych.
 Ja: 13.01.2021, 10:10
 Panie Jezu ty widzisz to wszystko pomóż. Panie Jezu ty się tym zajmij.
 MS: 24.11.2020, 16:48
 Boże przywróć spokój w moim życiu.
 Marzena: 24.10.2020, 15:31
 Jezu proszę pomóż moim dzieciom w Tobie ostatnia nadzieja
 Aga: 14.08.2020, 10:35
 Dziękuję Ci Boże że dałeś mi życie i że jesteś przy mnie w każdej chwili tej dobrej i tej złej. Dziękuję, że przywołujesz mnie w chwili zwątpienia i nie pozwalasz mi się zagubić. Kocham Cię Boże Tatusiu mój niebiański.
 Barbara : 06.07.2020, 04:20
 Jezu dziękuję za udaną operację męża,dziękuję,że byłeś przy nim,że dałeś mi siły.Jezu troszcz się o moję rodzonę.Jezu ufam Tobie i wierzę że skruszysz serce męża i okaże mi trochę czułości.Jezu zajmij się tym.
 Danuta: 22.06.2020, 10:40
 Panie Jezu dopomusz mi i mojemu synowi synom aby się zmienili syn nerwowy pszez ojca pszyprowadzi kochankę bardzo cię proszę zlituj się na demno i proszę o moje zdrowie żebym dała pszetobic cztery miesiące Amen


 Agnieszka: 11.05.2020, 00:54
 Boże proszę wylej na mnie łaskę,której tak bardzo potrzebuje.
 Ewa: 26.04.2020, 17:01
 Jezu pomóż mi w mym cierpieniu i chorobie.Spraw aby ustapilo.Bez Ciebie nie dam rady Ty wiesz. Jezu kieruj mną i tym co mam zrobić. Daj łaskę pelnego zaufania.Kocham Cię Jezu.Nie opuszczaj mnie.Badz milosciw.
 Barbara: 23.04.2020, 02:53
 Jezu daj mi siły bym Tobie zaufała,bym przestała się zadręczać.Jezu pozwólmi zasnąć bez rozmyślania i układaniasobie wszystko po swojemu.Jezu zajmoj się moimi sprawami.Jezu troszcz się Ty.
 Helena 9,4,2020,5,21: 09.04.2020, 05:28
 Boże mój proszę bardzo trzymaj mnie mocno w swych dłoniach, nie pozwól abym się chciała z nich kiedykolwiek wyrwać.Badz uwielbiony kochany przez wszystkich ludzi.
 Kasia : 26.03.2020, 22:19
 Jezu moj Zbawicielu, moja Ostojo błagam Cię uratuj moje sakramentalne malzentwo. Tylko w Tobie pokladam nadzieję ja już wyczerpalam wszystkie możliwości. Po ludzku to małżeństwo jest nie do uratowania. Rozwód został orzeczony, mąż mnie nie kocha i zakochał się w innej kobiecie a ja wciąż go kocham. Wybacz mi Panie ze za mało się starałam aby uratować małżeństwo i odzyskać miłość i zaufanie męża. Ukoj mój ból i spraw cud. Ufam Tobie Panie Jezu. Ty się tym zajmij.
 Justyna: 24.03.2020, 22:12
 Jezu ty moj prosze ciebie daj mojemu andrzejowi walczyc z nalogiem pijanstwa.prosze zrob cos aby nie pil.ty mozesz wszystkie
 Barbara: 17.03.2020, 08:39
 Jezu nie opuszczaj mnie i męża w tym trudnym czasie epidemii a także w okresie oczekiwania na operację zastawki serca u męża.Jezu proszę skrusz serce synów i synowych by podeszli do sprawy poważnie ,by mogłam liczyć na ich pomoc.Jezu proszę przebacz co złe o nie opuszczaj ,dopomóż .Zajmij się tym
 Ewa: 11.03.2020, 01:26
 Jezu proszę żeby Paweł do mnie wrócił już nie mam siły nie wiem co się z nim stało czemu tak się zmienił co mam zrobic żeby Paweł wrócił
 Barbara : 06.03.2020, 08:38
 Jezu zajmij się dziś moim mężem.Proszę zatroszcz się o niego .Jezu ufam Tobie.Wiem żenas dziś nie opuścisz podczas wizyty męża u kardiolobga.Wierzę że decyzje podjęte będą przy Twej pomocy.Nie będzie wola Twoja.Pozwol tylko nam spokojnie to przejść,daj siłę,tylko o to Cię proszę.Jezu zajmij się ,Jezu troszcz się.🙏❤
 Basia: 04.02.2020, 08:35
 Jezu codziennie staram się modlić gorliwie,ale nie wychodzi mi,moje myśli się rozpraszają nad tym że synowie odsunęli się od nas za przyczyną swych żon które nakręcają spiralę zawiści i złości,pomówień.Ty wiesz że nigdy tak nie było w relacjach nas rodziców z synami byliśmy kochającą się rodziną do której z otwartym sercem przyjęliśmy synowe lecz nasza dobroć została odebrana odwrotnie .Jezu zajmij się tym spraw aby było inaczej .Jezu ufam Twej miłości bezgranicznej i wierzę że będzie dobrze.
 Barbara : 28.01.2020, 11:32
 Panie daj mi siły być blisko Ciebie i Tobie zawiwrzyć moje smutki bo chciałam sama ale nie daję rady.Tyle razy mi pomogłeś więc wierzę że i teraz.Teraz nad problemy w rodzinie ,brak zrozumienia,szacunku przedkładam jednak zdrowie mojego męża,tak bardzo się boję o jego serce a także o operację serca która go czeka.Panie mój daj mi siły bym się nie zamartwiała lecz wszystko zawierzyła Tobie.Jezu ufam Tobie.
(1) [2]


Autor

Treść

Nowości

Święto Miłosierdzia BożegoŚwięto Miłosierdzia Bożego

Obraz - moje wybrane wyczynieObraz - moje wybrane wyczynie

Nasz ratunek w Miłosierdziu BogaNasz ratunek w Miłosierdziu Boga

Miłosierdzie - najlepszy z darówMiłosierdzie - najlepszy z darów

Miłosierdzie Boże niewyczerpane źródło cudówMiłosierdzie Boże niewyczerpane źródło cudów

Najbardziej popularne

Nowenna do św. RityNowenna do św. Rity

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej