Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Uzdrowienia w Lourdes i ateiści

Znany badacz cudownych uzdrowień w Lourdes, prof. medycyny Auguste Vallet twierdzi, że "medycyna nie zna takiej choroby, z której w Lourdes nie dokonałoby się w niewytłumaczalny dla nauki sposób, dobrze udokumentowane cudowne uzdrowienie".

Dla wielu ludzi Lourdes i inne sanktuaria pozostają bardzo czytelnym znakiem Bożego działania. W ten sposób kochający Bóg apeluje do ludzkich serc z prośbą o nawrócenie, o otwarcie się na tajemnicę Jego Miłości. Niestety są jednak ludzie, których cuda te nie przekonują, ponieważ ich zdaniem nie są tak spektakularne i oczywiste, aby swoją oczywistością niejako zmusiły wszystkich do ich przyjęcia. Wszyscy sceptycy i różnej maści agnostycy i ateiści stawiają zarzut zawarty w pytaniu: dlaczego w Lourdes nikomu nie odrosła amputowana ręka czy noga? Według nich tylko wtedy daliby się przekonać. Tak argumentował swój brak wiary między innymi słynny pisarz Emil Zola, który chociaż był naocznym świadkiem cudownego uzdrowienia dwóch umierających kobiet to jednak nie uwierzył. Co więcej, napisał paszkwil zaprzeczający oczywistym faktom.

Trzeba tutaj jednak odnotować bardzo dobrze udokumentowany historyczny fakt, oficjalnie przez władze Kościelne uznanego cudu odzyskania amputowanej nogi po trzech latach od jej odcięcia. Ten niezwykły fakt miał miejsce 27.04.1641 r. w Saragossie w Sanktuarium Matki Bożej "Virgen del Pilar". Trzeba tutaj mocno podkreślić, że jest to jeden z nielicznych historycznych faktów, które zostały bardzo precyzyjnie udokumentowane i co do jego autentyczności nie może być wątpliwości. Znany jest historykom jako "el milagro de Calanda".

Bardzo rygorystyczne badania historyczne stwierdzają, że młodzieniec Miguel-Juan Pellicer z miejscowości Calanda miał amputowaną poniżej kolana prawą nogę, która została pogrzebana na cmentarzu szpitala w Saragossie. Trzy lata po amputacji, po gorącej modlitwie do Matki Bożej, w nocy, w sposób niewytłumaczalny odcięta noga została na nowo połączona z kikutem. Ten niezwykły cud odbił się głośnym echem w całej chrześcijańskiej Europie XVII w., ale i w XVIII prowokował nieudane próby jego kwestionowania ze strony racjonalistów Oświecenia.

Wracając do cudownych uzdrowień w Lourdes, warto tutaj przypomnieć jedno z nich, najbardziej szokujące lekarzy i obserwatorów. 16.02.1867r. Piotr de Rudder pracował jako robotnik u hrabiego du Bus de Ghisignies w Jabbecke (Belgia). Właśnie tego dnia upadło na jego lewą nogę ścinane drzewo i potrzaskało kości na liczne odłamki, co uniemożliwiało zrośnięcie. Na koszt hrabiego opiekowało się Piotrem po kolei kilkunastu lekarzy, jednak noga się nie goiła, tylko pokryła się zgangrenowanymi tkankami i ropiejącymi przetokami. Wszyscy lekarze, łącznie z profesorem Thiriart, chirurgiem dworu królewskiego, stwierdzili konieczność amputacji.

Chory jednak z uporem, pomimo strasznych cierpień, nie zgadzał się na odcięcie nogi. W tym też okresie w Oostacker pod Gandawą zbudowano kaplicę i grotę na cześć objawień Matki Bożej w Lourdes. Grota stała się sławna w Belgii, gdyż miały tam miejsce cudowne uzdrowienia. De Rudder postanowił udać się do Oostacker, by uprosić dla siebie cudowne uzdrowienie. 5 kwietnia 1875 r. poprosił żonę swego pracodawcy, panią du Bus, o pieniądze na podróż. Hrabina ogląda chorą nogę i notuje w dzienniczku: "De Rudder odwinął bandaże nasiąknięte ropą i krwią, czuć było nieznośny fetor. Widać było, jak oba końce złamanych kości wystawały z ran". 7 kwietnia 1875 r. w towarzystwie żony udaje się do groty Oostacker. Złożono Piotra przed grotą, gdzie napił się wody ze źródła i siedząc przed figurą Matki Bożej żarliwie zaczął się modlić, prosząc o odpuszczenie grzechów i łaskę uzdrowienia. Nagle Piotr doznał dziwnego wstrząsu, odrzucił kule przeszedł kilka kroków, klęknął u stóp figury Niepokalanej i zawołał: Boże, jestem uzdrowiony! Jego żona z wrażenia zemdlała. Wszyscy obecni na widok tego, co się wydarzyło, z płaczem cisnęli się wokół cudownie uzdrowionego. Zdziwienie i płacz szybko przeszły w radość religijnego uniesienia. Spontanicznie uformowała się procesja z uzdrowionym Piotrem na czele, która kilkakrotnie obeszła grotę, śpiewając pieśni religijne. Później został przebadany przez komisję lekarską. Okazuje się, że noga w jednym momencie została całkowicie uzdrowiona, bandaże same opadły, złamane kości, piszczel i kość strzałkowa, same się zrosty, chociaż brakowało 6 cm kości, zniszczonych przez zgorzel w ciągu długich lat choroby, rany się zabliźniły. Dla wszystkich lekarzy, którzy leczyli Piotra, było oczywiste, że zdarzył się nieprawdopodobny cud. Kto dokonał tego dzieła? Naukowiec dr Le Bec napisał, że dla utworzenia fragmentu kości, który nagle zastąpił ubytek piszczelą i kości strzałkowej u połamanej nogi Ruddera, trzeba było 5 g wapna. W organizmie chorego nie było tej ilości wapna w stanie wolnym.

Skąd się więc ono wzięło?

Wszyscy lekarze, którzy leczyli Ruddera, po zbadaniu uzdrowionej nogi nawrócili się. Również hrabia du Bus, senator antyklerykalnej, masońskiej partii, zadeklarowany i walczący z Kościołem mason-ateista, kiedy zobaczył Ruddera wracającego w pełni zdrowia z pielgrzymki, nawrócił się. Powiedział wtedy do żony: "Nigdy nie wierzyłem w cuda. Lecz jeżeli de Rudder został uzdrowiony, to jest to prawdziwy cud. W ten cud ja wierzę".

Czy jest możliwe, aby 6 cm brakującej kości w jednym momencie wzięło się z niczego?

Oczywiście, że cud ten jest mniej spektakularny od tego, który miał miejsce w Saragossie, ale również w Oostacker dokonało się stworzenie z niczego brakujących kości i ciała.

9 kwietnia dr Affenaer, lekarz Piotra de Rudder, ze łzami w oczach powiedział: "Jest pan uzdrowiony, Pańska noga jest nogą dziecka nowo narodzonego. Tego, czego nie potrafiła uczynić medycyna, mogła dokonać Maryja".

Dr Van Hoestenbergke ze Stalhille, znany ateista, z pokorą pochylił czoło przed wszechmocą Boga. W czasopiśmie: "Revue des Ouestions Scientifigues" razem z dr Royer i dr Deschamps, opisał cud z naukową dokładnością, stwierdzając, że nie można tego uzdrowienia wyjaśnić siłami natury.

To cudowne wydarzenie badała specjalna komisja złożona z 22 lekarzy, katolików; innowierców i ateistów. Uzdrowienie to było przedmiotem licznych badań, również w Holandii, Anglii, Niemczech, Włoszech. W r.1892 dr Hoestenberghe napisał do dr Boissaire: "Bytem niewierzącym, ale cud Piotra de Rudder otworzył mi oczy". Przed cudem rodzinna wieś Piotra słynęła z niewiary i złych obyczajów. Po uzdrowieniu ludzie się nawrócili i wszyscy zaczęli chodzić do kościoła.

Piotr Rudder zmarł 22.03.1892r. Siedem lat później dr Van Hoestenberghe z ekshumowanego ciała Ruddera wyjmuje piszczele i kości strzałkowe i daje ostateczny dowód podwójnego złamania i uzdrowienia. Dr Diday, który wcześniej bluźnit przeciw świętości Lourdes, a potem stał się jej obrońcą, napisał: "Jeżeli ręka była Boża, to jednak ślad, który zostawiła, jest na wskroś ludzki".

Jadwiga Piotrowska

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 11-12/1996Wasze komentarze:
 marzena aneta: 24.11.2022, 09:01
 Uzdrowienia w Lourdes i ateiści proszę żadnych ateistów dziękuję Matko Boża z Loures kocham Cię dziękuję Matko Boża z Loures módl się za nami dziękuję Matko Boża z Loures proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Matko Boża z Loures proszę o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję
 Andrzej: 28.04.2022, 23:34
 Od momentu pojawienia się źródła zanotowano 6784 przypadki uzdrowień po obmyciu się w jego wodzie. 67 spośród nich Kościół uznał za cudowne[3]. Ostatnim uznanym, 67. cudem było uzdrowienie Anny Santaniello w 1952[4]. W okresie późniejszym dla wygody pielgrzymów zbudowano kamienne wanny, w których można się zanurzyć, a wokół groty zamontowano krany służące do napełniania naczyń wodą[3].
 M: 19.02.2022, 17:19
 Dziękuję i jestem wdzięczna za wszystko co mam dotychczas. Jednak do pełni szczęścia, daj mi Matko Boża, zdrowe jak dawniej oczy. Proszę o zdrowie dla mnie i moich bliskich.
 K: 03.12.2021, 19:03
 Matko Bożą z Lurdes, woda dotarła do mnie dzisiaj z Niepokalanowa , proszę i błagam o uzdrowienie oczu , o wyleczenie z choroby zatok, chorych pięt, zawrotów głowy i cukrzycy?, z krwotoków z nosa, z depresji... Błagam Cię Najswietsza Matko Niepokalana z Lurdes, w Tobie cała moja nadzieja, że mnie nie zawiedzisz i uleczysz. Twoja czcicielka K.
 Piotrek: 04.04.2021, 13:41
 Matko Boża z Lourdes modlę się do Ciebie o odpuszczenie grzechów i łaskę uzdrowienia. Doznałem wypadku nurkowego , po którym nam problem z układem nerwowym i biodrami co może mieć skutek wydalenia mnie ze służby, a chciałbym jeszcze móc pracować i ratować ludzkie życie jak dotychczas. Jestem stosunkowo młody a świat zaczyna mi się walić tym bardziej że mam rodzine na której bardzo mi zależy. Matko Boża modlę się do Ciebie o odpuszczenie grzechów i akt łaski .
 Piotr, Paweł: 23.12.2020, 10:10
 Matko Boża, pomóż proszę naszej rodzinie, żonie z oczami, córce z uszami oraz z tematem dzieci, abyśmy jeszcze je mieli...
 Joanna: 01.09.2020, 17:17
 Mateńko z Lourdes proszę proszę wyproś przywócenie mi mojego zdrowego i naturalnego nosa...
 Sławek: 15.08.2020, 13:14
 10.09.2020 jadę do Lourdes. Liczę że zostanę całkiem uwolniony.
 ewa engel: 06.06.2020, 14:20
 Matko Boza prosze o spokoj duszy zmarlego w strasznych cierpieniach mojego przyjaciela Eckharta w roku 2019.10.02


 Szczery: 11.04.2020, 11:27
 Sami psychofanatycy w komentarzach.
 Dorota: 29.03.2020, 23:19
 Matko nasza, błagam Ciebie o wstawiennictwo u Twojego Syna, niech zmiłuje się nad tym grzesznym światem i wycofa ten Coravirus. Przepraszam za grzechy moje i całego świata. Bo ludzkość nie wie co czymi. Mam badzieję, że z tych tragicznych doświadczeń nawrócimy się to CIEBIE. Bardzo, bardzo proszę uchroń nas przed tą chorobą. Dzięki za to, ze jesteśmy twoimi dziecmi. W Tobie nasza nadzieja ! Marzec 2020
 Magdalena: 11.02.2020, 17:08
 Proszę o cud uzdrowienia mnie z choroby na tle psychicznym, która dotknęła mnie po porodzie mojej córeczki. Postaw na mojej drodze dobrych specjalistów. Daj mi siłę do opieki nad moją kochaną córeczką Stefanią.
 mama: 09.02.2020, 18:13
 daj potomstwo synowi daj nam wnuki
 Wanda 29.10.2019 20,16: 29.10.2019, 20:22
 Matko Jezusa Chrystusa, dziekuje za szczęśliwie przeczyta pielgrzymke do Lurdes i za wszystkie otrzymane łaski. BOGU NIECH BĘDĄ DZIEKI🌹🌹🌹🌹🌹🌹
 Wanda 29.10.2019 20,16: 29.10.2019, 20:22
 Matko Jezusa Chrystusa, dziekuje za szczęśliwie przeczyta pielgrzymke do Lurdes i za wszystkie otrzymane łaski. BOGU NIECH BĘDĄ DZIEKI🌹🌹🌹🌹🌹🌹
 Joanna: 28.10.2019, 12:25
 Mateńko z Lourdes proszę proszę wyproś przywócenie mi mojego zdrowego i naturalnego nosa...
 Joanna: 28.10.2019, 12:24
 Mateńko z Lourdes proszę proszę wyproś przywócenie mi mojego zdrowego i naturalnego nosa...
 Magdalena: 17.08.2019, 18:57
 Matko Boża, Święta Mario. Zmiłuj się nad nami. Błagam Cię o cud uzdrowienia dla mojego męża, który jest chory na nieuleczalną chorobę. Módl się za nami, o Pani nasza.
 Grażyna: 13.08.2019, 16:57
 Matko Boża, pomóż mi zwalczyć chorobą nowotworową i zestarzeć się wspólnie z mężem, doczekać się wnuków.Wstaw się za mną. Błagam Cię .
 Iwona: 01.08.2019, 20:35
 Matko prosze pozwól przezwyciężyć chorobe mojemu mężowi i daj nam czas abysmy razem sie zestarzeli
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Autor

Treść

Nowości

św. Ambrożyśw. Ambroży

Modlitwa do św. AmbrożegoModlitwa do św. Ambrożego

W ubogich żyje żywy ChrystusW ubogich żyje żywy Chrystus

A wierzyć, to uczyć się myśleć jak BógA wierzyć, to uczyć się myśleć jak Bóg

Zastanawia mnie dlaczego Jezus przeklął drzewo figowe?Zastanawia mnie dlaczego Jezus przeklął drzewo figowe?

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej