Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Uzdrowienia w Lourdes i ateiści

Znany badacz cudownych uzdrowień w Lourdes, prof. medycyny Auguste Vallet twierdzi, że "medycyna nie zna takiej choroby, z której w Lourdes nie dokonałoby się w niewytłumaczalny dla nauki sposób, dobrze udokumentowane cudowne uzdrowienie".

Dla wielu ludzi Lourdes i inne sanktuaria pozostają bardzo czytelnym znakiem Bożego działania. W ten sposób kochający Bóg apeluje do ludzkich serc z prośbą o nawrócenie, o otwarcie się na tajemnicę Jego Miłości. Niestety są jednak ludzie, których cuda te nie przekonują, ponieważ ich zdaniem nie są tak spektakularne i oczywiste, aby swoją oczywistością niejako zmusiły wszystkich do ich przyjęcia. Wszyscy sceptycy i różnej maści agnostycy i ateiści stawiają zarzut zawarty w pytaniu: dlaczego w Lourdes nikomu nie odrosła amputowana ręka czy noga? Według nich tylko wtedy daliby się przekonać. Tak argumentował swój brak wiary między innymi słynny pisarz Emil Zola, który chociaż był naocznym świadkiem cudownego uzdrowienia dwóch umierających kobiet to jednak nie uwierzył. Co więcej, napisał paszkwil zaprzeczający oczywistym faktom.

Trzeba tutaj jednak odnotować bardzo dobrze udokumentowany historyczny fakt, oficjalnie przez władze Kościelne uznanego cudu odzyskania amputowanej nogi po trzech latach od jej odcięcia. Ten niezwykły fakt miał miejsce 27.04.1641 r. w Saragossie w Sanktuarium Matki Bożej "Virgen del Pilar". Trzeba tutaj mocno podkreślić, że jest to jeden z nielicznych historycznych faktów, które zostały bardzo precyzyjnie udokumentowane i co do jego autentyczności nie może być wątpliwości. Znany jest historykom jako "el milagro de Calanda".

Bardzo rygorystyczne badania historyczne stwierdzają, że młodzieniec Miguel-Juan Pellicer z miejscowości Calanda miał amputowaną poniżej kolana prawą nogę, która została pogrzebana na cmentarzu szpitala w Saragossie. Trzy lata po amputacji, po gorącej modlitwie do Matki Bożej, w nocy, w sposób niewytłumaczalny odcięta noga została na nowo połączona z kikutem. Ten niezwykły cud odbił się głośnym echem w całej chrześcijańskiej Europie XVII w., ale i w XVIII prowokował nieudane próby jego kwestionowania ze strony racjonalistów Oświecenia.

Wracając do cudownych uzdrowień w Lourdes, warto tutaj przypomnieć jedno z nich, najbardziej szokujące lekarzy i obserwatorów. 16.02.1867r. Piotr de Rudder pracował jako robotnik u hrabiego du Bus de Ghisignies w Jabbecke (Belgia). Właśnie tego dnia upadło na jego lewą nogę ścinane drzewo i potrzaskało kości na liczne odłamki, co uniemożliwiało zrośnięcie. Na koszt hrabiego opiekowało się Piotrem po kolei kilkunastu lekarzy, jednak noga się nie goiła, tylko pokryła się zgangrenowanymi tkankami i ropiejącymi przetokami. Wszyscy lekarze, łącznie z profesorem Thiriart, chirurgiem dworu królewskiego, stwierdzili konieczność amputacji.

Chory jednak z uporem, pomimo strasznych cierpień, nie zgadzał się na odcięcie nogi. W tym też okresie w Oostacker pod Gandawą zbudowano kaplicę i grotę na cześć objawień Matki Bożej w Lourdes. Grota stała się sławna w Belgii, gdyż miały tam miejsce cudowne uzdrowienia. De Rudder postanowił udać się do Oostacker, by uprosić dla siebie cudowne uzdrowienie. 5 kwietnia 1875 r. poprosił żonę swego pracodawcy, panią du Bus, o pieniądze na podróż. Hrabina ogląda chorą nogę i notuje w dzienniczku: "De Rudder odwinął bandaże nasiąknięte ropą i krwią, czuć było nieznośny fetor. Widać było, jak oba końce złamanych kości wystawały z ran". 7 kwietnia 1875 r. w towarzystwie żony udaje się do groty Oostacker. Złożono Piotra przed grotą, gdzie napił się wody ze źródła i siedząc przed figurą Matki Bożej żarliwie zaczął się modlić, prosząc o odpuszczenie grzechów i łaskę uzdrowienia. Nagle Piotr doznał dziwnego wstrząsu, odrzucił kule przeszedł kilka kroków, klęknął u stóp figury Niepokalanej i zawołał: Boże, jestem uzdrowiony! Jego żona z wrażenia zemdlała. Wszyscy obecni na widok tego, co się wydarzyło, z płaczem cisnęli się wokół cudownie uzdrowionego. Zdziwienie i płacz szybko przeszły w radość religijnego uniesienia. Spontanicznie uformowała się procesja z uzdrowionym Piotrem na czele, która kilkakrotnie obeszła grotę, śpiewając pieśni religijne. Później został przebadany przez komisję lekarską. Okazuje się, że noga w jednym momencie została całkowicie uzdrowiona, bandaże same opadły, złamane kości, piszczel i kość strzałkowa, same się zrosty, chociaż brakowało 6 cm kości, zniszczonych przez zgorzel w ciągu długich lat choroby, rany się zabliźniły. Dla wszystkich lekarzy, którzy leczyli Piotra, było oczywiste, że zdarzył się nieprawdopodobny cud. Kto dokonał tego dzieła? Naukowiec dr Le Bec napisał, że dla utworzenia fragmentu kości, który nagle zastąpił ubytek piszczelą i kości strzałkowej u połamanej nogi Ruddera, trzeba było 5 g wapna. W organizmie chorego nie było tej ilości wapna w stanie wolnym.

Skąd się więc ono wzięło?

Wszyscy lekarze, którzy leczyli Ruddera, po zbadaniu uzdrowionej nogi nawrócili się. Również hrabia du Bus, senator antyklerykalnej, masońskiej partii, zadeklarowany i walczący z Kościołem mason-ateista, kiedy zobaczył Ruddera wracającego w pełni zdrowia z pielgrzymki, nawrócił się. Powiedział wtedy do żony: "Nigdy nie wierzyłem w cuda. Lecz jeżeli de Rudder został uzdrowiony, to jest to prawdziwy cud. W ten cud ja wierzę".

Czy jest możliwe, aby 6 cm brakującej kości w jednym momencie wzięło się z niczego?

Oczywiście, że cud ten jest mniej spektakularny od tego, który miał miejsce w Saragossie, ale również w Oostacker dokonało się stworzenie z niczego brakujących kości i ciała.

9 kwietnia dr Affenaer, lekarz Piotra de Rudder, ze łzami w oczach powiedział: "Jest pan uzdrowiony, Pańska noga jest nogą dziecka nowo narodzonego. Tego, czego nie potrafiła uczynić medycyna, mogła dokonać Maryja".

Dr Van Hoestenbergke ze Stalhille, znany ateista, z pokorą pochylił czoło przed wszechmocą Boga. W czasopiśmie: "Revue des Ouestions Scientifigues" razem z dr Royer i dr Deschamps, opisał cud z naukową dokładnością, stwierdzając, że nie można tego uzdrowienia wyjaśnić siłami natury.

To cudowne wydarzenie badała specjalna komisja złożona z 22 lekarzy, katolików; innowierców i ateistów. Uzdrowienie to było przedmiotem licznych badań, również w Holandii, Anglii, Niemczech, Włoszech. W r.1892 dr Hoestenberghe napisał do dr Boissaire: "Bytem niewierzącym, ale cud Piotra de Rudder otworzył mi oczy". Przed cudem rodzinna wieś Piotra słynęła z niewiary i złych obyczajów. Po uzdrowieniu ludzie się nawrócili i wszyscy zaczęli chodzić do kościoła.

Piotr Rudder zmarł 22.03.1892r. Siedem lat później dr Van Hoestenberghe z ekshumowanego ciała Ruddera wyjmuje piszczele i kości strzałkowe i daje ostateczny dowód podwójnego złamania i uzdrowienia. Dr Diday, który wcześniej bluźnit przeciw świętości Lourdes, a potem stał się jej obrońcą, napisał: "Jeżeli ręka była Boża, to jednak ślad, który zostawiła, jest na wskroś ludzki".

Jadwiga Piotrowska

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 11-12/1996Wasze komentarze:
 Anna: 03.08.2011, 14:55
 dziękuje że JESTEŚ
 polinea: 03.08.2011, 14:53
 Droga Matko nawróć Grzegorza ze złej drogi, spraw aby dawał szczęscie ludziom poprzez swoje życie.
 Anna: 03.08.2011, 14:50
 Droga Matko prowadź nas abyśmy nigdy nie zbłądzili i dopomóż nam, kiedy najbardziej tego potrzebujemy.
 Robert: 17.07.2011, 16:17
 Panno Świeta miej w opiece moją cieżko chorą Ewe , bedzie wola Twoja
 teresa: 14.07.2011, 10:55
 Matenko z Lourdes przez Twą cudowna wode ulecz mamę z chorób , upros Syna Swego aby skutecznie nam błogosławił i rozszerzał granice nasze , aby ręka Jego była z nami i aby uczynił nas niewidzialnymi dla zła . O to prosze pokornie Mateńko Amen
 Agnieszka: 12.07.2011, 09:17
 Matko Boża Wybacz mi Grzechy i Proszę spraw abym wyzdrowiała. Cierpię całe swoje życie i nie daje już z sobą rady. Pomóż mi. Obdarz mnie łaską i ulecz moje ciało i duszę.
 bbb: 26.06.2011, 21:50
 Kochana Matko proszę o łaski- w Tobie nasza nadzieja Maryjo.
 Karolina: 23.06.2011, 23:02
 Matko Nieustającej Pomocy, o nic więcej nie będę śmiała Cię prosić, tylko o zdrowie dla osoby,która daje mi tyle miłości. Moj chłopak zmaga się z rakiem. Lekarze nie dają nadziei,na szczęście nie od nich zależy co ma się stać. Wierzę nieustannie. Jest jeszcze zbyt młody. Pozwól nacieszyć się jego szczęściem i miłością,tyle lat jeszcze przed nami. Nie pozwól stracić nam takiego skarbu...
 Beata: 21.06.2011, 12:43
 Matko Boża z Lourdes błagam Cię o uzdrowienie mojej mamusi z nieuleczalnej choroby raka wątroby.Wierzę Matuchno że ta święta woda przywieziona od Ciebie,którą podam mamusi przywróci jej zdrowie i radość i siłę na dalsze lata życia.Wierzę że ty Matko jesteś najlepszą Lekarką i jej Opiekunką .Amen


 rodz.: 09.06.2011, 18:34
 Matko Boża z Lourdes błagamy Cię wyproś u Boga cud uzdrowienia dla syna .Maryjo Matko Nasza ! Ocal nam nasze dziecko prosimy o łaskę zdrowia dla niego.Matko !jesteśmy Ci wierni .Amen.
 ela: 26.05.2011, 16:12
 O CUDOWNA MATKO GORĄCO PROSZĘ O CUD DLA MNIE.WYJEDNAJ MI ŁASKI U BOGA I OTACZAJ SWOJA OPIEKĄ .WYSŁUCHAJ PRÓŚB MOICH .TOBIE UFAM.AMEN
 matka-mazowieckie: 22.05.2011, 00:30
 Prosze Cię Matko Boża uproś u Boga... łaskę dla mojego wnuka aby się dobrze rozwijał, aby dorastał w zgodzie z przykazaniami Bożymi, aby wyrósł na dobrego człowieka... Uproaze Matuchno aby moje dzieci nigdy nie odeszły od Boga, aby całóym sercem kochali Pana Jezusa
 dana: 21.05.2011, 22:11
 O Mamusiu kochana!!! Przywroc mi zdrowie, ulituj sie nade mna...I upros Boga o cierpliwosc dla mnie i mojego meza, abysmy nie pomarli bez pojednania z NIM.
 Corka: 22.04.2011, 12:15
 Bardzo Cie prosze Matko milosci i naszego Pana o wstawiennictwo o ulgę w cierpieniu dla mojej chorej mamy. Oby odnalazła tez wewnetrzny spokoj i nadzieje. Z calego serca Ci juz za to dziekuje.
 Tomek: 08.04.2011, 18:12
 Matko Boska Kodeńska, proszę o zdrowie dla taty.
 rodz.: 06.04.2011, 23:40
 Matko Boska z Lourdes błagamy uproś łaskę cudu uzdrowienia dla naszego syna z ciężkiej choroby.
 eugeniusz: 05.04.2011, 19:31
 maryjo pozwul mi sie z toba zobaczyc i prosze o uzdrowienie ciala i duszy iodepchanie szatana ijegozle duchy kture prowadza mnie do zguby i prosze cie strzez mnie od zlego izaprowadz do zywota wiecznego ament
 eugeniusz: 05.04.2011, 19:31
 maryjo pozwul mi sie z toba zobaczyc i prosze o uzdrowienie ciala i duszy iodepchanie szatana ijegozle duchy kture prowadza mnie do zguby i prosze cie strzez mnie od zlego izaprowadz do zywota wiecznego ament
 Jadwiga: 26.03.2011, 22:33
 Matko Boża skieruj wzrok na moja rodzinę , przyjdź z pomocą, wybłagaj uzdrowienie z tak licznych chorób.O Cudowna Matko pomóż i miej nas w opiece.
 Agnieszka: 17.03.2011, 18:36
 Matko Boska z Lourdes proszę pomóż mi wyzdrowieć po tym wszystkim co zrobili mi lekarze . Pomóż mi abym nie straciła całkiem słuchu abym go odzyskała i odzyskała radośc życia , która mi odebrali nieuczciwi lekarze. Abym wyzdrowiała z chorób immunologicznych i nie pogarszał się mój słuch. Abym odnalazła sens życia i prowadziła mnie przez życie głęboka wiara. Proszę o to Matko Boża...
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] (12) [13] [14] [15]


Autor

Treść

Nowości

Św. Juan Diego CuauhtlatoatzinŚw. Juan Diego Cuauhtlatoatzin

Modlitwa do św. Juana DiegoModlitwa do św. Juana Diego

Objawienia na wzgórzu TepeyacObjawienia na wzgórzu Tepeyac

Łazarz we wskrzeszonym mieścieŁazarz we wskrzeszonym mieście

Dlaczego nieletni wychowankowie zakładów poprawczych przeważnie tam wracają?Dlaczego nieletni wychowankowie zakładów poprawczych przeważnie tam wracają?

Najbardziej popularne

Św. Juan Diego CuauhtlatoatzinŚw. Juan Diego Cuauhtlatoatzin

Modlitwa do św. Juana DiegoModlitwa do św. Juana Diego

Objawienia na wzgórzu TepeyacObjawienia na wzgórzu Tepeyac

Łazarz we wskrzeszonym mieścieŁazarz we wskrzeszonym mieście

Dlaczego nieletni wychowankowie zakładów poprawczych przeważnie tam wracają?Dlaczego nieletni wychowankowie zakładów poprawczych przeważnie tam wracają?

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej