Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cuda za wstawiennictwem św. Szarbela

W sanktuarium św. Szarbela w miejscowości Annaya znajduje się obfita dokumentacja o przeszło sześciu tysiącach cudownych uzdrowień. Z pewnością jest to tylko mała część tych cudownych znaków, które się dokonały za wstawiennictwem świętego pustelnika z Libanu. Dziesięć procent z nich dotyczy osób nieochrzczonych, muzułmanów, druzów i wyznawców innych wyznań. Wybraliśmy kilka z nich.

Uzdrowienia z ostatnich lat

Wiosną 2004 r. pięćdziesięciocztero-letnia Francuzka Bernadette Marie Helenę Vernamat, mieszkająca w Orange, wybrała się z pielgrzymką do Libanu do grobu św. Szarbela. Kobieta chorowała na złośliwego raka piersi i żołądka. Po spowiedzi i Komunii św. odmówiła cały różaniec przy grobie św. Szarbela. Badania, które zrobiła po powrocie do domu, wykazały jej całkowite uzdrowienie.

George Younan jest kardiologiem pracującym w USA. W 2004 r. zaczął odczuwać szum w uszach oraz ból głowy. Okazało się, że było to spowodowane zaczopowaniem głównej arterii, dostarczającej krew do mózgu. Konieczna była operacja, z którą jednak wiązało się wielkie ryzyko - w razie niepowodzenia mężczyźnie groził paraliż albo nawet zgon. Mimo to George zgodził się na zabieg. Kiedy jego data została wyznaczona, żona George'a zaczęła się gorąco modlić do św. Szarbela, prosząc go o wstawiennictwo u Boga, aby jej mąż wrócił do zdrowia. Następnego dnia George poczuł się doskonale, zniknęły wszelkie jego bóle. Badania lekarskie wykazały, że w niewyjaśniony sposób niedrożna arteria wróciła do normalnego stanu.

Libanka Malake Michel - Malek urodziła się w 1950 r. ze zniekształconymi nogami. Mogła poruszać się tylko za pomocą kul i specjalnego aparatu ortopedycznego. Wielokrotne operacje okazały się nieskuteczne. Latem 2004 r. Malake trzy dni spędziła w klasztorze w Annai przy grobie św. Szarbela, poszcząc i modląc się o uzdrowienie. Zaraz po powrocie do domu została całkowicie uzdrowiona - jej nogi stały się normalne. Kobieta natychmiast wyruszyła do grobu św. Szarbela, aby podziękować za cudowne uzdrowienie.

W 1992 r. szwedzkie i brytyjskie dzienniki, między innymi The Guardian, informowały o piętnastoletniej Samirze Hannach, której pokazał się św. Szarbel w jej domu niedaleko Sztokholmu. Od tego czasu z portretu św. Szarbela, który Samira ma w swoim mieszkaniu, wypływa tajemniczy olej o leczniczych właściwościach.

Każdego miesiąca rana będzie krwawić

Na początku stycznia 1993 r. Nouhad Al-Chami, pięćdziesięciodziewięcioletnia Libanka, matka dwanaściorga dzieci, została lewostronnie całkowicie sparaliżowana. Sprawę dodatkowo komplikowała obstrukcja jej arterii szyjnej. Nouhad z coraz większą trudnością mogła mówić i jeść. Według opinii lekarzy można było jeszcze próbować operować tętnicę szyjną, ale szansę powodzenia tej chirurgicznej interwencji były minimalne. Mąż i dzieci jedyną nadzieję położyli w Bogu. Najstarszy syn chorej, Saad, wybrał się z pielgrzymką do pobliskiego klasztoru w Annai, w którym znajduje się grób św. Szarbela Makhloufa, aby za jego wstawiennictwem modlić się o uzdrowienie swojej mamy. Po powrocie namaścił szyję matki płynem wydzielającym się z ciała św. SZarbela. Kobieta bardzo cierpiała i modliła się do Matki Bożej i św. Szarbela, aby zabrali jąjuż do siebie. W najbliższą noc miała dziwny sen. Śniła, że przy jej łóżku zjawił się św. Szarbel wraz z innym zakonnikiem i powiedział, że przyszedł zoperować jej szyję. Chora początkowo nie chciała się na to zgodzić, ale w końcu uwierzyła argumentacji mnichów, że tylko wtedy odzyska zdrowie, gdy podda się operacji. "Jak mogą to zrobić, skoro nie mają narzędzi chirurgicznych i środków znieczulających?" - pytała sama siebie, drżąc ze strachu. W pewnym momencie poczuła ręce zakonnika na swojej szyi i wielki ból, ale nie mogła krzyczeć ani się opierać. Kiedy operacja się zakończyła, zbliżył się drugi zakonnik, pomógł jej usiąść, poprawił poduszkę i podał szklankę wody. Powiedziała mu, że nie może pić bez słomki, gdyż ma sparaliżowany język. Zakonnik zapewnił ją, że jest już zdrowa i że może sama jeść, pić, chodzić oraz pracować. Potem obaj mnisi zniknęli w tajemniczym świetle. Kiedy sen się skończył, Nouhad zaraz się obudziła i z radością stwierdziła, że jej paraliż całkowicie ustąpił. Wstała sama z łóżka i bez żadnych trudności zaczęła chodzić po pokoju. Patrząc w lustro, zauważyła, że po obu stronach szyi ma dwie blizny o długości 12 centymetrów każda, ze szwami, z których zwisały końcówki czarnych nici chirurgicznych. Jej szyja i nocna koszula były całe zakrwawione. Kiedy jej mąż się przebudził, zaczął krzyczeć ze strachu, ponieważ zobaczył swoją żonę we krwi, z dwoma bliznami na szyi, swobodnie chodzącą po pokoju. "Co się z nią stało, przecież była sparaliżowana i sama w ogóle nie mogła wstać z łóżka? Skąd tyle krwi?". Nouhad uspokoiła męża i w szczegółach opowiedziała mu o nocnej wizycie św. Szarbela, o przebytej operacji oraz swoim całkowitym uzdrowieniu.

Jeszcze tego samego dnia cała rodzina Al-Chami pojechała do klasztoru w Annai, żeby donieść przełożonemu o cudzie uzdrowienia za pośrednictwem św. Szarbela. Następnego dnia Nouhad zgłosiła się do szpitala w Bejrucie, by spotkać się z lekarzami, którzy ją leczyli. Można sobie wyobrazić ich zdziwienie, gdy po dokładnych badaniach i usunięciu szwów stwierdzili, że z medycznego punktu widzenia nie da się wytłumaczyć całkowitego powrotu do zdrowia pani Nouhad, a tak perfekcyjnie założonych szwów jeszcze nigdy nie widzieli.

Wiadomość o cudownym uzdrowieniu Nouhad Al-Chami odbiła się głośnym echem w środkach masowego przekazu w całym Libanie. Tłumy ciekawskich zaczęły przychodzić do jej domu. Proboszcz i lekarz rodzinny doradzali kobiecie, aby przeniosła się z rodziną w inne miejsce. Jednakże pewnej nocy podczas snu znowu pokazał się jej św. Szarbel i powiedział: "Zoperowałem cię, aby ludzie się nawracali, widząc, że zostałaś cudownie uzdrowiona. Wielu ludzi oddaliło się od Boga, przestali się modlić, przystępować do sakramentów i żyjątakjakby Bóg nie istniał. Proszę cię, abyś uczestniczyła we Mszy św. w klasztorze Annaya 22 dnia każdego miesiąca. Na pamiątkę twojego uzdrowienia, do końca ziemskiego życia, w każdy pierwszy piątek miesiąca oraz 22 dnia każdego miesiąca twoje pooperacyjne rany będą krwawić".

Od tego czasu każdego miesiąca w wyznaczonym dniu uzdrowiona Nouhad przybywa do klasztoru w Annai, aby wraz z wielką rzeszą pielgrzymów uczestniczyć we Mszy św. i dziękować za cud uzdrowienia. Trzeba w tym miejcu odnotować jeszcze inne dziwne zjawisko: otóż obraz św. Szarbela wiszący w domu Nouhad Al-Chami zaczął wydzielać pachnący olej o składzie, który w ogóle nie występuje w przyrodzie. Ponadto w ogrodzie państwa Al-Chami rósł duży dąb, który - jak mówi Nouhad - został pobłogosławiony przez św. Szarbela, aby chorzy mogli wracać do zdrowia, pijąc wywar z jego liści.

W 1996 r. głośne stało się w Libanie cudowne uzdrowienie trzydziestoletniej Nadii Sader, matki dwójki dzieci. Była ona bardzo bogatą kobietą, uwielbiającą luksusowy i rozrywkowy styl życia. Pewnego dnia została całkowicie sparaliżowana, a przy tym co jakiś czas nawiedzały ją straszne bóle. Nic nie pomagały pobyty w różnych europejskich klinikach ani wizyty u najlepszych specjalistów. Pobożna przyjaciółka doradziła chorej Nadii, aby przystąpiła do spowiedzi, przyjęła Komunię św. i modliła się o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Dała jej również do picia wywar z liści dębu z ogrodu Nouhad Al-Chami, który miał pobłogosławić św. Szarbel, kiedy pokazał się jej we śnie.

Nadia początkowo z cynizmem odrzuciła te wszystkie propozycje, ale po kilku dniach wielkiego cierpienia zgodziła się. Najpierw pojednała się z Bogiem w sakramencie pokuty, potem przyjęła Komunię św. Zaczęła się również modlić, prosząc św. Szarbela o wstawiennictwo u Boga. Po modlitwie zgodziła się wypić napar z liści pobłogosławionego dębu. Po pierwszym łyku poczuła straszny ból, zaczęła krzyczeć i zemdlała. Później wyznała, że przed omdleniem zobaczyła Najświętsze Serce Jezusa otoczone intensywnym światłem. Po tym widzeniu straciła świadomość, którą odzyskała dopiero po trzech dniach. Po przebudzeniu wstała sama z łóżka - okazało się, że jej paraliż całkowicie ustąpił. Nadia mogła rozpocząć normalne życie, ale już inne niż przed chorobą. Zrozumiała, że człowiek, który żyje tak, jakby Bóg nie istniał, jest największym nędzarzem na kuli ziemskiej, chociażby posiadał wielkie dobra materialne. Od tego czasu codziennie odmawia różaniec, czyta Pismo św., regularnie przystępuje do sakramentów i jest całkowicie oddana mężowi, wychowaniu dzieci oraz potrzebującym pomocy.

Różnorodne historie cudownych uzdrowień wskazują na fakt, że - jak trafnie zauważył A. de Saint-Exupery, autor Małego Księcia - "to, co najważniejsze, jest niewidzialne dla oczu" - a więc powrót do Boga oraz trud życia wiarą na co dzień. Główną misją św. Szarbela było i jest uświadamianie ludziom, poprzez znaki i cuda, że Bóg istnieje, że czas naszego ziemskiego życia jest krótki i nie można go marnować, lecz trzeba go wykorzystać na dojrzewanie do miłości, bo w chwili naszej śmierci będzie się liczyła tylko miłość. "Chrystus wie, co jest w waszych sercach - mówił św. Szarbel - i dlatego pragnie je przemieniać. Nie szukajcie prawdy poza Chrystusem. Kiedy Go poznacie, poznacie Prawdę i otrzymacie wolność i miłość. Chrystus pragnie, abyście byli wolni i nauczyli się kochać. Bądźcie pewni, że z Chrystusem zwyciężycie wszelkie zło".

Święci są czytelnym znakiem obecności niewidzialnego Boga, kochają nas i działają mocą Jego miłości. Innymi słowy to sam Pan Bóg działa przez nich, apeluje do naszej wolności, pokazuje nam ostateczny sens i cel naszego ziemskiego życia - niebo. Wzywa nas do nawrócenia, byśmy porzucili drogę grzechu, która prowadzi do strasznej rzeczywistości piekła, i zachęca do wytrwałej, codziennej modlitwy, regularnej spowiedzi, częstej Eucharystii oraz do życia według zasad Ewangelii.

Red.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 5-2006

Zobacz także:
[ Ojciec Szarbel ]

Modlitwa do św. Szarbela

Święty Ojcze Szarbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.


Modlitwa do św. SzarbelaWasze komentarze:
 Anna: 09.10.2020, 21:37
 Kochani módlcie się do Św Charbela on Wam pomoże Trwajcie w modlitwie i wierze a nie zostaniecie sami. Mi pomógł uzdrowił mnie z torbieli piersi, a także chronił moją zagrożoną ciąże
 Dorota : 29.09.2020, 10:46
 Kochany Święty Charbelu blagam Cię o uzdrowienie i pomyślną diagnozę , potrzebne łaski, a przede wszystkim proszę o siłę w trudnych chwilach, abym umiała żyć tak jak chce tego Pan Bog. Dziękuję Ci Kochany Charbelu za to, że dajesz mi wsparcie w ciężkich momentach . Święty Charbelu módl się za mną, wstawiaj się w mojej intencji u Pana Boga, pomóż mi, Święty Charbelu przy mnie bądź.
 GRAŻYNA: 26.09.2020, 05:29
 Święty Ojcze Charbelu jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać za to,że wypraszasz potrzebne łaski u Boga Ocja Wszechmogącego i jego Syna-Jezusa Chrystusa dla mnie i moich córek. Błagamy wstawiaj się za nami w dalszym ciągu, bo bardzo potrzebujemy tych łask. Z Panem Bogiem❤❤❤
 GRAŻYNA: 25.09.2020, 16:14
 Święty Charbelu jeszcze raz składam Ci serdeczne Bóg zapłać, że wstawiasz się za mną i moimi córkami do Boga Ojca Wszechmogącego i wypraszasz dla nas potrzebne łaski.Błagam wstawiaj się za nami w dalszym ciągu.Z Panem Bogiem❤
 mama: 24.09.2020, 14:19
 Swięty CHABELU Proszę o modlitwę w intencji znalezienia pracy dla Damianka oraz przyjaciół dla Maćka i Damianka. Jezu ufam Tobie Jezu Ty się tym zajmij.
 ANERI: 17.09.2020, 16:41
 Św. Charbelu polecam Ci chorego kapłana . Wyproś dla Niego łaskę zdrowia
 Ilona: 15.09.2020, 20:17
 Święty Charbelu błagam o wstawiennictwo u naszego Pana Jezusa Chrystusa , wyproś łaskę uzdrowienia i wybudzenia ze śpiączki mojego męża Ryszarda.
 GRAŻYNA: 14.09.2020, 15:49
 Święty Ojcze Charbelu uzdrowicielu ludzkich dusz , serc, ciał i umysłów. Składam Ci dzisiaj w Święto Podwyższenia Krzyża serdeczne Bóg zapłać za to , że wstawiasz się za mną i moimi córkami do Boga Ojca Wszechmogącego i jego syna-Jezusa Chrystusa i wypraszasz dla nas potrzebne łaski. Bądźmy wszyscy cierpliwi a błogosławione owoce przyjdą w odpowiednim czasie.Jeszcze raz z głębi serca gorące Bóg zapłać za wszystko Święty Ojcze Charbelu i błagam Cię dalej oręduj za nami do Boga w Trójcy jedynego i wypraszaj potrzebne łaski ❤
 Bogusia: 13.09.2020, 19:37
 Ojcze Charbelu! uzdrowicielu dusz i ciał proszę o pomoc w rozwiązaniu moich problemów ze zdrowiem i tych wszystkich z którymi sobie nie radzę, a Ty je znasz - DOPOMÓŻ PROSZĘ!!!


 Marianna: 13.09.2020, 12:44
 Święty Charbelu proszę Cię wypros łaskę zdrowia u Boga dla mojego męża który ciężko choruje . Daj siłę dla mojego męża aby przeszedł ta ciężka chorobę .Bóg zapłać ❤️💞❤️
 Aneta: 10.09.2020, 22:58
 Św. Charbelu. Błagam o uzdrowienie z ogromnego refluksu. Nie dopuść do astmy ani u mnie ani u synka. Ochroń nas św. Charbelu przed chorobami. Czcicielka Aneta.
 GRAŻYNA: 09.09.2020, 21:11
 Święty Ojcze Charbelu, cudowny lekarzu i uzdrowicielu, nie odwiedzę Twojego grobu, żeby stał się cud w postaci mojego uzdrowienia. Bo to teraz po ludzku ze względu na pandemię koronawirusa jest niemożliwe.Łączę się z Tobą Święty Ojcze Charbelu odmawiając teraz nowennę do Ciebie Święty Ojcze Charbelu i błagam wstaw się za mną do Boga Ojca Wszechmogącego i jego Syna Jezusa Chrystusa o łaskę uzdrowienia mnie z choroby nowotworowej tarczycy i innych chorób, które mnie trapią (jeśli to jest zgodne z wolą Bożą).Bóg wie co jest dla nas najlepsze i ułożył plan na życie każdego z nas i go realizuje. Proszę ponownie o nawrócenie, uwolnienie i o żywą wiarę dla moich córek, które bardzo oddaliły się od Boga.Wiem , że u Boga nie ma nic niemożliwego...Gorąco wierzę w to że Bóg obdarzy mnie i moje córki potrzebnymi łaskami.Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.
 nn: 08.09.2020, 17:15
 Proszę O UZDROWIENIE
 nn: 08.09.2020, 16:53
 Proszę o całkowite uzdrowienie moich zniekształconych nóg.Proszę o pomoc w szybkim znalezieniu właściwej drogi życia.Dziękuję!
 Irena: 07.09.2020, 23:42
 Święty Charbelu,wyratuj mnie z opresji pomöż rozwiązać ten problem...błagam,mödle si za nami.
 GRAŻYNA: 06.09.2020, 04:15
 Święty Charbelu wyproś dla mnie u Boga łaskę uzdrowienia z nowotworu tarczycy i pozostałych chorób (jeśli to jest zgodne z jego wolą). Proszę także o nawrócenie, uwolnienie i o żywą wiarę dla moich córek.Wiem, że u Boga nie nic niemożliwego.Serdeczne Bóg zapłać.
 Ewa: 28.08.2020, 18:39
 Święty Charbelu ulecz moją córkę z migreny proszę dopomóż mam Jezu Ufamy Tobie
 Zofia: 27.08.2020, 15:45
 Św. Charbelu, proszę Cię o odzyskanie wiary przez moją córkę i syna. Codzienne się o to modlę.
 Ewa: 23.08.2020, 09:28
 Sw Charbelu. Ulecz Amelke ..spraw. By opetacja sie udala. I raczka byla sprawna .zeby wszystko piszlo dobrze...Jezu ufam Tobie
 Ilona: 11.08.2020, 09:41
 Święty Charbelu błagam o wstawiennictwo u naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa o cud uzdrowienia mojego męża Ryszarda z obrzęku i uszkodzenia mózgu, zapalenia płuc i wybudzenie ze śpiączki farmakologicznej. Jezu ufam Tobie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] (11) [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2

bł. Czesławbł. Czesław

Modlitwa do bł. CzesławaModlitwa do bł. Czesława

Litania do bł. CzesławaLitania do bł. Czesława

św. Ansegizśw. Ansegiz

Modlitwa do św. AnsegizaModlitwa do św. Ansegiza

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej