Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cuda za wstawiennictwem św. Szarbela

W sanktuarium św. Szarbela w miejscowości Annaya znajduje się obfita dokumentacja o przeszło sześciu tysiącach cudownych uzdrowień. Z pewnością jest to tylko mała część tych cudownych znaków, które się dokonały za wstawiennictwem świętego pustelnika z Libanu. Dziesięć procent z nich dotyczy osób nieochrzczonych, muzułmanów, druzów i wyznawców innych wyznań. Wybraliśmy kilka z nich.

Uzdrowienia z ostatnich lat

Wiosną 2004 r. pięćdziesięciocztero-letnia Francuzka Bernadette Marie Helenę Vernamat, mieszkająca w Orange, wybrała się z pielgrzymką do Libanu do grobu św. Szarbela. Kobieta chorowała na złośliwego raka piersi i żołądka. Po spowiedzi i Komunii św. odmówiła cały różaniec przy grobie św. Szarbela. Badania, które zrobiła po powrocie do domu, wykazały jej całkowite uzdrowienie.

George Younan jest kardiologiem pracującym w USA. W 2004 r. zaczął odczuwać szum w uszach oraz ból głowy. Okazało się, że było to spowodowane zaczopowaniem głównej arterii, dostarczającej krew do mózgu. Konieczna była operacja, z którą jednak wiązało się wielkie ryzyko - w razie niepowodzenia mężczyźnie groził paraliż albo nawet zgon. Mimo to George zgodził się na zabieg. Kiedy jego data została wyznaczona, żona George'a zaczęła się gorąco modlić do św. Szarbela, prosząc go o wstawiennictwo u Boga, aby jej mąż wrócił do zdrowia. Następnego dnia George poczuł się doskonale, zniknęły wszelkie jego bóle. Badania lekarskie wykazały, że w niewyjaśniony sposób niedrożna arteria wróciła do normalnego stanu.

Libanka Malake Michel - Malek urodziła się w 1950 r. ze zniekształconymi nogami. Mogła poruszać się tylko za pomocą kul i specjalnego aparatu ortopedycznego. Wielokrotne operacje okazały się nieskuteczne. Latem 2004 r. Malake trzy dni spędziła w klasztorze w Annai przy grobie św. Szarbela, poszcząc i modląc się o uzdrowienie. Zaraz po powrocie do domu została całkowicie uzdrowiona - jej nogi stały się normalne. Kobieta natychmiast wyruszyła do grobu św. Szarbela, aby podziękować za cudowne uzdrowienie.

W 1992 r. szwedzkie i brytyjskie dzienniki, między innymi The Guardian, informowały o piętnastoletniej Samirze Hannach, której pokazał się św. Szarbel w jej domu niedaleko Sztokholmu. Od tego czasu z portretu św. Szarbela, który Samira ma w swoim mieszkaniu, wypływa tajemniczy olej o leczniczych właściwościach.

Każdego miesiąca rana będzie krwawić

Na początku stycznia 1993 r. Nouhad Al-Chami, pięćdziesięciodziewięcioletnia Libanka, matka dwanaściorga dzieci, została lewostronnie całkowicie sparaliżowana. Sprawę dodatkowo komplikowała obstrukcja jej arterii szyjnej. Nouhad z coraz większą trudnością mogła mówić i jeść. Według opinii lekarzy można było jeszcze próbować operować tętnicę szyjną, ale szansę powodzenia tej chirurgicznej interwencji były minimalne. Mąż i dzieci jedyną nadzieję położyli w Bogu. Najstarszy syn chorej, Saad, wybrał się z pielgrzymką do pobliskiego klasztoru w Annai, w którym znajduje się grób św. Szarbela Makhloufa, aby za jego wstawiennictwem modlić się o uzdrowienie swojej mamy. Po powrocie namaścił szyję matki płynem wydzielającym się z ciała św. SZarbela. Kobieta bardzo cierpiała i modliła się do Matki Bożej i św. Szarbela, aby zabrali jąjuż do siebie. W najbliższą noc miała dziwny sen. Śniła, że przy jej łóżku zjawił się św. Szarbel wraz z innym zakonnikiem i powiedział, że przyszedł zoperować jej szyję. Chora początkowo nie chciała się na to zgodzić, ale w końcu uwierzyła argumentacji mnichów, że tylko wtedy odzyska zdrowie, gdy podda się operacji. "Jak mogą to zrobić, skoro nie mają narzędzi chirurgicznych i środków znieczulających?" - pytała sama siebie, drżąc ze strachu. W pewnym momencie poczuła ręce zakonnika na swojej szyi i wielki ból, ale nie mogła krzyczeć ani się opierać. Kiedy operacja się zakończyła, zbliżył się drugi zakonnik, pomógł jej usiąść, poprawił poduszkę i podał szklankę wody. Powiedziała mu, że nie może pić bez słomki, gdyż ma sparaliżowany język. Zakonnik zapewnił ją, że jest już zdrowa i że może sama jeść, pić, chodzić oraz pracować. Potem obaj mnisi zniknęli w tajemniczym świetle. Kiedy sen się skończył, Nouhad zaraz się obudziła i z radością stwierdziła, że jej paraliż całkowicie ustąpił. Wstała sama z łóżka i bez żadnych trudności zaczęła chodzić po pokoju. Patrząc w lustro, zauważyła, że po obu stronach szyi ma dwie blizny o długości 12 centymetrów każda, ze szwami, z których zwisały końcówki czarnych nici chirurgicznych. Jej szyja i nocna koszula były całe zakrwawione. Kiedy jej mąż się przebudził, zaczął krzyczeć ze strachu, ponieważ zobaczył swoją żonę we krwi, z dwoma bliznami na szyi, swobodnie chodzącą po pokoju. "Co się z nią stało, przecież była sparaliżowana i sama w ogóle nie mogła wstać z łóżka? Skąd tyle krwi?". Nouhad uspokoiła męża i w szczegółach opowiedziała mu o nocnej wizycie św. Szarbela, o przebytej operacji oraz swoim całkowitym uzdrowieniu.

Jeszcze tego samego dnia cała rodzina Al-Chami pojechała do klasztoru w Annai, żeby donieść przełożonemu o cudzie uzdrowienia za pośrednictwem św. Szarbela. Następnego dnia Nouhad zgłosiła się do szpitala w Bejrucie, by spotkać się z lekarzami, którzy ją leczyli. Można sobie wyobrazić ich zdziwienie, gdy po dokładnych badaniach i usunięciu szwów stwierdzili, że z medycznego punktu widzenia nie da się wytłumaczyć całkowitego powrotu do zdrowia pani Nouhad, a tak perfekcyjnie założonych szwów jeszcze nigdy nie widzieli.

Wiadomość o cudownym uzdrowieniu Nouhad Al-Chami odbiła się głośnym echem w środkach masowego przekazu w całym Libanie. Tłumy ciekawskich zaczęły przychodzić do jej domu. Proboszcz i lekarz rodzinny doradzali kobiecie, aby przeniosła się z rodziną w inne miejsce. Jednakże pewnej nocy podczas snu znowu pokazał się jej św. Szarbel i powiedział: "Zoperowałem cię, aby ludzie się nawracali, widząc, że zostałaś cudownie uzdrowiona. Wielu ludzi oddaliło się od Boga, przestali się modlić, przystępować do sakramentów i żyjątakjakby Bóg nie istniał. Proszę cię, abyś uczestniczyła we Mszy św. w klasztorze Annaya 22 dnia każdego miesiąca. Na pamiątkę twojego uzdrowienia, do końca ziemskiego życia, w każdy pierwszy piątek miesiąca oraz 22 dnia każdego miesiąca twoje pooperacyjne rany będą krwawić".

Od tego czasu każdego miesiąca w wyznaczonym dniu uzdrowiona Nouhad przybywa do klasztoru w Annai, aby wraz z wielką rzeszą pielgrzymów uczestniczyć we Mszy św. i dziękować za cud uzdrowienia. Trzeba w tym miejcu odnotować jeszcze inne dziwne zjawisko: otóż obraz św. Szarbela wiszący w domu Nouhad Al-Chami zaczął wydzielać pachnący olej o składzie, który w ogóle nie występuje w przyrodzie. Ponadto w ogrodzie państwa Al-Chami rósł duży dąb, który - jak mówi Nouhad - został pobłogosławiony przez św. Szarbela, aby chorzy mogli wracać do zdrowia, pijąc wywar z jego liści.

W 1996 r. głośne stało się w Libanie cudowne uzdrowienie trzydziestoletniej Nadii Sader, matki dwójki dzieci. Była ona bardzo bogatą kobietą, uwielbiającą luksusowy i rozrywkowy styl życia. Pewnego dnia została całkowicie sparaliżowana, a przy tym co jakiś czas nawiedzały ją straszne bóle. Nic nie pomagały pobyty w różnych europejskich klinikach ani wizyty u najlepszych specjalistów. Pobożna przyjaciółka doradziła chorej Nadii, aby przystąpiła do spowiedzi, przyjęła Komunię św. i modliła się o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Dała jej również do picia wywar z liści dębu z ogrodu Nouhad Al-Chami, który miał pobłogosławić św. Szarbel, kiedy pokazał się jej we śnie.

Nadia początkowo z cynizmem odrzuciła te wszystkie propozycje, ale po kilku dniach wielkiego cierpienia zgodziła się. Najpierw pojednała się z Bogiem w sakramencie pokuty, potem przyjęła Komunię św. Zaczęła się również modlić, prosząc św. Szarbela o wstawiennictwo u Boga. Po modlitwie zgodziła się wypić napar z liści pobłogosławionego dębu. Po pierwszym łyku poczuła straszny ból, zaczęła krzyczeć i zemdlała. Później wyznała, że przed omdleniem zobaczyła Najświętsze Serce Jezusa otoczone intensywnym światłem. Po tym widzeniu straciła świadomość, którą odzyskała dopiero po trzech dniach. Po przebudzeniu wstała sama z łóżka - okazało się, że jej paraliż całkowicie ustąpił. Nadia mogła rozpocząć normalne życie, ale już inne niż przed chorobą. Zrozumiała, że człowiek, który żyje tak, jakby Bóg nie istniał, jest największym nędzarzem na kuli ziemskiej, chociażby posiadał wielkie dobra materialne. Od tego czasu codziennie odmawia różaniec, czyta Pismo św., regularnie przystępuje do sakramentów i jest całkowicie oddana mężowi, wychowaniu dzieci oraz potrzebującym pomocy.

Różnorodne historie cudownych uzdrowień wskazują na fakt, że - jak trafnie zauważył A. de Saint-Exupery, autor Małego Księcia - "to, co najważniejsze, jest niewidzialne dla oczu" - a więc powrót do Boga oraz trud życia wiarą na co dzień. Główną misją św. Szarbela było i jest uświadamianie ludziom, poprzez znaki i cuda, że Bóg istnieje, że czas naszego ziemskiego życia jest krótki i nie można go marnować, lecz trzeba go wykorzystać na dojrzewanie do miłości, bo w chwili naszej śmierci będzie się liczyła tylko miłość. "Chrystus wie, co jest w waszych sercach - mówił św. Szarbel - i dlatego pragnie je przemieniać. Nie szukajcie prawdy poza Chrystusem. Kiedy Go poznacie, poznacie Prawdę i otrzymacie wolność i miłość. Chrystus pragnie, abyście byli wolni i nauczyli się kochać. Bądźcie pewni, że z Chrystusem zwyciężycie wszelkie zło".

Święci są czytelnym znakiem obecności niewidzialnego Boga, kochają nas i działają mocą Jego miłości. Innymi słowy to sam Pan Bóg działa przez nich, apeluje do naszej wolności, pokazuje nam ostateczny sens i cel naszego ziemskiego życia - niebo. Wzywa nas do nawrócenia, byśmy porzucili drogę grzechu, która prowadzi do strasznej rzeczywistości piekła, i zachęca do wytrwałej, codziennej modlitwy, regularnej spowiedzi, częstej Eucharystii oraz do życia według zasad Ewangelii.

Red.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 5-2006

Zobacz także:
[ Ojciec Szarbel ]

Modlitwa do św. Szarbela

Święty Ojcze Szarbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.


Modlitwa do św. SzarbelaWasze komentarze:
 Karolina : 17.06.2019, 14:24
 Św Charbelu proszę wyproś łaski dla Filipka , który przeszedł kolejną operację nowotworu oczka, spraw by pokonał chorobę. Uczyń ten dar dla niego i jego rodziny , która zmaga się z chorobą synka , dodaj im siły aby przetrwali ten najgorszy okres w ich życiu.
 Arturo: 16.06.2019, 16:53
 Ojcze Szarbelu, święty wzywany i skuteczny w wyjednywaniu spraw beznadziejnych i trudnych, proszę wyjednaj łaski odrodzenia i naprawy serc, serca Madzi i mojego. Proszę święty połać nasze serca w mocy miłości.
 Arturo: 16.06.2019, 16:49
 Ojcze Szarbelu, święty wzywany i skuteczny w wyjednywaniu spraw beznadziejnych i trudnych, proszę wyjednaj łaski odrodzenia i naprawy serc, serca Madzi i mojego. Proszę święty połać nasze serca w mocy miłości.
 Justyna : 16.06.2019, 04:50
 Święty Charbelu. Proszę cię o łaskę uzdrowienia mojego ciężko chorego brata, który jest po pęknięciu naczyniaka. Proszę aby po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej jego funkcje życiowe wróciły do normy, aby nie musiał być pod aparaturą podtrzymującą życie. Aby zmiany w jego mózgu nie były tak poważne jak mogą być. Proszę cię aby przeżył i mógł z nami cieszyć się z daru jakim jest życie. Proszę cię o to w imieniu swoim i moich córek.
 Justyna : 15.06.2019, 23:03
 Święty Charbelu. Proszę cię o łaskę uzdrowienia mojego ciężko chorego brata, który jest po pęknięciu naczyniaka. Proszę aby po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej jego funkcje życiowe wróciły do normy, aby nie musiał być pod aparaturą podtrzymującą życie. Aby zmiany w jego mózgu nie były tak poważne jak mogą być. Proszę cię aby przeżył i mógł z nami cieszyć się z daru jakim jest życie. Proszę cię o to w imieniu swoim i moich córek.
 Justyna : 15.06.2019, 20:21
 Święty Charbelu. Proszę cię o łaskę uzdrowienia mojego ciężko chorego brata, który jest po pęknięciu naczyniaka. Proszę aby po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej jego funkcje życiowe wróciły do normy, aby nie musiał być pod aparaturą podtrzymującą życie. Aby zmiany w jego mózgu nie były tak poważne jak mogą być. Proszę cię aby przeżył i mógł z nami cieszyć się z daru jakim jest życie. Proszę cię o to w imieniu swoim i moich córek.
 Zenon : 15.06.2019, 18:17
 św. Ojcze Charbelu wspomóż w walce mojego syna Mateusza w powrocie do świadomości po wylewie i ze śpiączki farmakologicznej.
 Agata : 14.06.2019, 07:21
 Święty Charbelu proszę Cię o zdrowie dla mojego teścia który od roku choruje na nowotwór złośliwy jelita grubego. Bóg zapłać
 Maria Hansen : 14.06.2019, 05:00
 Swiety Chabrielu blagam daj laske zdrowia naszemu malemu Piotrusiowi .Spraw zeby pokonal ta bialaczke i spraw zeby jego nowy szpik zaczal wreszcie pracowac a jego organy poniszczone chrmioterapia powrocily do normalnosci .Blagamy cie z calego serca


 Bombel: 12.06.2019, 12:18
 Św. Charbelu proszę Cię o łaskę odnowy serca mojego męża. O uratowanie rodziny i małżeństwa.
 Bombel: 10.06.2019, 11:35
 Św. Charbelu proszę Cię o łaskę odnowy serca mojego męża. O uratowanie rodziny i małżeństwa.
 Bombel: 10.06.2019, 11:35
 Św. Charbelu proszę Cię o łaskę odnowy serca mojego męża. O uratowanie rodziny i małżeństwa.
 Lucyna: 09.06.2019, 12:12
 Św. Ojcze Charbelu, proszę Cię o uzdrowienie mojego brata Stasia, który bardzo cierpi. Bolą go ramiona, kręgosłup, ma chorą skórę. Proszę Cię ogromnie, uzdrow jego ciało i jego członki, jego komórki i krew. To dobry człowiek. Proszę Cię ogromnie Ojcze, Św Charbelu o pomoc dla mojej córki. Jest dorosła, a żyje jak dziecko. Proszę wprowadź zmiany dobre w jej życiu. Proszę Cię ogromnie Ojcze aby ukończyła pomyślnie studia w tym roku, broniąc pracę magisterską. Bardzo o to błagam. I na koniec dla siebie. Mam chore kości, chore kolano, które boli, proszę o uzdrowienie o to byś mnie uzdrowil bez ingerencji lekarskiej i operacji. Św. Charbelu, jest w moim sercu mężczyzna, którego kocham. Proszę Cię spraw byśmy mogli być razem. Proszę Cię ogromnie o to również by moja ukochana córka spotkała na swej drodze dobrego, uczciwego człowieka, który ja pokocha z wzajemnością i aby stworzyli rodzinę. Córka ma już prawie 38 lat, więc na założenie rodziny to już czas, na urodzenie dzieci. Proszę Cię Św. Charbelu o wszystkie łaski, o których Ci powiedziałam byś mi je uprosil u Pana naszego. Bóg zapłać.
 Grażyna: 07.06.2019, 19:22
 Święty Ojcze Charbelu za Twoim wstawiennictwem proszę o ulgę w cierpieniu i dar uzdrowienia chorej na raka Małgorzaty z Krakowa
 Renata: 06.06.2019, 05:17
 Święty Ojcze Charbelu, proszę wstaw sie za mną u Pana Jezusa, aby wchłonęła mi się torbiel na jajniku, abym miała zdrowe komórki, abym uniknęła operacji
 Magda : 03.06.2019, 10:22
 Św Charbelu, proszę o modlitwę wstawienniczą u Boga naszego, aby pobłogosławił moje małżeństwo łaską ponownego macierzyństwa. Abyśmy choć raz jeszcze mogli zostać rodzicami, aby nasza córka doczekała się upragnionego rodzeństwa. Wiem, że nie zasługuję na tak wielką łaskę, ale proszę uproś i wstaw się za nami.
 Jerzy: 02.06.2019, 08:29
 Św Charbel blagam o udrowienie moje i Cioci z demencji. Uczyń ten wielki dar dla nas.
 Jerzy: 02.06.2019, 08:24
 Św Charbel blagam o udrowienie moje i Cioci z demencji. Uczyń ten wielki dar dla nas.
 Ilona: 29.05.2019, 19:22
 Święty Charbelu, z głęboka wiara i ufnością błagamy Cie o wyproszenie u Pana Boga łaski macierzyństwa dla mnie i mojego męża. Tak bardzo pragniemy być rodzicami i cieszyć się naszym biologicznym dzieckiem. Wejrzyj na nasz smutek i udrękę i błagamy wstaw się za nami do Pana Boga.
 Anna : 25.05.2019, 19:48
 Św Charbelu proszę wyproś mi łaskę uzdrowienia i zatrzymania choroby z którą walczę,potrzebuję Twojej pomocy i wstawiennictwa,oraz czuwaj nad moją rodziną
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] (23) [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwy do Ducha ŚwiętegoModlitwy do Ducha Świętego

Litania do Ducha ŚwiętegoLitania do Ducha Świętego

Modlitwa o siedem darów Ducha ŚwiętegoModlitwa o siedem darów Ducha Świętego

Medytacja na Zesłanie Ducha ŚwiętegoMedytacja na Zesłanie Ducha Świętego

Jezus daje Ducha Świętego (J 20, 19-23)Jezus daje Ducha Świętego (J 20, 19-23)

Niech zstąpi Duch Twój! Historyczna homilia Jana Pawła IINiech zstąpi Duch Twój! Historyczna homilia Jana Pawła II

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej