Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cierpkie owoce nieczystości

W młodości miałam podobne zdanie jak i Ty na temat współżycia przed ślubem. Wydawało mi się, że współżycie z moim chłopakiem, którego poważnie traktowałam, to przecież nic złego. Wmawiałam sobie, aby uspokoić sumienie, że to tylko z nim i z nikim innym. Ten chłopak jest moim mężem. Po przeszło dwudziestu latach małżeństwa wyraźnie widzę, jakie ogromne spustoszenie zrobił ten grzech w naszej rodzinie. Od wielu, wielu lat zbieramy bardzo cierpkie owoce niezachowania czystości przedmałżeńskiej.

Problemy z naszymi dziećmi zaczęły się już w młodszych klasach szkoły podstawowej. Choć bardzo uzdolnione, zaczęły mieć problemy emocjonalne. Potem, kiedy dorosły, weszły w okultyzm i satanizm. Zawładnęły nimi bezsens życia, próby samobójcze, ucieczki z domu, lęki i depresje. Jeden Bóg wie, jak wtedy wszyscy cierpieliśmy. W tym całym naszym dramacie rodzinnym - jak mi się wydawało - trzymałam się Boga, jak umiałam. Tak naprawdę to Bóg podtrzymywał mnie, bo człowiek w takich sytuacjach staje się bezradny i bezsilny. Mąż za tę sytuację obwiniał mnie, gdyż -jak twierdził - on ciężko pracował i zarabiał pieniądze, a ja miałam zajmować się wychowaniem dzieci. Dochodziło między nami do konfliktów. Wydawało mi się, że znienawidzę męża za jego postępowanie. Wtedy, w swojej bezsilności, z płaczem i na kolanach, błagałam Boga, aby dał mi swoją miłość, bo moja się skończyła, a ja chcę kochać.

Bóg wysłuchał mojej prośby, za co Mu z całego serca dziękuję. Dawał mi dni wytchnienia, kiedy to pozwalał mi w namacalny sposób odczuwać swoją miłość i opiekę. Czerpałam z tego nieskończonego źródła miłości. Przysyłał mi też Bożych ludzi - cyrenejczyków, przez których pomagał mi nieść ten ciężki krzyż. Niech im Bóg to wynagrodzi. Odkąd uświadomiłam sobie przyczynę naszej sytuacji rodzinnej, przepraszam Boga i błagam, aby nas uwolnił od skutków tego grzechu, aby przeciął wszelkie więzy ze złem. Dzięki Bogu teraz w małżeństwie współżyjemy zgodnie z Prawem Bożym. Do współżycia zapraszam Ducha Świętego, aby był z nami, strzegł nas i chronił, aby nas uświęcał. Od kilku miesięcy razem z mężem modlimy się o uzdrowienie naszej rodziny, abyśmy odzyskali utracony autorytet rodzicielski, aby nasz dom stał się ciepły i by dzieci już z niego nie uciekały, by czuły się bezpieczne i kochane. Jestem świadoma, że mój grzech bardzo skrzywdził nas jako małżonków, nasze dzieci i innych, za co jeszcze raz przepraszam z całego serca Boga i tych, których skrzywdziliśmy.

Jezu, proszę, niech ten list przestrzeże młodych przed grzechem nieczystości przedmałżeńskiej i będzie, choć w malutkim stopniu, zadośćuczynieniem za ten grzech. Amen.

Jezu, ufam Tobie!

Matka

Wasze komentarze:
Tomasz: 11.08.2019, 04:35
Seks przedmałżeński u osób wierzących świadczy o tym że przymus jest większy niż wartości wyz nawane. Czyli jest choroba która bedzie rzutować na małżeństwo. To jest ten wpływ seksu przedmałżenskiego na małżeństwo. Jeżeli odejdzie bo nie ma seksu to rozchodza sie przed a nie po małżeństwie. Ta konieczność seksu to jest choroba rzutująca na przyszle małzenstwo. Ona jest spowodowana bardzo głebokimi niezdolnosciami czucia wyniesionymi z dziecinstwa w ktorym nie bylo uczuc.
selekil: 25.12.2017, 16:48
Uprawialiśmy seks od początku....teraz nie widzę syna i cierpie... takie są realne skutki grzechu ciężkiego... nie polecam nikomu... jeśli będę miał kobiete to nie bede uprawiał seksu przed ślubem bo to jest lipa... grzech ciężki jest niezwykle destrukcyjny....
Monika: 06.05.2014, 22:54
Nasze życie małżeńskie z bardzo krótkim stażem - niespełna 4 lata - też niszczy współżycie przedmałżeńskie i teraz dopiero widzę, że zbieramy jego cierpkie owoce. Nie potrafimy się porozumieć, dla mnie seks stał się czymś brudnym, niegodnym. Gdybym mogłą cofnąć czas nigdy bym się nie zgodziła na łamanie 6 przykazania. Ono jest bo Bóg wie, że nieczystość niszczy nasze życie. Mam żal do siebie, że nie dotrwaliśmy do ślubu, do którego pewnie by nie doszło zresztą bo mąż obecny zaczął już szukać tego gdzie indziej a ja zaślepiona zamiast postawić mu twarde warunki zgodziłam się na przedmałżeńskie współżycie. Uważam to za jeden z największych błędów mojego dotychczasowego życia....
ewa: 24.01.2012, 19:44
Ojciec stwierdzający, że to matka jest od wychowywania a on od zarabiania to czysty szowinista ! Jeśli tobie zostawił cały ten ciężar będąc tym samym często nieobecny( bo przecież pracował ) to najwyraźniej absolutnie nie dojrzał do roli ojca. Ucieczka w pracę i ograniczenie ciebie do roli jedynego wychowawcy o tym dobitnie świadczy. Zachowania dzieci miały zwrócić wam uwagę na ten problem i widzę że im się udało . Coś nareszcie robicie zgodnie - modlicie się ,chociaż tyle .
Ludzie!: 14.12.2009, 00:48
Ludzie!.. po 3 latach dziewczyna, którą kocham(teraz chce naprawdę kochać) zostawiła mnie bo byłem dla niej przyczyną zgorszenia,,poszedlem do spowiedzi, przemodliłem i przejrzałem!!! Dzieki Bogu my szybko zebraliśmy cierpkie owoce nieczystoścI...rozmawiamy o tym teraz i widzimy, że to przez grzech straciliśmy Miłość! jAKIE TO DOPIERO TERAZ STAŁO SIĘ JASNE! ZAKLINAM WAS- jeśli pójdziesz droga nieczystości WCZEŚNIEJ CZY PÓŹNIEJ zbierzecie tego cuchnace, paskudne "owoce". Moje życie jest na to żywym dowodem...Jezu Ufam Tobie!
Pawel: 10.12.2009, 09:40
Seks !!! Lepiej się dwa razy zastanowić przed podjęciem decyzji o współżyciu. Do seksu jak do wszystkiego człowiek musi dojrzeć. i trudno rozsądzić czy seks przedmałżeński niszczy miłość czy umacnia partnerów bo to zależy i ich podejścia do siebie nawzajem i do siebie samych. Więc zamiast wyjaśniać młodym ludziom znaczenie czystości w kontekście miłości straszy się ich potępieniem na całe pokolenia np. tekstem powyżej. A tutaj jak widać jedną z głównych przyczyn jest nieumiejętność zaakceptowania siebie i i nieumiejętność dialogu.
listek: 16.10.2008, 09:35
To prawda.Zgadzam się z autorką, że nasze grzechy dotykają nas i odbijają się cieniem w naszym życiu.Jestem pewna, że Pan Bóg przebaczył, ale skutki pozostały.To się odczuwa w relacjach z mężem(najbardziej) a jak one są zaburzone to potem dalej na dzieci ale też i innych.
Widmo: 26.06.2008, 10:21
Seks przedmałżeński niszczy miłość. Gdy jej zabraknie dla dzieci, nie mogą się prawidłowo rozwijać. Nawet najlepszy system wychowawczy nie poparty miłością jest bez szans.
asia: 18.12.2007, 12:06
a dlaczego problemy wychowawcze z dziećmi wiążesz ze współżyciem przedmałżeńskim? nie rozumiem...
magrat: 05.05.2007, 23:05
te zachowania twoich dzieci, szczerze mówiąc, w ogóle mnie nie dziwią :(
Milady: 21.01.2007, 00:09
Czy Ty przypadkiem nie przesadzasz? Problem polega na tym, że nie potrafisz sama sobie wybaczyć starych grzechów i aktualne problemy rodzinne traktujesz jako karę za niezachowanie czystości przed ślubem. Wybacz sobie a problemów dzieci dopatruj się w innych sferach. Może za mało czasu im poświęcasz? Albo jesteś zbyt apodyktyczna?
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna

[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej