Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kochał mnie pomimo...

Kiedy rozpoczęłam naukę w liceum, byłam nieśmiałą, zakompleksioną osobą, która bała się krytyki innych jak ognia. Może właśnie dlatego zaprzyjaźniłam się z dziewczyną, która zawsze była pewna siebie, wygadana - po prostu dusza towarzystwa. Chciałam być taka jak ona, więc zaczęłam się do niej upodabniać. Używałam wulgarnego języka, paliłam papierosy i marihuanę. Brakowało mi tylko markowych ubrań, by szpanować przed innymi.

Koleżanka wiedziała, jaka jest moja sytuacja; ona sama też nie była bogata, ale zawsze chodziła w markowych ciuchach i było ją stać na najdroższe perfumy. Pewnego dnia zdradziła mi swój sekret. Powiedziała: "To takie łatwe pieniądze, nic cię to nie będzie kosztowało"... Jak się jednak potem okazało - kosztowało, aż za wiele...

Zaczęłam tak jak ona sprzedawać swoje ciało. Zostałam prostytutką...

Wchodziłyśmy na każdej lekcji informatyki na czat. Tam aż się roiło od sponsorów... Pierwszy raz był najgorszy, potem już trudno było to zatrzymać i żyłam tak z przerwami przez trzy lata... Próbowałam z tym skończyć, ale pokusa zdobycia szybkich pieniędzy była niestety silniejsza... Myślę, że stoczyłabym się na samo dno, gdyby nie jedno przełomowe wydarzenie w moim życiu - zaszłam w ciążę. Odrzuciłam myśl o aborcji, chociaż cała moja rodzina mnie do tego namawiała. Przyjechała nawet moja siostra z Niemiec, by załatwić mi prywatną wizytę u lekarza. Odrzuciłam ich "pomoc". Tylko moja mama mnie wspierała i robi to do dziś.

Z całego serca dziękuję Bogu za to dziecko. Dzięki niemu zaczęło do mnie docierać, w jaki straszny sposób wcześniej żyłam.

Bardzo wiele pomógł mi pewien ksiądz z parafii. Mimo że ja sama byłam niewierząca i przeciwna wszystkiemu, co się wiązało z chrześcijaństwem, pomagał nam bezinteresownie. Nie mówił o wierze i Bogu, tylko pomagał. To mnie zaczęło zastanawiać.

Ważnym etapem mojego powrotu do Jezusa był chrzest mojej córeczki. Pierwszy raz od 10 lat poszłam wtedy do spowiedzi. Potem czekała mnie jeszcze długa droga nawrócenia, ale Bóg cały czas dawał mi znaki, że jest i że mnie kocha taką, jaką jestem.

Nieraz, niestety, jeszcze potem upadałam. Po jednym z upadków wpadłam w depresję; bałam się ludzi, nie mogłam patrzeć na swoje odbicie w lustrze, nie wstawałam całymi dniami z łóżka, nie mogłam jeść, brzydziłam się siebie... I wtedy Bóg znów wyciągnął do mnie swą pomocną dłoń, przysyłając mi swojego kapłana. Odbyłam spowiedź z całego życia. Przyjęłam Jezusa do swojego serca i odczułam wyraźnie ścisłe zjednoczenie z Nim. Odtąd staram się regularnie przystępować do spowiedzi i możliwie najczęściej przyjmować Jezusa do swojego serca. Cały czas walczę o czystość.

Gdyby nie Jezus, już dawno bym się zatraciła, ale z Nim - mogę wszystko.

Ela

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2009

Wasze komentarze:
Ewa 17.08.2013: 17.08.2013, 19:49
Witam Ja przeżyłam to samo 3 lata temu. i też małam poczucie i\winy i brzydziłam się samej siebie i też ksiądź do którego poszłam do spowiedzi pomógł mi wyjść ze sponsoringu. Dziękuję Jezusowi za kapłanów, którzy pokazuja nam miłość Jezusa...Dziś jestem uwolniona i prawie uzdrowiona.Jestem w SNE i RCS , otrzymałam od Jezus charyzmat uzdawiania i wybrała życie w czystości, choc nie jest łatwo. Alewierzę mocno modlę się i doznaję łaski miłości od Jezusa i pomaga mi . Z Bogiem
pawel: 15.04.2012, 23:45
pomodl sie za mnie jak mozesz
Lukas: 28.07.2011, 12:53
Dziękuję za to świadectwo... Sam jestem uwikłany w nałogi związane z nieuporządkowaną seksualnością... Te słowa pobudziły mnie do działania i szukania pomocy... Że można to zmienić... że można żyć inaczej... Chwałą Panu.
Andre: 28.09.2010, 11:25
Jezus do Św. Faustyny: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem Swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się Serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili Serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym Sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję [się] w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną.(Dz 1728)
karolina: 26.06.2010, 12:43
CHWAŁA PANU!!! JEZUS JEST WIELKI! JEZUS ZWYCIĘŻYŁ ŚWIAT
anna: 09.02.2010, 02:39
Duży nacisk kładzie się na grzech prostytutki, ale czy ktoś pomyślał o przyczynach - nie byłoby prostytutek, gdyby nie było klientów...
MS : 31.01.2010, 23:16
Twoja wiara cię ocaliła ,idź i nie grzesz więcej.
m: 30.01.2010, 21:56
niech Pan rozjasni nad Toba swoje oblicze
marek: 04.10.2009, 16:14
dobrze ze ktos pomógł Ci odnależc drogę do Boga Ja też byłem na bezdrożach wpadłem w sidła samogwałt u a wszystko przez samotnosc powoli wychodze z tego dzieki Bogu ktory postawil na mojej drodze wspaniała dziewczyne i to bardzo wierzącą -Niech BÓG umacnia Ciebie w tym postanowieniu i Cie blgosławi pozdrawiam!
Monika: 10.07.2009, 01:00
Niech dwie szczere łzy na koniec ostatniego zdania będą komentarzem. Dziękuję!
Amica: 13.04.2009, 23:55
Gratulecje! Pozdrowienia dla Was ;*
CZytelniczka: 08.04.2009, 14:40
Dobrze, że jesteś!! Wszystkiego dobrego..
ona: 06.04.2009, 20:39
dziękuję za to świadectwo. Wszystkiego dobrego życzę Tobie i córeczce. "Wszystko moge w Tym, który mnie umacnia"
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna

[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej