Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Samogwałt niszczy rozwój duchowy

Ostatnio spotkałem ludzi, którzy nie wiedzą bądź nie chcą wiedzieć co to tak naprawdę jest samogwałt... często jest tak, że ten grzech doprowadza człowieka do zniewolenia... do nałogu, który ma destrukcyjny wpływ na rozwój duchowy. Wczoraj rozmawiałem z dziewczyną, która powiedział mi, że to tylko emocjonalne samo-wyładowanie się organizmu dla psychicznego spokoju... ona opierała swoją tezę na Freundowych eksperymentach... to prawda, że wyładowanie psychiczne i emocjonalne pozytywnie działa na człowieka, (ale nie kosztem zniszczenia rozwoju duchowego... w końcu dusza jest najważniejsza!!!)... Bóg to stworzył, i ze swej natury jest to dobre... ale trzeba podkreślić, że wykorzystanie narządów płciowych może być jedynie i przede wszystkim, tylko w kontakcie płciowym w małżeństwie, przy pragnieniu zrodzenia potomstwa... W rozmowie z tą osobą dowiedziałem się, że masturbacja i onanizm... nie jest grzechem i że to nie ma nic wspólnego z grzechem samogwałtu... TO JEST JEDNO WIELKIE KŁAMSTWO!!!... masturbacja i onanizm to to samo co samogwałt!!! - to tylko kwestia pojęć... ale dotyczy piątego przykazania: NIE ZABIJAJ (Boga obecnego w sercu, i samego siebie... swojej duszy... twórczego myślenia)

 • Jest to ciężki grzech... więc jeśli grzech, to przez każdy samogwałt zostaje przybijany do krzyża Jezus Chrystus.

 • Samogwałt zabija rozwój duchowy człowieka... a więc zabija Jezusa, który jest obecny w każdym człowieku

 • Samogwałt czyni człowieka egoistą co sprawia, że człowiek staję się coraz mniej zdolny do ofiary z siebie... czyli jest on coraz mniej zdolny do Miłości Boga i drugiego człowieka, który żyje obok.

 • Samogwałt sprawia, że człowiek rani swoich najbliższych... bo traktuje ich jak przedmiot do przyjemności swojego ciała (...np. często takie sytuacje występują w relacjach małżeńskich...)

 • Samogwałt zamyka człowieka na innych... dlaczego?... dlatego, że szatan przez ten intymny grzech, oskarża serce człowieka (w obliczu obecności i świętości Boga, który spogląda na to co człowiek uczynił)... a człowiek odpowiadając na to oskarżenie próbuje zataić swój grzech, że niby jest wszystko w porządku (choć odczuwa wrażenie jakby wszyscy mimo wszystko o tym wiedzieli), przez co stara się ze wszystkich sił ukryć to, czego się bardzo wstydzi ... przez tzw. - perfekcjonizm... czyli za wszelką cenę pokazuje wszystkim, że jest w jakiejś dziedzinie bardzo dobry, aby przysłonić swoją słabą stronę duchową... jest to pewnego rodzaju samoobrona... a to znów przyczynia się do nerwowego trybu życia... bo jeśli coś mu nie wyjdzie, zaczyna tracić grunt pod nogami i wali mu się cały świat, który sobie sam tworzy i przestaje widzieć sens swojego życia... a ten świat jest oparty już na kłamstwie, które podpowiada mu nieustannie zły duch.

 • Samogwałt, jak zresztą każdy grzech, ale ten grzech w sposób bardzo szczególny niszczy godność człowieka... samogwałt zabiera człowiekowi pewność siebie przed wykonaniem jakiejś pracy, wypełnienie jakiegoś zadania... wprowadza wielki lęk przed światem ludzi... szatan oskarżając człowieka tym wstydliwym i często ukrywanym grzechem, nie pozwala otworzyć się przed spowiednikiem, bo wstydzi się go i boi się go wyznać - co sobie o mnie pomyśli ksiądz? - ...ponieważ myśli, że tylko on ma z tym problem... choć prawda jest taka, że każdy normalny człowiek jest w ciele i musi doświadczyć różnych pokus, pożądliwości... które podsuwa mu szatan i czyni z tych pożądliwości (...które są z natury dobre... we współżyciu małżonków) wynaturzonymi, przeciw naturze z powodu źle podjętej decyzji, wykorzystując piękno stworzenia.

 • Samogwałt jest grzechem, który jest chwilowym zaspokojeniem pożądliwości ciała, które w sposób normalny ma w sobie wielki potencjał doznań cielesnych (bardzo przyjemnych zresztą...) ale tylko na krótką chwilę, bo za jakiś czas znów człowiek zaczyna pragnąć tej rozkoszy... i tak w kółko... nawet kilkanaście razy dziennie... (tu już nie rządzi człowiek rozum, ale szatan poprzez ludzkie słabe ciało)... i człowiek czuje się po dokonaniu ciężkiego grzechu samogwałtu JAK ZWIERZĘ!!!... który nie ma już zahamowań by uczynić to po raz kolejny.
Jest tylko jeden sposób, aby ciało nie miało władzy nad całym człowiekiem... aby nie doszło do nałogu:

 • Uznać Jezusa Chrystusa za swojego jedynego Pana.

 • Nie zgrywać bohatera - że sam dam sobie radę bez pomocy Boga - (to jest grzech pychy źródło wszelkiego też innego grzechu... a pycha = szatan)

 • Po dokonaniu ciężkiego grzechu samogwałtu... jak najszybciej idź do spowiedzi świętej (choćbyś miał chodzić codziennie... kapłan natomiast widząc Twoją walkę, na pewno doceni to, że pragniesz świętości tzn. czystości swojego serca, ciała całego życia)

 • Unikaj obrazów, które rozbudzają Twoją wyobraźnię (filmy, zdjęcia, nieprzyzwoite rozmowy, które podniecają od wewnątrz Twoje ciało)

 • Dużo się módl! ...wzywaj Imienia Jezusa! ...W imię Jezusa Chrystusa odejdź! precz! ode mnie szatanie!!!

 • Módl się do Maryi... która jest samą pokorą i przeciwieństwem szatana (bo szatan jest samą tylko pychą i zakłamaniem)... szatan bardzo boi się Maryi... różaniec to broń!... paciorki różańca to pociski, które godzą w pychę diabła!!!

 • Nie koncentruj się zbytnio na samym grzechu... w chwilach pokus uprawiaj dużo sportu... hobby ...czystość nie jest celem, ale środkiem do bliskiej relacji z Bogiem...BÓG! TEN KTÓRY JEST TAK POTĘŻNY... TAK WSZECHMOCNY... WSZECHWIEDZĄCY... STWÓRCA ŚWIATA... NIE POTRAFI TYLKO JEDNEGO!!! NIE POTRAFI PRZESTAĆ CIEBIE KOCHAĆ

 • BÓG WIEDZIAŁ, ŻE ZGRZESZYSZ JESZCZE PRZED STWORZENIEM CIEBIE... NIE LĘKAJ SIĘ MU O TYM POWIEDZIEĆ I PRZYZNAĆ SIĘ, ŻE SAM/SAMA NIE DAJESZ SOBIE RADY... ON NA CIEBIE CZEKA!!! ...Przeczytaj!!! List do Rzymian 7, 14-25
 • Nie licz na to, że po pierwszej generalnej spowiedzi z tego grzechu, będziesz wolny/wolna od upadków... musisz to zrozumieć! to nieustanna walka!

 • Nie pozwól szatanowi sobą pomiatać jak przedmiotem...

 • Jeśli masz problem z tym nałogiem samogwałtu ...WIEDZ, ŻE DLA BOGA NIE MA NIC NIEMOŻLIWEGO

  ŚWIĘTOSĆ NIE POLEGA NA BEZGRZESZNOŚCI !!!

 • ŚWIĘTOŚĆ: TO ŚWIADOMOŚĆ SWOJEJ NIEMOCY, ŻE POTRZEBUJESZ POMOCY SWOJEGO STWÓRCY... gdybyś mógł sam na siebie liczyć... byłbyś Bogiem... jeśli ktoś sądzi, że da sam sobie radę, to jest to już początek upadku... PYCHA !!!

br. Szymon Piotr

Wasze komentarze:
M: 22.06.2022, 19:28
Kolejny raz widzę,że brak myślenia jest zabójczy. A straszenie ludzi w kościele ma się dobrze. ,, Nie lękajcie się "
M: 22.06.2022, 19:26
Ludzie! Żyjcie i pozwólcie żyć!
Lol: 29.03.2022, 01:22
Nie wiem czy bardziej mnie to bawi czy przeraża. Ciężko dyskutować z kimś, kto opiera swoje poglądy na temat seksualności o religię zamiast o naukę, bo żadne argumenty do takiej osoby nie trafią. Najgorsze, jeśli takie rzeczy wmawia się dzieciom.
WK: 21.02.2022, 18:21
Zajebiste 10/10 dajcie mi tego więcej
Stefko: 13.10.2021, 13:59
No cos podobnego, ze w dzisiejszych czasach mozna jeszcze wypisywac takie brednie rodem z sredniowiecza. Jestem w szoku
Jeremi: 15.01.2021, 18:00
Nie jest łatwo skończyć z negatywnym nawykiem utrwalanym przez dłuższe lata. Przypadkiem znalazłem tę stronę i widzę,że nie jestem sam z tym problemem. Udało mi się odstawić alkohol i papierosy, zacząłem czytać wasze komentarze i jestem dobrej myśli że z tym problemem też mi się uda
Shinrichi: 02.12.2020, 21:41
Podsumowanie: Brak słów na te brednie ;)
T.: 06.05.2020, 17:06
W obecnych czasach nie mogę robić tego z drugą osobą ze względu na ewentualne przenoszenie wirusa. Czy w związku z obecną sytuacją na Świecie jak sobie raz zrobie "dobrze" zamiast robić to z moją kobietą, którą dzieli ode mnie dość duża odległość sam to jestem usprawiedliwiony?
Tomizm: 20.01.2019, 19:24
Samogwałt czyli masturbacja, obecnie w świecie przedstawiana jako samo zdrowie, nic złego. Zacytuję opinie i treść na jej temat "Kto zaś gwałci naturę, ten powstaje przeciw Bogu, twórcy porządku w naturze. Najgorszym zaś pogwałceniem natury jest złamanie jej podstawowych praw. Lubieżność, zniewolenie, cudzołóstwo, kazirodztwo są to niewątpliwie grzechy bardzo ciężkie, lecz żaden z nich nie jest tak ciężki, jak grzech przeciw naturze; bowiem wszystkie te moralne wykroczenia, nawet kazirodztwo, są przynajmniej w przebiegu samego aktu płciowego zgodne z porządkiem ustanowionym przez naturę. Grzech przeciw naturze nawet i to odrzuca. Stanowi więc najgorszy z wszystkich przejawów nieczystości, zarówno w swej najbardziej odrażającej postaci, jaką jest zaspokajanie popędu płciowego ze zwierzętami, jak również w postaci grzechów sodomskich, wynaturzonych form samego aktu płciowego i samogwałtu W jakiej kolwiek postaci grzech ten owładnie człowiekiem, narusza on w nim coś najrdzenniejszego, samą jego naturę ludzką i z tego włąśnie powodu jest tak wyjątkowo poważny" Tomizm Etienne Gilson
Moni: 09.11.2018, 12:03
Tydzień temu byłam u spowiedzi ,ale czuję że dłużej nie wytrzymam ...
dystansowiec: 20.09.2016, 19:48
Bynajmniej mniej chorób wenerycznych i Aids, , nie ma zapłodnienia , a tak naprawdę religia zbudowana na kurestwie jakie dzieje się na świecie, stąd wojny, głód, terroryzm,przeludniony glob ziemski i inne anomalia.
Tomasz: 07.06.2016, 15:54
Dzien dobry. Powiem tak człowiek powinien zaspokajać swoje potrzeby taka jest niestety prawidłowość biologiczna
Pomocy: 25.05.2016, 15:17
Czasem to jest nie do opanowania . Pisałem różne komentarze , czytałem świadectwa o uwolnieniu z tego bagna a jednak w dalszym ciągu jestem skuty przez ten grzech, nie potrafię się uwolnić , modliłem się dużo, modlę się nadal , jednak dalej mnie to prześladuję , ten okropny grzech. Spowiadałem się ale potrafiłem wytrwać tylko parę dni, nie wiem już co robić....
Paweł: 02.04.2016, 19:59
A ja powiem tak Powiedz sobie STOP WYBIERAM BOGA i RAJ
Tomasz: 10.08.2015, 20:37
yt. Jacek pulikowski
wolna i szczesliwa : 07.08.2015, 07:08
JEZUS UWOLNIŁ MNIE Z MOICH SLABOSCI ....NIE TRACCIE NADZIEI ..CIERPLIWOSCI ...MODLITWA POST JAŁMUZNA .... ROZANIEC EUCHARYSTIA....bardzo często spowiedź swieta ...
Belebub: 23.07.2015, 23:20
"(...)wykorzystanie narządów płciowych może być jedynie i przede wszystkim, tylko w kontakcie płciowym w małżeństwie, przy pragnieniu zrodzenia potomstwa(...)" Czyli jak małżonkowie nie chcę dzieci, a uprawiają seks to popełniają grzech? Ta Wasza wiara jest dziwna :P
konwalia: 16.02.2015, 15:09
Aby wytrwac po spowiedzi świętej w Łasce Uświęcającej i nie popadac w grzech samogwałtu należy zawsze w chwilach pokus bardzo pokornie prosic Jezusa o ŁASKĘ: " Panie Jezu daj mi na tyle ŁASKI abym nie popełniła dzisiaj grzechu ciężkiego", bo to głównie od Jego ŁASKI zależy nasze wyzwolenie się z grzechu, jest naszym Panem i gdy tak będziecie Go prosic napewno Wam pomoże wytrwac w Łasce Uświęcającej. To działa. Sprawdzone.
Monika : 25.01.2015, 17:00
Witam wszystkich! Trafiłam tutaj po rozmowie z pewnym chłopakiem na czacie, który stwierdził że skoro jesteśmy anonimowi to może wyjawimy sobie nasze tajemnice. On zaczął opowiadać o swoich tajemnicach związanych z narkotykami oraz ze współżyciem ( a dokładnie jego brakiem) po czym ja opowiedzialam mu o swoich ( pozwólcie że to akurat przemilcze ;-) Ale wracając do sedna kiedy już to wyjawilismy sobie zaczęliśmy rozmawiać dalej ale już na luźne tematy i jakoś tak rozmowa się potoczyła że weszliśmy na temat sexu i on rzucił że ponieważ nie uprawia sexu ma już dosyć ręcznego zaspokajania się, gdy mnie spytał jak często ją to robie a ja mu odpowiiedzialam że nie robię on był tym faktem bardzo zdziwiony wręcz nie mógł uwierzyć. No i ja wtedy poczułam się jakoś dziwnie jakbym to ja robiła coś nie właściwego a w tym przypadku nie robiła. Dotarło do mnie że skala tego zjawiska (masturbacji) jest naprawdę olbrzymia. Wybaczcie mi za tak długą może też nie do końca skladną wypowiedź i dziękuje że doczytaliscie do końca) Chciałam się podzielić z Wami moimi przemyśleniami i odczuciami) Może ktoś z was będzie miał ochotę do wspólnej dyskusji, Pozdrawiam Was ciepło :)
Magdzia : 10.12.2014, 19:51
Jestem jeszcze bardzo młoda a już popadłam w ten grzech. Bardzo się wstydzę powiedzieć tego dla księdza w konfesjonale ale chyba się odwarze i to zrobię. Kiedy (samogwałt) to już zrobię czuje się jak śmieć ,czuje coś co nie da się opisać, to jest straszne. Za każdym razem mówię sobie że już więcej tego nie zrobię ale jestem słaba, bardzo słaba.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna

[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej