Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Przyrzeczenie zachowania czystości

Jeżeli chcesz dojrzewać do prawdziwej miłości, musisz nauczyć się rezygnować z wielu chwilowych przyjemności, kontrolować swoje uczucia i panować nad popędem seksualnym. Dlatego nie lękajcie się miłości, która stawia wymagania. Bez wysiłku, wyrzeczenia nie da się niczego zbudować. Dlatego Jezus zaprasza Ciebie, abyś złożył(a) na jego ręce przyrzeczenie powstrzymania się od współżycia seksualnego do czasu zawarcia małżeństwa.

Pójdź najpierw do spowiedzi i przyjmij Jezusa w Komunii świętej. Wtedy powierz Mu się całkowicie odmawiając następującą modlitwę:

Panie Jezu, dziękuję Ci za Twoją miłość. Za to, że dla Ciebie nie ma ludzi zbyt brudnych, grzesznych i poranionych. Oddaję Ci, Panie, moją pamięć, rozum i ciało razem z moją płciowością, wszystko czym jestem i co posiadam. Pragnę w ten sposób oddać się całkowicie do Twojej dyspozycji, abyś uczył mnie coraz pełniej kochać, abym codziennie był otwarty na Twoje działanie. Postanawiam i przyrzekam codziennie modlić się, czytać przynajmniej mały fragment Pisma Świętego, regularnie przystępować do sakramentu pokuty i jak najczęściej przyjmować Eucharystię. A także żyć według zasad ABC Społecznej Krucjaty Miłości.

Postanawiam również zdobywać umiejętność kontrolowania swojego popędu seksualnego. W tym celu postanawiam powstrzymać się od współżycia seksualnego do czasu zawarcia sakramentu małżeństwa, nigdy nie kupować i nie czytać demoralizujących czasopism, oraz nie oglądać filmów o treściach pornograficznych. Panie, proszę Cię, ucz mnie tak żyć i postępować, aby w moim życiu najważniejsza była miłość. Maryjo, Matko moja, prowadź mnie drogami wiary do samego źródła Miłości, do Jezusa, abym zawsze tylko Jemu ufał (ufała) i wierzył (wierzyła). Amen.

Nigdy nie jest za późno aby włączyć się Jezusową rewolucję miłości. Dla Niego nie ma ludzi straconych. On zawsze daje szansę i podnosi z całkowicie Mu zaufał(a).

Redakcja

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!

Wasze komentarze:
Marek : 22.11.2021, 16:39
Ja nie umiem nikogo zanieść rzeby przeżyć we dwóch te rzycie noszę pierścień czystości na początku chciałem zrobić do czasu ślubu ale nie mam nikogo i myślę rzeby nie pozmieniać trochę w tekście i zrobić ślubu czyśtości do dożywotnia a przypominam rze mam 32lata a na 2022rok w sierpniu 33 lata jeszcze porozwarzam małżeństwo ale nie za długo bo mnie do tych ślubuw ciągnie proszę wszystkich o modlitwa Jeszce będę pisać czy mam kogoś czy nie lauretus Jezus chrystus
Klaudia: 14.10.2013, 19:35
Sisi także mam taki problem, teraz nie widze problemu ale boje sie że w przyszłości wszystko się zmieni i nie wytrzymam i złamię tę obietnice...
Grześ: 03.03.2013, 16:31
Całe przyrzeczenie jest bardzo ładne , bez wahania bym przyrzekł ale jest jeden mały problem : "W tym celu postanawiam powstrzymać się od współżycia seksualnego do czasu zawarcia sakramentu małżeństwa, ... " nie chcę popełnić ciężkiego grzechu w przyszłości łamiąc przyrzeczenie z tego powodu że w przyszłości na pewno uprawię ładnymi słowami miłość z kochającą odpowiednią dziewczyną , chociażby nieraz przez zauroczenie się w ładnej kochającej dziewczynie można złamać przysięgę nieświadomie . To całość bym przyrzekł oprócz na temat brak "kontaktu miłosnego" do czasu małżeństwa , nie wiem co robić , raczej podczas przyrzeczenia nie wolno czegoś omijać (bym ominął jedną rzecz ,już mówiłem wcześniej co ) , doradzi mi ktoś ?
to mój pan wiele mi uczynił on: 27.02.2011, 11:57
To mój Pan wiele mi uczynił modle się spiewając te pieśń jest piękna. Może któś mi powie czem w internecie jest pełno śmieci zła a tej pieśni niem czemu nikt nie weźmie gitary i nie zagra tej pieśni a nie jest jeden ksiądz co to śpiewa
Agnese: 15.07.2010, 18:33
Boze prowadz mnie Jezu ufam Tobie „...w sercu czystym i pokornym mieszka Bóg, który jest samą światłością, a wszystkie cierpienia i przeciwności są na to, aby okazała się świętość duszy” (Dz. 573)Św Faustyny
Agnieszka: 01.04.2010, 23:15
Zlozylam obietnice Bogu i bardzo pragne w niej wytrwac Boze prowadz mnie Jezu ufam Tobie
iza: 07.02.2009, 14:41
Pan Bóg wie Sisi, że chcesz wytrwać bardzo w tym postanowieniu i warto modlić się codziennie o czystość. Ale zna nasze ułomności i nie potępia nas za to, że nie chcieliśmy złamać obietnicy ,a i tak zgrzeszyliśmy. Dlatego warto na Nim budować i ufać Mu zawsze.
Paweł : 10.12.2008, 00:09
złożyłem tą obietnice Bogu i jestem od tej chwili bardzo szczęśliwy!!CHWAŁA TOBIE JEZU!!
sisi16: 04.05.2007, 11:46
bardzo chcę złożyć takie przyrzeczenie... jednak boję się, że zawiodę...,że złamię obietnicę daną samemu Bogu... czyż nie lepiej poczekać i żyć z tym postanowieniem, lecz bez obietnicy?
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna

[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej