Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Myśli wyszukane

Matka Teresa z Kalkuty

Myśli wyszukane

Wydanie: Kraków 2008
ISBN: 978-83-240-1049-3
Ilość stron:  104
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Znak

Sugerowana cena wydawcy: 25.00 zł Nasza cena: 23.75 zł

     Wznowienie cieszącego się dużą popularnością wyboru myśli Matki Teresy z Kalkuty. Autor wyboru, José Luis González-Balado, pisze we wprowadzeniu, że Matka Teresa nie miała skłonności do nadmiernego gadulstwa i odzywała się tylko wtedy, gdy było to konieczne. Dlatego właśnie jej słowa, choć nieliczne, były przekonujące.

     Kierowała je do współpracowników, sióstr oraz wszystkich chcących usłyszeć osobę żyjącą według zasad, które proponuje innym. Ta książka pozwala nam zapoznać się z tym, co Matka Teresa sądziła o świętości, miłości, śmierci, cierpieniu, powołaniu chrześcijanina, pieniądzach i wielu innych sprawach. Krótkie teksty są zarazem migawkami, w których odbija się jej własne życie - podróże po świecie i otwieranie kolejnych domów, spotkania z ludźmi i najważniejsze - służba ubogim i umierającym. To znakomite uzupełnienie bestsellera Pójdź, bądź moim światłem. Książka ma piękną szatę graficzną ilustrowaną zdjęciami.

     Anegdoty i powiedzenia zawarte w tej książce to orędzie Matki Teresy do wszystkich ludzi dobrej woli, pragnących usłyszeć słowa osoby żyjącej wedle zasad, które proponuje innym.

     Stworzył nas Bóg, dlatego czynimy małe rzeczy z wielką miłością. Wierzę w tę wielką miłość, która pochodzi lub powinna pochodzić z naszego serca, powinna zaczynać się w domu: od mojej rodziny, moich sąsiadów z drugiej strony ulicy, tych mieszkających w następnej bramie. I ta miłość powinna następnie dotykać każdego (z rozdziału Miłość).


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:
 ... kropla rosy ...: 10.12.2008, 05:33
  BYĆ CHRZEŚCIJANINEM ... KOCHAĆ CHRYSTUSA ... a Przez NIEGO ... OJCA i Kochać DUCHA Świętego ... i BYĆ KOCHANYM ... Przez TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ ... >>> TO BYĆ CZŁOWIEKIEM WOLNYM ...wówczas ..wszystko to , co zewnętrzne ma drugorzędny wymiar ...ale WOLNOŚĆ WEWNĘTRZNA ....>>> PROWADZI ...do >>> WOLNOŚCI ZEWNĘTRZNEJ !!! ... aby TAK SIĘ STAŁO ... TO Pierwsze MUSI SIĘ DOKONAĆ ...i UTWIERDZIĆ ... >>> wówczas TO Drugie ... jako Owoc... Zrodzi się ... chociaż to może ... kosztować ... czas ...który minie ...a który jest ... niezbędny ! Ludzie tak zwani ...Wolni ...i za takich się ...uważając ...bardzo często Są ... Niewolnikami ...swoich słabości ... pracy ... uzależnień od ludzi ... od tego , co posiadają ... itd. i to jest bolesna ... NIEWOLA Człowieka WOLNEGO !!! Św. Paweł ...doskonale ROZUMIAŁ WOLNOŚĆ ...Która NIE BOI SIĘ WIĘZIENIA ...Męczeństwa ...NIE LĘKA SIĘ Drugiego Człowieka ... Wielkiego ... czy też Małego ... Orła ... czy też karła ! JEDYNĄ BOJAŹŃ ...>>> MA PRZED BOGIEM >>> PRZED STWÓRCĄ ... i TYLKO TAKI CZŁOWIEK >>>> JEST W I E L K I !!! TAKI ... BYŁ ...Św. PAWEŁ ... TAKI BYŁ ... JAN PAWEŁ II ...>>> TYLKO BÓG ... TYLKO Przed NIM ... ZGINAMY KOLANA ... TYLKO JEMU ... NALEŻY SIĘ ... KRÓLEWSKI HOŁD ... bo ON CZYNI CZŁOWIEKA ... CZŁOWIEKIEM ... Godnym ... Pięknym ... WOLNYM ...>>> TYLKO BÓG ....a MATKA ...Święci ...Aniołowie ... MU ... " Pomagają " ... aby LUDZIE MIELI WZÓR ... !!! TYLKO TY PANIE ... >>> JESTEŚ ... Prawdziwym NAUCZYCIELEM ... TYLKO TY ... KIERUJESZ ... w DUCHU ŚWIĘTYM ... KOŚCIOŁEM ... KTÓREGO ...>>> JESTEŚ FUNDAMENTEM i GŁOWĄ ... UCZ SWOJE SŁUGI ... POPRZEZ ZJEDNOCZENIE Z TOBĄ ... MIŁOŚCI ... Bo TYLKO ONA >>> JEST TWÓRCZA !!! Amen !
 I.D.: 09.12.2008, 18:26
 Swiety Pawle Apostole, odeślij mi mojego ukochanego Onezyma spowrotem do mnie. niechaj wybacze mu jego przewinienia, iechaj zobacze go u mego boku. Św. Pawle odeślij mi mojego kochanego Onezyma+
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej